Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

4G в България е вече факт

Хахаха, при вас е доста бързо.
Аз изкарах 10mbit/sec download i май беше 7 upload.

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
Аксесоари

Вярно че LTE беше на 2 чертички ама все пак. Най-долния резултат е wifi след това LTE и най-горе 3G.


Прикачени файлове
.jpg 23416265396_2f4ac9ec38_z.jpg Размер: 90.25 KB  Сваляния: 172
Цитирай

Така е при мен в София.
Wi-Fi / 3.5G / 4G
   

А дали 4G хаби повече батерия от 3G?
Цитирай

Определено 4G лапа повече ток.
Цитирай

Цял ден "ръчкам",не съм забелязал да харчи повече ток.
Цитирай

Моите резултати са същите като на yankoa и не не съм забелязал да хаби повече ток, но поне в Плевен няма постоянно 4g през повечето време е на H-H+. Резултатите с програмата за мерене на скорост са добре, но видима разлика във браузване и фейсбук не съм забелязал Smile

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай

Ето два и от мен.  Единият е от сутринта, а другият от преди малко. И двата са правени в сгради. [Изображение: 2027913.jpg][Изображение: 2027914.jpg]

Lenovo P70 + MIUI 9
Цитирай

В Добрич
[Изображение: 5814fb3c519c40cedcaef51884a33e54.jpg]

Xiaomi 11T Pro 256GB Moonlight White
Xiaomi Mi 11 256 GB Midnight Gray
Honor View 20 128GB Sapphire Blue + Honor MagicWatch 2 42mm Agate Black
Цитирай

Сега го тествах в къщи, където обхвата е по-добре. Става дума за Разлог. Иначе след два ден тест може би не харчи повече ток или поне не е забалежимо повече.
   

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай

Начетох се на всякакви глупости, пхахахаха

Поствам си поста от другата сходна тема:
(2015-12-02, 23:59:13)RoboCop написа:  Аз пък съм от 1.12.2015 сутринта в Свищов до сега плътно само на 4G, адски стъбилен е, не ме мята на 3G, а ползвам само телефона и този нет, сещате се за по колко часа иде реч.. а бяха казали че този район няма да има 4G първоначално, отново показват класа, евала, картата не съм я сменял, явно е правилната! Wink

Просто един поклон пред най- добрите..
Плащам от март 14.99 за 1000мин. към всички + 4GB, имах и резерви ама свършиха, за сега по- добра оферта не виждам..

След като прочетох че някой теглил със същата скорост, без да дочитам надолу влязох в замунда от телефона и започнах да свалям файл от топ 10. Вижте снимката, тази скорост я захапа още в началото и я поддържа стабилна, дори скача и повече. Но нямам 100GB да чакам да видя до колко може да иде, сещате се че на секунда 5МБ.., не съм богаташ. Резултата е потресаващ, точно както и очаквах Wink

И това от някакво си тъпо село Свищов и то в общежитието, наврян в кенефа.. Big Grin


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

От горе надолу- 2g,3g,4g и wi-fi.Теленор във Варна.
[Изображение: 4b18ec50f25d0007d1495e57523574de.jpg]

Phones:
>>>iPhone SE 32GB<<<
>>>iPhone 5 16GB iOS 10.3.2<<<
>>>HTC Desire 820-Stock Marshmallow 6.0.1+16gb SanDisk Extreme UHS-I Class 3+U8 Smartwatch<<<
>>>Lenovo A6000+16gb SanDisk Extreme UHS-I Class 3<<<
>>>Samsung Galaxy S2 plus-[6.0.1] CyanogenMod 13+ 8gb Kingston<<<
>>>HTC Explorer-NextGen ROM+2gb Kingston<<<
Tablets:
>>>Pocketbook Surfpad 2+8gb Kingston<<<


Цитирай

(2015-12-03, 03:43:24)RoboCop написа:  Начетох се на всякакви глупости, пхахахаха

Поствам си поста от другата сходна тема:

След като прочетох че някой теглил със същата скорост, без да дочитам надолу влязох в замунда от телефона и започнах да свалям файл от топ 10. Вижте снимката, тази скорост я захапа още в началото и я поддържа стабилна, дори скача и повече. Но нямам 100GB да чакам да видя до колко може да иде, сещате се че на секунда 5МБ.., не съм богаташ. Резултата е потресаващ, точно както и очаквах Wink

И това от някакво си тъпо село Свищов и то в общежитието, наврян в кенефа.. Big Grin

При теб са такива скоростите именно защото си на "село" и там сигурно само ти си на "клона" в цялата община.

Я пробвай в центъра на София-та, да видиш с 300 маймунки на клона как ще е Smile
Цитирай

Съмнявам се студентски град да ползва по- малко нет от коя да е област в София, съжалявам Smile

Може би телефона ми е прекалено добър, знам ли, вашите телефони може да нямат добро 4G или сим картите ви да са по-стари, моята е от март.
Цитирай

Това за студентския град в Свищов ли говориш? Ако да, май не си идвал скоро в София...
Цитирай

Е то и аз в Мало Бучино на 3г съм изкарвал 42мб/с , но в Сф повече от 20 не съм виждалSmile
Цитирай

Аз от средата на ноември съм на 4G на Макстелеком и досега е изкарал най-много 25/5 Mbits, независимо че тръбят навсякъде скорости до 75. Като се оплаквах, ми казаха, че покритието сигурно е слабо и да съм пробвал в техен офис в някой мол. Е, отидох и стигна към 40 Mb, ама пак е далеч от 75, пък и не живея в мола за съжаление. Та скоростта е най-разнообразна и вероятно никой не се и доближава до максималната, която е само за рекламна цел Smile Вярно, ping-ът доста се съкрати (почти винаги 10-15 ms), което е предимство.
Цитирай

Ех добре, че по случайност се наврях в тая тема да се посмея малко на размишления, особено след като прочетох и "размишленията" на RoboCop за Свищов и сравнението на това "село", чието общо население заедно с околните баш села е по-малко отколкото на Софийския Студентски Град, отделно че 50% от населението там е на по 50+ години и надали ще се заплесне да разцъква 4G, та ако направим грубата сметка от 28000 население общо за града ,това е със студентите, защото ги задължават да се регистрират иначе няма подпис за заверка на студентска книжка или поне така беше до преди 3 години, като отрежем въпросните 50% население остават 14000, от тях в най-благоприятния случай 10000 да имат смартфони поддържащи 4G, от тези 10000 ако хванем и процента на ползватели на Теленор, май наистина ще се озове сам на клона, защото интернета там е безбожно евтин, а дори най-евтината тарифа предлага по-добра скорост от 4G в 90% от градовете в БГ.

За сравнение и при мен има разлика в H+ мрежата на Мтел и Виваком, когато съм във Варна и когато съм в Троян, едно е клетката да ти е до д....то и в махалата всичко живо да си бримчи на Wi-Fi-а, друго е да си на клетка в район, където има 3 бара, 4 големи магазина и още дузина локални кафененца + 2 училища и да са 500+ маймуни на клона.

Чудно ми е само колко от хората в България дефакто ще усетят разликата между 3G и 4G, просто информативно операторите трябва да си пуснат един разчет колко договори като бройка имат пуснати на повече от 1 GB трафик на месец, защото тези с до 1 GB трафик на макс скорост на месец надали разчитат на мобилния си интернет за нещо повече от фейсбук, вайбър и някое сайтче тук там инцидентно да погледнат.

А ако наистина положението с 4G при Telenor е такова към момента, каквото се вижда от голямата част от тестовете споделени с колегите от форума, аз виждам само 1 подобрение спрямо 3G-то на Mtel, lattency-то, т.е. ping-a и upload скоростта са по-добри и това е общо взето.
Цитирай

София - http://www.speedtest.net/my-result/i/1460635949
Стара Загора - http://prikachi.com/images.php?images/47/8500047L.jpg
Цитирай

Поздрави от Свищов, пхахах. Снимката е от сега!    
Цитирай

RoboCop пхахаха и от нас, а тая икона горе Wi-Fi-ска? Или ти нея не я броиш?
Защото така и аз мога да покажа 90 Мегабита 3G на Мтел Big Grin
Цитирай

Тая икона ми прилича на пуснат Wi-Fi Tethering, а не на свързан wi-fi...

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай

Който разбира поне малко от телефони знае какво показва тази икона Smile
Цитирай

(2015-12-14, 14:28:40)Derivat написа:  RoboCop пхахаха и от нас, а тая икона горе Wi-Fi-ска? Или ти нея не я броиш?
Защото така и аз мога да покажа 90 Мегабита 3G на Мтел Big Grin

Колега, човека е направил ХотСпот. Пръстите са били по-бързи май! Smile
Цитирай

Реално повечето хора няма да усетят разликата между текущите 3G vs 4G. 80% от народа си ползва смартфона в движение или някъде друго за skype,messenger/viber/някакъв чат и цъкане по face, което и сега е бързо предвид отделните гигабайти които дават и за face/viber/whatsapp.
Ако не ти е основна връзка това 4G/3G разликата няма как да се усети. В момента на хартия имаме 42mbps HSPA (ако у-вото ги поддържа, повечето са до 21 или дори 14.4) и до 75mbps за LTE. Това не е дори двойно по-бързо (на хартия, теоретичния максимум) от 3.5G-то. По-напред когато се развие LTE-то и вдигнат скоростите до 100-150 mbps (и това време ще дойде) разликата повече ще се усети, но за по-голямата част от хората , които си имат домашен интернет и навън си цъкат viber-a и face/twitter разлика няма да се усети.
Е,разбира се има и хора на които мобилната връзка е основна и усещат разликата във всяка черта и мегабит, но процента им е малък , например аз тази година бях на място, където 2 месеца бях само на HSPA като рутер към лаптопа и доста съм купувал мегабайти, така, че в такива условия може да се усети, но това е малък процент от хората.
Цитирай

Като цяло освен това, ЛТЕ мрежата за разлика от тази на 3Г на практика е много по-издръжлива и търпи на повече тормоз, т.е при 100 човека на клетка 3Г ще имаш адския пинг и бавни скорости, при същото положение ЛТЕ клетката ще се справя много по-добре. Това е така заради различната технология на вълните и разпространението на ЛТЕ.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)