Първо мнение - ★★★ Android 6.0 Marshmallow ★★★ - Обсъждане, stock rom zip за s-on и s-off
#1

[Изображение: Marshmallow_0.33392800_1450263759__thumb.jpg]




Нека тук започнем обсъждането на новия андроид.

Changelog:

* android 6.0 known features: doze, app permission and now on tap.
* notifications toggles UI changes along with new animation.
* lock screen now display network name in the notifications bar.
* new screen off animation (transform to black and white with zoom out)
* emojis: HTC now uses stander Google emojis.(I miss HTC's emojis)
* contact sharing: you can share to contacts directly form the sharing menu (at least for telegram for now)
* notification icons are now smaller.
* adoptable storage: format SD card as internal storage.
* memory setting: new memory setting in settings.
* clear all in notifications drop down.
* new keyboard and Daimler themes.
* HTC calculator removed. Google calculator is here.(it's nicer)
* new drop down menus animation. 
* HTC music fixed:while using earpiece, double tap earpiece button will skip to next song.(on lollipop this action will start a call to the last person you called for some weird reason) 
* flash light is now accessible from notification toggles.
* new sound controls UI , and priority profiles.
* editing info in people app is now better.
* sweeping up any heads-up notification , will not dismiss it, it will be safe in the notification drop down.
*The "Auto Sleep" mode for the screen timeout is gone. 


Ако видите нещо за добавяне, казвайте, ще бъде добавено тук.Това не е официален changelog от htc, правен е от user от xda.

Проблеми и възможни решения:
1.Ако имате проблеми с разрешенията (permission) на някой приложения, деинсталирайте ги и ги инсталирайте на ново.
2.Скайп крашва на андроид 6.0, проблема е в Майкрософт, трябва да го ъпдейтнат.Ако искате да работи, сменете езика на English.
Или използвайте версия 5.10  https://userscloud.com/ixw2jut4c8wj (само за root users)

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

★★★ Android 6.0 Marshmallow ★★★ - Обсъждане, stock rom zip за s-on и s-off

Картата памет мисля,че може да се ползва на друго устройство стига да се форматира (една от настройките беше) или бъркам ?
Цитирай
Аксесоари

Не знам, не съм пробвал все още,но навсякъде казват ,че ще е неизползваема с друго устройство след това.
Цитирай

Неизползваема до преди да я форматираш обратно , почти съм убеден ,че го четох някъде , но ме мързи сега да търся Big Grin
Цитирай

Ще пробвам май скоро. Днес отново "умря" без причина и сега пак е мазало.... Чудя се и дали да не се връна на lollipop.
Цитирай

Пробвай без карта памет като върнеш фабричните.... все си мисля че тия карти дават някакви бъгове след известно ползване рано или късно.

  • Samsung Galaxy S21 Plus SM-G996B  • 
Цитирай

[Изображение: 1566a21628a23b5c.jpg]
Нямам нищо в телефона, всичко е преместено и все пак... Накара ме също да си изтрия музиката защото нямало място, а уж я бях копирал на картата с памет... Някакво мазало стана и май не прави разлика кое е в картата и кое в телефона
Цитирай

Разкарай я от телефона , прави си ресета и не я слагай изобщо.

  • Samsung Galaxy S21 Plus SM-G996B  • 
Цитирай

Когато се зареди ми изписа: CID Incorrect!
Update fail!
Device halted due to Large Image update fail!
Какво да направя ?
повече детайли
Software status: official
LOCKED
M8UL PVT SHIP S-ON
HBOOT-3.19.0.0000
RADIO-1.25.214500021.06G
OS-4.16.401.10
eMMC-boot 2048MB
Телефона попр не може да се ъпдейтне по обикновения начин и изписва, че софтуера който ползвам не е официален. Facepalm1


Цитирай

Изтегли от google play, cid getter и кажи какъв ти е cid.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

CID: HTC_B25
MID: 0P6B10000


Цитирай

Няма как да го ъпдейтнеш по този начин, твоя cid е различен от тези в първи пост. Според мен, този телефон е брандиран (не съм проверявал, за къде отговаря твоя cid).Ще почета утре,  ако ми остане време, за да видим,  какво можем да измислим.


Edit:cid-а е Полски.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Бях забравил, че имаше подобен случай на твоя.
Ето го решението на проблема, който обаче, ще ти струва 25$, това ако телефона ти не е в гаранция разбира се. https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1242886
Ако обаче е в гаранция, направо го връщай и им казвай, че не може да се ъпдейтне.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Благодаря ти много колега. Телефона не е в гаранция така че това е единствения вариятн.


Цитирай

Здравейте, от известно време ми прави впечатление, че батерията пада по-бързо от обикновено,когато вляза в history-то на батерията ми дава че е awake постоянно. Ако рестартирам се оправя за известно време и не е винаги awake, но след това пак е така и точи батерията. Не съм правил hard reset от февруари, дали ще се оправи ако направя или да търся другаде проблема. Без да е използван, 3 часа 42 минути е 8% надолу.
Цитирай

Опитай с рестарт след всяко зареждане на телефона и спри Google backup опцията.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай

Здравйте.Имам HTC M8 закупен от глобул.Заминах в щатите и смених рома с такъв за Т мобайл,защото не можеш да използвам 4 Г-то там.
Сега се прибрах и проблема е следния.Имам интернет на 4Г,има обхват,но не мога да звъня,нито те на  мен.Звъня и няма никакъв сигнал,след което затваря само.Когато ми звънят,дава свободно(телефонът не ми звъни),след 10 сек казва,че тел ми е изключен.Мога да пращам СМС.
Когато пробвах да върна стоковия ром ми излезе Fail Update.Ресторнах си телефона от един back up,но pin locka-a на екрана се бъгна и не мога да го отключа за да вкюча на режим File Transfer.


HUAWEI P9 LITE
Цитирай

Дай информация от fastboot getvar all, за да видим защо не ти дава, да го инсталираш.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

INFOversion: 0.5
INFOversion-bootloader: 3.19.0.0000
INFOversion-baseband: 1.29.214500021.12G
INFOversion-cpld: None
INFOversion-microp: None
INFOversion-main:
INFOversion-misc: PVT SHIP S-ON
INFOserialno: SH464WM06734
INFOimei: 357871050882003
INFOimei2: Not Support
INFOmeid: 00000000000000
INFOproduct: m8_ul
INFOplatform: hTCBmsm8974
INFOmodelid: 0P6B10000
INFOcidnum: HTC__032
INFObattery-status: good
INFObattery-voltage: 0mV
INFOpartition-layout: Generic
INFOsecurity: on
INFObuild-mode: SHIP
INFOboot-mode: FASTBOOT
INFOcommitno-bootloader: 76df2b54
INFOhbootpreupdate: 11
INFOgencheckpt: 0

Телефона има сигна,Но не мога да звъня.Излзиа ми известия,че операторът не е наличен(а го открива при търсене на мрежав настройките).Пробвах с 2-3 рома,не става.Сега съм с ViperOneM8 6.1.0

HUAWEI P9 LITE
Цитирай

Няма никаква причина, да не можеш да върнеш телефона си до стоково състояние.Всичко изглежда наред.Трябва да успееш, чети хубаво първи пост, опитай и с друга сим карта.Не знам, как да ти помогна по друг начин.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Здравейте,преди 2 години си взех от Мтел М8 със ъпдейта до 6.0 нямаше проблем.Преди 7 месеца се прибрах от Америка и взех още едно М8 отключено към всички но си пише AT&T,от 5 месеца го мъча този ъпдейт до 6.0 защото за AT&T излезна малко по късно 6-цата но го няма още никъкъв.Сега съм с версия 5.0.2 сенсе - 6.0 софтуер - 4.28.502.1.Нямам на идея къде да го карам,дали трябва да се отключва,ще съм благодарен ако кажете някоя идея.Благодаря
Цитирай

Ами, не е само до отключване.Вероятно ще ти трябва и s-off....Не съм убеден, че след като телефона ти е брандиран към АТ&Т, ще получиш ъпдейт в България.Пусни информация от fastboot getvar all, за да видим, докъде ще го докараме.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Добре,може ли само да ми кажеш как става този fastboot,че вчера до 2ч нищо ни направих.Благодаря
Цитирай

До колегата @Opola тук: http://dl3.htc.com.s3.amazonaws.com/appl...mbined.exe има RUU което би трябва да сработи дори да си S-ON, пробвай го нищо не губиш.
Цитирай

(2016-10-14, 09:07:26)Opola написа:  Добре,може ли само да ми кажеш как става този fastboot,че вчера до 2ч нищо ни направих.Благодаря

Трябва да имаш инсталирани драйвери за телефона, както и adb.Има достатъчно информация, навсякъде във форума, как става това.Ако това ти е сложно да го направиш, по-добре не се захващай.
Иначе, може да опиташ с това ruu, което е дал колегата над мен.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Здрасти @vlaf днеска пробвах RUU качения на HTC официалният им сайт но качва се 5 минути и после излиза "EROR[155]UNKNOWN EROR
Please get the correct ROM and try again.Какво може да се направи мерси пак
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)