Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ъпдейт до Андроид 6.0

(2016-05-04, 19:06:35)Monipeev написа:  @hunter_75, Обикновено след актуализация, особено към нова версия на Андроид, се препоръчва връщане към фабрични настройки.
Не е задължителна тази стъпка, но при подобна поява на проблем, би могъл да преминеш през тази процедура и да следиш за резултат.
Запази си важните неща за теб на компютър или външна карта, синхронизирай контактите си с Гугъл аканут, защото след връщане на фабрични настройки, тези неща ще бъдат загубени.

Един въпрос, има ли разлика между repair  със сони компанион и връщане на фабрични настройки?

Питам понеже планирам да направя процедурата със сони компанион програмата, но пък фабрични настройки е по лесно и бързо...

мерси
Цитирай
Аксесоари

@rabik, Връщането към фабрични настройки, ще приведе телефона към софтуера, с който е бил преди инсталирането на допълнителните приложения от потребителя, като се използва бекъп с чиста операционна система на съответната компилация и версия на Андроид, с която е в момента телефона.
Поправката на софтуера с Pc companion, ще изтрие наличния софтуер и ще преинсталира нов софтуер в телефона, свален по време на процедурата.
Това е разликата между двете опции, като разбира се  връщането на фабрични настройки е по-бързата, но в някои случаи е компромис, спрямо опция преинсталиране с нов софтуер.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Понеже проблема продължи,одеве преинсталирах телефона,използвайки ето това:http://support.sonymobile.com/bg/xperiaz5/,и сега ще видя какво ще се случи,дано се е решил проблема

Проблема остава и утре ще връщам апарата за рекламация.Чудя се дали да им казвам че съм го преинсталирал през PC или не,да не ми кажат че заради това ми отпада гаранцията?
Цитирай

Не отпада гаранцията
Цитирай

С други думи, това е официалната програма на Сони за актуализации, вече лансират за тази цел, Xperia Companion, която възможност за това, е предоставена свободно на потребителя притежаващ съответното устройство и с необходимото упътване от програмата в процес на актуализации или друго.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Дойде ми някаква нова малка актуализация (около 34 МБ), но не разбирам какво му е различното (билд-а е същия .185). Всички изброени неща ги имаше описани и в голямата актуализация до Marshmallow.  Unknw_mini

[Изображение: dca5ca64b07d02e1.png] [Изображение: ac1f76debc098d28.png] [Изображение: 2b57889b7507a86b.png]

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

И аз това получих,евентуално фиксове някакви

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

Занесох го днес и го оставих,като описах че съм го преинсталирал,рестартирал и т.н,мъпросът ми е този модел разглобява ли се да му се подмени евентуално нещо,или би трябвало да ми го подменят направо?За да знам как да реагирам,ако започват да ми обясняват някакви глупости,на които са способни само консултант-продавачите?
Цитирай

Ако получаваш от някой обяснения, те трябва да са от сервизния техник, под формата за записки в сервизния протокол. Консултант-продавача е само посредник по приемане-предаване и дори да ти говори нещо, не трябва да му обръщаш внимание.

Сега конкретно на въпроса, да от доста време вече Xperia Z серията може да се разглабя в оторизиран сервиз и да се ремонтира.
Цитирай

Записките от техника в протокола,поне в моя случай,когато се е налагало да връщам телефон за рекламация,нямаха нищо общо с действителността,та затова питам
Цитирай

Предавам се вече. Моля някой да ми обясни как да си върна предишната версия на Андроид с която си купих телефона. Предварително благодаря.

Sent from my E5823 using Tapatalk
Цитирай

@SXS, Ако наистина толкова държиш да се върнеш на предходна версия, сваляш си предварително съответната версия и компилация на Андроид, с която е било устройството при закупуването, сваляш и инсталираш съответно и програмата Флаштул и следваш стъпките от тази тема:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...#pid216931

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

А, какви биха могли да бъдат рисковете и минусите при такъв даунгрейд? След това ще идват ли ъпдейти? Ако се наложи сервиз ще правят ли проблеми?

Sent from my E5823 using Tapatalk
Цитирай

Ако следваш всичките стъпки, след като се флашне фърмуера, телефонът ще бъде в състоянието, в което е бил преди актуализацията, като коментари за минуси са излишни.
Има само една малка подробност. Веднага след като се свържеш с безжична мрежа / WiFi, отново ще получиш известие за актуализация към следваща компилация или до Андроид 6, която ще бъде непосилно да се премахне за постоянно и ще седи в статус бара като информация.
Ъпдейти ще продължиш да получаваш както до сега, стига да се съгласяваш да ги сваляш и инсталираш, точно както е било при устройството и до момента.
Това по никакъв начин не променя и не нарушава нищо по гаранционните условия за устройството, още повече, че софтуера ще бъде именно с този номер на регион, с който е бил телефона и до момента.
При желание да си останеш към дадена актуализация и евнтуална причина за рекламация в бъдеще, няма причина да се споменава за изминало флашване на предходна версия на Андроид. Това си е информация, необходима само за теб.
Друг е въпроса, че излизането на дадена актуализация, би трябвало да води до иновации и нововъведения в софтуера, които да са от полза за потребителите, а не водят до желанието им към връщане на предходни версии Андроид и компилации (даунгрейд).

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Ясно че е за добро, но с този 6.0 яко се изложиха. И това не е само при z5.

Sent from my E5823 using Tapatalk
Цитирай

Интересно е обаче, че мненията на потребителите с тази версия (Андроид 6), все пак са разнородни.
Едни са доволни от нея, други не.
Има някои компромиси в софтуера, с които потребителите трябва да се примирят на този етап, но все пак се очаква със следващата кръпка, недостатъците да бъдат отстранени.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

(2016-05-12, 20:43:35)SXS написа:  Ясно че е за добро, но с този 6.0 яко се изложиха. И това не е само при z5.

Sent from my E5823 using Tapatalk

Какво прави телефона ти с 6.0 ?
Цитирай

(2016-05-12, 22:51:31)Sev написа:  Какво прави телефона ти с 6.0 ?
- По-лоша батерия
- Няма нотификации на външните приложения
- Лед инфикатора загасва след всяко светване на екрана независимост, че не си прочел нотификацията
- Не работи пръстовия отпечатък (ползвам приложение за заключване което прави и други неща в момента на заключване)
- Bluetooth-a в колата първо започна да пръщи по време на разговор и второ когато преглеждам последните разговори на екрана в автомобила се виждат само номерата, но не и имената на контактите
- Камерата започна да ми прави някои проблеми
- Започна да се отключва сам телефона в джоба
- И много други дреболии

Всъщност не намирам абсолютно нищо което да е по-добре сравнено с предишната версия.

Sent from my E5823 using Tapatalk
Цитирай

Някои неща са от ъпдейта наистина
Но за други няма логика
Цитирай

Може и да е така, но факт е че преди ъпа тези проблеми не съществуваха. Ъпдейта го правих ОТА и да - правил съм връщане на фабрични.

Sent from my E5823 using Tapatalk
Цитирай

и моя блутуут ми лази по нервите. прекъсва нон стоп. дано го оправят скоро
Цитирай

Sony разпространиха нова рекламна снимка, на която се вижда част от екран с новата STAMINA (отляво), както и нова цветова схема като на Х серията. Според вас дали не предстои нов ъпдейт до 6.0.1?  Big Grin

[Изображение: 86ed99fe4e536f38.png]

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

Те толкова се бавиха с 6...
Не вярвам скоро да има 6.0.1
Ще пуснат нещо малко с допълнена Стамина
Макар че е смешно, защото по-стар модел получи 6.0.1, а актуалната върхова серия по-стара версия
Цитирай

Само на мен ли ми се струва, че с последните милион фиксове и незнам си какво ми усраха телефона от Сони ? Батерията ми пада по-бързо. Свързаността ми не е като преди. А на скорост и троиката го бие, при ясно осезама разлика по-рано в полза на петицата.
Дали си се самонавивам или е така ?

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай

Само на теб ти се струва.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)