Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

★★★ Android 6.0 Marshmallow ★★★ - Обсъждане, stock rom zip за s-on и s-off
#1

[Изображение: Marshmallow_0.33392800_1450263759__thumb.jpg]




Нека тук започнем обсъждането на новия андроид.

Changelog:

* android 6.0 known features: doze, app permission and now on tap.
* notifications toggles UI changes along with new animation.
* lock screen now display network name in the notifications bar.
* new screen off animation (transform to black and white with zoom out)
* emojis: HTC now uses stander Google emojis.(I miss HTC's emojis)
* contact sharing: you can share to contacts directly form the sharing menu (at least for telegram for now)
* notification icons are now smaller.
* adoptable storage: format SD card as internal storage.
* memory setting: new memory setting in settings.
* clear all in notifications drop down.
* new keyboard and Daimler themes.
* HTC calculator removed. Google calculator is here.(it's nicer)
* new drop down menus animation. 
* HTC music fixed:while using earpiece, double tap earpiece button will skip to next song.(on lollipop this action will start a call to the last person you called for some weird reason) 
* flash light is now accessible from notification toggles.
* new sound controls UI , and priority profiles.
* editing info in people app is now better.
* sweeping up any heads-up notification , will not dismiss it, it will be safe in the notification drop down.
*The "Auto Sleep" mode for the screen timeout is gone. 


Ако видите нещо за добавяне, казвайте, ще бъде добавено тук.Това не е официален changelog от htc, правен е от user от xda.

Проблеми и възможни решения:
1.Ако имате проблеми с разрешенията (permission) на някой приложения, деинсталирайте ги и ги инсталирайте на ново.
2.Скайп крашва на андроид 6.0, проблема е в Майкрософт, трябва да го ъпдейтнат.Ако искате да работи, сменете езика на English.
Или използвайте версия 5.10  https://userscloud.com/ixw2jut4c8wj (само за root users)

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
Аксесоари
#2

Хайде да се разпиша Smile

Някой има ли проблем със свалянето и обновяването на приложения през приложението на 4PDA?
При мен след ъпдейта,все ми изкарва,че нямам Permission denied- EACCES
Решения?
Цитирай
#3

Дай му тези разрешения от скрииншота.Нямам проблем с програмата.


Прикачени файлове Миниатюри
   

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#4

Давах му. Не искаше. С чиста инсталация,нещата се оправиха. Така беше и с иго и сиджик
Цитирай
#5

Аз преди да мина пак на последната версия на вайпър, ви върнах backup а стоковия, след това сложих стоковото recovery и заключил bootloader а. Но по време на инсталацията ме връше в recovery то с някаква грешка.. Така 2 пъти и се отказах.
Цитирай
#6

Извинявам че за 2 път коментирам това но прехвърлихте темата тук не получих отговор :Д...
Забелязал съм един бъг със супер икономичният режим. Когато го включа и понякога се случва така че мобилните данни, блутут или ви-фи да останат включени (имаше го при 5.0.1 има го и 6.0)


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#7

Не е бъг, данните се изключват, само когато екрана е изключен в супер икономичен режим.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#8

А икономичния режим запазен ли е в новия андроид?
Цитирай
#9

Има си ги и двата икономични режими.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#10

Нещо не е наред с "DND" преди като го пусна и нищо не мигаше и не звънеше, а сега не е така, или аз не мога да се оправя... Каква е разликата със този "приоритет" като натиснеш копчетата за звука?
Цитирай
#11

Малък проблем дължащ се или на маршмелол-а или фейсбук приложението. Да сее надяваме че е от приложението. На произволни постове във фейса, когато се опитам да коментирам, натискайки бутона Комент, приложението ме изхвърля и крашва. Идеи?

UPGRADED TO HTC ONE M8 Android 6.0 HTC Sence 7.0
Another perfect upgrade -  OnePlus 5T 8/128 _ Oreo 8.1
Samsung Galaxy S22+ - it was about time
Цитирай
#12

(2016-01-21, 13:00:00)shek1 написа:  Нещо не е наред с "DND" преди като го пусна и нищо не мигаше и не звънеше, а сега не е така, или аз не мога да се оправя... Каква е разликата със този "приоритет" като натиснеш копчетата за звука?

Приоритет и DND са едно и също. Разгледай хубаво настройките, сигурно се позволил на нещо все пак да те известява.
Цитирай
#13

(2016-01-21, 13:30:13)RockStaR написа:  Малък проблем дължащ се или на маршмелол-а или фейсбук приложението. Да сее надяваме че е от приложението. На произволни постове във фейса, когато се опитам да коментирам, натискайки бутона Комент, приложението ме изхвърля и крашва. Идеи?

Със сигурност проблема е в приложението.Изчисти му кеша, деинсталирай, инсталирай....

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#14

С месъджера има бъг, защото не иска да поства копираните линкове от google chrome, ако мехна отметката в месънджера на Notification prewies става, но пък не ми излиза само топката с човека дето е писал, а не като излезе топката и да изписва какво ми писал, дано ме разбрахне какво имам предвид.
Цитирай
#15

Току-що пробвах и работи добре.

Затова:
(2016-01-21, 13:45:50)vlaf написа:  Изчисти му кеша, деинсталирай, инсталирай....
Цитирай
#16

Дам.Чиста инсталациика Smile
Цитирай
#17

Това което инсталирах от карта памет не разбрах официален ъпдейт ли е, или някакъв ROM . 
Отук нататък ще мога ли да получавам ъпдейти от htc.

Samsung s21 ultra 
Цитирай
#18

Да, ще получаваш ъпдейти нормално, официално е от HTC.Иначе е ром, да. Smile

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#19

Offtopic

(2016-01-21, 19:45:08)mcontract написа:  ... или някакъв ROM . 

Е ти па така го каза, все едно е нещо заразно Big Grin
Цитирай
#20

Аз съм страшно доволен от ъпдейта, батерията определено държи повече, визуално ми допада, особено вече пълното използване на темите ии с малко закъснение за колегата от другата тема с проблемите с Motion Launch-a, Settings -> Display & gestures -> Motion Launch gestures  провери дали всичко е отметнато и ако е махни отметките рестартирай, пробвай наново и така.

Samsung Galaxy Gio ---> Galaxy Nexus 4.3 ---> HTC One m8 (6.0)
Цитирай
#21

(2016-01-21, 20:29:08)Izxod написа:  Аз съм страшно доволен от ъпдейта, батерията определено държи повече, визуално ми допада, особено вече пълното използване на темите ии с малко закъснение за колегата от другата тема с проблемите с Motion Launch-a, Settings -> Display & gestures -> Motion Launch gestures  провери дали всичко е отметнато и ако е махни отметките рестартирай, пробвай наново и така.

Правил ли си връщане на фабрични настройки след ъпдейта
Цитирай
#22

Да, преди и след ъпдейта направих.

Samsung Galaxy Gio ---> Galaxy Nexus 4.3 ---> HTC One m8 (6.0)
Цитирай
#23

(2016-01-21, 21:41:43)Izxod написа:  Да, преди и след ъпдейта направих.

Ако не се направи проблем ли ще е?
Цитирай
#24

Не е проблем ако ти работи добре телефона.При мен батерията падаше много бързо направих ресет и сега е доста по добре.Вчера се прибрах и телефона беше на 35% ,направих ресет и днес за същото време докато се прибера беше на 71%

Nokia 3310,6233,n78,,n500,1100,2600,sony j70,nokia lumia 610,htc desire 500,htc one m8,cat s41 XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO
Цитирай
#25

(2016-01-21, 15:20:04)bobytsekov написа:  Току-що пробвах и работи добре.

Затова:

Пробвах всичко, но само когато махна въпросната отметка ми копира линка.

П.П Да питам нещо друго, ако му върна фабричните настройки по-спомен от стария телефон не се изтриваха снимките, а пише, че се трият.
Направил съм архив, ще мога да го ползвам след ресета, нали ?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)