Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мнение за Xiaomi RedMI 3s

Е.. Слага глобал стейбъл и .. Готово.
Цитирай
Аксесоари

(2016-08-25, 20:03:19)suffer написа:  Прекалено много въпроси имаш. По добре гледай клипове в YouTube.
И мпая калво трябва да е?

 Mpai е марка китайски телефон който вече ползвам 2 години и няма грешка.само това че 2 батерий се прецакаха и не може вече да се намери батерия за него

Какви са оптималните настройки на камерата.имам и един друг въпрос.имам приложение което показва часа и температура(sense v2 flip clock).приложението си бачкаше и на мпая и на таблета ми алкател.На XIaomito обаче часа не се сменя .забива на един час и трябва да вляза в самото приложение за да опресни часа.какъв може да е проблема
Цитирай

Как да сложа GAPPS? За да си поиграя на NOVA 3 ми иска Google play акаунт. Пробвах да сложа GAPPS с Google installer 2 и не стана. Инсталира се на телефона, ама забива като я пусна. Явно трябва да си правя MI акаунт и да дръпна Google installer от MI app store?
Редакция: след като направих MI акаунт, Google installer проработи, ама НОВА - та не ще да работи (невалиден лиценз)  Cool
Цитирай

Опитах да му сложа Global Dev Rom Version: 6.8.25 (MIUI8) според инструкцията на сайта им.
Метод 1: Сложих зип файла с рома в ‘downloaded_rom’ и пробвах с ‘Updater' приложението и не ще - couldn't verify update. Май ставало само с китайски ромове. Хубаво.
Метод 2: Пробвах и да преименувам рома на update.zip, сложих го в руут директория и пробвах да вляза в режим Recovery. Като го стартирам в Recovery показа картинка да свържа тилифона с компа. Свързах го и нищо не стана. И така всеки път. Бъгаво Recovery може би? Обменям си файлове с компа и телефона без проблеми. Или има някакви настройки за сигурност, дето ме блокират?
Метод 3: Инсталирах си MI PC Suite на компа. Май програмата не е ъпдейтвана да поддържа редми-то, защото и други по форумите се оплакват, че дава грешки. Пише ти "свържи си телефона", пък той вече си е свързан с компа. Дадох му enable usb debugging и други опции пробвах и пак не ще.
Метод 4: Fastboot Update с MIUI ROM Flashing Tool. Fastboot работи - излиза ми картинка с мутанта (заека?) на МИУИ как човърка в андроида. Програмата ми разпознава телефона и Fastboot рома ама пак ми дава грешки. Тука причината може би е заключен bootloader. Помолих за отключване и чакам удобрение. Някои викат, че Fastboot Update ставало и със заключен bootloader, щото било официален ром, ма знам ли.
Цитирай

Трябва от менюто в което влизаш в рековъри или фастбуут да избереш Download
и оттам пак с ми -флаш.
Екрана трябва да е черен и да мига червена лампичка.
Така ще мине флашването.

Иначе за фастбуут и рековъри ти трябва отключен буутлоудър.
Цитирай

А това XiaoMiFlash само за китайските ромове ли е? Пробвах го но нищо не става, все ми дава грешка. Верно че е бета ама и на двата тела ми забива като натисна флаш ,изписва "програмата спря да работи...."
Цитирай

За всички ромове е. Трябва да изтеглиш обаче Fastboot архив, който е с разширение .tgz

И ако с бетата не работи виж официалната версия от началото на годината:

http://en.miui.com/forum.php?mod=attachm...M3Ng%3D%3D
Цитирай

(2016-08-29, 13:08:00)suffer написа:  Иначе за фастбуут и рековъри ти трябва отключен буутлоудър.

Нещо пак ме обърка? Защо му е през fastboot отключен буут, че и за официални ромове?
Цитирай

защото иначе няма да ти приеме командите.
Oсвен fastboot oem device-info и fastboot devices.
Както и командите нужни на МiFlashUnlocker-a за отключване на устройството.


За всичко останало ЕDL или download mode - телефонът бива разпознат като Qualcomm устройство на COM порт
Цитирай

Малко отзиви и от мен след едноседмично използване.телефона е супер.камера,бързина.батерията при средно използване вече кара 4 ден.отлично телефон че.само където е на английски което вече вЕ да не ми прави впечатление.дано все пак излезе с миуи 8.може ли да се направи поне гугалската навигация да се направи да ми говори на бг
Цитирай

Свали си here maps.има офлайн опция о български.

А за българския в миуи, 8цата засега още няма бг. Само девелопърската версия, така че трябва по някое време да го добавят. Може с more locale 2 и командите в adb да си го побългариш малко
Цитирай

http://en.miui.com/thread-198926-1-1.html

В снимката в първия пост - това показва, като пробвам да го вкарам в Recovery. Според мненията в темата наистина няма Recovery заради заключения bootloader!? Като добавя и глупостите с инсталирането Google Play и огромното място, което заема скапаното миуи, наистина съжалявам, че се захванах с тях. От 16 ГБ имам свободни 8? То сигурно има разни систмени скрити партишъни и т.н., ама от такова разхищение на дисково пространство ми стана лошо и трябваше да пия аспирин.
Цитирай

Ти си го флашни начисто през едл и ще се оправят нещата.
Цитирай

Не се оправят...сякъв уайп...дата фактори...всичко...9.8 преди флаш...след флаш на ром отива на 8.2

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай

Лошо. При мен от 32 свободните са 26
Цитирай

И мноо интересно с рут експлодер не мога нищо голямо да зърна да затрия

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай

Те нещата стоят в Data/miui по принцип. Или поне на 4.4 беше така.
Taм са инсталациите на програмите, които се инсталират при ресет, например
Цитирай

Не съм на 100% сигурен, но при Redmi 3 имаше към 11гб фрее след фул уайп?
Ся кво става?! Мноо странно

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай

(2016-08-30, 14:32:03)dingila написа:  Не съм на 100% сигурен, но при Redmi 3 имаше към 11гб фрее след фул уайп?
Ся кво става?! Мноо странно

Marshmallow рома заема повече място от Lollipop, оттам идва разликата според мен. Чиста инсталация на 16GB версия на телефона би трябвало да оставя около 9GB свободни за потребителя, но и това зависи строго от това как разработчиците решават да разпределят свободното пространство. 

Моят например е 32GB (толкова се виждат в About Phone), но като Total (в Storage) се показват само 27GB.
Цитирай

Тря си търся някое Note 3 3/32

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай

Батерията е перфектна.онзи ден ме изкара 4 дена със средно ползване на интернета ,снимане на снимки.направи ми впечатление обаче че някои път прескача проценти.примерно свди на 99%много време и после пада на 97%.защо така се получава.след колко зареждания батерията се разработва и полва пълния си заряд.има ли някой врътки с цел по запазване на батерията във времетоако се зарежда цяла нощ проблем шие?
Цитирай

Аз лично не мога да ти отговоря тъй като му взимам акъла и всяка вечер се зарежда...не съм ползвал телфон 2 дена досега, камоли 4??? Smile

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай

Някой дали вече е пробвал Redmi 3S 3GB RAM 32GB
Видях че в мини-то го има в европейския им склад и се чудя дали да не скачам...

Redmi Note 5 4/64
Ex. Redmi 4x
Ex. Redmi 3S - 3/32
Цитирай

По евтино ли е от АлиЕкспресс - ТопУан
Цитирай

Здравейте! Може ли някой да обобщи дали мога да си поръчам телефона от Topone и да го използвам безпроблемно. Не съм имал андроид-телефон досега и тази част с буутвания, руутвания, флашвания не я разбирам. Телефонът ще го използвам на английски, т.е. не ми е необходимо да е на български. Като го поръчвам какво да посоча на търговеца - sealed box или флашване? И ще е необходимо ли да променям нещо след като го получа.
Извинявам се предварително, ако вече са отговорени тези въпроси и ви благодаря.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)