Темата е заключена
Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 3.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S8 и S8 plus - представени на 29.03.2017г.

(2017-03-29, 21:03:03)Lam3r4e написа:  Дори се съмнявам с тази по-малка батерия, да е така оптимизиран, че да изкарва повече от 7 ейдж ...
Никога и при никакви обстоятелства няма да изкара повече от Edge....Изобщо слагането на 3000 mAh на 5.8' дисплей е малоумно решение.

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
Аксесоари

(2017-03-29, 20:32:45)tonkata07 написа:  В общи линии,минорно настроение след представянето на телефона...Smile

Sent from my x600 using Tapatalk


В общи линии знаехме как ще изглежда и какво ще има телефона много преди да го видим на представянето. Smile Даже цената е по-ниска от очакваните 2к. Smile


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.

Интересно ми е защо наскоро един друг флагман, който заложи на нов (и то много харесван дизайн) и леко застаряващ според някои хора хардуер, беше веднага заклеймен като грандиозен провал, а за това джедайско недоразумение нищо?! Ми не бил лош, тя камерата от С7 си е супер, за какво ви е повече РАМ... Това ако не е фенщина, не знам.

Sent from my XT1580 using Tapatalk

Pixel XL / Android 9 Pie

Ми не е. ЛГ в Г6 даже не си надминаха камерата от Г4. Има ли какво повече да се коментира!? Ако широкоъгълните снимки са най-големия приориртет на някой ок. Може да приемем, че минал по-предходния модел. Smile
А дизайна предложен от Г6 беше ясно, че е топика на 2017 Wink


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.

(2017-03-29, 21:58:57)bobyn написа:  Интересно ми е защо наскоро един друг флагман, който заложи на нов (и то много харесван дизайн) и леко застаряващ според някои хора хардуер, беше веднага заклеймен като грандиозен провал, а за това джедайско недоразумение нищо?! Ми не бил лош, тя камерата от С7 си е супер, за какво ви е повече РАМ... Това ако не е фенщина, не знам.

Sent from my XT1580 using Tapatalk

Отново казвам - Samsung миналта година пуснаха един от най-завършените флагмени (S7e има чудесна батерия, камера, перформънс и т.н.), докато LG с G5 нагазиха лука много сериозно. Естествено, че за тях ще е по-лесно да пуснат по-добър телефон тази година, при положение че миналогодишния беше пълен провал. При Самсунг положението не е така обаче.
Това казано съм съгласен, че имаше области в които можеше да се постарят малко повече. Основно батерията. 3500мах на 6.2" е смешно. Плюс камерата от S7 СИ Е супер, just saying. С подобрен софтуер S8 лесно би правил по-добри снимки от Пикселите примерно - хардуера го позволява.

Trust nobody who smiles before 10am...

А S8 ?
Нищо повече от фейслифт на S7 Edge....Залъгват ни с нов процесор и нов дисплей....Биксби-абсолютно ненужно,по-малка батерия,същата камера с "подобрен" софтуер,същото количество оперативна памет,за мястото на скенера да не говорим,същата версия на android...Smile

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

Колега, доколкото помня ти определяше резолюцията на G6, като Голям недостатък (smiley). Та в тоя ред на мисли как определяш резолюцията и съотношението на екрана на този телефон? До тук спомена два недостатъка, а по-рано определеното, кто недостатък?

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )

(2017-03-29, 22:15:18)tonkata07 написа:  А S8 ?
Нищо повече от фейслифт на S7 Edge....Залъгват ни с нов процесор и нов дисплей....Биксби-абсолютно ненужно,по-малка батерия,същата камера с "подобрен" софтуер,същото количество оперативна памет,за мястото на скенера да не говорим,същата версия на android...Smile

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk


Е те нали ъпдейтите и версиите на Андро не били важни. Проца и той не бил важен...стар-нов все едно. Рам и той бил ок. Така викаха в другата тема. Smile Камерата все тая била. Нова-стара нали снима, ама 1600 лв било добре. Smile


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.

Цените в техноверигите:
Galaxy S8 - 1559 лв. 
Galaxy S8 Plus - 1759 лв. 
Общо взето като цените на iPhone 7 и 7 Plus при пускането им в продажба.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9

Обаче найстина си е вярно че с s7 са почти идентични,тотално се разколебах какво устройство да си взема тази година.

Което ти е изгодно на джоба.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.

Ако камерата на S7 е добра, а тя е, какъв е проблема, че са пипнали само софтуера? На мен не ми харесва друго, от практична гледна точка- колкото и да ме убеждават, този 18,5:9 формат на дисплея, не е по-удобен от 16:9. Стеснен е отстрани, а е по-дълъг. Като пръчка. Мисля, че няма да се наложи. Иначе телефоните ще заприличат на дистанционно за телевизор.

(2017-03-29, 22:11:12)smiley написа:  С подобрен софтуер S8 лесно би правил по-добри снимки от Пикселите примерно - хардуера го позволява.

Много е вероятно,но не е сигурно ....А и да не забравяме,че идва Pixel 2,както iPhone X....Smile
А и този сензор не е ли прекалено стар за 2017г !?!?


Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

Всяко ми е изгодно за джоба до 1500лева,бях тотално решен да взема Самсунга и дизайна ме кефи,обаче няма почти никакъв ъпгрейд спрямо с7.

(2017-03-29, 22:15:33)emski_vas написа:  Колега, доколкото помня ти определяше резолюцията на G6, като Голям недостатък (smiley). Та в тоя ред на мисли как определяш резолюцията и съотношението на екрана на този телефон? До тук спомена два недостатъка, а по-рано определеното, кто недостатък?

Лично проверих последните 24 страници от темата за G6 (уау колко много глупости са се изписали там) и не видях някъде да съм определил резолюцията като "голям недостатък". Това казано, има как да съм пропуснал нещо (: Ако съм - моля за линк към въпросното мнение и ще мога да ти отговоря на въпроса. 
Съотношението на екрана ок, стига приложенията да запълват целия екран, не да има черни ленти горе и долу (това се отнася и за двата телефона).
Недостатъците на телефона наистина са повече от 2, както преди казах. 3 са (: сортирани по важност:
1) Малките батерии
2) Позицията на скенера
3) Биксби - абсолютно ненужно нещо.
Има и други неща, които не ми харесват но трудно бих ги определил като недостатъци (като лъскавата метална рамка).

Цитат: Много е вероятно,но не е сигурно ....А и да не забравяме,че идва Pixel 2,както iPhone X....
Уау, не се случва често да се съглася с теб, но тук си прав. Определно камерата е интересен аспект да видим как са го подобрили... или пък не са.

Trust nobody who smiles before 10am...

S8+ При виваком 35лв Такса + Телефона на 1150лв???????? Да не повярва човек... Наистина се замислям да си го поръчам..

SAMSUNG GALAXY MEGA 6.3 Black
SAMSUNG GALAXY S8 PLUS 6.2 Black

(2017-03-29, 22:29:03)samsung s5 написа:  Всяко ми е изгодно за джоба  до 1500лева,бях тотално решен да взема Самсунга и дизайна ме кефи,обаче няма почти никакъв ъпгрейд спрямо с7.
И тогава защо не вземеш S8 ? Има си отделен раздел за "какво да купя" ..Или продължавай да пишеш безсмислици тук.

Батерията ще е един от най-големите недостатъци. Щом едните могат да пускат стария сензор, значи и другите могат. Smile Къде точно е проблема!? Явно вече свикнахме на новото-старо. Wink


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.

Двама дизайнери хванали седмицата от двата края, дръпнали да я изпънат леко на дължина (при което тя естествено се свила на ширина) и воала - С8! Ама нали е Самсунг - няма проблем, това е революция.
Втори пореден флагмански провал след горящия такъв. Ама на цена го докарват, че и отгоре (Тонка, и ти не си в ред, брат).

Sent from my XT1580 using Tapatalk

Pixel XL / Android 9 Pie

Дано този да снима по-добре от С7. Камерата на С7 е много прехвалена. Лично съм сравнявал дневни снимки между LG G4,  xiaomi mi5, Galaxy S6 и Galaxy S7.  Ми с ръка на сърце ви казвам, че снимките при С7 разгледани на лаптоп бяха най-лоши. Дребни детайли, които се виждаха при другите модели при С7 са много размазани. Нощните снимки също. При С7 са най-светли на авто режим, но пък погледнати с лек зуум всичко пак е най-размазано. 
На мене лично С8 ми харесва само да не гърми и той.  ?

Едва ли най големия производител на електроника в Света ще допусне пак да има проблеми с телефоните!

Samsung Galaxy s24Ultra5G 1TB

(2017-03-29, 22:18:54)tda написа:  Е те нали ъпдейтите и версиите на Андро не били важни. Проца и той не бил важен...стар-нов все едно. Рам и той бил ок. Така викаха в другата тема. Smile Камерата все тая била. Нова-стара нали снима, ама 1600 лв било добре. Smile

Ъпдейтите са важни за тези хора които имат информация която не искат да излиза от телефона -бизнесмени и т.н. т.е. ясно е на всички че въпросните ъпдейти заключват много пролуки в софтуера и са от съществено значени.... но за определени хора.
Проца -високата серия ли е 8-ма на снапдрагон, дори и сега със снапдрагон 800,801 -не оказва почти никакво значение -но консумацията е нормално да е по голяма за годините си!
Рамта от 3 до 4 е напълно достатъчна в днешни дни и то за няколко години напред, както каза един човек оп.система си поглъща повечето рам.
Камерите в днешно време за флагмани са напълно достатъчни за ежедневна употреба!
ИКОНОМИЧНИЯ НОВ 8-ядрен снапдрагон 625 -който ще тупти под желязото на новото бери с куерти клавиатура кейуан -бе по-удачния вариант за 5.8" и 6.2" -но понеже са флагмани -това няма как да се случи -най малко потребителите ще ги изядат с дрехите... :-)
Така във висок клас бери телефон с андроид -ще имаме дълъг живот на батерията(оптимизиран на консумация среден клас професор), но тука понеже говориме за флагманска серия -ще имаме топ мултимедиино устройство съответно като такова с доста по малък живот на батерията.
Разбирай добрата стара Е серия на Нокиа и съответно N серия.

Предполагаемият по-кратък живот на батерията ще е защото, Самсунг не сложиха по-голяма такава. Грешката ще е тяхна. Smile
В темата за Г6 всички говориха как няма нужда от това, няма нужда от онова, няма нужда даже и от другото. Е щом няма нужда аз защо да взема новия модел, като мога да си карам и със стария! Smile
В общи линии до тук нищо интересно.

(2017-03-29, 22:48:50)maripic написа:  Едва ли най големия производител на електроника в Света ще допусне пак да има проблеми с телефоните!

Не е като да не сме го виждали. Big Grin


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.

(2017-03-29, 22:59:07)tda написа:  Предполагаемият по-кратък живот на батерията ще е защото, Самсунг не сложиха по-голяма такава. Грешката ще е тяхна. Smile
В темата за Г6 всички говориха как няма нужда от това, няма нужда от онова, няма нужда даже и от другото. Е щом няма нужда аз защо да взема новия модел, като мога да си карам и със стария! Smile
В общи линии до тук нищо интересно.


Не е като да не сме го виждали. Big Grin

Така е, затова ние само го обсъждаме -ясно е че това не е модел за всеки(не само ценово), -на пръв поглед с по слабата батерия -който иска повече има по 4 -5 хил милиампера батерии -там нещата са други -не случайно загатнах - добрата стара лачена Е и N серия на Нокиа -облечена в малко по други дрехи и с по-други имена конкретизирана.

Не говорим за 4-5 хиляди милиампера (не че ще ги върнем де). Говорим батерии, които адекватно да отговарят за размера екран в телефона.
S8 - 5.8" - 3000mah
G6 - 5.7'' - 3300 или 3200mah, не помня колко точно беше, но беше около това число
S8+ - 6.2'' - 3500 mah.
Това е несериозно. Самсунг вече веднъж показаха, че могат да сложат адекватна батерия в телефон с нормален профил и минимално количество безели (S7e). Защо не го направят отново? Действително проблемите с ноута бяха от това, че батерията беше прекалено голяма за самия телефон и сега не им се рискува отново, но тогава да бяха направили телефоните 1мм по-дебели и да сложат едни 3500 в малкия и към 3800 в големия.

Trust nobody who smiles before 10am...

Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 5 гост(и)