Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дефекти по дисплея

Искам да попитам тия, които са с JDI дисплеи имате ли приблем с яркостта на екрана, цветовете и по-специално с червения цвят?
Преди дисплея ми беше LGD и цвтовете му бяха ОК. След смяната му с този, всичко е мътно. Направо не мога да го понасям. Моя е от китай де, надявам се това да е причината, а не да е характерен проблем за всички JDI дисплеи, защото обмислям да го дам в МОСТ за смяна и предплагам, че там пак ще ми сложат такъв, но само че оригинален.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

Не виждам разлика с оригиналния, който беше.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

И аз не виждам разлики.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

LG G4
Цитирай

На мен пък снощи ми се появи една по-тъмна хоризонтална лента най-горе. При някой случвало ли се е такова нещо?
И се чудя дали да го нося на сервиз, защото 1-во не знам дали ще го одобрят (въпреки, че естествено ще настоявам) и 2-ро не знам дали ще сложат същия дисплей или някое умрело китайче от алито. Sad

http://store.picbg.net/pubpic/D2/5C/0397...8ad25c.JPG
Цитирай

В официален сервиз няма да ти сложат екран от али-то.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

На снимката се вижда и в дясно, пак горе такова затъмняване. Прилича на леко отлепен стъклен протектор. Да не би проблема да не е в дисплея ?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

LG G4
Цитирай

Не, това вдясно, което виждаш (вертикалното) в действителност е протектора, но на снимката просто е излезнало така сякаш изглеждат еднакво, но това отгоре определно не е протектора. МОга да ти снимам на изключен екран да видиш как е. Той протектора си е така откакто го сложих, понеже не успях изцяло.
Цитирай

Тогава ми звучи като дефектирала подсветка.
Като увеличаваш и намаляш брайтнеса, зоната променя ли се, или си стои така ?
Можеш да пробваш с хард ресет, макар че се съмнявам в резултата.
С кой сер. номер е телефона ?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

LG G4
Цитирай

Като намалявам или увеличавам яркостта и зоната също се променя, но винаги си седи една идея по-тъмна. Ще пробвам тези дни с хард ресет, но и мен ме съмнява да помогне.
Цитирай

Няма да помогне. Носи го на сервиз.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

Моя вчера го оставих във Виваком със снимки на проблема които съм споделил и тук. Да видим този път какво ще направят.

Asus Zenfone Max
Цитирай

Случва ли ви се яркостта на дисплея сама да се регулира, въпреки че опцията "Авто" е изключена?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай

(2016-10-14, 09:08:34)m007 написа:  Случва ли ви се яркостта на дисплея сама да се регулира, въпреки че опцията "Авто" е изключена?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Да. Според мен, когато загрее телефона яркостта от 100% пада на 90%, даже понякога и на 80% и след известно време, след като се охлади, се връща на 100%. Това съм забелязал.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай

Да, и при мен е така. Но не съм забелязал сама да се връща на 100. Ще видя като го върнат от сервиза.

Asus Zenfone Max
Цитирай

Ако някой има проблем със задържане на изображението, но няма гаранция, да погледне този пост https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1316459


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

След две седмици това прочетох в сайта на Виваком:
Извършен ремонт / подменени части:
1. Black Front Cover
2. Смяна част (Говорител, Микрофон, Вибрация, LCD, Кабел, Камера, Конектор, Букса)
Защо се сменя всичко останало? То със сменената платка месец преди това излиза, че всичко е сменено, само кожения капак не е пипан... Big Grin Остава само да дойде в офиса и да ги взема. Ще пиша как е.
Цитирай

Да си кажа и аз мнението. Проблема при мен стана много сериозен направо си беше нетърпимо и предложението на "vargala81" направо ме изуми колко добре сработи програмата. Когато я изключа за 5 мин. активен дисплей и е ад, при включена програма кеф,затова препоръчвам на всеки да я пробва преди да носи в сервиз просто защото не е гаранция новия дисплей дали няма да дефектира и той. Лично аз за момента отлагам сервиза защото забравих за проблема с найтлито Wink

LG G2-CloudyG2_3.3-Dorimanx-V7.5-LP: LG G4/Huawei honor 8/Huawei Mate 10 Pro,Huawei Mate 20 pro. 
Цитирай

@suffer34 , радвам се, че съм помогнал.

Аз иначе си купих Screen Balance
защото е по-добре измислен и най-важното, стартира автоматично след рестарт на телефона. Отделно, че има една отметка, която се слага в настройки ->> достъпност ->> услуги и когато тръгнеш да инсталираш нещо от паметта на телефона, или да даваш права на някое друго приложение, Screen Balance автоматично минава на пауза. А не трябва като Nightly и Night Screen ръчно да го спираш на пауза. След инсталацията автоматично си стартира.
Има и бутин, който ще го скриие от работещите услуги и няма да го килнете ако натиснете в Recent apps clear all. За съжаление обаче трябва да се натиска след всеки рестарт, но мен не ме бърка, тъй като никога не изчиствам приложенията от паметта.
6 лв. е, но си струва за мен.
Имаче това са ми настройките

[Изображение: ROci9BQ.jpg]


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

Аз съм се набутал с 6 лв. и за да не го правите и вие, ви давам друга програма, която пробвам от вчера и работи.Тя също има Pro версия, която струва 5 лв. но добавя незначителни функции, които не ви трябват.
Twilight

Моите настройки:

[Изображение: ahIDCri.jpg]
[Изображение: vbq2LmK.jpg]
[Изображение: oOU4kPi.jpg]


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

Аз искам да кажа, че не знам дали така ми се струва, но червеното като цвят на дисплея (дето е коментирано вече как не е хич червено ми отива към розово) става като че ли още по-зле. На моя дисплей отначало не му обръщах толкова внимание, но сега направо ме дразни вече. Никакво червено не е това. По скоро е някакво божурено и непрекъснато го забелязвам! Правя си скрийншот на екрана и след това разглеждам изображението на монитора ми, а той е доста добър (DELL U2410, H-IPS матрица, 96% AdobeRGB и 100% sRGB) и разликата е огромна на червения цвят.

Тези новите дисплеи, с които подменят ония дефектиралите с burn-in дето са, дали не са с по-добро цветопредаване? Някой със сменен дисплей ако може да сподели как е червеното на неговия дисплей дали има разлика с предишното червено?
Цитирай

(2016-11-03, 18:29:17)ivandimitrov написа:  Аз искам да кажа, че не знам дали така ми се струва, но червеното като цвят на дисплея (дето е коментирано вече как не е хич червено ми отива към розово) става като че ли още по-зле. На моя дисплей отначало не му обръщах толкова внимание, но сега направо ме дразни вече. Никакво червено не е това. По скоро е някакво божурено и непрекъснато го забелязвам! Правя си скрийншот на екрана и след това разглеждам изображението на монитора ми, а той е доста добър (DELL U2410, H-IPS матрица, 96% AdobeRGB и 100% sRGB) и разликата е огромна на червения цвят.

Тези новите дисплеи, с които подменят ония дефектиралите с burn-in дето са, дали не са с по-добро цветопредаване? Някой със сменен дисплей ако може да сподели как е червеното на неговия дисплей дали има разлика с предишното червено?

Моя е сменен гаранционно от Теленор края на м.Юни с JDE панел. Нямам никакви проблеми с него, (доста го товаря).Цветоподаването е точно, до колкото мога да преценя.Преди малко един и същи тапет го гледах и на P9 light, няма разлика. Дисплея е "JDI INCELL 1440p Dual 0 cmd mode dsi panel   60.0 Hz"

 LG G4 LG-Н815, HUAWEI P20PRO, HUAWEI P30PRO
Цитирай

Е ми и моя дисплей е JDI INCELL... ама червеното е някакво божурено.... дразни ме.
Цитирай

И моя сменения е JDI INCELL, розовее както стария при затваряне на повикване, но това е по-скоро цвят запазена марка на ЛГ, а не проблем на дисплея. Като отворя тубата червеното си е точно такова каквото трябва да бъде.
Цитирай

Значи ще се окаже май, че дефектните дисплеи са LGD. Или поне повече дефектират от JDI.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

(2016-11-04, 11:52:45)eksoldier написа:  И моя сменения е JDI INCELL, розовее както стария при затваряне на повикване, но това е по-скоро цвят запазена марка на ЛГ, а не проблем на дисплея. Като отворя тубата червеното си е точно такова каквото трябва да бъде.
И аз това казвам, червеното далеч не е перфектно, но това по интерфейса и менютата си е умишлено такова, на монитора ми същите елементи са пак такива.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)