Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

LG потвърди. Наследникът на V10 до края на тримесечието

(2016-09-22, 20:14:35)mgmchannel написа:  Ами прекалено висока е цената му, за мен е СКЪП и НАДЦЕНЕН. Все пак каквото и да има като новости спрямо времето в което излиза -октомври-ноември 2016г, че дори и по-късно както стана с V10 у нас(януари 2016г), при това че се предлага другаде близо 3 месеца по рано, за мен V20-ката е донякъде  една ПРЕТОПЛЕНА МАНДЖА -същата история като G4-V10. Един и същ чипсет с разлика 7-10 месеца(според зависи къде се предлага) -го пускат по късно.
Значи не съм аз човека който да им държи сметка какво пускат и на каква цена, но аз съм ЧОВЕКА който много добре може да смята, че му предлагат претоплена манджа, леко освежена при това.
Като искам да направя едно отклонение първо -snapdragon 820 -като чипсет, не че нестава, напротив, но и този подобно на други -доста по рано излезнали модели със същия чипсет, ще си остаряват заедно все по ЕДНО И СЪЩО ВРЕМЕ, а някакси няма голяма логика понеже тоя е доста по нов от останалите модели. Накрая като теглиш чертата виждаш че няма голяма сметка да дадеш парите които му искат корейците.

Един телефон не е само чипсет. Нещо повече - 99% от потребителите не само, че не знаят с какъв чипсет е смартфонът им, не само, че не знаят изобщо какво е чипсет, ами не ги и интересува. Аз бих заменил G4 за V10 (навремето), защото дизайнът ми харесва много повече, има много добър DAC и има втори екран, който смятам за полезен. Това, че чипсетът бил същия грам не ме притеснява, напротив - този в G4 ми върши прекрасна работа.
Заради дефектите, обаче, съм скептичен към LG.
Цитирай
Аксесоари

(2016-09-22, 21:42:38)arrogant написа:   защото дизайнът ми харесва много повече

Това обяснява всичко - това е строго лично -просто на тебе ти харесва дизайна.... втория екран... дак-а, за ДРУГИ обаче може да са второстепенни неща, или пък че размера на 10-ката е прекалено голям(има и такива отрицателни нагласи). Само ще спомена че само до преди месец и поливина преблизително, разликата между двата като цена беше доста голяма... сега вече нещата са понармализираха, но въпроса който тук много хора който си задаваха и отговаряха е че няма голям смисъл за ъпгрейд към V10 -при това на двойна цена за същия хардуер с малки изключения.
Цитирай

Така е - мисълта ми беше, че различните хора избират заради различни неща. А че цената на v10 беше неоправдано висока също е факт.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Тук забравяте една много важна подробност, може да не е имало смисъл да се ъпгрейдва от G4 към v10, но определено има смисъл да се вземе v20 след провала G5.
Така, че който е чакал ъпгрейд от G4 към следващия флагман на компанията и се е разочаровал от G5 то V20 е телефона.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай

Нека видим първо ще има ли дефекти, че ми писна от наличните в Г4...
Примерно подсветката на v10 на втория екран не е равномерна и много дразни... При някои бройки се забелязва същия проблем с отпечатъци по дисплея като на Г4. Дано v20 няма тези недостатъци, но...

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Защо G5 да е разочарование? Много е добре. Ползвам го вече 3 месеца без проблеми. Определено е по-добър от прехвалените Самсунг. И аз чакам 20 дано излезе на читава цена.

 s24 ultra, galaxy s21 ultra, pixel 8 pro
Цитирай

(2016-09-22, 23:28:24)dp4u4umi6ev написа:  Тук забравяте една много важна подробност, може да не е имало смисъл да се ъпгрейдва от G4 към v10, но определено има смисъл да се вземе v20 след провала G5.
Така, че който е чакал ъпгрейд от G4 към следващия флагман на компанията и се е разочаровал от G5 то V20 е телефона.

Нека и аз да кажа една много важна подробност... телефона го взех(V10) точно от човек който се беше "надъхал яко" да взима точно G5, предвид проблемите точно които някой хора изтъкват. Да не забравяме че има още голяма част потребители които търсят нещо по компактно 5-5.3", а не 5.5-5.7" -та въпросния модел точно попада в долната категория.
Аз не го считам за провал, а за нещо доста по различно като хрумване. Различни хора различни интереси.
Цитирай

G5 е точно в категорията 5.5-5.7 според мен по физически размер така, че ако някой търси компактен телефон няма да го намери точно при него:
Така, че мисля точно логичния ъпдейт от G4, ако не ти се чака G6 и не ти се взима по голям G4=V10 то тогава взимаш V20. Tова са мои разсъждения на глас и аз, ако бях фен на марката това щях да направя не задължавам никой да мисли като мен.
[Изображение: 25ews91.png]

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай

Нямам търпение да се появи някъде в български магазин или оператор, на момента го взимам. Толкова бях доволен от камерата на V10 /не искам да чувам за други марки просто/, че не ми се мисли какво ще предложи V20....

Huawei P40 Pro+
Цитирай

Същото, кво... Или поне разликата няма да е видима.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

(2016-09-28, 17:04:09)dp4u4umi6ev написа:  G5 е точно в категорията 5.5-5.7 според мен по физически размер

По физически размер е възможно, но по големина на екрана е 5.3", точно големината на първия ноут N7000, пуснат през 2011г.
Цитирай

Ако някой няма търпение и има излишни 1100$
http://m.ebay.com/itm/331983411410?_mwBanner=1


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

(2016-09-28, 19:11:35)buddha написа:  Толкова бях доволен от камерата на V10 /не искам да чувам за други марки просто/, че не ми се мисли какво ще предложи V20....

16 МП сензор е същият като в G4, V10 и G5. Добавен е само нов 8 МП сензор (наличен и в G5), който е с широк обхват, но пък е с по-ниска резолюция. Все пак е по-удобно за бърза панорама. Аз с G4 правя идеални панорами със супер качество. Една снимка става около 100 МП. Новостите във V20 са при видеото.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Да, и за това няма да му направят тест на камерата от dxomark точно както не направиха и на V10. Защото по точки във фото теста G5 и S7 Edge имат по 88, но G5 изостава във видео теста. А V20 на видео теста ще ги подмине всичките и ще излезне на чело, а те не искат това. Това е моето мнение.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

Как V20 ще е по-добър във видеото от G5 като са с еднакви сензори, че не разбрах?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Може да има софтуерна промяна

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай

(2016-09-30, 09:27:21)vargala81 написа:  Да, и за това няма да му направят тест на камерата от dxomark точно както не направиха и на V10. Защото по точки във фото теста G5 и S7 Edge имат по 88, но G5 изостава във видео теста. А V20 на видео теста ще ги подмине всичките и ще излезне на чело, а те не искат това. Това е моето мнение.

Тестовете на DxO са едни от най ненадежните що се отнася до точкообразуване. Ревютата са им ок, за да погледнеш снимки и мнение относно камерата, но тия точки си ги пляскат както си искат. Абсолютно невъзможно е Xperia X Performance да вади идентичен резултат с S7 Edge и htc M10, като дори не поддържа 4к видео.
Също и 87-те точки дадени на Xperia Z5 са чиста измишльотина. 

G4, който имаше една от най-добрите камери като излезе е само с 83 точки.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай

(2016-09-30, 13:30:11)arrogant написа:  Как V20 ще е по-добър във видеото от G5 като са с еднакви сензори, че не разбрах?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Много лесно. V20 има ръчни настройки и при видео запис, 3 микрофона, Steady Record 2.0, HIFI Record, филтър за шум от вятър, FHD видео с 60 FPS и 36 Mbps. Сигурно има и още разлики, но не се сещам.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

Е то и аз на G4 имам ръчни настройки на видеото с модифицирано apk, включващо 60 к/с fhd и 36 mbps.
Видеото е любителско, с 3 или 5 микрофона няма да даде драстичната разлика така или иначе. Но определено добре се справят с камерите LG.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Да ама нали се сещаш, че тестовете ги правят със стоковите приложения, а не с моднати. Забравих да кажа, че V20 безпроблемно ще записва звук със 132 KHz. докато не разбрах при V10 ли е с 120 KHz. или при повечето телефони.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

(2016-09-22, 23:28:24)dp4u4umi6ev написа:  Тук забравяте една много важна подробност, може да не е имало смисъл да се ъпгрейдва от G4 към v10, но определено има смисъл да се вземе v20 след провала G5.
Така, че който е чакал ъпгрейд от G4 към следващия флагман на компанията и се е разочаровал от G5 то V20 е телефона.

Чак провал, HTC 10 и Sony Xperia X общо няма да достигнат продажбите на G5, но G5 е провал...

ПС харесвам и трите бранда.
Цитирай

(2016-09-30, 09:27:21)vargala81 написа:  Да, и за това няма да му направят тест на камерата от dxomark точно както не направиха и на V10. Защото по точки във фото теста G5 и S7 Edge имат по 88, но G5 изостава във видео теста. А V20 на видео теста ще ги подмине всичките и ще излезне на чело, а те не искат това. Това е моето мнение.

G5 в техният тест има 86 точки, с 88 са S7, HTC 10 и Sony Xperia X Performance.

[Изображение: CaptureJPG3FOjxes.jpg]

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай

(2016-10-05, 09:12:12)OliQueenBG написа:  G5 в техният тест има 86 точки, с 88 са S7, HTC 10 и Sony Xperia X Performance.

[Изображение: CaptureJPG3FOjxes.jpg]

Говоря за фото теста. На него S7 Edge има 88 т. и G5 има 88 т. На видео теста S7 Edge има пак 88 т. а G5 82 т. та и от там разликата в общия резултат.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

Не че нещо, но аз ли съм сляб че не виждам в тези тестове никъде V10 колко точки му дават?
Цитирай

V10 не е тестван от DxO.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)