Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lenovo Vibe P1m

(2016-01-14, 16:29:21)Ivanova написа:  Имам телефона от около месец и действитено намирам този вирус в com.google.camera.fun. За 10 дни ми източни мобилните данни(3000МВ). Батерията пада безпричинно. Върнах към фабрични настройки и при първата връзка с интернет вируса пак се активира, въпреки, че имаше антивирусна. Не дава на ESET- а да го премахне, защото пише, че е com.google.camera.fun е системно приложение и не може да се деинсталира. Деактивирах и приложението, но уви, проблемите продължават.
Може ли да ме посъветвате как да постъпя. Във Виваком едва ли ще искат да вземат отношение, понеже проблема софтуерен. Аз също не можах да изтегля и инсталирам новата версия на андроида, въпреки, че веднага ми дойде съобщение, че е налична. Ако следвам инструкциите, които сте споделили дали с новата версия вируса ще се махне? Като цяло не съм особено веща в тази техника и всеки съвет ще ми е от помощ.

Актуализирай версията на Андроид до последна, ъпдейта е голям 1,3 МБ , в нея този проблем не е наличен. Тук мисля че беше писано за този проблем с вируса в темата за невъзможност за ъпдейт.

Xiaomi Redmi Note 5 | 4/64 | Black | MIUI Global Stable 10.3.1.0 (PEIMIXM)
Lenovo Vibe P1m
Цитирай
Аксесоари

Здравейте, и така след дълго избиране между p70 и vibe p1m спрях на pm1. Да вметна че предния ми беше huawei p8lite осемядрен 13мг.пиксела едвам изкарах 10 дена с него.
lenovo vibe p1m много ама много хубав телефон е. Екрана е супер дори на слънце се вижда нормално,за батерията предполагам всичките вече знаят че е жестока,основната камерата за 8мп снима по добре от 13 на хуавея и п70 реално изпробвано е.Процесора на пръв поглед е слаб но почти няма разлика с 8ядрения kirin 620 на хуавея. Апарата има 2 слота за сим карти и отделно за слот за сд карта, гледам някой модели нямат вече слот за сд карта. Със светещи(леко слабо) хардуерни бутони. Нямам никакви забележки към апарата, страхотен модел е.

Имам едно питане към собствениците.Някой пробва ли да свържи с смарт тв? В настройки/WLAN/разширени/WLAN direct установих връзка с телевизора и до там. Не мога да намеря функцията екран за предаване.
Цитирай

И аз имах тази дилема,но избрах Леновото Smile аз лично не съм го връзвал още към телевизора ми...
Цитирай

Здравейте и аз се сдобих с този модел телефон, веднага след включването се актуализира. За сега няма проблеми. Ползвам го с две сим карти за разговори, някой открил ли е дали има възможност да се зададе на определен контак с коя сим карта да се избира или се избира само в момента на набиране?
Цитирай

(2016-01-19, 17:04:25)Ivanova написа:  Имам телефона от около месец и действитено намирам този вирус в com.google.camera.fun. За 10 дни ми източни мобилните данни(3000МВ). Батерията пада безпричинно. Върнах към фабрични настройки и при първата връзка с интернет вируса пак се активира, въпреки, че имаше антивирусна. Не дава на ESET- а да го премахне, защото пише, че е com.google.camera.fun е системно приложение и не може да се деинсталира. Деактивирах и приложението, но уви, проблемите продължават.

Може ли да ме посъветвате как да постъпя. Във Виваком едва ли ще искат да вземат отношение, понеже проблема софтуерен. Аз също не можах да изтегля и инсталирам новата версия на андроида, въпреки, че веднага ми дойде съобщение, че е налична. Ако следвам инструкциите, които сте споделили дали с новата версия вируса ще се махне? Като цяло не съм особено веща в тази техника и всеки съвет ще ми е от помощ.

Здравей,

И аз като теб имах същия проблем даже като отидох в рекавърито за да инсталирам сваления от леново актуализационен файл то беше на китайски и едвам адвам се оправих. Сега ще ти напиша стъпките които трябва да предприемеш:

1. Изтегляш тази актуализация до версия 24 от леново от следния адрес: http://phonedl.ota.lenovomm.com/dls/v6/P...W_WC85.zip

2. Копираш изтегления файл на SD картата

3. От телефона като ти излезе съобщението за актуализация му даваш да се свали и после телефона се рестартира и започва актуализацията в някой момент дава грешка но ти отваря рекавърито на английски от което с бутона за намаляване/увеличаване на звука се придвижваш не го помня точно но е нещо от сорта apply update from sd card и с бутона за включване като се позоционираш върху това меню се избира. Избираш поставения на SD картата архив и отново бутона за включване. Започва процеса по актуализиране до версия 24. Отнема доста време може би около 20-25 минути, батерията да ти е минимум 40%. След като се завърши процеса телефона се стартира. Първоначално се стартира един екран на който трябва да избереш език и други настройки ще ги видиш след което телефона се стартира.

4. Сега вече от телефона като ти излезе съобщението за актуализация до версия 27 му даваш да се свали, след което телефона се рестартира и започва процеса по надграждането, който вече е успешен и имаш последната версия.

Вируса вече го няма!!!

Пожелавам ти приятна и успешна работа по актуализирането на телефона...

Антон Тодоров
Цитирай

Здравей те. Имам телефона от два дни и имам следният проблем когато някой ми звънне не се появява нормалния екран за отговор с червена и зелена слушалка а едно малко бяло квадратче с изписани в него отговор и отхвърляне . В следващото позвъняване пък всичко е нормално и така един път нормално един път ненормално върнах му фабричните настройки преди това го обнових и пак така .Да не греша аз някъде в настройките.Благодаря на отзовалите се .
Цитирай

Здравейте,
Имам телефона от вчера. Още с пускането го актуализирах от версия 24 на 27 (голямата, която е 1.4ГБ) и след това му направих възстановяване до фабрични настройки. Имам следния проблем - когато ми се обади някой, номерът и името му излизат в историята на обажданията нормално. Но когато аз набера, се случва следното: докато набира, номерът и името на контакта (ако го имам в контактите) се показва нормално на екрана, обаче в момента, в който отсрещната страна отговори на обаждането, номерът и името изчезват и на тяхно място се изписва "Неизвестен номер". След това в историята също излиза "Неизвестен". Интересното е, че липсва не само името на контакта, но и набрания номер и при опит за повторно набиране, се появява съобщение "За да извършите обаждане, въведете валиден номер". Някой наблюдава ли подобен проблем?
Цитирай

Това със бялото прозорЧе ОТХВЪРЛЯНЕ и ОТГОВОР поне при мен се появява тогава когато някой звънне в момент когато боравя с телефона,дали в интернет,дали с настройки,дали снимки,дали мейл или квото и да е..Когато си е в покой и някой звънне,всичко си е както е по дефолт-със зелена и червена слушалка нагоре и надолу.
Цитирай

Здравейте .Как става това бързо зареждане на батерията.
Цитирай

Бързото зареждане мисля,че беше до 60% после заряда спада и става по-бавно.Мисля че си е автоматично,на мен поне не ми излизат опции за зареждане..
Цитирай

ПОЛУЧАВАНЕ НА СЪОБЩЕНИЯ ПО VIBER В sleep режим ( телефона е зключен ,спи, черен екран и т.н.)
ето решение Smile


 
1 НАСТРОЙКИ Вайбър- settings - general-
 wifi sleep policy - viber will use devises sleep policy-тук да е отметката
2 Настроики телефон WLAN - advance -
Keep WLAN on during sleep
always

П.С.
трябва да не го махате от Task manager  да е там зареден -  ще намеря и това как да го наглся но сега нямам време
дано съм бил полезен Smile
Цитирай

Да и при нас са си така настройките май.Проблема идва от таск мениджъра.Махне ли се от там.Няма известия докато не влезеш отново във вайбър.

Huawei P60 Pro; Huawei P30 Pro 6gb Aurora;Huawei Mate 20 Lite- Aurora Blue ;LG G4 H815 Black Leather Edition; Samsung Galaxy S II Plus 4.1.2
Цитирай

(2016-01-27, 23:33:45)gogo_rz написа:  ПОЛУЧАВАНЕ НА СЪОБЩЕНИЯ ПО VIBER В sleep режим ( телефона е зключен ,спи, черен екран и т.н.)
ето решение Smile


 
1 НАСТРОЙКИ Вайбър- settings - general-
 wifi sleep policy - viber will use devises sleep policy-тук да е отметката
2 Настроики телефон WLAN - advance -
Keep WLAN on during sleep
always

П.С.
трябва да не го махате от Task manager  да е там зареден -  ще намеря и това как да го наглся но сега нямам време
дано съм бил полезен Smile

Това да е постоянно отворен в menager според мен не е решение. Дано успееш да помогнеш защото аз не успях да се справя с този проблем.
Преди няколко дни дори писах до някакъв онлайн сервиз на Lenovo и те ми казаха да се обърна към viber Sad а аз не вярвам че там е проблема Wink
Цитирай

(2016-01-28, 22:29:14)gero802 написа:  Това да е постоянно отворен в menager според мен не е решение. Дано успееш да помогнеш защото аз не успях да се справя с този проблем.
Преди няколко дни дори писах до някакъв онлайн сервиз на Lenovo и те ми казаха да се обърна към viber Sad а аз не вярвам че там е проблема Wink

100% е сигурно, че проблемът не е във viber, защото при мен същото се случва със skype, k9 mail, life360. В списъка с работещи приложения в настройките може да се види как веднага след премахване от таск мениджъра, услугите на приложението се затварят.
Цитирай

Вчера взех и аз телефона. Проблем с липсващ обхват или пропуснати повиквания нямам, но определено самия обхват е по-слаб от на всеки друг телефон. Да го връщам ли или си е такъв чипа?
Ще дам пример с друг телефон нисък клас, като Huawei G620s .. Там където Huawei-я ми има примерно 80-86db; 14-16isu обхват, Леновото прави макс 90-92дб; 10ису обхват.. Huawei-я е пълен, а Леновото черта-две под макса чертички. Huawei-я ми прави на Speedtest-a с карта на Мтел от 15 до 22-3 мбс, а Леновото над 10-12мбс не качва (прави 6-7мбс най-често) .. на същото място ..
Има ли между другото някакво инженерно меню този модел?

Нямаше никакъв проблем да взема Леново П70, но точно защото знам, че болното място му е обхвата го прескочих и взех от Вивата Вайб П1м .. Освен целия нисък клас на Леново да е проблемен?  Undecided
Цитирай

Всички май се оплакват от обхвата на вивата...аз съм на ментела и няма ядове...може би е една идея по слаб от на стария ми нексус 4,но нямам проблеми с нета за сега,доволен съм много.
Цитирай

Аз съм на мтел, само телефона е от вива...
Цитирай

Тази тема май се изчерпа вече,никой не може да помогне за проблемите с този модел Sad . Честито на печелифшите  Big Grin . Да се надяваме че при нов ъпдейт ще бъдат оправени тези дразнещи бъгове. ДАНО да е скоро  Visslar
Цитирай

   
Освен проблемите с бавния мобилен нет, слабия обхват на мобилната мрежа и Wi-Fi, сега забелязвам, че и не спи както трябва, а имам един вайбър на телефона..
Цитирай

Здравейте, а някой има ли проблем с 4G-то? На Теленор съм, на другия телефон като съм ми го подкарва, но на този просто не изписва отгоре 4G (при включен auto режим на мрежата) ?
Цитирай

(2016-02-08, 10:24:27)xtrael написа:  Здравейте, а някой има ли проблем с 4G-то? На Теленор съм, на другия телефон като съм ми го подкарва, но на този просто не изписва отгоре 4G (при включен auto режим на мрежата) ?

Ако не си преподписал на тарифа от 19.90 нагоре,или не си го тествал декември-януари няма да ползваш 4G. Иначе преди 3 дена се реших да ъпна телефона на майка ми до 27-ма версия-теленорски телефон.Свали се и се инсталира всичко нормално. Не забелязвала разлика в телефона,но аз един проблем забелязах,който е изчистен.Преди фенерчето не работеше коректно-няколко пъти натисках на иконката че да светне и двойно повече,за да спре.Сега се включва и изключва нормално.

Huawei P60 Pro; Huawei P30 Pro 6gb Aurora;Huawei Mate 20 Lite- Aurora Blue ;LG G4 H815 Black Leather Edition; Samsung Galaxy S II Plus 4.1.2
Цитирай

На почти всички deep sleep е лош,не може да спи както трябва тела ама и не знам на какво се дължи,иначе може и да докарва тела над 10 часа дисплей...не знам с някой бъдещ ъпдейт дали може да се оправи.
Цитирай

(2016-02-08, 11:42:56)myzrael написа:  Ако не си преподписал на тарифа от 19.90 нагоре,или не си го тествал декември-януари няма да ползваш 4G. Иначе преди 3 дена се реших да ъпна телефона на майка ми до 27-ма версия-теленорски телефон.Свали се и се инсталира всичко нормално. Не забелязвала разлика в телефона,но аз един проблем забелязах,който е изчистен.Преди фенерчето не работеше коректно-няколко пъти натисках на иконката че да светне и двойно повече,за да спре.Сега се включва и изключва нормално.

Аз съм служител и имам 4G, това казвам, че на друг телефон го подкарва, но на този като съм пуснал LTE/WDCM/GSM (auto) режима, горе единствено ми показва "H" символ. Та затова се допитвам дали и други имат този проблем или е само при мен?
Цитирай

(2016-01-20, 12:41:24)aanton987 написа:  [/color][/b][/color]Здравейте, имам същия проблем. 
Сега изтеглих файла от линка и го качих на телефона, но съобщение за актуализация изобщо не ми излиза.. 
Файлът е папка, която копирах между всички други папки в телефона.. Или трябва в някоя конкретна папка (/.system, /DCIM, /Android, да го кача?
Съжалявам, може би е глупав въпрос, но.. така или иначе не тръгва да се актуализира.. Sad
Цитирай

(2016-02-07, 08:58:01)boandroid написа:  Освен проблемите с бавния мобилен нет, слабия обхват на мобилната мрежа и Wi-Fi, сега забелязвам, че и не спи както трябва, а имам един вайбър на телефона..

За съжаление, точно вайбър прави проблема. При мен телефонът спи нормално до първото получаване на съобщение във вайбър, след това не спи до следващия рестарт. С другите приложения няма такъв проблем (скайп, поща, съобщения и т.н.).
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)