Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

GALAXY A5 /2016/ - Лични впечатления

@chochko7 и има ли Always On Display или не?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари

(2017-05-13, 07:31:45)hazART написа:  @chochko7 и има ли Always On Display или не?

Има да

Huawei p10 lite 
Цитирай

(2017-05-13, 07:43:48)chochko7 написа:  Има да

може ли няколко screenshot-а да видим за кво иде реч Smile
Цитирай

Нямам компютър, но четoх , че можело с mock locations да се заблуди телефона и да засесече обновлението за русия. Как става това?
Искам д инсталирам 7 , но нямам компютър и достъп до друг такъв.
Цитирай

Някой ще даде ли screenshot да видим Always On Display, който вече е с Android 7.0.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Няма Always on display, има достатъчно ревюта в youtube да видите, че го няма....


Samsung A5 2016 Black
Цитирай

Изобщо не съм впечатлен от тази функция "Always on display",друго си е да мига лампичката.Когато е в джоб се изключва което е добре но докато светне ако сте на светло се получава досадно забавяне. Вечерта пък е дразнещо светла предполагам и затова са и задали да може да се наглася по часове кога да работи.Имам усещането че и по бързо пада батерията когато е включена.Ползвам А5 2017.Надявам се да има подобрения скоро или да свикна с нея или в крайна сметка все тая с и без нея,лично мнение неангажиращо никого.И да модела 2016 е по красив(но с 2 протектора няма значение дизайна),но до тук и може би ако снимаме в движение да е на "+".В интерес на истината не усещам някаква мега разлика в скоростта на работа между двата модела но не играя игри затова мнението ми по този въпрос не е меродавно.Харесвам си ги и двата Smile
Цитирай

Защо всички питат за този AOD, недоумявам


Има два чалъма за пррфектно работещ Always on - часовник плъгин за Daydream или приложение от store. Работят добре и не хабят толкова батерия


По въпроса с батерията - снощи имах странна случка.
Стоя си ръчкам фейса и по едно време твлвфона спира да реагира за малко. Тръгна след минута , и гледам нещо се инсталира - дърпам лентата и пишe instant apps is updating , след което веднага изчезнах. Търсих и при системните - нямам такова нещо instant apps , вероятно е свързано с Galaxy Apps.
Обаче днес на постоянно ръчкане не мога да не забележа какво стана с батерията - по 3 часа не мига да я сваля с над 30 процента , само на екран и видео\нет. Сега в 8 ч. Беше 45 пр. А в момента е 12 и е на 24. Така никога никога не ми е държала , не си го въобразявам със сигурност.

Но се радвам де. Smile Smile

А 7 кога за нас?
Цитирай

След като няма Always on Display,незнам някой като chochko7 защо требва да пишат безмислици и да подвеждат хората.
Цитирай

Позлвайте часовник за Daydream - същото е.
Или приложение от магазина. Препоръчвам първия вариант с ClockPlus Daydream.
Цитирай

(2017-05-15, 06:43:44)toem84 написа:  След като няма Always on Display,незнам някой като chochko7 защо требва да пишат безмислици и да подвеждат хората.

Извиняйте че ви подведох просто си мислех че е друго нещо се вече ми е ясно.

Huawei p10 lite 
Цитирай

(2017-05-15, 00:03:29)alisali1234 написа:  Защо всички питат за този AOD, недоумявам


Има два чалъма за пррфектно работещ Always on - часовник плъгин за Daydream или приложение от store. Работят добре и не хабят толкова батерия


По въпроса с батерията - снощи имах странна случка.
Стоя си ръчкам фейса и по едно време твлвфона спира да реагира за малко. Тръгна след минута , и гледам нещо се инсталира - дърпам лентата и пишe instant apps is updating , след което веднага изчезнах. Търсих и при системните - нямам такова нещо  instant apps , вероятно е свързано с  Galaxy Apps.
Обаче днес на постоянно ръчкане не мога да не забележа какво стана с батерията - по 3 часа не мига да я сваля с над 30 процента , само на екран и видео\нет. Сега в 8 ч. Беше 45 пр. А в момента е 12 и е на 24. Така никога никога не ми е държала , не си го въобразявам със сигурност.

Но се радвам де. Smile Smile

А 7 кога за нас?


Instant Apps настройката се намира в Settings -> Google Settings(услуга на Google Play Services е). С нея може да ползваш приложения без да ги инсталираш, но не съм я разцъквал.

Samsung Galaxy S24 Ultra S928B/DS 512GB Titanium Violet
Samsung Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE SM-R965F Silver
Samsung Galaxy Tab A 10.5 (2018) Wi-Fi SM-T590
Samsung Galaxy A52 SM-A525F/DS
Samsung Galaxy A5(2016) SM-A510F
Sony Xperia S LT26i
Samsung Galaxy S II GT-I9100
Цитирай

Nougat за а5 2016 напредва.
Има го за още пет държави освен Русия.
Скоро ще очакваме включване.
Smile

A500fu - a5 2015 a510f - a5 2016 a520f - a5 2017
https://db.tt/Ym0Rtcju
Цитирай

https://www.sammobile.com/firmwares/gala.../SM-A510F/
Цитирай

Инсталирах 7.0 през Odin.

Впечатления :

1. Много плавна работа , никакви проблеми с безжичен , батерия и т.н.
2.Реновиран интерфейс с много новости, много подобрен multitasking , известия, Samsung Cloud, Pass, Pay (не работи за България), много нови настройки и избори за персонализация. В Samsung Themes вече има не само теми, а и тапети и пакети икони.
Сред новите настройки има една любима - разширяване на работната площ. Винаги съм ползвал телефона на най-ситен шрифт , а с тази опция се намалява целия интерфейс, разкривайки повече площ за работа. Разбира се, шрифта става още по - дребен , но това не ми е проблем. Определено това ми е най-любимата опция.
Има и дребни, но полезни екстри като степени на светлина на светкавицата, отговор директно от лентата за известия, търсене директно от нея и др.

Браузера, S Voice и всички други Samsung прилижения са обновени по най-добрия начин , особено Samsung İnternet.

Multitasking-a е много по приятен и улеснен.

Това беше нужен и полезен ъпдейт , носещ само и единствено хубаво. Поздравления нa Samsung за добре свършената работа.

При обновяването с Odin не съм изгубил нищо , всичко си е на място до последната настройка, а запазените такива от Samsung Account вече са в Cloud. Обновяването траеше не повече от 5 мин. и още толкова докато зареди телефона.
Цитирай

Ще те помоля да ни държиш информирани как се държи батерията след няколко дни ползване.
Цитирай

Вече 3 дни съм с 7.0 и проблем с батерията нямам.
След ъпдейта не съм правил фабрични , както и като минавахме от 5.1.1 към 6.0.1 , дефакто никога не съм правил reset.
Всичко е перфектно.
Пропуснах да спомена и подобрения RAM Management - усеща се много по-добре в комплелт с новия мултитаскинг направо е нов живот за А5.
Цитирай

Дано тези дни дойде и официалния ъпдейт имам предвид през тела че не съм много наясно с один.
Цитирай

Тея дни трябва да дойде ъпдеита....не се чака вече Big Grin
Цитирай

Давай с Odin. Много е бързо и лесно.
Цитирай

(2017-05-22, 13:04:21)alisali1234 написа:  Давай с Odin. Много е бързо и лесно.

Несъм го правил досега,отпада ли гаранцията така?
Цитирай

Би трябвало след няколко дни го имаме, няма ли нещо точна дата кога ще дойде?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

До края на месеца вероятно. На мен ми беше писнало да чакам и затова с Odin.

А че имало доп. Приложения и bloatware както някой е писал тук и в някои др. Места не е вярно - имаше точно 4 приложения (някакво банково и 2-3 пк руски) които се изтриват на момента (триене, не disble).
Цитирай

Гадно е, че няма Always On Display.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Какво толкова видяхте в тоя AOD , грам не ми липсва подобно нещо. Часовник за Daydream не върши ли същата работа?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)