Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony Xperia XZ
#26

Разтегленото го има при всеки телефон и особено при снимане във формат 16:9. При 4:3 го няма.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
Аксесоари
#27

Аз имам въпрос към собствениците на Sony Xperia XZ. В момента съм със Sony Xperia Z3, а преди това имах Sony Xperia SP, като абсолютно не бях доволен от звука който вадеха и двата телефона през буксата за слушалки. Трябваше да си купя допълнително джобно усилвателче за да се получат нещата, докато при Iphone, HTC, Samsung нещата винаги са били много добре. Каква е ситуацията сега при този телефон? Нивото на звука като сила по-добро ли е?
Цитирай
#28

Едно интересно клипче :


Sony Xperia Z Ultra
Sony Xperia XZ
Samsung Galaxy Note 10+ 256gb 12ram
Samsung Galaxy S23 Ultra 512gb 12ram
Цитирай
#29

Демек, премиум сглобката и материалите, отидоха в историята, обаче цената е подскочила прилично нагоре. Взеха да правят еврейски номера, а толкова държах на качеството което винаги са демонстрирали с продуктите си....

П.П. Вече съм поръчал XA Ultra, дано не остана тотално разочарован!
Цитирай
#30

(2016-11-07, 09:56:30)MUFC написа:  Демек, премиум сглобката и материалите, отидоха в историята, обаче цената е подскочила прилично нагоре. Взеха да правят еврейски номера, а толкова държах на качеството което винаги са демонстрирали с продуктите си....

П.П. Вече съм поръчал XA Ultra, дано не остана тотално разочарован!

За мен е нормално да се огъне така, при положение, че само гърба е метален. Важното е, че след такова огъване телефона все още работи с цял екран, а останалите неща от теста едва ли някой нормален човек би ги приложил върху телефона.

Sony Xperia Z Ultra
Sony Xperia XZ
Samsung Galaxy Note 10+ 256gb 12ram
Samsung Galaxy S23 Ultra 512gb 12ram
Цитирай
#31

Абсолютно безмислени "тестове"
Цитирай
#32

И аз не разбирам ползата от тези тестове. Единственото полезно за мен в този тип клипове е да видя твърдостта на стъклото и устойчивостта му на драскане.

@Eximpo
Нормално е да продължи да работи. Sony използват само рамка при сглобката, а не твърдо шаси, защото по този начин компонентите вътре (платки и модули) са "плаващи", а не твърдо фиксирани за метална плочка. Това ги предпазва от нараняване и спукване при подлагане на по-голямо напрежение и натиск. Да, това отслабва корпуса, но прави телефона много по-устойчив на изпускане например. Wink

@MUFC
Сглобката си е на същото високо ниво, а качеството не е променено. Що се отнася до "премиум" материалите е въпрос на гледна точка. Найлоновата рамка (да, такъв материал е използван, а не поликарбонат) на XZ е много по-устойчива на надраскване и износване при нормална употреба (например в джобове) отколкото металната рамка на Z серията. Лично тествано. Smile Честно казано аз предпочитам и гърба да бъде изработен от материала на рамката както е при X Compact, отколкото от метал.

Ако ултрата, която си поръчал е уголемен ХА, то повярвай ми - няма да си разочарован. Smile

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#33

Може ли въпрос относно Sony X Performance? Дори и при неколкократна деинсталация/инсталация на Facebook,не се получава one tap log in или four digit log in. Може ли съвет,моля ?
Цитирай
#34


Дайте повече мнения за камерата. Има ли го проблема на Z5-ците с размазването на снимката в ляво. Колебая се дали да го купя. Четох какви ли не мнения и гледах разни ревюта, нещо не хвалят много камерата и телефончето :-(

Samsung Galaxy A14 5G and A34
Цитирай
#35

Ето какво представлява телефона отвътре и какви чипове са използвани.

http://www.laptopmain.com/sony-xperia-xz-teardown/

Най-интересното откритие е, че е премахната охладителната система, която имаше в Z5 серията (SD810), а телефона изобщо не загрява. Явно наистина 820 е много добър процесор.  Big Grin

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#36

Хакйде колеги, изказвайте мнения. Още месец, месец и нещо и ще си го закупя от червените. 
Нека повече собственици, да изкажат личните си впечатления. 
П.п. В момента съм с Aqua M4, доволен съм, но ми се ще нещо по!
П.п.п. Някой, ако е преподписеал с червенире скоро, и си е взел XZ, да каже какви отстъпки е получил. И за апарата и за плана. 
Благодаря!

Внимавам какво си пожелавам, защото може да ми се случи!!!
Цитирай
#37

Спрямо М4 (имам го вкъщи) ще имаш чувството, че имаш космически кораб.  Lol
Питай нещо конкретно, защото така има да си пиша...  Lol А и не малко съм казал вече.  Cool

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#38

За камерата е ясно, супер е!
Не играя игри, което значи, че няма да ми ьабива.
Търся най-общи мнения, на редовните ползватели.
Отностно водо/прахо устойчивоста, как точно стоят нещата при снимане в дъждовно/снеговито време?

Внимавам какво си пожелавам, защото може да ми се случи!!!
Цитирай
#39

Телефончето е много интересно и различно от всичко останало, което съм ползвал. Сглобката е перфектна. Рамката е изработена от найлон (според Sony), боядисвана е и отгоре е лакирана. Покритието й е много странно. Като го купих рамката беше матова, след седмица-две стана гланцова, но не се драска при нормално използване като останалите полирани телефони и е мнооооого е приятна на допир. Задния капак е уникален. Алуминия има някаква особена дълбочина при отразяването на светлината. Звукът от високоговорителите е няколко идеи по-силен от всички предишни поколения на Z серията. Процесора е много пъргав и досега никога не ми е загрял. Само леко затопляне и това е. Лаг няма с изключение на маркета понякога. Софтуера е много лек и прекрасно оптимизиран. Камерите няма да ги коментирам, защото снимки от тях има навсякъде в нета. Вече няколко пъти си изкъпах и двата телефона на мивката и нищо им няма. Не виждам защо да не работят при дъжд.  Tongue Единствения недостатък, който намирам след двумесечно ползване е USB Type-C порта. Много ми е неудобен, защото всичките ми останали аксесоари са с Micro USB. Освен това, явно от Sony са правили някакви модификации, защото техния кабел влиза перфектно, но всички останали, които пробвах влизаха ужасно трудно и още по-трудно се вадеха. Загледах се вътре и установих, че в буксата на оригиналния кабел липсва една пластмасова вложка и предполагам, че тя е проблема в останалите кабели. Поръчах си 4 оригинални кабела от eBay, но ги чакам почти месец и нервите ми са опънати до край.  Bu Никъде другаде не мога да го зареждам освен в нас.  Bu

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#40

@xn3k Благодаря за подробното разясняване Smile))
Остана само, някой който скоро е преподписвал с червените, и е вземал този апарат, да сподели, какви отстъпки е получил. Smile

Внимавам какво си пожелавам, защото може да ми се случи!!!
Цитирай
#41

(2016-11-29, 09:24:58)gospodinov81 написа:  @xn3k Благодаря за подробното разясняване Smile))
Остана само, някой който скоро е преподписвал с червените, и е вземал този апарат, да сподели, какви отстъпки е получил. Smile

Трябваше да се възползваш от черния петък (20% на всичко) в Technopolis.

Sony Xperia Z Ultra
Sony Xperia XZ
Samsung Galaxy Note 10+ 256gb 12ram
Samsung Galaxy S23 Ultra 512gb 12ram
Цитирай
#42

(2016-11-30, 11:48:25)Eximpo написа:  Трябваше да се възползваш от черния петък (20% на всичко) в Technopolis.

10 на всичко, не 20
Цитирай
#43

Aз точно от тaм се възползвaх Smile

#TeamPixel
Цитирай
#44

(2016-11-30, 11:57:01)GH0STFACE написа:  10 на всичко, не 20

Моя грешка. Пак излиза по-евтино от колкото да си вземеш телефона за 1000лв. и да подпишеш някой план за 30лв.

ПП : купих си Style Cover Touch SCTF10 от ebay.co.uk за около 140лв. и доставка около 2 седмици. Очакванията ми бяха по-добри.  Изработката е на ниво, но по краищата touch screen-а трудно хваща, когато пиша имам чувството, че все едно съм натиснал някъде на страни, а не там където ми е пръста. Явно този SCTF10 е направен само за разговори.

Sony Xperia Z Ultra
Sony Xperia XZ
Samsung Galaxy Note 10+ 256gb 12ram
Samsung Galaxy S23 Ultra 512gb 12ram
Цитирай
#45

Този калъф на какъв принцип работи? Има отделна батерия ли?
Цитирай
#46

(2016-11-30, 16:31:28)Eximpo написа:  ... купих си Style Cover Touch SCTF10 от ebay.co.uk за около 140лв. и доставка около 2 седмици.


А защо даде повече пари отколкото са в България?  Unknw_mini

http://www.technopolis.bg/bg/Accessories...3/p/593193

И в Sony Center са по толкова. Unknw_mini

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#47

Сони център ме мотаха сума ти време.  Поръчах си синия кейс,  обадиха ми се да ми кажат, че са получили черен и дали ще го поръчвам.  Казах : нали поръчката беше за син.  Отговор : ами не знаем какво ще дойде и кога.  След този разговор си поръчах от ebay.  Сега като гледам в Технополис отново нямат синия кейс.

(2016-11-30, 16:49:16)ddqnov написа:  Този калъф на какъв принцип работи? Има отделна батерия ли?

Не,  няма батерия

Sony Xperia Z Ultra
Sony Xperia XZ
Samsung Galaxy Note 10+ 256gb 12ram
Samsung Galaxy S23 Ultra 512gb 12ram
Цитирай
#48

Аз пак ще попитам, защото не видях отговор на мой въпрос по-горе. Как е силата на звука през жака за слушалките? Собственик съм на Z3 и като сила този телефон се справя изключително зле и ми се наложи да си купя допълнително джобно усилвателче за да изкарам сносен звук. Тук как стоят нещата?
Цитирай
#49

(2016-11-28, 22:22:37)xn3k написа:  Поръчах си 4 оригинални кабела от eBay, но ги чакам почти месец и нервите ми са опънати до край.  Bu 

Кабелите ми пристигнаха и се оказаха абсолютни ментета. Да, изработени перфектно, но все пак ментета.  Bu
НЕ поръчвайте от тези:
http://www.ebay.com/itm/232138659096?_tr...EBIDX%3AIT

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#50

@xn3k няма ли ги в Сони център? Или в някой, оторизиран представител?

Внимавам какво си пожелавам, защото може да ми се случи!!!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)