Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да възстановя отметки, система?
#1

Здравейте,

Имам един доста сложен проблем със софтуера на LG G Flex 2. По някаква причина започна да рестартира и да прави всевъзможни проблеми. При едно от рестартиранията направи нещо като system restore и върна системата до някакво начално състояние. Приложенията и дата файловете не са изтрити, но например Chrome се върна към стара версия, изчезнаха ми отметките, историята, настройки, контактите в телефонния бележник също. Телефонът е за основен ресет до фабрични настройки в момента, но проблемът е, че искам да си възстановя Chrome bookmarks ако е възможно, понеже имах важни неща. За съжаление не съм ги синхронизирал и не мога да ги изтегля през акаунт. Не знам дали се е запазил някакъв bookmark file на системния дял, но и без това нямам root достъп. Въпросът е възможно ли е така както се върна системата назад във времето и се промениха настройките, пак да го върна напред до предишното състояние и да си възстановя отметките? Има ли някакви restore points както в уиндоус? Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем или знае как мога да го реша, моля за помощ, или да търся специализирани специалисти?
Цитирай
Аксесоари
#2

При Андро опция да избираш точки на възстановяване е само на теория,на практика,ако нямаш направен преди това специален бекъп-файл,забрави.Пример:имаш синхронизация на контакти в магазина в 14.00 часа всеки ден(примерно).В 13.55 обаче настъпва срив в системата и ти остава само 1 контакт в телефона.В 14.00 ч. следващата синхронизация ти прави "възстановяване-бекъп" от 1 контакт!
Вярно,има на теория опция "върни 1 ден по-рано"-"1 седмица по-рано",но тази тъпотия не съм я видял да работи коректно никога!И,тъй като "парен каша духа",смених си и двете SIM (250 позиции на контакти) с USIM (500 позиции на контакти),всички контакти в сима и се родих!Дори някой да ти простреля телефона,стига да не уцели сима,бодваш я в друг тел и си готов за секунди.
Цитирай
#3

Говорим за bookmarks в случая, не за контакти.
Цитирай
#4

Няма значение за какво говорим,положението с ресторе на андроид е едно и също.Нямаш ли създаден преди това бекъп,забрави.
Цитирай
#5

Някой има ли представа къде се намират на Chrome bookmarks-ите и историята, сесията и табовете, като отделни файлове ли са както в Windows или в някакъв общ файл е записано всичко? Току що руутнах един стар Samsung с Андроид 4.0 и влязох в системния дял, но не намирам никакви bookmarks. В нета пише, че би трябвало да са в /data/data/com.android.chrome/app_chrome/Default/Bookmarks, но при мене /data е абсолютно празна и съм до там... ?
Цитирай
#6

Пусни "търсене" с някой файлов менажер и ще видиш пътя до него. На много места има "Data". Успех!
Цитирай
#7

(2016-11-18, 08:57:19)tsvetan24 написа:  Пусни "търсене" с някой файлов менажер и ще видиш пътя до него. На много места има "Data". Успех!

пуснах, но нищо особено не излиза за Chrome, нито bookmarks, нито история... къде ги записва не знам.
Цитирай
#8

Това е така защото никой не ползва файловата система за съхраняване на данни, а бази - в андроид е SQLite
Цитирай
#9

(2016-11-20, 09:16:46)ndsbg написа:  Това е така защото никой не ползва файловата система за съхраняване на данни, а бази - в андроид е SQLite

В такъв случай как става възстановяването на данни, как могат да се открият и извадят от базите данни, ако приемем, че все още съществуват някъде в паметта и не са презаписани ?
Цитирай
#10

Вече не можеш да ги възстановиш.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#11

(2016-11-21, 17:10:33)kihotes написа:  В такъв случай как става възстановяването на данни, как могат да се открият и извадят от базите данни, ако приемем, че все още съществуват някъде в паметта и не са презаписани ?
SQLite е стандартен формат. Чете се от SQLite на която и да е ОС. Има я програмата и за Уиндоус и за мак и за Линукс. Всяка таблица е файл до колкото си спомням. И всеки файл си носи описанието в себе си.

Изпратено от моят Nexus 6 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#12

@kihotes обикновенно базата на приложенията се намира /data/data/<Your-Application-Package-Name>/databases/<your-database-name> и както каза и колегата над мен вска ос има SQLite browser (примерно http://sqlitebrowser.org/) програма с която да я отвориш и видиш какво има вътре. Ако има записи то браузъра ще ти ги покаже. Щом си си затрил сегашните данни и не си ги синхронизирал ме съмнява че ще успееш с каквато и да е програма да възтановиш нещо. Затова е измислено и синхронизирането, данните да се пазят на външен носител (в случая в сървърите на гугъл) и при проблем да можеш да си ги възтановиш.

@georgekodinov едно уточнение SQLite не е формат, а библютека. И таблиците не са в отделни файлове. Цялата база е един файл.
Цитат:SQLite is an in-process library that implements a self-contained, serverless, zero-configuration, transactional SQL database engine
Цитирай
#13

Ха сега де не било формат а библиотека ... SQLite е релационна база данни, която ползва SQL т.е. Structured Query Language или на нашенски език за структурирани запитвания. Всяка библЮтека може да се разглежда като база данни но не всяка база данни е библЮтека ... Спора по въпроса мисля е излишен, а и не виждам как ще помогне в случая.
Варианта е извличане на изтрити файлове от data/data което е и трудната част, да не казвам (почти) невъзможна. От там нататък дали е SQLite или не е, не е от особено значение. Вече е лесно ...
Цитирай
#14

При мен /data на стар руутнат Samsung с Android 4.0 е абсолютно празна, гледана с ES File explorer не се открива нищо. Трябва ли някакъв друг файлов браузър, за да се види нещо?
Когато телефонът ми направи system restore, се освободиха около 1GB от вградената памет, надеждата ми е някъде там да са все още непрезаписани старите bookmarks, но не знам с каква програма да тършувам. Нещо от сорта на Recuva или други подобни, трябва ли да ги открият и в каква форма/файл?
Цитирай
#15

За да виждаш в data трябва да имаш root достъп и да го предоставиш на файловия мениджър. Ако намериш програма за възстановяване на данни от системната памет (с root) може и да извадиш нещо, но ме съмнява.

Изпратено с пощенски гълъб

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#16

Той файла няма как да го възтановиш понеже той си го има от момента в който пуснеш за първи път програмта (в случая браузъра), а обикновенно програмите за възтановяване са точно за изтрити файлове. Файловата система със сигурност не пази версии на изтритите си файлове, така че не виждам защо се мъчиш за тези букмаркове. и сега е момента да почнеш да ползваш функционалноста за синхронизация така няма да загубиш нищо повече, освен ако ти не го изтриеш.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)