Оценете темата:
  • 10 гласа - средно 2.3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lg V30 официално представен 31.08

LG правят грешка след грешка. Форумната секция за G5 и G6 е пълна с мълчание и проблеми на малцината които са се прецакали да купят тези модели.
ОЛЕД дисплеите ще бъдат годни за използване след 3-4 години. Технологията е още в зората си и се правят всякакви трикове за залъгване на потребителите.
Да сложиш на флагман такъв дисплей и още преди да излезе на пазара да му покажат основните дефекти (технологични) е равно на самоубийство.
Другата недомислица (и при част от другите брандове): пропорциите на дисплея. Този формат няма никакво бъдеще.
Радвам се, че китайците настъпиха тотално корейците. Правят телефони с почти безкомпромисно качество и топ хардуер на по-ниски цени. И имат резерв в ценообразуването. Голям.
И този телефон ще последва съдбата на G6: много медиен шум и после едно голямо нищо. Слаби продажби, само проблеми. Ако на G4 са сменени 40-50% от дисплеите, на този ще се сменят от 200% нагоре (по няколко дисплея на телефон)... почти съм сигурен.
Искам да пожелая успех на всички, които ще броят почти по 2 бона за това чудо. И да ги радва.
Цитирай
Аксесоари

(2017-09-02, 22:07:32)degman написа:  За шим на олед да кажеш нещо хубаво че така се да се категоризира № 1 малко не върви?.... Реално това е за мен лично най - големия проблем на олед, ако е оправено(а предполагам че НЕ е и в последните поколения) какво му е реално номер едното? Да, всичко му е супер като се почне с контраст, яркост ъгли на видимост, енергоефективност при тъмни цветове и авто яркост.... а като усетиш трептенето ти иде да го метнеш в стената примерно. А износването и прегарянето никой не го споменава също. Реално всяка една технология си има недостатъци. Ако и това не се вижда като липсата на диодче какво коментираме изобщо.....

По случая V30: https://arstechnica.com/gadgets/2017/09/...ty-issues/
+1 ...

(2017-09-02, 22:51:32)arrogant написа:  Примера с Голфа и Майбаха е крайно не на място. Тук не сравняваме продажбите на V30 с тези на някой Самсунг за 100 лева. Сравняват се обикновено модели, които са в пряка конкуренция, т.е. са в един ценови клас, гонят една и съща таргет група и т.н.
Така че ако Майбаха се продава по-слабо от Bentley Flying Spur примерно, който е предназначен за същите високо платежоспособни клиенти, то значи, че действително конкуренцията се справя по-добре. Естествено винаги ще има хора, за които едното ще е по-добро от другото, независимо колко се продава. Но винаги успехът се измерва в това какъв пазарен дял имаш. Дори ако говорим за супер бутикови стоки. Ако на пазара има друг, който произвежда подобни, на сходни цени, ти вече се бориш с него.
Нелепо е да се сравняват круши с  портокали.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Примера с Голфа и Майбаха е крайно не на място - ДА, НО в примера по малкото продажби на майбаха дават ли обективна оценка за качествата му? И добре да сравняваме Майбах и Бентли .... какво ще ни кажат продажбите? Че едното е по добро от другото? Ама според какви и кои критерии? За кой потребител? В най-добрия случай ще разберем коя е по предпочитана или по достъпна ... или просто стадния характер на някои покупки ... Видял съм, че Иван от голф клуба ми си купил майбах ... ами и аз ще си купя ... Не защото ми трябва или харесва а за статуса ... Стадо брат как и да го гледаш ... Един искал тишината на ролс ройс, друг ускорението на бугати ... Това, че някой по даден критерий избира различното, не означава, че другото е по лошо като цяло? А след като искаш сравнение в един клас - това, че тойота корола има повече продажби прави ли голфа лош като цяло? Хвани един и същ модел и само смени цвета ... едно и също нещо в червен цвят се продава повече от същото в син ... това значи ли че синьото нещо (било то и абсолютно същото като останали характеристики) е боклук, и дава ли ти право да класифицираш синьото нещо като липса на всички екстри и адекватност и компромисчета и някакви странни жалки оправдания (от контекста)? Продажбите казват точно това нали така? Не се продава значи е шитня ...
И отговора към @degman по темата - "замисли се защо G2 се купуваше толкова много?" - Купувал се е защото просто в момента е имало група хора считащи го за правилен и разумен избор ... Това не значи автоматично, че избора на тези хора е бил правилен? Значи ли автоматично, че LG G2 е най добрия или че е лишен от дефекти или пък че няма безброй недоразумения ... Също така не попречи и на конкурентния S4  да се продаде в 80 милиона броя, което го прави и най продавания модел самсунг, което пък означава ли, че S4 е по добър от S8? Нали продажбите са голям критерий за това? А всъщност какво беше най-добър? Не е ли пак едно много размито понятие зависещи от критерии на/и потребители? От тук и въпрос към Овчар - какво всъщност е прецакване? По кои критерии? (извинявайте - нищо лично и нищо целящо заяждане а само разбиране на гледна точка)

И в обобщение - поради неопределеността на информацията която ни дават продажбите, изтъкването им като + или - за кой да е телефон е абсолютно безсмислено ...




(2017-09-03, 09:27:38)e34v8 написа:  Самсунг се мъчеха с подобни проблеми преди. Смятам, че и ЛГ ще ги изчистят.

А дано ама на дали ...
Цитирай

Тук не става въпрос за продажба на голф срещу бентли. Става въпрос за продажба на две бентлита(съпоставима цена, качество и екстри) произведени от две компании. Точно дребните неща ще дадат превес на едното бентли.

Sent from my SM-G935F
Цитирай

(2017-09-03, 13:01:56)degman написа:  Тук не става въпрос за продажба на голф срещу бентли. Става въпрос за продажба на две бентлита(съпоставима цена, качество и екстри) произведени от две компании. Точно дребните неща ще дадат превес на едното бентли.

Sent from my SM-G935F

Дали точно дребните неща ще дадат превес на едното бентли или ще е субективния фактор? А дали той е най правилния? 
@degman прост пример от друго естество и дано ме разбереш вече ...  Намисли си храна която не обичаш. Това, че 1000 човека я обичат, това ще я направи ли по вкусна за теб? Е нали се харесва на много по продавана е и т.н. ... Значи трябва да ти е вкусна ама тя не е ... Т.е. продажбите на тази храна не са правилния критерий ...
Цитирай

(2017-09-03, 10:52:40)Овчар написа:  LG правят грешка след грешка. Форумната секция за G5 и G6 е пълна с мълчание и проблеми на малцината които са се прецакали да купят тези модели.
Във форумната секция на G6 има един единствен с оплакване, а втория си е решил проблема с махането на SD картата и фабрични настройки.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

По-неправилен пример от голфа и майбаха, няма! Може да го използва само човек, които си затваря очите за несъответствията и просто иска по някакъв начин да подкрепи тезата си. Говорим за продукти от един и същ клас. Ауди и БМВ произвеждат съответно А6 и 5 серия - конкурентни модели, в една категория, сходни цени. Разделят ги малките разлики.

Така е и в момента при производителите на телефони. ЛГ и Самсунг предлагат сходни продукти, на сходни цени, с малки разлики.

В момента Самсунг продават дооста повече от сходния си продукт. ЛГ явно се дънят с продуктите си.

Колкото и да се дават неподходящи примери, това са фактите към този момент.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай

Разбирам те, но тук няма значение дали екстрите са правилния фактор. Въпросът е че като няма две три малки не мисля че тази храна ще бъде предпочитана. Тоест ще има по малки продажби.

Sent from my LG-D802
Цитирай

Незнам ама Mercedes го сравнявам със Samsung прозвеждат всякакви класове, доказали се марки, на високо ниво са и 2, всеки ги знае, абе с 2 думи най-доброто.
@bodo е добре, щомто няма много хора с LG G6 трябва да има причина, според тебе, защо, защото е скъп или, защото има някаква причина хората да странят от него и да търсят алтернива.
Samsung Galaxy S8 защо се търси толкова много и продава, защото има причина хората да го харесват и търсят.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

(2017-09-03, 13:30:36)e34v8 написа:  В момента Самсунг продават дооста повече от сходния си продукт. ЛГ явно се дънят с продуктите си.

Колкото и да се дават неподходящи примери, това са фактите към този момент.

Така ... определено съм разбран погрешно ...
Факт е че самсунг се продават много. Факт е, че ЛГ се дънят и за това си има причини.
Това което казвам е, че ЛГ (или коя да е друга марка) не са това което са защото сами се продават и продажбите на едните не са пряк критерий за качествата на другите или определен пазар ...
Нали четеш какво пиша?


(2017-09-03, 13:30:38)degman написа:  Разбирам те, но тук няма значение дали екстрите са правилния фактор. Въпросът е че като няма две три малки не мисля че тази храна ще бъде предпочитана. Тоест ще има по малки продажби.

Sent from my LG-D802

Така е ще имат по малки продажби за които си има причини и те са следствие, НО това си е за техните продажби ... Продажбите на другите не са пряк фактор за тези продажби ...


(2017-09-03, 15:08:59)hazART написа:  ...
@bodo е добре, щомто няма много хора с LG G6 трябва да има причина, според тебе, защо, защото е скъп или, защото има някаква причина хората да странят от него и да търсят алтернива.
Samsung Galaxy S8 защо се търси толкова много и продава, защото има причина хората да го харесват и търсят.

ОК отговори на въпроса - Многото продажби на S8 ли е причината LG G6 да не се продава? Не нали? Нещата са много по комплексни от едни продажби и точно продажбите са най размития критерий за да се съди за даден продукт ... Описват много добре пазара и механизмите му, а едва косвено реалната конкуренция, което всъщност е идеята пр сравняване на 2 неща. ... За пример редми ноут 4 е най продавания телефон в индия и чупи рекорди на не малък пазар ... Факт! Samsung Galaxy S8 защо НЕ се търси толкова много и съответно НЕ се продава там, защото има причина хората да НЕ го харесват и да НЕ търсят там. Твоята сентенция за друг пазар с факти ... Ще си направиш неправилни изводи за устройствата съдейки само по продажби нали? Именно за което е крайно неправилно продажбата да се изтъква като нещо независимо като + или - 
Виж диода дето липсва си е солиден довод и е недвусмислен ... или го има или го няма и независимо колко се продава диод няма да се появи от нищото или да изчезне.

Надявам се вече ме разбирате какво пиша ...
Цитирай

Да де ама Xiaomi-то е само там, а Samsung Galaxy S8, Samsung Galaxy S8+ са най-продаваните телефони с Android досега, защо LG G6 не е на мястото на 1 от 2, значи има някаква причина, и продажбите си казват думата по 1 или друга причина.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

(2017-09-03, 16:17:42)hazART написа:  Да де ама Xiaomi-то е само там, а Samsung Galaxy S8, Samsung Galaxy S8+ са най-продаваните телефони с Android досега, защо LG G6 не е на мястото на 1 от 2, значи има някаква причина, и продажбите си казват думата по 1 или друга причина.

А по критерия телефон S8 НЕ е най продавания и не е на мястото на 1 и 2, значи има някаква причина, и продажбите си казват думата по 1 или друга причина.

Смешно нали? Мисля ясно се вижда, че при промяна на критерия "телефон с андроид" на "телефон" и нещата станаха коренно различни ... Това ясен критерий ли е за теб за да съдиш за какво да е?
Схващаш ли го вече?
Цитирай

(2017-09-03, 13:30:38)degman написа:  Разбирам те, но тук няма значение дали екстрите са правилния фактор. Въпросът е че като няма две три малки не мисля че тази храна ще бъде предпочитана. Тоест ще има по малки продажби.

Sent from my LG-D802
Само да поясня. Липсата на тази малка екстра / диодчето/ е замененна във V- серията с изкачащи уведомителни иконки. И на черния екран се забелязват от два и повече метра.

Отправлено с моего LG-H990 через Tapatalk
Цитирай

(2017-09-03, 16:37:47)Chany написа:  Само да поясня. Липсата на тази малка екстра / диодчето/ е замененна във V- серията с изкачащи уведомителни иконки. И на черния екран се забелязват от два и повече метра.

Отправлено с моего LG-H990 через Tapatalk

А не, искаме си диода, да не ни залъгват с някакви изкачащи икони Big Grin


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

Ами да. С тази му батерия, въпреки амоледа много по - добре да не стои светнат дисплея(част от него все тая) за глупости. Не знам какво се хванахте в тоя диод и да защитавате LG че са прави като не са го сложили. Но нищо чудно, не са единствените които махат екстри и все едно никой няма нужда от тях.

Sent from my SM-G935F
Цитирай

Диода е важен за мен. Друг е въпросът и по какъв начин е сложен. В Г4 го виждам от около 4 метра по диагонал като е на бюрото, но на Redmi 4 note го виждам на метър и половина, защото диодът е леко вдлъбнат навътре в панела и по-трудно се вижда при остър ъгъл...
Цитирай

На предишния ми телефон имаше диод,бях свикнал с него.Сегашния няма,но и не ми липсва ако трябва да съм честен.Не казвам,че е лошо да го има и когато ТИ решиш да го използваш,но не е болка за умиране определено и това не би ме отказало да си купя даден телефон.V30 е добро попадение като цяло.Нека изчакаме и да видим цената в БГ,но няма да е ниска то се знае.Поне 1,5К лв не му мърдат.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай

До сега гледах снимки от камерата. Много разочароващи. За съжаление по-зле от Г6. Това няма да е моят телефон, колкото и да е красив. При 100% кроп всичко е мазало на дневна светлина, не искам да си представям при слаба как ще е... Разочароваха ме за пореден път. Голям акцент на камерата, накрая ядец.
https://cdn2.techadvisor.co.uk/cmsdata/r...a_test.jpg
https://cnet4.cbsistatic.com/img/M2DF59k...normal.jpg
https://cnet4.cbsistatic.com/img/bOerzo9...l-wide.jpg
https://cnet4.cbsistatic.com/img/ttEZ8qU...t-swan.jpg
Нищо впечатляващо...
Цитирай

Според Форбс обаче,нещата не са толкова зле и в повечето ситуации камерата се справя по-добре от тази в S8 примерно:

https://www.forbes.com/sites/bensin/2017...otography/
Цитирай

И според доста други места също.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай

Добре, според горните снимки които съм дал, как виждате камерата? За мен качеството е на ниво моето Xiaomi за 250 лв.

Tapatalk
Цитирай

Снимките са яко смачкани, поне 3-4 пъти. Първата е 734 kb. а втората 1.74 mb. Другите не ги гледах. И пак изглеждат по-добре от не смачкани на Мейт 9.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

Ясно. Чакаме по оригинални. Дано ми променят мнението.

Tapatalk
Цитирай

Две ревюта гледах и в двете хвалеха много камерата и казаха, че е по-добра от на С8.

Изпратено от моят GT-I9301I с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

Качеството на модела тепърва ще се доказва, но след обявената цена от 700$ за корейския пазар, сега излезе / неофициално, от един оператор/ и цената на апарата за американския пазар от 750$. Ако и операторите в Европа предложат подобна цена, мисля, че ще се продава добре!

Отправлено с моего LG-H990 через Tapatalk
Цитирай

Тези кадри горе, които са качени са здраво омазани, било то компресирани или не! Някой да твърди, че това са хубави снимки, е меко казано смешно! Дано наистина при нормален размер нещата да са по-добре! Сравненията с камерата на на s8 започват да стават банални..!

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)