Оценете темата:
  • 11 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

P9 lite-въпроси, проблеми, дискусия

Ами има си отделен раздел за продажба на телефони, защо не пуснеш там офертата си?

 
Цитирай
Аксесоари

Здрваейте, я ми вкарайте малко светлина относно моделите,че се оплетох. P8 lite изкара 2017-та версия и P9 lite също ли изкараха? Че в gsm арената е много объркващо като пише known as и изброени още хиляда модела... та p8 lite 2017-та се подвизава тук като p9 lite 2017 или са си отделни модели и стават общо 4? По 1 2016 и 2017-та?

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай

P8 lite 2017, P9 lite 2017 и Honor 8 lite са един и същ телефон.
При нас официално се подвизава под името Honor 8 lite, но при разни неофициални вносители може да се намери и с другите имена.

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

Huawei P10
Цитирай

P9 lite 2017 по другите пазари се подвизава като Huawei Nova lite

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Уж е така, НО... Вижте какво са представили в официалната страница на Хуауей България
http://consumer.huawei.com/minisite/bg/p.../index.htm

Телефона е с логото на Huawei, докато тези при операторите и в технополис са с логото на Honor - и са представени като Honor 8 lite.
Нещо пак са се увъртяли тия хухавейци.
Цитирай

(2017-04-18, 14:17:49)plamend93 написа:  Появиха ми се 2 по-светли петна на бял фон на екрана. Някой занимавал ли се е с гаранцията при този случай?

За информация, ако някой друг има сходен проблем. Телефона го занесох миналата седмица в магазина и днес се обадиха, че е поправен гаранционно. Smile
Цитирай

Вградените колонки стерео ли са? Или моя има само едно говорителче? Когато закрия дясното говорителче и звука намалява, а когато закрия лявото ...никаква промяна. при мен таботи само дясното. Така ли е при всички или само моя е куц?
Цитирай

(2017-06-04, 17:00:46)bkuzmanov написа:  Вградените колонки стерео ли са? Или моя има само едно говорителче? Когато закрия дясното говорителче и звука намалява, а когато закрия лявото ...никаква промяна. при мен таботи само дясното. Така ли е при всички или само моя е куц?

Едното е говорител, а другото микрофон.
Цитирай

Здравейте, имам следния проблем.
ползвам браузара хроме обаче от известно време не ми актуализира отметки, история и др. и ми изписва "системното синхронизиране под Андроид е деактивирано", къде ли не търсих не можах да го активирам. А доскоро нямах този проблем, мисля че след актуализацията с ФФ се получи това. Някой ако може да помогне ще съм благодарен.
Цитирай

И на мен ми изписваше някаква грешка на Хрома, като изчиствах историята. Ютуб също ми изкарваше някакъв текст, че не работи правилно. Всичко това се оправи с фабрични настройки. Ако нямаш много информация на телефона и ти се занимава, връщай фабричните. Нормално е след такъв ъпдейт да прави мизерия.
Цитирай

Върнах фабричните и се оправи. Благодаря.
Цитирай

От много играчка с телефона, реших да му направя хард ресет(wipe data/factory reset), и стана голяма беля.
Телефона се стартира, но като си въведа гугъл профила, ми казва че трябва да въведа профила на собственика, който последно е синхронизирал. Там е работата, че синхронизирането винаги го изключвам. В този телефон е влизано само с моят ти си профил с изключение, когато направих нов заради причината от горният пост. На новия пак спрях синхронизирането.
И в двата профила ми показва, че съм влизал в този телефон, но не знам как да изпратя информация до телефона, че това си е моят профил.
Някой може ли да ми помогне да се оправя с този вече сериозен проблем.
Има ли начин посредством профила ми да оправя телефона?
Някой ще кажат, телефона е краден и т.н., но не е - купувал съм го кеш от оператор и е ползван само от мен.
Не съм пробвал галимацията с клипчетата в тубата, как да се заобиколи гугъл акаунта, защото искам да си го оправя както трябва без "хакерски" методи и най вече сервиз.
Цитирай

Аз като му правя фабрични в началото като се стартира пропускам влизането с профил влизам като с нов телефон, настройвам си го трия ненужните програми и чак тогава тръгвам да влизам с профил.
Цитирай

Предполагам няма опция пропусни, иначе колегата щеше да прескочи това с акаунда.
Освен да влизаш в акаунда ти от компютър и там да активираш синхронизацията.
Знам, че не е логично, но пробвай все пак..

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай

#esil2, хайде малко по сериозно! Чети какво съм написал. И предполагам правиш разлика между "фабрични настройки" от менюто и "хард ресет".

#extremee13, разбира се че няма такава опция за прескачане.
5 часа висях в профила ми да търся такова нещо, но не намерих. Какво ли не правих. Зададох го като изгубен и маркирах да излезне от профила, но пак не става.

В крайна сметка го оправих!

И така след хиляди опити на неприемане на профила ми след хард ресет, му намерих цаката.
Беше много лесно, но кой да се сети!
Идеята е следната. В момента в който стигнете до положение да ви поиска мейла на последния синхронизиран потребител и не ви приеме вашият, натискате на "забравен имейл". Системата ви препраща автоматично към възстановяване чрез алтернативен имейл или телефонен номер. Избирате едно от двете, което сте задали на вашият профил, и веднага ви се праща код за потвърждение, който въвеждате в полето на телефона.
След въвеждането на кода, веднага ми се появи моят профил и ми поиска парола за влизане.
Не можах да повярвам, че се получи - къде ли не рових и този метод не го срещнах никъде. Дано не съм открил пробив в системата, защото си изпускам хонорара от Гугъл Big Grin
Личи ли си колко съм щастлив ?!

П.П. Е така за пробва, реших да опитам един метод от ютуб, за заобикаляне на гугъл профила, но не стана - явно са оправили този бъг в новите ъпдейти на телефона. Там където трябваше да се появи настройката на клавиатурата не се получи, скриваше се цялата.
Цитирай

Радвам се, че си оправил проблема. 5 часа мъки, но благодарение на теб научихме нещо важно :д


Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Е добре де, ако решиш да си продадеш телефона следващия собственик как ще влезе с неговия профил ?

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Има опция в менюто за разработчик

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

(2017-06-06, 21:48:55)extremee13 написа:  Радвам се, че си оправил проблема. 5 часа мъки, но благодарение на теб научихме нещо важно :д


Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

Идеята на това блокиране е да заключи телефона при кражба. При стандартна синхронизация на профила, проблем няма. При връщане към фабрични настройки от менюто на телефона, нямах този проблем.
Wipe data/factory reset позволява прескачането на защитите за заключване на телефона, и без профила на последния собственик, телефона не стартира.
Хубаво е при покупка на телефон втора употреба, да впишете вашият профил за синхронизация с телефона за да не се окажете в това положение.

Оп, трябваше да цитирам BlackBone
Цитирай

Колеги, преди малко се убедих, че при EMUI има нещо тотално сбъркано по отношение на управлението на RAM паметта. Тествах с едно леново К6, което също е с 2GB RAM и android 6. Оказа се, че леновото спокойно държи заредени в паметта следните приложения, без да ги презарежда при превключване:

1) chrome с 3 отворени таба със сравнително тежки сайтове - 2 xda-developers + 1 winwowscentral
2) here maps
3) skype
4) viber
5) settings
6) k9 mail
7) google maps
8) google play
9) google drive
10) phone
11) messages

С повече не съм пробвал, защото и тези са предостатъчни за целта на теста. За сравнение - P9 lite с android 6 започва да презарежда още с първите 6 приложения от списъка. С android 7 положението е още по-зле. Лошото при седмицата е, че са добавили и още някакъв "интелигентен" софтуер, който допълнително избива приложенията както му падне (може да се види какви ги върши в системния лог чрез adb). Но най-лошото е, че и пуснатите услуги (services) се рестартират дори без кой-знае какво натоварване на RAM паметта. Примерно, ако пусна chrome (само него, нищо друго) и започна да ровя из някой по-тежък сайт, услугата на K9 mail започва да се рестартира през 1-2 минути, а понякога и по-често. При всяко такова рестартиране K9 прави наново заявка за login и проверка за нова поща към сървърите на всички настроени пощенски кутии (каквито аз имам 4 на брой), за което изяжда общо около 200-300кб данни. Сега си представете при ползване на мобилната мрежа колко данни и батерия допълнително се харчат в резултат на тази "супер интелигентна" дейност. Иначе таск мениджъра постоянно показва над 800-900МБ свободни, ама каква полза, като на заден план се случва тази тотална сеч на приложения???
Това е, напълно съм разочарован от EMUI 5. Имах надежди, че в тази версия ще оправят нещата, а то е точно обратното.
Цитирай

Питанка?
В настройките на ЕМУИ, направи ли приложенията защитени, смисъл да не се изключват принудително във фонов режим, и примерно да избереш профил за пърформънс....и тогава виж какво ще стане....
Защото за сейвинг, аз примерно искам ЕМУИ да убива всичко без Вайбър! За какво ми е, да ми седвт 245 приложения отворени...
Цитирай

Аз лично пробвах всички варианти нищо не става.Рамта е малко но и софтуера е зле преди тоза тел ползвах iphone 6s тои също е 2гига но мултито работеше перфектно просто е оптимизирана операционната

Samsung S23+
Цитирай

Абсолютно съм съгласен с vmd70 и msd77. Huawei P9 Lite с 2 ГБ РАМ е с много лош мултитаскинг. По принцип се бях насочил към P10 Lite с 4 ГБ, но се получи така, че се сдобих с P10 Lite с 3 ГБ РАМ. Ползвам го от няколко седмици и мога да кажа, че телефона се справя без проблеми с 10 отворени приложения, като едно от тях е Хром с 10 отворени таба и нищо не се презарежда! А понеже забелязвам, че по дисплея почти не остават отпечатъци от пръсти, поразрових в ютуб как лесно може да се провери, дали дисплея е с олеофобно покритие. Просто капвате една капка вода и накланяте дисплея, ако капката се движи без да оставя никакви следи, то имате олеофобно покритие. Оказа се, че моят Huawei P10 Lite 3 GB е с олеофобно покритие. Лично за мен това е много добър телефон. Smile
Цитирай

Вярно е, че телефона затваря приложенията, независимо дали е защитен приложението или не, но колко е правилно да се сравнява п9 лайт с флагмани ?


Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Ами не става въпрос за сравнение но не е нормално при 3 отворени приложения да рефрешва постоянно.Примерно skype hrom и още едно и направо къса нерви.

Samsung S23+
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)