Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

От днес налична нова актуализация MIUI V9.2.3.0.NAMMIEK стабилна
#26

Съвсем правилно си се изрази. Спокойно
Цитирай
Аксесоари
#27

Темата е за MIUI 9.2.3, но аз искам да попитам нещо друго, тъй като чета противоречиви мнения. Дали ще има за нашите телефони Android 8 Oreo.
Цитирай
#28

По принцип за повечето модели излизат до 2 големи актуализации на ОС и рядкост е някой модел от бранда да е имал повече от това.

 
Цитирай
#29

Телефона го купих с Андроид 6 и след месец се обнови до Андроид 7. От това следвали, че има вероятност да пуснат и Андроид 8. Не, че има някакви проблеми, просто ми е интересно какво да очаквам. Чета напълно противоречиви мнения.
Цитирай
#30

Като цяло колкото по-малки са ти очакванията толкова по-приятни са изненадите.
повечето Редми-та си остават на OS с която си ги взел, само MIUI версията се променя.
Изключенията са Redmi 1s/Note (ъпгрейди до киткат)
Redmi 2 (Половината модификации имаха ъпгрейд до лолипоп)
Redmi note 3 Qualcomm - (Ъпгрейд до Маршмелоу)
Redmi 4x/Note 4/x - Ъпгрейд до Нуга

Останалите Redmi 1, Redmi3/s/x, Redmi 4 prime, redmi 4a
Redmi note 3 MTK/SE, Redmi note 2, 2 от трите версии на Redmi note - си останаха с операционната система, с която си излизат от завода.
При ми серията може би само Mi 2s е имал ъпгрейд на 2 OS.
Всичко останали са с по 1, или през една
Mi 4/Mi note - Kitkat->Marshmallow
Mi note pro/mi4c/mi4s - Lolipop - Nougat
Mi 5 - Marshmallow - Nougat
Mi 6 - Nougat - Oreo
И т.н - не е нужно да изреждам всичките модели, все пак не съм енциклопедия.

Тендецията е Редми да има максимум 1 ъпгрейд на Андроид и Неограничени ъпдейти на MIUI версията.
Най-поддържаният е redmi 1s - MIUI 5 -> MIUI 9 Smile
Цитирай
#31

Днес ми се обнови MIUI до версия 9.2.4.0. Телефона е READMI 4x.
Цитирай
#32

Как ти се обнови? Дойде ти известие за актуализация на миуи и ти го направи по въздуха? При мен такива неща няма.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#33

Точно така. От "всичко за телефона" пуснах "системни актуализации" и ми излезна съобщение, че има нова стабилна версия. За сега не виждам видими промени. Сигурно са отстранени някои бъгове, тъй като актуализацията не е голяма - около 90 ГБ, ако не се лъжа.
Цитирай
#34

Да, видях и аз при ръчна проверка. Като оптимизация пише само едно нещо system- improved stability. Значи ще изчакам да кажеш след 2 седмици дали имаш проблеми и тогава ще ъпвам до 9.2.4

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#35

Много забива при мен телефона след ъпдейта. Цъкам на поле за писане, клавиатурата излиза след 2-3 секунди, сече много докато пиша. Някой друг и как се фиксва?!

PS: Пооправи се малко, ще го следя.
Цитирай
#36

Ъпдейт не значи рестарт
зачисти си отворените приложения и рестартирай
трябва да се кротне
Цитирай
#37

Не забелязвам някаква промяна. Всичко си работи бързо и гладко.
Цитирай
#38

И аз съм вече с 9.2.4.Малко по бавно взима решенията при писане.Не виждам разлики в интерфейса.

Xiaomi Redmi Note 10 5G
Xiaomi Redmi 6A
Huawei P9 Lite

http://www.hattrick.org
Цитирай
#39

Ми и аз минах, не виждам проблем с писането, с classic keyboard съм, мисля че е най-перфектната клавиатура, не съм със стоковата.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#40

Аз също актуализирах, не намирам разлика. Телефона си работи добре, с писането също не откривам разлика, както казахте ще изчакаме няколко зареждания и тогава ще видим.
Цитирай
#41

То не беше конкретно с писането проблемът, а с това дадох пример. Иначе и слайдинга между страницире на главния екран беше по-тромав, но сега нещата се наредиха.
Цитирай
#42

При мен батерията не може да изкара и 12 часа ,преди това изкарваше без проблеми на 24 .
Цитирай
#43

Като имате проблеми опитвате ли да ги разрешите по някакъв начин преди да се оплачете от тях?
Може би хиляда пъти навсякъде е повторено:
При ъпгрейд на версията на Android или ъпдейт на версията на MIUI се препоръчва връщане до заводски настройки, или така наречения Factory reset(defaults).
Да. Губи се информация и отнема време да се настрои пак телефона, но поне 90% от проблемите изчезват със сигурност.
Цитирай
#44

То е ясно, че е препоръчително, ама пък през две седмици factory reset и всичко наново ми идва малко в повече. Затова споделям проблема си тук, защото може ъпдейта да идва с някоя допълнително включена опция, която точи от производителността и всичко.
Цитирай
#45

От кога получаваш през 2 седмици нов Андроид или ново MIUI ?
Цитирай
#46

Само тая актуализация 9.2.4 се получи така скоростно. Ама не си длъжен да ъпдейтваш. То и аз не бих ресетвал всеки месец. Закво ми е, след 6 месеца мога да кача до която там имам и да ресетна тогава. Кой знае какво не могат да подобрят с тея актуализации, хардуерът си остава един и същ на телефона.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#47

значи ъпдейт до 9 - ресет. всеки следващ ъпдей преди ОРЕО (едва ли) и преди MIUI 10 не налага ресет. Вероятно си идва бъгав, но индйците бързат да го пуснат, защото индийците мрънкат Smile
Цитирай
#48

(2018-02-15, 13:40:31)milstan написа:  От кога получаваш през 2 седмици нов Андроид или ново MIUI ?
Извинявай, 3 седмици (20 дни).
(2018-02-15, 14:25:42)suffer написа:  значи ъпдейт до 9 - ресет. всеки следващ ъпдей преди ОРЕО (едва ли) и преди MIUI 10 не налага ресет. Вероятно си идва бъгав, но индйците бързат да го пуснат, защото индийците мрънкат Smile
Цитирай
#49

Досега никога не съм правил ресет след ъпгрейд.Много малки проблеми наблюдавам след ъпгрейда,но след време се стабилизира.

Xiaomi Redmi Note 10 5G
Xiaomi Redmi 6A
Huawei P9 Lite

http://www.hattrick.org
Цитирай
#50

От днес налична и 9.2.5.0 стабилна версия.Според описанието-подобряване стабилноста на системата.Друго не съм забелязал.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)