Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дефекти по дисплея

Аз пак казвам. Ставам сутринта, цяла нощ 8 часа екрана не е бил пускам и часовника се вижда. Да, съвсем леко, но е там. Вече като цъкам и загрее ставаше страшно.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

Ще чакам докато стане като при теб. Този път ще го оставя във Виваком, да го снимат и да им набият снимката в главата на майсторите в Мост. После пак да обясняват, че не виждали проблем.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Еми да, изчакай до момента, в който се вижда макар и съвсем леко. Другият вариант е загрей го, отиди във Виваком или директно в Мост ако можеш най-добре и който го приема да пише, че има проблем.
Но наистина не си обяснявам защо не са го сменили, при положение, че вече бая са сменили и знаят, че е реален проблемът.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Малко офтопик... Бихте ли ми препоръчали друг телефон който да е добър колкото този (било то в камера и т.н) Smile Смениха ми екрана.. ама батерията в момента взе да държи доста по малко.. не знам защо...

По темата - Имам чувството, че с новият дисплей, на светло се вижда по-трудно.. т.е под слънце

Nokia 5230 -> Alcatel Pop C5 -> Alcatel OT Idol 2 -> LG G2 -> Meizu M1 Note -> LG G4 :3
Цитирай

Между другото такъв проблем и то много по-ясно, да не кажа брутално изразен, съм виждал на един изложен Samsung S6 Edge в магазин на Теленор, като си избирах телефона преди година.
Консултантката отчаяно ми твърдеше, че това което виждам е защото телефона е мостра и нямал нищо общо с телефоните за продажба, които нямали този проблем.
Това ми се стори нелепо и избрах G4. Но ето, че и тук има подобен проблем...

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Приятел сподели, че на два самсунга са му сменяли дисплея за същия проблем във Виваком. Единият note 4, другия не помня. Сега са му сменили дисплея и на Г4. Въпросът е в сервиза да реагират адекватно, не да се правят на умрели лисици като в моя случай.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Ами дай го пак. Снимай проблема. Да няма пак неразбрали.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

(2016-06-21, 23:16:42)m007 написа:  Между другото такъв проблем и то много по-ясно, да не кажа брутално изразен, съм виждал на един изложен Samsung S6 Edge в магазин на Теленор, като си избирах телефона преди година.
Консултантката отчаяно ми твърдеше, че това което виждам е защото телефона е мостра и нямал нищо общо с телефоните за продажба, които нямали този проблем.
Това ми се стори нелепо и избрах G4. Но ето, че и тук има подобен проблем...

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Това е често срещан проблем, при мострените апарати и го имаше, както при Galaxy S6, така и при Note IV, а при други апарати. Една от причините е че голяма част от тях са почти постоянно включени на заряд, което неминуемо загрява доволно телефона.

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай

Това е проблем на технологията на Амолед. Там синият цвят се изхабява по-бързо от останалите и особено на мострените телефони е ужасно. Аз и затова не взех Самсунг този път, уж за да не се съобразявам, да не крия статус бара и т.н., но ето, че G4 е може би единственият телефон с lcd, който масово страда от този дефект. Тук проблемът е съвсем различен технологично, но резултатът е подобен.
На S3-ката ми имам леко отбелязана бялата ивица на вайбъра, където се въвежда текста, но на S5-цата, която вече ползва жена ми все още е перфектен екранът, а го проверявам редовно Big Grin

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Като чета тази тема в нас имам 2 айпада 1 петица 1 5s-ка това са стари устроиства мно ползвани и сега малкия си играе с тях нали и тяхните дисплеи са произведени от самсунг и лг защо нямат такива проблеми айфони съм сменил около 20 и нямам спомен за такъв проблем от тях поне половината сигурно са били с лг дисплеи
Цитирай

Смяната на екрана оправя ли проблема завинаги или да гледаме на него като на "консуматив", който се сменя през няколко месеца?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Засега не съм чул някой да е сменил два дисплея.
Може би все още е рано да се каже.

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk

LG G4
Цитирай

"Спокойно", сега чета из западните форуми, че и G5 има същия проблем. На един потърпевш се е появил даже няколко дни след покупката...

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

И аз разбрах за Г5, много гадно, явно не си вземат поука в дисплеите, а и телевизори продават... Докато не видя телефон със сериозни фотографски предимства пред Г4 ще си карам с моя. Дисплея в даден момент ще го сменя, ако пак има ядове ще се смени отново. Мислех в края на годината като преподписвам да взема нещо ново, но нищо не ми грабва окото.
Чакам по-подробно ревю на камерата на Asus 3 Deluxe, която е със Sony IMX 318 сензор.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Не съм гледал подробни ревюта, но едва ли камерата на S7 ще е по-зле. Но с тия стъкла, извивки....мъка. А и ако искаш безкомпромисно качество на снимките от никой телефон няма да го получиш Wink


Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Няма да си сменя телефона с друг, който снима не по-зле, а с такъв който е много по-добре. Така смених Lenovo Z2 Pro с G4. Все пак леновото нямаше проблем с дисплея колкото и много да съм го товарил...

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Винаги съм подхождал към LG с предубеждение. Още от преди 20 години. И до ден днешен са си останали символ на евтиното и некачественото.
То не бе смяна на дъно, то не бе проблем с дисплея... Толкова проблеми в един телефон накуп не бях срещал. Че и по отделно даже не съм ги срещал. И то в рамките само на една година.


Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Преди 20 години към тази фирма си подхождах без предубеждение, защото тогава просто си бяха....Gold Star.

Sent from my XT1580

 
Цитирай

Ей сакън... 1 дефектна на 5-6 хиляди и вече компанията я изкарахте боклук... радвайте се на телефоните си - перфектни са Smile Намерете по-добър и тогава се оплаквайте Smile

Nokia 5230 -> Alcatel Pop C5 -> Alcatel OT Idol 2 -> LG G2 -> Meizu M1 Note -> LG G4 :3
Цитирай

(2016-06-23, 00:33:21)NoMaD написа:  Преди 20 години към тази фирма си подхождах без предубеждение, защото тогава просто си бяха....Gold Star.

Sent from my XT1580
"GoldStar was a Korean electronics company established in 1958. The corporate name was changed to LG Electronics and LG Cable in 1995"

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

(2016-06-22, 23:22:19)m007 написа:  Винаги съм подхождал към LG с предубеждение. Още от преди 20 години. И до ден днешен са си останали символ на евтиното и некачественото.
То не бе смяна на дъно, то не бе проблем с дисплея... Толкова проблеми в един телефон накуп не бях срещал. Че и по отделно даже не съм ги срещал. И то в рамките само на една година.


Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Лг като марка е една от малкото добри на пазара говоря като цяло от корейските марки най големия боклук на пазара е самсунг брат ми работи в технополис от 13 години и се занимава точно с това достъп до рекламациите на 40 магазина каза че най насраните марки са престижио леново и самсунг
Цитирай

Аз имам 40 инчов Самсунг от 5 години и цветово не е мръднал. Сега чета новини 15 минути с телефона и по двете дължини е почервенял...

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

OfftopicНе че нещо ама, понеже някой спомена и за телевизорите им, та и те са си евтина масовка. Вярно продават се доста, заради ниската им цена, ама пък и за сметка на това сервизите са пълни с рекламации от всякакво естество. Bu

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай

@batproho не разбрах, за кои телевизори говориш, ако е за на ЛГ си в голяяяма грешка - да не казвам голяма дума, ама специално за телевизорите са #1

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Ми като Самсунг продават много повече от другите, нормално и повече рекламации да има. А и съвсем в случая с телефона не е една бройка на 5-6000. Колко от активните потребители във форума имаме проблем с дисплея? Ама хич не е като да е един на 5-6000...

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)