Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

lg g4 не се включва

Малко след като написах поста ми дойде СМС от Теленор, че са приключили работа по устройството и да очаквам да пристигне в магазина. От Варна съм по принцип.
Предполагам, че няма да отнеме повече от 1 ден да дойде.
Иначе заключението от сервиза е: "LG G4 Сменена основна платка с IMEI: 357..."
Цитирай
Аксесоари

Само да споделя, че от КК са дали на Виваком нов протокол, в който вече пише сменените имей и сериен номер. Поправката е смяна на основна платка. Както предположих изобщо не са и обърнали внимание на дисплея... Като ми дойде резервния телефон го давам пак за смяна на дисплея.
148
Цитирай

Здравейте, колеги! И моя телефон умря днес. Черен екран с логото на LG. Работата е ясна - сервиз.  Въпроса ми е следния - в чий сервиз е по-добре да го нося, на Мтел или Мост? Телефона е гаранционен, и е купен от Мтел преди една година. Благодаря предварително за съветите.

LG G4 5,1 Lolipop
Цитирай

Малко по- бавно е през мтел, но пък е по- добре, в случай, че се стигне до там, че да си искаш парите или замяна.
С кой сер. номер е телефона ?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

LG G4
Цитирай

(2016-09-29, 20:19:38)prankmaster написа:  Малко по- бавно е през мтел, но пък е по- добре, в случай, че се стигне до там, че да си искаш парите или замяна.
С кой сер. номер е телефона ?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Серийния номер започва с 505.

LG G4 5,1 Lolipop
Цитирай

Отиваш в Мост и след няколко дни имаш нова платка.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Чули ли сте за случай с умрял телефон с сер.номер от 600 нагоре?
Цитирай

В нета съм срещал наколко с 602.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

LG G4
Цитирай

Стига де. Дано не е вярно, че и аз съм с този номер. Аз не съм срещал все още да има умрял от 600 нагоре.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

В reddit има цял subreddit за починали Г4-ки, и ги има и с най-новите бройки.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай

Стига бе. Може ли линк да погледна и аз?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

Въпросът е колко са умрели със сменена олатка?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

(2016-10-02, 12:36:47)juspar написа:  Чули ли сте за случай с умрял телефон с сер.номер от 600 нагоре?

По спомен, макар и единични бройки за сега, но има умрели и с 605, 607...

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай

Някой успявал ли е да се възползва от гаранцията при проблема с дъното и отключен bootloader?
Цитирай

(2016-10-04, 21:42:48)cecobbb написа:  Някой успявал ли е да се възползва от гаранцията при проблема с дъното и отключен bootloader?

Намерих един финфаландец на който са му го оправили:

http://forum.xda-developers.com/showpost...count=1483

ДИРЕКТИВА 1999/44/ЕО НА ЕВРОПЕЙСКИЯ ПАРЛАМЕНТ И НА СЪВЕТА:

http://eur-lex.europa.eu/legal-content/B...44&from=BG
Цитирай

Да не ни се налага да ползваме гаранции, че с отключените boot loader-и винаги могат да се заядат, въпреки че след разправии, би трябвало да го оправят, ако ремонта е за признати фабрични дефекти. Така като чета във форума, колко много проблеми се случват с G4, почвам да се чудя, аз ли съм такъв късметлия че телефона ми няма нито един от описаните проблеми, вече почти 10 месеца, а не е като да не се гавря софтуерно с него Smile , а веднъж и "хардуерно" връз теракота вкъщи . Предишният ми LG G2, на 11-тия месец се сдоби с жълто петно на екрана, смениха ми го за точно 1 ден и си работи безпроблемно докато го продадох на 25-тия месец. А някой сменяха по 2-3 дисплея с жълти петна Smile . Та сигурно си има значение и начина на ползване.

Motorola Defy --> Samsung Galaxy Nexus -- > LG G2 D802 --> LG G4 H815 / 4CORE Fix --> LG V30 H930
Цитирай

и моето LG G4 умря. Изключи се сам и не иска да се включи показва лого LG и до там
Цитирай

С кой сериен номер си ?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

LG G4
Цитирай

Някъде има ли официално становище от LG (на техен сайт), в което признават за дефекта и декларират в прав текст, че ще оправят всички устройства? Аз намирам само в androidauthority, което не мога да представя като аргумент.

Моя ми го върнаха от Теленор поради следи от удари, надран екран и оцветен индикатор за влага или както го бяха описали там, което пък се случи заради замразяването на телефона. Така успях да си бекъпна. И сега искам да се разправям с тях, защото очевидно пет драскотини по дисплея и удар от преди година не е прецакал дъното.

В Мост приемат ли по куриери техника за сервиз и някой запознат ли е с процедурата за изпращане?


П:С: Гледам, че и неремонтирани ги подкарват, така че в краен случай ще го мъча, но защо да е така...   Bu
Цитирай

Значи и аз да очаквам да ми го върнат без извършен ремонт , заради лека следа от удар . Дадох го преди 3 дена в Теленор .

Xiaomi 13T Pro
Цитирай

Ако не си го слагал във фризера може и да имаш успех.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

(2016-10-30, 17:07:04)Racer_ написа:  Някъде има ли официално становище от LG (на техен сайт), в което признават за дефекта и декларират в прав текст, че ще оправят всички устройства? Аз намирам само в androidauthority, което не мога да представя като аргумент.

Моя ми го върнаха от Теленор поради следи от удари, надран екран и оцветен индикатор за влага или както го бяха описали там, което пък се случи заради замразяването на телефона. Така успях да си бекъпна. И сега искам да се разправям с тях, защото очевидно пет драскотини по дисплея и удар от преди година не е прецакал дъното.

В Мост приемат ли по куриери техника за сервиз и някой запознат ли е с процедурата за изпращане?


П:С: Гледам, че и неремонтирани ги подкарват, така че в краен случай ще го мъча, но защо да е така...   Bu
Я пак моля? Замразил си телефона? Какво значи и защо го направи? И как? Това е повече от странно, да не кажа смешно, но обясни моля.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай

Официално на сайта на ЛГ няма да видиш такава публикация, нито списък с признати дефекти.
Единствено такива нещо може да се случи, ако застрашава здравето/живота на потребителя, както при ноте 7.
Не помня да съм виждал официално признат и проблема с петната на г2 и г3, но ги подменяха масово.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

LG G4
Цитирай

(2016-10-30, 21:42:03)emski_vas написа:  Я пак моля? Замразил си телефона? Какво значи и защо го направи? И как? Това е повече от странно, да не кажа смешно, но обясни моля.

Значи, че го сложих във фризера за 2-3 часа и така пак тръгва за кратко. Това ми беше достатъчно да си бекъпна цялата информация.

Има доста писано по темата из чуждоезичните форуми. Най-общо казано при работа телефона почва да отделя топлина и поради тази причина почва да губи контакт между спойките (това е и причината да подменят дъното при такъв проблем), затова се замръзява телефона и батерията. Аз лично изчетох коментари на поне стотина потребителие, които са успяли да си подкарат така телефоните за кратко.

Другия вариант е с изключване на част от ядрата, но за това четох вече като ми го върнаха.
Цитирай

Преди малко дойде sms , че телефона е отремонтиран . Ще чакам да дойде в магазина и да си го взема . На сайта пише - сменена платка и новия IMEI

Xiaomi 13T Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)