Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми с модема на нуга при абонати на Теленор
#26

И да е по-добър, тук просто иконата е сменена, а не че мрежата е подобрена.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
Аксесоари
#27

Тоя моя телефон е луд преди вкъщи нямаше обхват а на работа имаше сега обратно с xeo bgl.Не знам кво става.
Цитирай
#28

(2017-02-28, 10:29:18)kuore написа:  Колеги странно е.. аз продължавам да нямам проблеми вече 4 ден. С BGL - XEO съм. След OТА не съм направил хард ресет, но не мисля че това е от значение.И при мен вместо 4g пишe LTE но ми е все тая. Телефона работи по-добре от всякога, дори си мисля че е една идея по-бърз от 7.0 BTU. Tочно поради тази причина не съм направил все още хард ресет, просто няма нужда.
А как си стигнал до OTA ?
Цитирай
#29

Сложих 6.0.1 bgl и от през ота минах на нуга само че csc стана хео иначе ако сsc ти е bgl не може през ота.
Цитирай
#30

(2017-02-28, 18:53:03)blade1980 написа:  Сложих 6.0.1 bgl и от през ота минах на нуга само че csc стана хео иначе ако сsc ти е bgl не може през ота.
Мерси, сега ще флашна направо XEO, въпреки ,че го свалям с програмата на SamFirm за максимална скорост на сваляне ,но ми дава 2ри път грешка в архива...
Цитирай
#31

(2017-02-28, 18:53:03)blade1980 написа:  Сложих 6.0.1 bgl и от през ота минах на нуга само че csc стана хео иначе ако сsc ти е bgl не може през ота.

И аз направих така, но се бях заблудил че съм си останал на bgl. Както и да е. Вчера ми се появи проблема, нямам lte в работата, и не мина на 3g както се очаква, а си остана на lte без обхват. Зададох му 3g/2g и от вчера е ок. Има ли риск ако флашна модема от 6.0 gbl?

Galaxy s7
Цитирай
#32

Не няма.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#33

[Изображение: 8023235582541c06e7d0cbbeaf4851b7.jpg] това всичко по местата да го наредя в Odin нали ?
Цитирай
#34

Без home_csc.

'g'SM-G955F
Цитирай
#35

А ще мога ли после да получавам OTA ъпдейти и ще ми остане ли BGL
Цитирай
#36

(2017-02-28, 19:03:21)dmitko написа:  И аз направих така, но се бях заблудил че съм си останал на bgl. Както и да е. Вчера ми се появи проблема, нямам lte в работата, и не мина на 3g както се очаква, а си остана на lte без обхват. Зададох му 3g/2g и от вчера е ок. Има ли риск ако флашна модема от 6.0 gbl?

Абе пълна каша тая нуга дано я оправят.

(2017-02-28, 19:34:07)bob1hzz написа:  А ще мога ли после да получавам OTA ъпдейти и ще ми остане ли BGL

csc ще ти стане xeo и ще получаваш ъпдейти които са за Полша.
Цитирай
#37

(2017-02-28, 19:35:44)blade1980 написа:  Абе пълна каша тая нуга дано я оправят.

csc ще ти стане xeo и ще получаваш ъпдейти които са за Полша.

То и какво да се очаква от софтуер, дето е за бг а те праща в Полша. Като флашна модема ще докладвам.

Galaxy s7
Цитирай
#38

@blade1980 от къде си сигурен, че CSC ще стане ХЕО? Ако сега е с BGL и флашне ХЕО ще си остане пак с CSC- BGL. Така се получи при мен, а и при колегата @ganchev.

1916 
Цитирай
#39

Ще остане бгл.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#40

(2017-02-28, 20:20:27)milss написа:  @blade1980 от къде си сигурен, че CSC ще стане ХЕО? Ако сега е с BGL и флашне ХЕО ще си остане пак с  CSC- BGL. Така се получи при мен, а и при колегата @ganchev.

Да прав си съдих по мен. Smile
Цитирай
#41

Ще Ви помоля за съдействие Smile
Дали някой от "потърпевшите" би се жертвал да изкара ден САМО на 2Г и да сподели резултата .
Ако е това което подозирам (след разговор с колеги), ще споделя какво се случва и защо имате проблем .
Цитирай
#42

С бту съм и от 26 февруари и аз имах проблем с обхвата, а живея до антената на теленор. Беше само 3-4 пъти.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#43

http://blog.mtel.bg/2015/12/28/4g-and-lte/ прочетете по към края на статията,за честотите

Samsung Galaxy S3 Black, Samsung Galaxy S7 EDGE Gold
Цитирай
#44

Ето този ред в Полското csc (CscFeature_Framework_ReplaceDataTypeIconAsOpBrand>LTE) променя само иконата от 4g на lte. А проблема със сигурност е от оператора и да се скъсате да сменяте модеми нищо няма да се промени, най много да сбъркате с някой стар модем и да загубите IMEI на телефона. По добре изключете 4g и вижте как ще се държи.

Samsung Galaxy S7 edge
Цитирай
#45

Снощи флашнах XEO 7.0 и мога да кажа ,че се държи супер стабилно, BGL съм - Теленор. Обхеата е на макс постоянно, връзката е чудесна а и сензора за пръстови отпечатъци работи дори много по-добре от 6.0.1
Цитирай
#46

(2017-03-01, 08:10:10)bob1hzz написа:  Снощи флашнах XEO 7.0 и мога да кажа ,че се държи супер стабилно, BGL съм - Теленор. Обхеата е на макс постоянно, връзката е чудесна а и сензора за пръстови отпечатъци работи дори много по-добре от 6.0.1

Дано да нямаш проблеми че аз вече май ще сменям оператора сега тествам една виваком карта и ако всичко е наред минавам на тях и сменям андроида на нуга btu.
Цитирай
#47

(2017-03-01, 09:02:31)blade1980 написа:  Дано да нямаш проблеми че аз вече май ще сменям оператора сега тествам една виваком карта и ако всичко е наред минавам на тях и сменям андроида на нуга btu.
А от support-а на Теленор, какво ти казаха ?
Цитирай
#48

(2017-03-01, 09:02:31)blade1980 написа:  Дано да нямаш проблеми че аз вече май ще сменям оператора сега тествам една виваком карта и ако всичко е наред минавам на тях и сменям андроида на нуга btu.

Колега според мен избързваш. Изчакай да излезе още някой ром, все пак не си тествал GBL 7.0. Според мен всичко идва от това каква партида е телефона ти( явно има някаква разлика) и актуалният ти ром. Пак повтарям с XEO 7.0 и Теленор телефона лети, дори при говорене се чува една идея по-ясно от например BTU. Имай предвид, че аз правя по 60 - 100 мин на ден разговори. Явно и XEO не е за твоя телефон, просто тествай още 1-2 рома.

Huawei P20
Цитирай
#49

В момента с вивакомската карта никакви проблеми.Иначе със супорта им и да говоря няма да сменят тела така че няма смисъл.Относно ромовете сменил съм поне 6 на нуга няма един който да върши работа.На 6.0.1 всички работят добре с изключение че от време на време губи 4г и минава на 3г а понякога нацяло няма нет но не губи никога gsm връзка което се търпи но на нуга губи и двете и интересно на vivacom и mtel го няма това нещо.Друго което един коментар четох че техниката на теленор и тази на виваком е хуавей но на виваком няма проблем явно не проблема в марката на антените и техниката а някъде другаде.Чувал съм че като се занесе тела при тях го ъпдейтват с някви тяхни софтуери ама ква полза ъпдейтваш андроида и те като са сменили самсунг модема и кво пак го носиш в теленор не става така.
Цитирай
#50

Май нищо не сте разбрали няма никаква разлика между ромовете за Англия,Полша и дори този който ще пуснат за България съм 100% сигурен, че ще е идентичен с Полския. Също така няма никакво значение с какво CSC си освен за OTA и за VOLTE разговори, които Българските оператори не подържат.

Samsung Galaxy S7 edge
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)