Оценете темата:
  • 11 гласа - средно 3.27
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Navikey 7 ways

gaffer, има малка неточност на картата за Бургас. Ул. Св. Климент Охридски нама автомобилна връзка с ул. Христо Ботев, а само пешеходна

Sony xperia М2, Microsoft Luimia 535
Цитирай
Аксесоари

Днес, като тествах последната версия в градски условия, при зададен маршрут, автомащабирането не работеше коректно. Точно в ЦГЧ се намали толкова мащаба все едно карам по магистрала. Виждаха се само ПОИ -та. Дали се е случвало на някой друг и ако да, как се решава проблема. Благодаря

Sony xperia М2, Microsoft Luimia 535
Цитирай

Може би в следващата версия ще го направят да се регулира през интерфейса на програмата, но засега може само ръчно.
Във файл settings.xml в папка settings се задават параметрите за мащаба, които обаче са свързани със скоростта на движение, дали си в или извън населено място и дали предстои маневра.... аз не успях да се преборя така че автоматичния зум да ми е по моя вкус и от настройките махнах отметката за автоматично мащабиране...

Smile

Карам си на ръчно зададената 20-50 метра, без промяна къде съм.

иначе параметрите за регулиране са:
<scale cityDefault="200" settlement="200" smallCity="200" mediumCity="400" bigCity="400" house="100" turn="50" streetScreenIndent="1">
<smoothScale on="1" duration="500" frames="5"/>
<autoScale on="0" new="1" route="1" preserveUserScale="0" delay="2000" min="25" max="400" minSpeed="40" maxSpeed="140" speed1="40" speed2="70" scale1="25" scale2="50" scale3="100" avgTime="20"/>

Това autoScale on="0" при мен е от интерфейса, махнатата отметка за автоматичен мащаб.
Цитирай

Излезе още едно бъгче. Когато върви свободно без маршрут, не позиционира коректно по пътя, върви по съседно платно. Конкретно става въпрос за кръговото на Меден Рудник, Бургас по посока от Крайморие към Меден Рудник.

Sony xperia М2, Microsoft Luimia 535
Цитирай

Обнових картата до версия 2014Q3c...
Търсене до точен адрес в над 110 населени места, поправени грешки или неточности в пътната мрежа, посочени от колеги от форума, благодарност.
Връзките за сваляне същите
карта
data.bg карта атлас
ynadex карта атлас

пакет:
data.bg
yandex
Цитирай

Промених малко политиката за картата си...
може да я свалите от страницата или директна връзка
и поставите в папката, която сте посочили за сваляне на добавки.... Картата е в 7wz формат, пакет. След това при всяко обновяване от моя страна, в меню, Добавки, на бутона Мои добавки с оранжев знак ще предупреждава че има за сваляне нова версия. Обновяването е през програмата, така че внимавайте за трафика си, все още няма избор само през WiFi, но пък ръчно трябва да се натисне бутон обнови.
Естествено след като свалите картата трябва да я изберете за използване от меню, карти.
Лек път.

редакция: На горната връзка добавих глас, скин, превод и точки за предупреждения от Vami.

редакция 2: По непонятни за мен причини програмата бъркаше, по точно смесваше картата от мегамапс с моята и промених името на моята карта. Това води до неудобството от горния сайт да се сваля отново, за да следи програмата за обновявания.
Като "бонус" конвертирах носителя до днес, добавено е търсене до точен адрес в няколко града в област Стара Загора. Обновени са и останалите връзки - в data.bg и yandex.com
Цитирай

Вътре в папката има за сваляне няколко карти на България.Коя от всичките е твоята?

=== Huawei P10 ===

Цитирай

Моята карта на България я обнових вчера за последното тримесечие на годината под името Bulgaria_2014_Q4. Промените спрямо предната - добавено търсене до точен адрес в още няколко населени места, уточнена пътна мрежа в страната и по сигнали на колеги от форума.
Текущата версия поддържа търсене до точен адрес до 135 населени места - всички областни градове, всички общински центрове в области Бургас, Варна, Добрич, Силистра, Русе, Търговище, Шумен, Велико Търново, Габрово, Стара Загора, Ямбол, Сливен, Хасково, Разград, Кърджали, Смолян, курорти по морето и др.
Сваляне:
data.bg
yandex.com

пакет за обновяване през програмата - сваляне
Цитирай

Има ли някакъв шанс да се спре гласовото предупреждение за пешеходни пътеки (или в краен случай да се премахнат от файла ... но кой от всички номера са ...). Защото в голяма част от тях съвпадат с камера за преминаване на червен светофар или друг тип предупреждение и става една какафония ... Предупрежденията за камери как работят ...имат ли посока или се съобщават всичко де що има в някакъв радиус около позицията? При вас гласовото напътствие анелия + как работи, има ли някакво гъгнене или е чисто?

OnePlus 3T
Цитирай

Номера на пешехона пътека е 100, при Vami са в ext файла.
Ако има посока на точката се обявява само ако се движиш в нея, ако няма казва в радиус. Лошото е че точно повечето пешенодни пътеки са без посока и става какфонията.
Иначе Анелия си говори мазно, като изключим разстоянията със "и" ...

Редакция: има реулиране на ъгъла на съвпадение на посока движение с посоката на токата, по подразбиране е 10 градуса, променя се ръчно в settings.xml, но каква полза като нулата за посока я смята за 360 градуса.
Цитирай

Благодаря gaffer , ще махна за сега пешеходните пътеки и ще пробвам. При мен анелия ми говори много дрезгаво, може проблема да е в апарата-телефона(prestigio 4500). По отношение на посоката и ъгъла на направление коректността зависи изцяло от базата данни с камери, която за да се оправи .... си е много труд.
Сега ми се изяснява защо ми съобщава и камерите, полицейски постове и т.н. от съседните улици.

OnePlus 3T
Цитирай

Излязла е нова версия - 1.05 с поддръжка на няколко атласа, растерни карти и др.

сваляне от http://ru.navikey.org/download.html или gogleplay

повече информация - утре че съм на работа
Цитирай

Вече има и платени благинки незнайно какви в секция адд-онс и скина е променен в менютата. Усещам, че поемат пътя на навител.

Sony xperia М2, Microsoft Luimia 535
Цитирай

И аз имам такова усещане, на практика единствената промяна в безплатен вариант е че могат да се избират повече от една карта във формат пакет 7wz, а в следващата версия се очаква да има информация за трафика... ако и него направят платен...
Очаквам кракнати версии скоро, все още не е активирано купуването на растерни карти. Но пък има указания как да се правят.
Цитирай

Хайде официално:

Navikey 7ways 1.05
[Изображение: 4433035.png] [Изображение: 4432976.png] [Изображение: 4432980.png] [Изображение: 4432983.png] [Изображение: 4433026.png]

Промени в новата версия:
- работа с няколко атласа едновременно
- поддръжка на големи файлове
- пауза, повторение и отказ на сваляне на ресурси
- уведомление за нова версия на допълненията
- избор на папки за допълненията
- инерционно завъртане
- поддръжка на арабски и др. шрифтове от ляво на дясно
- прием на координати от други програми (wiber, whatsapp. skype и др.)
- нови полета в "Моите места"
- тип на път и направление в списъка с маневри
- намалени картинки под размера на екрана
- оцветяване на полигоните в каквито и да е цветове
- индикатор за използване на програмата
- покупка на поддръжка на растерни карти

[Изображение: 5248592.png]

сваляне от официалния сайт:
тук
или от googleplay....

ресурси на български
тук
Поставяте като добавка в папката посочена за сваляне на ресурси, избират се от менюто на програмата. За устройства с интернет ще следи за обновявания.

Картата, и всичко необходимо за България може да се сваля и от
data - тук

yandex:
карта
атлас
пакети:
скин нитро олекотен
превод
глас Анелия

камерите от Vami може да следите в темта му.
Цитирай

Обновена картата на България на всички връзки в горното мнение, за новата версия е добре да свалите и атласа, вече е с уникално име.
Промените - кръговото на Лъвов мост в София, околовръстното на Враца, търсене по адрес в още някой град в област Пловдив....
И една молба, пишете ми при промени по пътищата във вашия регион, ни мога да следя за всеки нов пътен възел, а на практика само една подсказка че има нещо ново е достатъчна...
Цитирай

Цитат:naInfo Сегодня, 11:00
Внимание всем, кто создает карты с помощью нашего конвертера!
Вышла новая версия конвертера 1.23.151
Настоятельно рекомендуется переход на новую версию и пересборка карт.

Не знам каква е промяната на конвертора, но обнових своята карта на България на всички връзки по горе...
Цитирай

Програмата е обновена до версия 1.05.718 за всички OS, без iOS...
Единствената информация за промените - отстранени грешки...
Сваляне от официалния сайт
сваляне

или от googleplay

редакция 12.11.2014: Пак обновена до версия 1.05.720
Цитирай

Ресурси за България:

http://1drv.ms/1lU9gnu
Цитирай

От известно време, мисля че след като излезе новата версия, след стартиране на приложението ми излиза първо следния екран:
[Изображение: 2014_12_03_19_54_42.jpg]
След като избера "ОК" вече си се показва началния екран.
Някой ще може ли да преведе Wink или да обясни защо?

Now - Xiaomi Mi6 / Nexus 7 2012
OLD -  Xperia Neo V / Xperia M4 Aqua / Xperia V 
Цитирай

Бъг при андроид версията... Интересно че го нямаше във двете неремонтирани версии...
Цитирай

Привет на всички - .... и направо към съществено питане. Това е добра програмка, върши си работата, но дали не може още нещо да се донастрои.
@gaffer поздравления за картите и самата навигация - от скоро я ползвам, върви леко, не отнема много памет и менюто не е претрупано. Но питането ми е за нещо съвсем символично и важно за мен Smile .
Става дума за графичното символче, което се изобразява на картата /кръгче или стрелка/, та то е доста голямо като размер. Това е всъщност точката, която позиционира точното място от GPS-а. И въпроса е дали е възможно от настройките този кръг /или стрелка/ да се изобразяват в доста по-малък размер.
И ще се опитам да разсея евентуални напътствия, че така се изобразява по нагледно местоположението.
Когато се използва за навигация програмата, наистина е добре. Но отскоро реших да я използвам за локализация на имоти /с наслагани допълнителни мои карти/. И в случая като се увеличи мащаба, то с голямата точка - не се знае къде си.
Това дали може от някакви сервизни настройки да се барне, за да се намали размера на позициониращия символ? :bow:
Цитирай

Освен да кажеш кои скин ползваш и да я намаля в него.
Цитирай

gaffer написа:Освен да кажеш кои скин ползваш и да я намаля в него.

Ами скина е "Nitro" и съм с последната версия 1.05.720. За проба ако се намали с 60%, как ли ще стане. И благодаря предварително. :thumbup:
Цитирай

Линковете за достъп до файла ще бъдат активни до : Сряда 24.12.14.
Файл : nitro vrab.7ws
Линк за сваляне : http://dox.bg/files/dw?a=2fa86547e2

Програмата разпознава скина и ако е разархивиран с папка скин, а параметрите са в двете папки map_day и map_night. във файл map.xml.
<cursor width="3" height="4" alt="2" са в този, оригинала е точно три пъти по голям...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)