Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 3.92
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Galaxy S8 / S8+ - резултати, коментари, съвети

@brabus, абе нормално е.. Като си на слънце яркостта ти е на макс и тва мега яко точи батерията.. А отделно ако си на мобилния нет още повече дърпа Big Grin
Цитирай
Аксесоари

@falio ами неделя цял ден почти не го пуснах предимно сайтове, фейс, инстаграм, вайбър това е

Samsung Galaxy S10+ Prism Black
Цитирай

Зареждане с малкото падче на S8+ - най-високата температура, която достигна беше 37,3 гр. (удостоверена от логовете на две приложения). Ще го включа някоя вечер да се зарежда на спокойствие - хем да видя за колко време ще се зареди, хем как се мени температурата в процеса на зареждане.

Ето графика от днес - от едното приложение. Вижда се къде е включен и изключен от зарядното.

[Изображение: 17822279.png]

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

При мен в жегите една вечер спах без климатик(болеше ме гърлото) , температура в стаята 32 градуса и намерих телефона сутринта в/у падчето зареден на 81%, явно температурата на зареждане е мин ала 41 градуса, страх лозе пази, Самсунг Smile
Иначе ето от снощи графика, температура в стаята 28 градуса, зареждане от 55 до 100%
[Изображение: 17823036_m.png]
Програмата е GSam Battery monitor.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

Аз не спя на климатик Smile  Но при Вас сигурно е по-топло Smile  При мен с жичното зарядно - винагисе е зреждал до 100%.   Ще видим и с другото Smile

Колко градуса е най-високата температура при таи графика? Като гледам малко преди полунощ е било - би следвало да се виждат данните?

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Аз откакто съм взел падчето зареждам само с него,основно вечер,графиката е от безжично зареждане с пада, разшири ли се екрана графиката става много подробна,като гледам температурата е станала 40 градуса минути(около 10) след като съм поставил телефона за зареждане в/у падчето,оттам е останала без промяна до към деветдесет процента ,когато е паднала на 35 и така е останала до сутринта, когато съм взел телефона от зарядното температурата е паднала на 28.Зареждането е станало за 2ч и 20 мин. Тези температури на батерията са при температура в стаята 28 градуса,предполагам при повишаване/понижаване на температурата в стаята ще се променят.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай

(2017-07-05, 14:00:49)felipe написа:  При мен в жегите една вечер спах без климатик(болеше ме гърлото) , температура в стаята 32 градуса и намерих телефона сутринта в/у падчето зареден на 81%, явно температурата на зареждане е мин ала 41 градуса, страх лозе пази, Самсунг Smile
Иначе ето от снощи графика, температура в стаята 28 градуса, зареждане от 55 до 100%
[Изображение: 17823036_m.png]
Програмата е GSam Battery monitor.

Аз като не знам че при висока температура спира да зарежда си изкарах акъла с моя с7 едж който от 1 час стоеше на 81%.
Цитирай

Високата температира само при безжичното зареждане ли се случва?

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Не. Wink При бързо зареждане с кабел пак е по топъл.
Цитирай

Хм, бях видяла, че бързото ми е изключено. Не помня аз ли съм го напрвила или е така по подрзбиране, но мислех, че бърото зареждане е опция само при безжично зареждане  Lol

Понякога се случва в последния момент да видя, че нямам батерия и в такива случаи - бих му пуснала един бърз ток  Big Grin Добре, че се осведомих  Buga

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

(2017-07-05, 17:54:26)divna написа:  Високата температира само при безжичното зареждане ли се случва?
Не, при безжичното се зарежда с ток до 1 ампер. Един вид батерията се щади с него.
При стандартното кабелно зареждане се стига до 2 ампера, което си е доста по-голяма запръжка за батерията, съответно повече предпоставка за греене.
Цитирай

Хм, а при кабелното бавно или при кабелното бързо стига до 2 ампера?  Rolleyes

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Кабел бързо е +-2 ампера

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2017-07-05, 19:13:33)divna написа:  Хм, а при кабелното бавно или при кабелното бързо стига до 2 ампера?  Rolleyes

Точно така. То затова и зареждането с кабел става за приблизително около 2 часа.
 При безжичното отнема около 4 часа, все пак по-малкото ампери забавят процедурата.
Принципно по-бавния заряд щади повече батерията, защото не я нагрява толкова. На теория, ако зареждаш винаги бавно батерията ще ти кара повече цикли в сравнение с по-мощно зареждане.
Един вид гледай при възможност винаги да си ползваш безжичното зарядно. Другото зарядно само при нужда и липса на време.
Цитирай

Ако си изключил бързото на кабел не качва повече от 1.4 ампера , при мен стой 1,1 до 1,3 ампера

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Благодаря Ви Smile Беше ми много полезно  Buga

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

а да ви попотам при използване дори на WIfi позатоплят ли се шри вас S8-иците ?

... HTC Sensation -> Galaxy S3 -> Galaxy Note 4 -> HTC ONE M8 -> Galaxy Note 2 -> Xiaomi RedMi Note 2 Prime -> Xiaomi RedMi Note 3 16GB -> Xiaomi Mi Max 32GB
Цитирай

Моят не.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

(2017-06-02, 11:05:33)galaxyhopper написа:  Споделям абсолютно всичко написано (мислих и аз да го пиша). Щях да допълня в поста си, че за да бъде действително едно зареждане здравословно даже е добре батерията да не се зарежда докрай. Например до 90%. Това нещо дори се вкара като опция при една марка (няма да я споменавам). Зареждането от 20/30% до 90% е най-доброто за батерията на смартфона. Но с оглед напредналата технология особено при батериите, нищо не пречи да се зарежда до 100 % и дори да се оставя повече. Аз лично спад не съм усетил в батерията, която ползвам на телефона в подписа си вече 2+ години, като я зареждам различно - понякога от 5%, друг път от 30%+, в повечето пъти от 20%+, но честно казано никога не я зареждам до 90%, а винаги докрай.
Съгласен на 100%. Всичко което изчетох по форуми, статитии, клипове и т. н. казва, че това е най правилния начин за съхраняване на батерията. Между 20 и 90% е оптималният вариант, като никога не се разрежда до 0%. Няма проблем да се зареди до 100%

Enviado desde mi SM-G955F
Цитирай

Влезнах в темата за да попипитам какво не му е наред на моят телефон, че два дни подред сутрин го намирам на безжичното на 82%, а преди не беше така...
Но разбрах преди да попитам. Не съм знаел тази подробност... Благодаря Ви...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай

А тези, които го зареждате вечер и го намирате зареден до 82% - оставяте ли включени данни, Wi-Fi, нещо друго? Аз изключвам всичко и се зарежда на самолетен режим, понеже ми е на 1 ръка разстояние?

Ники, беше ли по-топло в стаята през тези 2 дни? Понеже felipe спомена, че тогава не е пускал климатика Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

(2017-07-05, 23:12:57)divna написа:  А тези, които го зареждате вечер и го намирате зареден до 82% - оставяте ли включени данни, Wi-Fi, нещо друго? Аз изключвам всичко и се зарежда на самолетен режим, понеже ми е на 1 ръка разстояние?

Ники, беше ли по-топло в стаята през тези 2 дни? Понеже felipe спомена, че тогава не е пускал климатика Smile

Аз не изключвам нищо докато се зарежда...
И да, беше по топло в стаята...
Скапа ми се климатика и докато дойдат да го ремонтират се пържих в собствен сос 4-ри дни....
За пръв път ми се случи два климатика да издъхнат в един ден...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай

Снощи включих телефона за зареждане с кабел при 49% батерия и 28,6 градуса температура. До 100% се е заредил за 1:10 (час и 10 мин.), като е достигнал максимална температура от 32,8 градуса на 42-рата минута. Докато е бил включен към зарядното - температурата е била 30,3 градуса. С изключването - веднага пада до 26,7 гр.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Тази температура с програма ли я мерите или някъде по менютата се намира информацията?
Цитирай

Аз я следя с програма, писал съм с коя... Smile обаче друго ми е интересно, как при @divna телефона става 26,7 градуса при околна температура 28,6 Wink

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 15 гост(и)