Оценете темата:
  • 9 гласа - средно 3.44
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony представи Xperia Z5, Z5 Compact и Z5 Premium 2.9.15

Идяяялка. Декември за коледа си правя подарък.

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
Аксесоари

Че е хубав телефон спор няма,но според мен не само Сони започнаха да се уливат с цените.Кое по точно в този телефон оформя тази цена?Не е нормално един телефон да е на цената читав ултрабук.700 паунда е базовия Макбук еър 11 инча.После да не се чудят компании като Миезу и Шаоми защо дърпат напред.На скоро имах възможност да разцъкам един МХ5 който е на половин цена.Нямам идея кое би ме накарало да взема това Сони пред МХ5-цата.За тези пари има вече и 4К телевизори.Всъщност за тази сума бих си взел хубав смартфон и хубав фотоапарат ако толкова държа на снимките.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай

Не можеш сложиш апарата в джоба, или да го носиш постоянно. Понякога се изтърва момента, затова са тези камерфонони. На лизинг няма да се затормозя чак тозлкоз

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай

Японците нищо добро не ги чака с тия надути цени... Явно, ще разчитат отново на тяхната секта да ги издърпа нагоре с продажбите. Обаче тя, тяхната секта си е малка и досега не успяваше да го стори. Не знам какво си мислят, че се е променило, за да им помогне сега с повече. Както и да е... Интересни са цените определено! Ще си носят последствията от тях и от взетите решения в бъдеще. Дано поне телефоните са им по-здрави. Не знам официалната статистика, но от миналите Z серии, май всеки 5-ти телефон беше подменян.

'Love and sex are two things that really hang people up. And why that is..... I’ll, I’ll never fully understand.'
Stay open minded and... Be paranoid
Цитирай

"Кое по точно в този телефон оформя тази цена?"

Чисто консуматорското мислене на потребителите-желанието да притежаваш нещо без реално да имаш нужда от него ! 
Нали това е философията,която следват почти всички производители на смартфони  ? Smile
Цитирай

Как Sony са се справили с прегряването в Z5:

http://www.xperiablog.net/2015/09/04/xpe...rformance/

С две думи - използвали са 2 тръби за отвеждане на топлината, а не 1 както е в Z3 и Z3+

Така е в Z3
[Изображение: Xperia-Z3-Heat-Pipe-640x426.jpg]

А така в Z5 Premium
[Изображение: Xperia-Z5-Dual-Heat-Pipes.jpg]

Честотата, на която работи процесора е 2GHz и според тествали телефона не се дроселира до по-ниска.

Както се вижда на едно видео, което публикувах по-напред - телефона записва без проблем 10 минутно видео на 4К без да прегрее.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

Тук друго се случва - www.phonearena.com/news/Sony-Xperia-Z5-overheating-Snapdragon-810-still-an-issue_id73422
Само при разглеждане на интерфейса прегрява и спира камерата...

Но така или иначе, пак се доказа колко калпав излезе този SD 810. Те anandtech измериха голямата му консумация черно на бяло. Като се добави каква голяма част от енргията я преобразува в топлина (загуби) ... Охлаждането решава проблема с комфорта при ползване и нуждата от дроселиране, но не променя ниския кпд на този SoC. Избързаха Qualcomm само и само да имат и те 64 битов чип и резултатът е налице.

SD 820, отново с custom ядро на Qualcomm най - вероятно няма да е така.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай

S6 EDGE на Самсунг е по-скъп от Z5. iPhon-a е колкото него. Не мисля че си струват парите, или са по-добри от Сонито. Просто това е модната тенденция напоследък в ценообразуването, и манталитета на клиентите да са "премиум" и гъзари, и да се ръсят като за автомобил.
И по-лошо ще става... То се вижда че вече и Хуавей и Леново удариха 1000лв за телефоните се. А какви 42 инчови телевизори има за по-малко пари, не е истина.
Цитирай

Мдам, и китайците решиха да се облажат от по-високи цени. Постепенно ще догонят останалите, а някои от тях даже ги задминават. Часовника на Huawei представен на IFA е по-скъп от часовниците на Motorola, Samsung, Sony и LG!  Lol

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

Точно за това се отнасяше една статия, която четох днес, но не помня къде. В нея се говореше точно за отлив от флагмани и то масово. Говореха за всички марки, че им намаляват продажбите на флагмани. Вероятно е основно заради покачващите се непрекъснато цени, но и заради това, че на хората им стана ясно, че не само надутия безумно хардуер работи добре, а покрай него и ненормалните цени.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай

@emski....Колко от телефоните,които бяха пуснати в продажба през последната 1(една) година не бяха обявени за "флагмани " ? Визирам Samsung,LG,HTC(в по-малка степен),Sony и Apple !
Аз имам чувството,че средния клас телефони просто изчезна.....Разбирам,че там печалбите са по-малки и никой няма интерес вече да ги произвежда,но все пак...... Smile
Цитирай

Колеги друго си е да имаш най-доброто от марката (Флагман) друго си е средния клас, няма кво да са залъгваме. Но в крайна сметка всичко зависи от бюджета на хората.
Цитирай

Абе колкото и да го въртите и сучете телефон за 2000лв не трябва да загрява дори и при игри.
Като си купите нова кола да не би да загрява?

Какви са тия съобщения за прегравяния още като си играеш на щанда, за мен това е за боклука или да си оправят софтуер, хардуер или въобще да не го пускат, мен като клиент не ме интересува за Снапдрагон 810, 820 или 830....лично мнение.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай

Не е софтуера.... глупавия чип е. Ама не бе, той няма проблеми процесора, ние само си въобразяваме (: И в ежедневна употреба не се усещало.

Как все още не са се появили хората, които преди ми го твърдяха това направо не ми е ясно.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай

Малко снимки направени със Z5:"

Sony Xperia Z5 Camera Samples
Цитирай

Един по-евтин телефон (бюджетен) никога не върши работа. Работи добре първите 2-3 месеца, после започва да страда от липсата на памет, след актуализация на няколко приложение всичко приключва. Не работи както трябва, може да го ползвате само като телефон и калкулатор, забравяте за актуализиране на софтуер и прочие.

Всички искаха хубави телефони, качествени и с максимално добър хардуер, за да не се налага честата му смяна с ново устройство. Ето, направиха ги и започнаха оплакванията. Наистина са много високи цените, но може би качествената изработка струва точно толкова.

Сони направиха нещо революционно за Андроид (като изключим нексусите), поддържат актуални дори стари устройства, хардуера им все още е актуален и работи безпроблемно. Може би това им е идеята, Z5, Z5 Compact и Z5 Premium са с един и същи хардуер, разликата е само в дисплея, това означава, че една актуализация ще работи еднакво и на трите устройства. Пре-спокойно този телефон ще може да се използва 4 години без да усетите някаква липса от съвременна технология. Така устройствата ще се наложат сред потребителите и хората за напред ще предпочитат и ще препоръчват смартфоните на Сони, и не само смартфоните им.

Някой беше споменал за пример автомобилите, ами бихте си купили пластмасово Пежо за 5 000 или Мерцедес правен от здрави материали за 15 000. Все пак ще има хора, които няма да го разберат и това, но това си е за тяхна сметка.
Цитирай

Rumor: Sony To Release Xperia Z5 Compact Premium In Japan


[Изображение: 8341186t.png]

Sony планира да пусне в продажба премиум-версия на Xperia Z5 Compact.Устройството ще бъде предназначено за Япония и ще се предлага ексклузивно от оператора NTT DoCoMo.
Eкрана ще си остане 4.6",но резолюцията вече ще е Full Hd.
Останалите спецификации включват 4GB РАМ и 2900 mAh батерия ......Остават загадка цената и евентуалната дата на,която телефонът ще бъде пуснат в продажба,но от androidheadlines уверяват,че ще ни информират веднага щом научат повече подробности.....Не,че ни засяга,но все пак.... Smile

http://www.androidheadlines.com/2015/09/...japan.html
Цитирай

Така, надявам се приключихте с обсъждането на автомобили и ще продължим с обсъждането на телефона от темата и нека се придържаме към добрия тон без да квалифицираме другите!

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай

Sony Cuts Prices Of Xperia Z5 Range Within Days Of Launch

Sony намали цените на телефоните от серията Z5 само няколко дни след като те бяха листвани на официалната страница на компанията в Обединеното кралство.
Най-голямо е намалението при компактния модел,чиято цена беше редуцирана с цели £120.
Устройството се появи на цена от £549,но 3 дни по-късно вече е "само" £429.
Не е по-ралично положението и с останалите модели-Z5 "олекна" с £50 до £549 ,а Z5 Premium загуби £70 от първоначалната си стойност и вече се търгува на нива от oколо £629..... Smile

http://www.sonymobile.com/gb/products/phones/

Според анализатори на острова причините за намалянето на цените са няколко,но мен не ме интересуват.....Причините имам предвид......Мен ме интересува каква е реалната стойност на устройствата ?  Smile
Цитирай

Мен пък ме интересува дали ще намалят още малко и навсякъде ?
Цитирай

Ами и аз това имам предвид.....Ако ги намлят,това ще означава,че реалната цена е доста по-ниска от първоначално обявената от Sony,което пък означава,че покупката на "флагман" веднага след неговото пускане в продажба е неоправдано от чисто финансова гледна точка.... Smile Да не говорим,че март Sony ще пуснат в продажба поредния си "флагман".... Smile
Цитирай

Колкото и да наналят цените пак си остават солени...особено и с тоя куц снапдрагон...аз лично съм се ориентирал към z3 compact и като гледам за сега мнението ми се затвърждава.
Цитирай

Обявиха едни цени в началото да опипат почвата и ако нямаше много рев са щели да ги оставят.
Цитирай

Случват се и такива неща........ Big Grin



Цитирай

@musabesni Аз именно защото бях готов да вземам Z3 compact и реши да изчакам Z5 compact и ако го бяха пусанли, почти на цена колкото когато излезе Z3 compact - около 950-980лв свободна цена, то щях да си взема Z5 compact, ама с тези 150-200лв нагоре ми идва прекаленно страно за лек ъпгрехд спрямо Z3 compact. И вероятно именно Z3 ще си взема, таман цената ще му падне сега, предполагам.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)