Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Root-ване с S-off,ENG S-Off,Sup CID с един клик за ромове до 2.50.405.

Извинявай, грешката е моя. Мислех, че с всичките подготовки и триене се включва този downgrade. Благодаря ти и не се ядосвай, имаш бира от мене, ако наминеш към пловдивско. :>
В другата тема пише за downgrade na 1.32, аз може ли на тази версия да даунгрейдна или задължително на 2.5, че за 2.5 не намирам как..
Цитирай
Аксесоари

Здравейте телефона ми HTC Inspire 4 G, но нещо не се получи Root-ването,
до goldcard всичко е ок, но при самото рутване дава някаква грешка, съмнява ме, че е рутван
понеже картата е отключена,знам ли?

ACE PVT SHIP S-OFF RL
HBOOT-0.85.0024
RADIO-26.10.04.03_M

Software number 2.47.502.7

Ако първо действам по 2-ра част: "Връщане на телефона в състояние "От кутията"", а после направя 1-ва част ще
се получи ли?
Проблема е, че няма "rom174.zip"

Android Open Kang Project - Desire HD - JBean 4.2.2
Цитирай

Помагайте бе пичове,
много ме дразни така този телефон, ползва 2G (3G засега мечта), също и wi-fi hotspot го няма никакъв,
има ли някой с подобен проблем?

Android Open Kang Project - Desire HD - JBean 4.2.2
Цитирай

Имаш рут права, но нямаш ENG Hboot. Ако искаш да го върнеш в заводски настройки - има описание чети.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай

Да, телефона ми е бил рутнат,
кой да ти знае, сложих му ром и всичко е ок,
благодаря ти все пак, темата е добра +

Android Open Kang Project - Desire HD - JBean 4.2.2
Цитирай

cmd c:\rootkit\s-on-132.cmd след като задам командата ми отброява 10 секунди след което ми изкарва прозорец с устройство и пише добре дошли и изчезва и в смд пише waiting for device......??? Няма значение оправих се след много часове в блъскане Smile

Samsung Galaxy Note II
Цитирай

Cocoon написа:cmd c:\rootkit\s-on-132.cmd след като задам командата ми отброява 10 секунди след което ми изкарва прозорец с устройство и пише добре дошли и изчезва и в смд пише waiting for device......??? Няма значение оправих се след много часове в блъскане Smile

waiting for device - Скрипта изчаква отговор от телефона ти. Не виждам какво не е ясно. Възможни причини по посока от скрипта към телефона ти: драйвери, скапана ОП система на PC, някаква налична защитна стена или антивирус или различни от администратoрски права /W7, Vista/, USB порт на компютъра, кабел, USB порт на телефона, софтуерни и хардуерни неизправности по телефона - нечекнат USB debuging, чекнат бърз рестарт, заспиване...
Провери ли MD сумата на rootкit.zip? Не, нали?! Ми какво очакваш... Понякога небрежноста струва колкото цената на телефона. Но и също така, много често късмета е на ваша страна!
Всъщност страшно няма. Инструментите и скрипта в rootkit.zip са направени така, че е почти невъзможно да стане беля. Даже и да не се прехвърли коректно файла на H-boot и радиото , или да се случи нещо друго непредвидено, то командите няма да се изпълнят, с цел да се предпази апарата. Написани са така, че всичко се проверява по два пъти, преди скрипта да инсталира каквото и да е на телефона. Но това не бива да е панацея за немърливост.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай

Христос Воскресе! Намерих да си взема на старо на много добра цена един DHD. Обаче проблемът е, че е вносен от чужбина и е заключен към Orange. Има ли шанс аз сам, безплатно, да си го отключа и да си го ползвам с българските оператори? Версията на Андроида е 2.3.5 и Sense 3.0 (след като момчето е проверил за ъпдейти, иначе е дошъл при него със съответно 2.3.3 и 2.1 Sense)
Благодаря ви предварително!
Весели празници!
Цитирай

Цитат:Натискаме Start - Run (ако run липсва в менюто, то последователно натискаме клавишите Windows и R) и директно в полето пишем:
C:\rootkit\root.cmd и натискаме ОК.

И какво става после? Спрял съм антивируса, УАК муак, всичко и само ми се появява тъпия прозорец и докато цъкна Съгласен съм.. ала бала.. и се скривааааааааа ще счупя нещо вече честно, за 20ти път пробвам!!! :mad: :mad: :mad: :mad: :wall: :wall: :wall: :wall: :angry: :capitulation:

Ресва се 2 пъти телефона (втория път пак така бързо се скрива ще му..) влиза в буутлоудер менюто, рестартвам го и като му направя чек Сим лока пак е @01 и не мога да си сложа шибана БГ карта.

Форматирах картата, направих я Голд (нямаше го CID-а в списъка), ромовете изтеглих, проверих ги, разпознава ми го като MyHTC, версията ми е 2.36.771.14 и т.н. и т.н. и т.н. Кажете някой трик че вече :facepalm:
Цитирай

kumboom написа:
Цитат:Натискаме Start - Run (ако run липсва в менюто, то последователно натискаме клавишите Windows и R) и директно в полето пишем:
C:\rootkit\root.cmd и натискаме ОК.

И какво става после? Спрял съм антивируса, УАК муак, всичко и само ми се появява тъпия прозорец и докато цъкна Съгласен съм.. ала бала.. и се скривааааааааа ще счупя нещо вече честно, за 20ти път пробвам!!! :mad: :mad: :mad: :mad: :wall: :wall: :wall: :wall: :angry: :capitulation:

Ресва се 2 пъти телефона (втория път пак така бързо се скрива ще му..) влиза в буутлоудер менюто, рестартвам го и като му направя чек Сим лока пак е @01 и не мога да си сложа шибана БГ карта.

Форматирах картата, направих я Голд (нямаше го CID-а в списъка), ромовете изтеглих, проверих ги, разпознава ми го като MyHTC, версията ми е 2.36.771.14 и т.н. и т.н. и т.н. Кажете някой трик че вече :facepalm:

Аз нищо неразбрах от поста ти, честно! Даже не разбрах и какво искаш да направиш! Обясни по-спокойно и подредено. Тая работа с нерви не става!

С командата - "C:\rootkit\root.cmd" се рутва телефона. После не се пипа нищо докрая. Докато в черния прозорец /конзолата/ не изпише, че е приключил процеса. Не трябва да се състезаваш с прозорците -те се сменят автоматично. И изчети темата преди да правиш каквото и да е! Има отговорено на всичките ти въпроси. Не мога всичко на всеки, да го пиша всеки път и то по-няколко пъти. Изчети цялата тема, не само написаното в шапката и ще намериш отговор на всичко. Проблемът ти е в липсата и на основни познания, без да ми се сърдиш.

В полето Run напиши C:\rootkit\check.cmd и дай отговор на това по-долу:
6.2. Гледате резултата и проверявате цифрите:
@CID: 11111111
11111111 - имате Super CID
друго значение - няма

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай

Сори, ама много се бях ядосал вече Smile

Един приятел си дойде от Англия и донесе един Дизайър, заключен към оператора 3. Аз имам Ескперия, пак е с Андроид, рутнал съм я, сложил съм и CyanogenMod и т.н. така че не е съвсем да не знам какво правя. Та моя приятел ми даде телефона да го отключа да работи с БГ оператори и да му ъпдейтна Андроида (или евентуално да му сложа някакъв къстъм).

Правя всичко според указанията:

Телефона трябва да е в режим Само зареждане и включен USB debuging .

На компютъра трябва да има инсталирана новата програма HTC Sync .

в диспечера на устройствата - Manage, Windows-а разпознава телефона като Android USB devices - My HTC.

Изключвам антивирусната и UAC

проверка на целоста на копираните архиви rom(xxx).zip

c:\rootkit\adb reboot bootloader - ресва се и влиза в менюто

c:\rootkit\fastboot reboot - ресва се

CID-а ми го нямаше в списъка, направих Goldcard (както е в указанията, да не изпадам в подробности)

Сложих двата zip-а в c:\rootkit, C:\rootkit\root.cmd и натискаме ОК. Обаче после не си написал какво става - при мен се отваря един прозорец който ме пита дали съм съгласен с Общите условия СУПЕР бързо слагам тикчето и Next, след това ме пита още нещо (не мога даже да видя какво защото съм зает да дебна да сложа тикчето), пак тикчето и Next и прозореца се затваря и се отваря един досовски прозорец, почва да си прави нещо (експлойти а у), телефона се ресва, копира един zip, влиза в менюто, пак се появява същия (или подобен прозорец) и само успявам на първото да сложа тикче и Next и супер бързо се скрива и нямам време за втори Next (точно това ме изнерви адски!Angry@) . Пак се отваря ДОС-а, прави там нещо, телефона се ресва и влиза в буут менюто и това е! Ребутвам го и все едно нищо не съм правил - C:\rootkit\check.cmd и нито @CID: 11111111 нито @SimLock: 00

Опитах и без да слагам тикчета и да цъкам Next - същата работа.
Цитирай

Значи, на няколко места съм писал, да не се пипа нищо след като е започнал процеса. Прочети цялата тема, не само най-горния пост! Всички тия прозорци се затварят и потвърждават автоматично от скрипта, без външна намеса. След подаване на командата - C:\rootkit\root.cmd скрипта започва да си разпакетира файловете от рома, стартира програми и техните процеси, потвърждава действията и така до края. Телефонът сам ще се рестартира няколко пъти, после ще зареди основновния ром 1.32 , но това още не е края въпреки че вече апарата е рутнат и отключен. Като се зареди тоя ром, скрипта ще изчака за включване на USB debyg. защото всеки нов инсталиран ром по подразбиране не е с чекната тая опция. После ще се рестартира пак и ще смени рома с 2.50.405 и ще изпише че процеса е приключил успешно. Имай в предвид, че нещо не е както трябва или с намесата си прекъсваш процеса и затова не става при теб.

П.П. И още нещо. Обърни в началото, енимание на това с проверка на драйверите, когато телефона е в Н-boot менюто, го избираш за да влезеш в fastboot USB. Сега провери пак за драйвери, защото в тоя режим са други. АКо има жълт удивителен то ти трябват и драйвери от Google или SDK. Дал съм линк за тях по-горе в постовете ми, въпреки, че това са основни неща и всеки трябва да ги знае и иматия драйвери, още като си е купил телефона. Драйвери за H-boot USB http://min.us/mbhJhMyACX . Успех.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай

Пробвах и без да пипам.. Пак ще пробвам ей сега и ще сложа скрийншотове.

Значи в буут менюто съм, отгоре ми пише FASTBOOT USB на червен фон и в Device managera ми е MyHTC така трябва да е нали?
Цитирай

kumboom написа:Пробвах и без да пипам.. Пак ще пробвам ей сега и ще сложа скрийншотове.

Значи в буут менюто съм, отгоре ми пише FASTBOOT USB на червен фон и в Device managera ми е MyHTC така трябва да е нали?
Избери - FASTBOOT USB за да вкезеш в H-boot и в menage провери за липса на драйвер! ако ги няма, инсталирай ги от горния ми пост.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай

ОК, нямаше драйвер наистина и Уиндоуса (със 7 съм) ми го разпозна като Android ADB interface, посочих папката с драйвера който ти даде (мерси) и стана Android Bootloader Interface.. но пак не става Sad
Зачетох се в ДОС командите и ми дава access denied като слага Superuser-а и сега видях че си писал Използвайте само за стокови ромове, а този май си е някакъв на 3, защото отначало след надписа htc продължава с анимация с едно дърво и пише 3 mobile после, възможно ли е да е от това, защото вече няма какво да е друго? Като влезна на Software information как да разбера дали РОМ-а е стоков?
Цитирай

Ами той ако е рутнат, тоест с къстъм ром, то няма да е заключен. Влез в буутлоудера и напиши всичко което видиш там. Както и дай инфо от информ. за софтуера. Иначе ако има рут права тоя телефон, то няма как да стане по тоя начин. Другото което е важно, след неуспешния опит, трябва да извадиш батерията за около 2-3 минути и тогава да пробваш пак.
Опитай това и няма да имаш проблем:
Извади батерията за 2-3 минути и я сложи пак.
Стартирай апарата и преизпълни отново всичко за Gold Card. Мисля че нямаш успешен опит за това.
Стартирай наново скрипта за рут.
Пиши пак да видим до къде си я оплескал. Smile Обикновенно причините за неуспех са, неуспешен опит за голд карта и след опита за рут при липса на супер узер права, не си извадил и поставил батерията преди нов опит.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай

Махнах батерията (добре са я скрили Smile ), форматирах картата и я направих Голд отново, пуснах скрипта - никакъв резултат. Ето инфото за софта и от буут менюто:

[Изображение: 4669298u.jpg]

[Изображение: 4669299j.jpg]

Ако телефона наистина е вече руутнат, как мога да махна Сим лок-а?
Цитирай

Не, не е рутнат. Имаш стандартно заключен H-boot и и стоков ром, оригинално от HTC. Странно е и не би трябвало да има причина, да не можеш да го рутнеш. Ако го закача на моя компютър, съм сигурен че ще се рутне веднага. Има някъде грешка, или в стъпките ти или в операционната система. Да не би да имаш някакъв фаеруол, антивирус, които да пази портовете. Провери си правата и на акунта. Понякига седмицата,. въпреки че си с администраторски акаунт, има настройки които забраняват някои правила и инструкции. Търси причината някъде в компа или в стъпките. Ще помисля довечера като се освободя, че взе да ми става интересен твоя проблем.
А и което сега се сещам, какъв е моментния CID на картата ти и правил ли си хард ресет на телефона? Ако не си, то непременно направи. Ще бъде истрита цялата информация, така, че си я запази.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай

здрасти колеги
опитжам се да върна телефона към оригинала но при C:\rootkit\s-on-250.cmd стртира нещо в кмд и след малко
ми изписва че изчаква диваиса и нищо не се случва.
Цитирай

Пичове опитвам се да сваля файла rom236.zip от 1вия пост, но нито един от линковете за даунлоуд не работи. Ще бъда много благодарен ако някой го има да го качи.
Цитирай

Ioskata написа:Пичове опитвам се да сваля файла rom236.zip от 1вия пост, но нито един от линковете за даунлоуд не работи. Ще бъда много благодарен ако някой го има да го качи.
Обновено на 05.05.2012г.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай

Някой може ли да ми прати rom.zip, защото не мога да го изтегля от никъде... мерси предварително
Цитирай

Red14Devil написа:Някой може ли да ми прати rom.zip, защото не мога да го изтегля от никъде... мерси предварително
Е, как да го няма. Като клик на rom.zip и се отваря в яндекс. http://narod.ru/disk/9001616001/rom.zip.html

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай

При изпълнение на точка 2.1 получавам :
adb server is out of date. killing...
* deamon started successfully *
error: device not found

ако някой може да ми помогне ще е супер
Цитирай

Отговора е в самият въпрос. Не се разпознава телефона - драйвери от линка в темата, отделно драйверите за H-boot - в мененю H-boot USB виж дали няма жълт въпросителен в девайс мениджъра, кабела за телефона или смени на друг порт USB в компа.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)