Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi4 - въпроси, проблеми, дискусия

Зиданчо, сподели дали всичко е ОК със стабилния китайски, та и аз да го качвам на Mi3, че много ме дразни тоя бъг.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
Аксесоари

emski_vas написа:Зиданчо, сподели дали всичко е ОК със стабилния китайски, та и аз да го качвам на Mi3, че много ме дразни тоя бъг.
Не ми остана време снощи, но задължително днес ще споделя. :cheers:
Цитирай

chitalov написа:Да хубавото е,че го има и fastboot.
А какъв е този бъг?

Разделя кирилските символи с големи разстояния пуква по буква! - отвратително е! Smile
Цитирай

Махнали са стейбъла V6. Явно толкова е бил стейбъл... :unknw:
Флашването се отлага.

П.С. Пак са го пуснали. В момента го свалям и ще го флашна по някое време.
Цитирай

Днес сложиш multilanguage ROM-a, защото ми казаха, че работи позиционирането по Wifi само. И наистина е така. На мен ми е важно заради Ingress. Пак си е V6 и има английски език, което е другото важно за мен. Big Grin

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

Аз няколко дена съм съм с DEV Rom-a (multilanguage) и като цяло съм доволен (V4.11.14).
Доста бъгове са описани за него в официалния MIUI форум, но аз нямам такива - но преди инсталация направих пълен Wipe!

Ето я темата за него http://en.miui.com/thread-62310-1-1.html

А ето и от БГ форума http://****/community/threads/1184/

LG Optimus E720 >> hTC ONE M7 >> Xiaomi Mi4 >> Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Цитирай

Я кажете, понеже miui форумчето не работи в момента... http://en.miui.com/download-240.html това ли е мулти дев рома, който по принцип качват там? Или не е мулти рома?

OnePlus 3 64Gb

Цитирай

aiwara написа:Я кажете, понеже miui форумчето не работи в момента... http://en.miui.com/download-240.html това ли е мулти дев рома, който по принцип качват там? Или не е мулти рома?
Линк към мултиезичен ROM http://xiaomi.eu/community/index.php?posts/231754

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай

Пичуе, абе знаете ли защо на клиповете в тубата не ми дава опция 1080р, максимума е 720р, за сравнение на One M7 същите клипове си ги гледам на Full HD

LG Optimus E720 >> hTC ONE M7 >> Xiaomi Mi4 >> Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Цитирай

Здравейте колеги, имам въпрос, на сестра ми Ми4-ката явно заспива и изключва Wi-fi и 3G-то и чак като отключи телефона и идват накуп няколко съобщения, по принцип използва Viber, нз дали е от него или от телефона, в настойките уж всичко е ок и не трябва да заспива, имате ли идея от какво може да е или да преинсталирам? Също не мога да иснталирам версия 4.11.28 Weekly, някой друг с този проблем?
Цитирай

1. В wifi settings/advanced settings е тази за заспиването
2. Сестра ти с българския ROM ли е или ако не е - със stable или dev ROM?

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

Има меню на български (предполагам, че това е бг ром-а), за версията не мога да ти кажа, само OTA е update-ван.
Цитирай

Здравейте колеги, проблемът с Mi4-ката на сестра ми явно не е от настройките. Телефонът не заспипа и не изключва wi-fi и 3G, а дори явно спира и връзка със сим картата, защото не мога да се свържа с нея (казва, че телефонът е изкючен или извън обхват). Предполагам когато отключи дисплея ще дойдат и съобщенията по Viber и пропуснатите повиквания. Какво да правя, хард ресет или флаш на друг РОМ? Мога ли да върна на MIUI V5, ако може, дайте линкове тъй като в miui.com, като дам на по-стари версии излиза тази Version: KXDCNBH34.0, но незнам дали е V5 и ако е, как се флашва, следвам същите стъпки все едно слагам друг РОМ или има нещо по различно?
Цитирай

Аз съм в момента с бг ром. Нямам проблеми със заспиване или не получаване на съобщения.
Върну едни фабрични настройки на първо време, най-добре през recovery с опция wipe all data.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

Може ли да постнете няколко снимки, снимани при различни условия? Интересно ми е дали камерата е толкова зле, колкото на Ми2С
Цитирай

Телефонът постоянно си сменя часовата зона на +1. Пробвал съм с активирано сверяване на часа и зоната от мрежата, и с деактивирано, след няколко дни часовата зона пак си е на +1. Възможно е да е от някое приложение, но не мога да кажа, защото не го ползвам аз. На някой друг да му се е случвало това все пак?
Не си спомням дали пробвах с деактивирано сверяване от мрежата да настроя часовника с 1 час напред, сега го направих и ще следя какво ще стане. На всички мултиезични версии го е правил.
Цитирай

Здравейте. Сдобих се с една mi4-ка. Ползвам я извесно време вече, но наскоро забелязах че има лед индикатор за пропуснати повиквания и нотификации. Проблема е, че светлината от идикатора почти не се вижда, дори и вътре в стаята. Ако пък съм навън - абсурд да го видя. При всички ли е така или само при мен? Брат ми има Xiaomi HongMi и там индикатора свети като прожектор в сравнение с моя. Телефона ми е оригинален. Благодаря.
Цитирай

Здравейте Smile днес ми пристигнаха 2 телефона Mi3 i Mi4 .всичко много хубаво ,но имам следния проблем и с двата.когато се опитам да ги свържа с рутера ми не ми дава.След сканиране виждам мрежата ,цъкам на нея отваря се прозорчето за въвеждане на парола обаче не мога да пиша.не се отваря клавиатура колкото и да натискам на бар-а.какво да правя.така е и на двата телефона на всяка мрежа която пробвам.благодаря.
Сега като се заразрових.Аз просто нямам клавиатура и на двата.не мога да пиша и в notes.
Цитирай

Не може да нямаш клавиатура. Влез в language and input и си маркирай съответната клавиатура.
Цитирай

Здравейте. Някой може ли да ми разясни на ЛС какво трябва да се направи за да се сдобия с такъв телефон ? Плащане , митници алабала...
Ще съм много благодарен. Имам позната в DHL и ми каза да внимавам с такива поръчки. Не трябва да минават границата на 30 лева което при сегашния курс на долара... Та , нека човек дето е поръчал да ми разясни като на нууб Wink
Цитирай

Поръчките от ibuygou не минават през митница засега. Стоката се описва като части за плеър или части за телефон под 30лв.
Правиш си акаунт в ibuygou и поръчваш. Телефона ако е наличен идва до 1 седмица.

Поздрави

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

Здравейте, някой дали знае ли къде в miui6  се задава кой от всичките екрани да е "главния/началния", този който се премесва при натискане на "Home" бутона ?

Xiaomi Mi4
Цитирай

В ibuygou ли е най-добра цената. Много луднах по тия китайчета напоследък. Предлагат добри телефончета, приятен дизайн и добра цена. Как стоят нещата с гаранцията от тия сайтове. :\

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай

От там е най-сигурна доставката! Иначе за гаранцията трябва да го пратиш до тях в Китай за ремонт. В Чехия и Полша имат сервизи, но си плащаш доставката и РЕМОНТА, с една дума там гаранцията не важи, само директно в Китай.
Цитирай

Гледам из Olx-а има няколко бройки,че го дават и с бг гаранция... явно самия търговец. Но не м харесва цената нещо. Ще търся някой да ми го поръча ако се реша. Благодаря виSmile

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)