Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia Z2 (D650x)

Моят телефон отново е в сервиз! Очаквам констатация. Много харесвам и уважавам телефоните на Sony, но вече ми идва в повече и се чудя, дали да не го разкарвам и да се ориентирам към друг бранд. Макар, че Z5 ме очарова... (Z3 и Z4 не успяха)

Xperia™ X10 Black  >> Xperia™ Neo  >> HTC Incredible™S >> 1) HTC One™X / 2) Galaxy™ S duos >>
  >> 1) Xperia™ Z / 2) Galaxy™ CORE  >>  1) Xperia™ Z2 / 2)HTC 8s  >> Xperia™ Z5  >>>  Xperia™ XZPremium Chrome 
>>> Galaxy™ S9+ blue >>> Galaxy™ S10+ Green >>> Galaxy™ Note 10+ Glow
Цитирай
Аксесоари

Добро утро колеги искам да попитам дали ще стане нещо на телефона че камерата ми се запоти след като го измих под чешмата и след това го под суших малко с сешоара и ми се запоти камерата дали ще се оправи само или да го нося в сервиз а капачетата бяха затворени хубаво
Цитирай

С какъв акъл да подсушаваш със сешоар? Нормално е да се получи конденз (студено+топло). Ще му мине след ден-два-три. Остави му капаците отворени за проветрение.
Цитирай

Благодаря колега значи да не се притеснявам
Цитирай

здравейте колеги искам да попитам на телефона както си работеше и изведнъж се побърка телефона сам си влизаше на всякъде дори не можех да го изключа и се наложи от червеното копче под капачето и след това пак същото дори и върнах фабричните и пак същото и не само това и на бял екран долу ниското ми показваше две лентички и светеха по силно малко от нормалното бяло дали са изгорели пиксели ... дано да сте ме разбрали а бях с версия 5.1
Цитирай

@cobraaa, Не разбрах много, но предполагам е гаранционен, за това го занеси към сервиз с необходимите документи и оплаквания за това.
В другия случай, трябва сам да пробваш преинсталиране на софтуера, но това едва ли би помогнало за пикселите, ако действително са заминали.
Възползвай се от гаранцията си.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

занесох го на сервиз и сега ще чакам да видя какво са направили ако го има още този проблем с белия екран ще им го върна пак дори ще го снимам да ви покажа иначе благодаря колега
Цитирай

Моя правеше същото и го подмениха с нов, беше пропуснал вода от говорителя.
Цитирай

Аз си взех Сонито втора употреба с надраскано стъкло на камерата, но си поръчах само стъклото от Алиекспрес за 5 долара 2 броя. и ми го смениха в сервиз за 5 лв., въпреки че в нета пишеше, че трябвало да се смени целия панел който струва около 100 лв., сега съм си поръчал лявото капаче над сим слота и юсб-то, че ме изнервя постоянното отваряне на оригиналното, иначе телефона се държи перфектно, супер стабилен и изключително бърз софтуер, вече камера се държи добре.

Siemens MC60>>Sony Ericsson Z530i>>Nokia N73 ME>>Nokia N8>>LG 4X HD>>Sony Xperia SP Black>>Samsung Galaxy S3 GT-I9300 16GB Blue Pebble>>Samsung Galaxy GT-I9305 Titanium Grey>>Sony Xperia Z2 Black>>LG G4 H815 Titanium Grey>>LG G5 H850 GREY>>Huawei Mate 10 Pro BLA-L09>>Samsung Galaxy S10+>>Samsung Galaxy Note 20 Ultra>>Samsung Galaxy S21 Ultra 5G Phantom Black>>Samsung Galaxy S22 Ultra Green>>Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black
Цитирай

Днес си получих моя телефон след дългия престой в немски сервиз и се оказа, че задната камера не може да фокусира и прави размазани снимки... Свързах се със Sony България и те ми казаха, че мога да ползвам гаранцията и тук, като вариантите за сервиз на Теленор или Булграм? Понеже в Германия мога да го върна най-рано след нова година, кой от българските сервизи е за предпочитане?
Цитирай

Здравейте, 5 месеца след закупуването на телефона капачето на СД картата започба да се отваря лекичко. Признават ли го от гаранцията това? Или трябва да си закупя аз нови такива?

sony ericsson k510 -> sony ericsson K810 -> sony ericsson W810 -> Sony Xperia P -> Sony Xperia M2 -> Sony Xperia Z2 D6503
Цитирай

Вярно ли е,че от приложения като зададем забрана на някоѝ приложение то продължава да работи,и по този начин държи телефона буден и така заминава и батерията.

Huawei P10 plus black
Huawei mate 10 pro
Цитирай

@stoianeminem, Ако имаш в предвид Настройки / Приложения / Всички - и там ако сведеш някое приложение към деактияиране, то няма как да работи на заден план, защото за операционната система става неизползваемо.
Смисъл, имаш го като файл в системните папки, но операционната система не се обръща към него, защото приложението е в изключено състояние за нея.
Обикновено след гасене на екрана, приложенията остават да работят, само ако са зададени като изключение в стамина режим, ако се използва той.
В другия вариант без стамина, на заден план биха останали само използвани приложения, който могат да работят в такъв режим, но не и деактияирани такива.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Някоѝ  друг освен мене забелязва ли,че няма разлика когато е влючена стамината и когато е off.
И да добавя,че след като заредя с магнитно зарядно батерията ми пада по бързо.Незнам може и да си внушавам,някой да има пидобни наблюдения.

Huawei P10 plus black
Huawei mate 10 pro
Цитирай

Абе колеги - как да изключа това досадно съобщение за намаляващата памет...Мен ми остават над 2 гб а то непрекъснато ми се появява в лентата за известия горе Sad
Цитирай

Това мисля, че се активира след конкретно процентно съотношение на използвана и свободна памет.
Провери за опция в Настройки / Звуци и известия / известия от приложения / Всички - След това намираш приложение "Възможности за съхранение" или подобно (storage capability), деактияираш ако е активно и виждаш дали има резултат.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Здравейте от няколко дена имам проблем със зареждането на xperia Z2 обикновенно го зареждам вечер когато си лягам
за да е готов на сутринта но вече 5-6 пъти забелязвам че батерията не се зарежда на 100% всеки път когато достигне 92% спира
да се зарежда но най гадното е че екранат постоянно започва да премигва защото ту зарежда ту не когато го рестартирам се започва пак едно зареждане за кратко и после пак за секунда се включва зареждане и спира за това се получава това премигване и на екрана преди да се достигнат тези 90%батерия зарежда без проблем от сони ми казаха да върна началните настройки направих го на пак същото много се надявам вие да можете да ми помогнете по някакъв начин Smile
Цитирай

Отново ще предложа поправка на софтуера с Pc Companion на компютър и виж дали ще има резултат.
Отделно от това, с какво зарядно и кабел го зареждаш? През юсб порта на телефона или кабел за магнитно зареждане използваш?
По-принцип не е от значение, но все пак, опитвал ли си с друго зарядно и друг кабел все пак?

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

А и как става тази проверка с Pc Companion
Цитирай

Поправката е по тези стъпки, но оказваш точно твоят модел телефон:
https://www.youtube.com/watch?v=WIf1zk7dvRU

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Да направих всички стъпки една по една но не се получи вече се съмнявам че проблема е софтуерен
Цитирай

Някой занае ли защо не мога да добавям някои контакти от телефонния указател в групи?

Benefon Dragon (Мобиком 1998)->Nokia 640 (Мобиком) -> Motorola T2288 -> Nokia 3210 -> Sagem MC 932 -> Nokia 3310 -> Nokia 8210 -> Samsung D500 -> Nokia N95 -> Nokia N8 -> Sony Xperia Z2 6.0.1 -> Huawei P20 Lite -> Huawei P30 Lite -> Xiaomi Redmi Note11
Цитирай

Нямам проблем със създаването на групи и вмъкване на контакти в тях.
В локална група, без проблем се слагат контакти, които са записани като контакти само в самия телефон, а не са синхронизирани с Гугъл акаунта.
В групи прикрепени под Гугъл акаунт, също не виждам проблем за вмъкване на които и да било контакти.
Може би трябва да се обосновеш какви контакти и къде са записани, които не можеш да ги добавяш в групи, защото споменаваш контакти от телефоннния указател, които пп принцип са видими само за вмъкване в локална група, но не и в такава синхронизирана с акаунта ти.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Добър Ден!
Искам да попитам как мога да включа 4G (LTE) режим на Sony Xperia Z2
Цитирай

Настройки / Още / Мобилни мрежи / Вид на Предпочитани мрежи / LTE(preferred)/WCDMA/GSM

Settings->More->Mobile networks->Preferred network type->LTE(preferred)/WCDMA/GSM
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)