Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми/дефекти с Nexus 4

Моят е с тези крачета. Няма никакви проблеми с usb буксата.
Цитирай
Аксесоари

Здрвейте,
С риск да повторя вече написано, искам да споделя мнението си за звука в слушалката.
При мен е на най-ниското ниво поради причината, че иначе колонката започва да звучи много силно и даже "подскача".
Споделете нещо по повод на това ако и на вас ви е нахравило впечатление. :capitulation:
Ако някой е намерил разрешение моля да го сподели.
Хубав и спокоен ден :capitulation:

M2 Note
Цитирай

imode написа:Здрвейте,
С риск да повторя вече написано, искам да споделя мнението си за звука в слушалката.
При мен е на най-ниското ниво поради причината, че иначе колонката започва да звучи много силно и даже "подскача".
Споделете нещо по повод на това ако и на вас ви е нахравило впечатление. :capitulation:
Ако някой е намерил разрешение моля да го сподели.
Хубав и спокоен ден :capitulation:
Какво имаш предвид с "подскача"? Аз съм на 1-2 нива под максимума иначе звука е много силен и гъгне (clip'ва).

LG Nexus 4 (Stock)
Samsung Galaxy Gio (CyanogenMod 10)
Цитирай

Точно гъгне имах предвид под подскача..... Та това не ви ли дразни. Доста е ненормално и ненужно си мисля.... Дали има начин да се коригира софтуерно? :/

M2 Note
Цитирай

Според мен това до голяма степен зависи и от телефона на човека отсреща. На мен например ми гъгне само с определени хора, т.к. явно техните апарати компресират и усилват звука. Не нещо, което ме дразни лично мен - не виждам особен смисъл от това да държа на максимум звука. Ти с колко го намаляш за да не гъгне?

LG Nexus 4 (Stock)
Samsung Galaxy Gio (CyanogenMod 10)
Цитирай

Здравейте на всички.
1-ви пост...
Извинявам се предварително ако пиша на грешното място, но проблема е следния днеска си взех LG Nexus 4 и при отварянето забелязах че ги няма 2те лепенки и ми стана едно странно... в нета гледах на няколко ревюта, че сичките имат такива лепенки и се чудя дали не е отварян.... ако може да ми кажете дали това е нормално... телефона е нов!

Благодаря!
Цитирай

Ако под лепенки имаш предвид преден и заден протектор, да трябва да ги има

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай

Сменям си телефоните на 5-6 месеца и досега не съм копувал телефон който да няма протектор дали цял преден-заден или по отделно преден и заден ако ги няма значи някой ги е махнал моя още е с оригиналните

nonebasi@gmail.com
Цитирай

Благодаря за бързите отговори, но аз сам питал грешно не говоря за скрийн протекторите ами на самата картонена кутийка където седи телефона има 2 черни лепенки които се махат примерно с ножица... тея ги нямаше и нямаше и следа от тях ???
Цитирай

Нямам такива лепенки на кутията, няма и следи

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай

Цитат: Ти с колко го намаляш за да не гъгне?
На минимума ми е добре. Даже с доста шум около мен се чува идеално :/

M2 Note
Цитирай

да се включа и аз с тоя говорител доста е силен аз съм на минимул и мога да чувам други хора който говорят поне на 25-30 от ухото ми и ги чувам идеално,ако някой е ползвал айфон него го ползвам на 2-3 чертичка просто и оне екс-а и той ми идва доста силен явно сега така ги правят новите модели

nonebasi@gmail.com
Цитирай

jorrddan написа:Нямам такива лепенки на кутията, няма и следи
И при мен е така - нямаше такива лепенки или следи от такива.

LG Nexus 4 (Stock)
Samsung Galaxy Gio (CyanogenMod 10)
Цитирай

При мен имаше лепенки на вътрешната кутийка. Телефоните са от Щатите, не знам това дали има значение.
За сметка на това обаче, няма лепенка на тази част, която се плъзга, за да изкараш кутията вътре.

Аз да си отнеса проблемчето в тази тема, защото е за тук, а не за общата дискусия.

Става дума за следното, в затворени помещения, обхватът варира доста. От 0 черти и -117 DBA, до 4 чертички и -89 DBA. Интересното е, че ако почна да набирам и да говоря от 0 или 1 черта, става на 3 или 4 почти веднага, като се чува нормално и не прекъсва. Но пък не знам какво влияние има върху мобилния интернет. Прави ми впечатление, че на 3g бая се затопля в горната част на телефона, отзад. Също така, има значение дали ще ми седи на бюрото или ще си го държа в ръката. С две думи, много тъпо. Пробвах на другия телефон за кратко, със същата сим карта, държи се по-добре, като обхвата си седи на 3 или 4 черти през цялото време. Поразчетох се из форумите и видях, че не съм единствения, хората масово си връщат телефоните и получават нови, пак със същия проблем, ама аз да го върна до Щатите ще е зор. Ако някой е имал подобен проблем и знае решение или има предложения съм благодарен.

ПП Сам си рязах картата с машинка, беше ми от тези старите розови на Глобул и отрязах малко от чипа.
ПП2 При ползване на 2g, обхватът се държи нормално и не се наблюдават гореспоменатите аномалии.

Samsung Galaxy Note 4 Stock
Цитирай

Здравейте,
имам следния проблем с моя NEXUS 4.
Когато телефона не се използва (през нощта най-често) и след няколко часа се опитам да го пусна натискайки Power Button абсолютно нищо не се случва екрана остава черен. Диода си мига за нотификации, но телефона неможе да се отключи, стои си заспал.
Оправя се само след хард рестарт...
Това ми се случва вече 4-5 пъти телефона е stock с почти никакъв софтуер на него (FB, Skype, WhatsApp и гугълски програмки...)
Ако имате някакви съвети или решение на проблема ще се радвам да споделите.
Поздрави и благодаря!
Цитирай

Много е вероятно да е проблем с кернела. Аз докато ползвах стоков не съм имал такова заспиване до смърт, но няколко човека се оплакаха от подобни изпълнения.
Освен да се смени кернела, не виждам какво друго може да направиш. Друго е промяна на честотите на процесора...
При всички положения трябва да отключиш буутлоъдъра.
Наистина не се сещам как може да се оправи без префлаш...
Ха(сега ми дойде), хард ресет правил ли си?
Ако не си, направи!
Друг вариант е префлаш на официалния

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай

В момента го ползвам в safe mode да видя какво ще стане...
Хард ресет не съм правил в интерес на истината, и това е следващата стъпка, която ще пробвам...
Наистина доста хора пишат за подобен проблем, но решение не съм открил.
Дано Гугъл го оправят това при следващ ъпдейт..
Цитирай

Ако си ъпдейтнал без ресет, като нищо може да се омаже машинката

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай

проблем по рождение на андро над 4.2 го дават на много места. Решение е в андро 5 да са се сетили да си погледнат бъкиите Smile

Samsung S22 Ultra

Цитирай

Здравейте,

От известно време забелязвам, че приложението Google Maps си стои постоянно включено и съответно ми яде батерията. Както ще забележите на скрийновете долу, GPS-а също си стои пуснат, а не съм го ползвал изобщо в последните дни. Преди този Nexus имах и предния, като и на него ми се случи същото.

Та в тази връзка моля за идеи. Не ми се иска да disable-на Google Maps или пък да правя ресет.


Nexus 4 16GB -> Root -> XenonHD
Цитирай

Trespasser написа:Здравейте,
имам следния проблем с моя NEXUS 4.
Когато телефона не се използва (през нощта най-често) и след няколко часа се опитам да го пусна натискайки Power Button абсолютно нищо не се случва екрана остава черен. Диода си мига за нотификации, но телефона неможе да се отключи, стои си заспал.
Оправя се само след хард рестарт...
Имам подозрения че това се случва от google maps. Имам спомен, че след като съм го ползвал тогава се получава така. Сега съм изключил локализирането не отварям maps пък да видим. Следващият ми опит ще бъде като изключа maps от приложенията. Обаче няма нищо общо с колко дълго не се е използвал, последните пъти буквално две три минути след като съм го ползвал не може да тръгне. 4.2.2 е версията фабрично дойде с нея.
Цитирай

Ако имате активиран Google Latitude, с него е включена опцията за споделя местоположението на определени интервали. Това пък търси GPS включен. И от там двете като ги събереш получаваш една картина. Другия момент е при пуснат Google Now и той обича това следене къде си. И пак показва същото само че взема данните от Google Maps и така те кара да си мислиш че е от тях. А то се оказва съвсем друго. Аз с пуснат Google Maps+Latitude нямам ядове. При пуснат Google Now ето там вече е сериозния report.

Трудно е да си тъп, особенно за околните!
Цитирай

Хмм ... засега направих хард ресет това ме посъветваха и съпорта на Гугъл...
Ще видя как ще се държи и ако пак има проблеми ще тествам вашите варианти!
Иначе и моя тел си дойде с 4.2.2 не съм го ъпдейтвал аз.
Поздрави!
Цитирай

След ресет на телефона днес отново същия проблем!
Както се вижда докато е в това заспало (неизползваемо) състояние харчи здраво батерията незнайно защо!
В момента съм спрял Google Now и всякакви програми които споделят местоположенито да видя какво ще се случи...

[Изображение: Screenshot_2013_04_17_22_49_43.jpg]
Цитирай

Здравейте,
Имам Nexus 4, с версия на Андроид 4.2.2. Имам следният проблем - телефона ми бави нотификациите постоянно... Примерно получавам е-майл или съобщение от What's up и ако дисплеят на телефона е изключен ми го бави между 10-15 мин. Някой от вас има ли този проблем и ако да... има ли решение ??? Вссички настройки съм ги направил да пушва постоянно но не работи....
ПС. Този проблем го имам както когато съм с Wi-fi и когато ползвам интернет от оператора...
Предварително благодаря.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)