Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

(SD) Redmi Note 3 - Отключване, Custom Recovery, Root

Ако сложа през ъпдейтъра на МИУИ Global Stable, който обаче е пак на андроид 5.1, дали ще се затрие ИМЕЯ, или пък през Mi Flash?

Samsung Galaxy S8 Dual Sim Orchid Grey
Цитирай
Аксесоари

(2016-09-26, 09:58:48)suffer написа:  Twrp се затваря и отива в началния екран?

Не мога да си го представя?
Да не говориш за ъпдейтъра?
Точно така! И аз не можех да си го представя при положение, че съм ползвал десетки или стотици пъти TWRP на най-различни устройства.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Цитирай

(2016-09-26, 14:10:57)ptashkov написа:  Ако сложа през ъпдейтъра на МИУИ Global Stable, който обаче е пак на андроид 5.1, дали ще се затрие ИМЕЯ, или пък през Mi Flash?

Ако си с Xiaomi.eu - няма да стане
Ако си просто с по-стара версия на глобал стейбъл си пусни ъпдейтъра да си търси ъпдейтите и ще стигнеш до 8.0.2.0
Цитирай

При мен Алка TWRP така и не заработи на GD 6.9.22. Показваше ми стойност 0 МБ на всички дялове-вътрешна, външна памет и ми даваше грешка Failed to mount /data. Сложих ZCX Recovery и веднага си видя точния размер на дяловете и успях да нпаравя бекъп на всички дялове, след което инсталирах 8.0.1 xiaomi.eu, след което рестартирах телефона и само примигна логото МИ и телефона изгасна. Включих го пак и пак същото-логото МИ и телефона пак изгасваше, но влизаше във фастбоот режим и заключи боотлоадера. През EDL и Ми Флаш сложих GD на базата на Андроид 5.1, след което по познатия начина вече сложих Алка ТВРП и през него сложих xiaomi.eu 8.0.1 и всичко си заработи без проблеми и без загуба на ИМЕЯ. На андроид 6.0.1 и алка тврп не ми е искало никаква парола за достъп до дяловете.

Samsung Galaxy S8 Dual Sim Orchid Grey
Цитирай

Някой успя ли да отключи официално Special Edition ?

Nothing Phone (2)
Цитирай

To май има само 2ма-3ма с него.
Цитирай

Искаш да кажеш,че 3-4ма за сега сме от прецаканите с тоя телефон ? Smile

Nothing Phone (2)
Цитирай

Не.
Искам да кажа, че сте прекалено малко, за да има някой вече отключил го.
И какъв е проблема точно?
Отваряш ънлокъра с ми акаунт и ако имаш права ще мине отключването - трябва да важат правилата като за всички останали - ако не става със стейбъл - слагаш дев
Цитирай

Здравейте,
Имам въпрос към по знаещите в този форум.
Изчетох много информация, но никъде не видях как да сложа ром от Xiaomi.EU без официално отключване на Bootloaderа в сайта на Xiaomi.
От поста на [b]suffer [/b]в първия пост има неофициален метод, но чрез него не може да се сложи TWRP и ром на Xiaomi .EU.
Ще се радвам ако някой обясни мога ли да сложа TWRP и РОМ от Xiaomi .eu без да отключвам по официалния начин.
Цитирай

Не, подай си заявка за отключване, сложи си дев ром и проверявай от време на време програмата за Unlock-a


П.П.

Виж тази тема: http://en.miui.com/thread-283146-1-1.html

Пише че може да флашваш на неофициално отключен буутлоудър, но не съм я чел и не мога да помагам, така че е добре да разбираш малко от малко от тези неща
Цитирай

Колеги отключих го ! Сега искам да ми поясните , как да кача глобален ром на български. И да ми посочите кой ще стане.

С ъпдейтъра последния глобален ще стане ли и желая да има БГ език.
Цитирай

Значи глобал дев е бета, защото на него се тестват най-новите функционалности. Затова в възможно да има бъгове.
От това, което чета. Ти си за xiaomi.eu ром. И като излезе нов ще до го ъпдейтваш ръчно през twrp recovery-то, което отключения буутлоудър ти позволява да инсталираш вече.
Цитирай

не става,тук има нещо нередно
Цитирай

Щом си отключил бутлоадера, флашни на чисто някой официален ROM през MiFlash.
Цитирай

Отключи се, трите зелени светнаха, натиснах бутона рестартира и сега дава , че пак е заключен.
Цитирай

Android 6 винаги заключва пак буутлоудъра
Цитирай

еми тогава как да си кача стабилен ром с БГ?

Какъв е смисъла да отключвам ?
Цитирай

Смисъла е ако искаш Custom rom, rom ot xiaomi.eu, Root, да можеш да флашваш разни неща през Fastboot, като например custom kernel..

Ако искаш добър превод сваляш последния стейбъл от xiaomi.eu И инсталираш през ТWRP
Цитирай

        Здравейте, имам един проблем и се надявам някой да ми помогне. Поръчах 2 xiaomi redmi note 3 pro за двама приятели като предварително се разбрахме с продавача от Китай да имат Български и Италиански език. Първият телефон пристигна с Италиански и 20% преведен български, писах тук и ме посъветваха да ъпдейтна телефона. Направих ъпдейт и езика се оправи перфектно. Пристигна вторият телефон на който нито италиански нито български, страхотна изненада. Направих ъпдейт до последната версия с мисълта че ще се появи италиански или български уви не. Моля ви за помощ обяснете ми стъпка по стъпка какво трябва да направя. До колкото разбирам трябва да рутна телефона след това да отключа бутлоудера да инсталирам TWRP и след това да заредя къстъм ром на който има бг и Италиански. Моля ви обяснете стъпка по стъпка защото се обърквам от толкова много инфо
Цитирай

Ако са еднакви телефоните и с еднакъв софтуер, върни фабрични настройки на този с липсващите езици.
Според мен 8.0.5.0 няма български, но щом про теб има може да е добавен само за твоя модел.
А за стъпките:
Подаваш молба за отключване на en.miui.com/unlock
Когато ти позволи да отключиш телефона е възможно отключването да стане само с девелопърска версия, така че може да се наложи да префлашнеш до последния глобал дев ром, който обаче се води ъпгрейд и няма да мине през ъпдейтъра според мен.
След отключването се слага twrp и тогава ром с поддръжка на много езици от xiaomi.eu
Цитирай

Ами мисля че телефоните са с различни ромове. Този телефон който е ок не е в мен вече, това е снимка на рома преди да му направя ъпдейт. Тук е със частично преведен език. Колко време трябва да чакам като направя заявка за отключване? 


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Значи това не да ъпдейти, направо си е минаване от стейбъл на девелопърска версия. И е много старо това от скрийншота. В последните версии е много добре българския - 6.10.13, 6.10.20 (излиза утре).
Алед заявката не знам колко се чака. Като ти даде дс свалиш ми ънлокъра и вътре като се впишеш ако те кара да поставиш кабел в телефона значи вече имаш права
Цитирай

Здравейте ! След много мъки инсталирах български ром  Stable 7.3.6.0.0, който ми бе изпратен от китаеца-продавач. Единствено успешно стана с Mi Flash от третия път, понеже първия път се инсталира, като по вода, но не откри сим картата и лайфито не работеше нормално. Флашнах втори път 8.0.5.0 Глобален стабилен но удари на камък. Изписа че паметта е препълнена и спря. Тогава го изключих от кабела и край заспа, излезе логото и ни на пред ни на зад. В китайския форум ми обясниха, че връзка може да направи с компютъра  и в режим фастбоот , ако драйверите са инсталирани правилно, след, което се връща сам в режим EDL и започва да мига червената лампа на телефона. Започнах процеса на флашване отначало с Stable 7.3.6.0.0 и тръгна. Но има един проблем не открива SIM1, всичко останало работи перфектно. Дайте идея, как да подкарам SIM1? В момета работи само SIM2.
Цитирай

Ти си връщал от маршмелоу до лолипоп. Сим 1 не работи защото се е затрил Имеи-а. Трябва ти отключен буутлоудър и руут, за да си го върнеш

http://en.miui.com/thread-245598-1-1.html
Изрично казах да сложиш последния global dev, а сега си с гаражен ром, без ъпдейти, неясен произход и, може би с бъгове
Цитирай

Имам право да го отклча, а може и да е отключен.  НО АКО НЕ Е КАК ДА КАЧА ДЕВОПЪРСКА ВЕРСИЯ БЕЗ ДА ПРЕЦАКАМ ПАК НЕЩО ЗА ГО ОТКЛЮЧВАМ НА НОВО?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)