Оценете темата:
  • 27 гласа - средно 4.48
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни актуализации

(2018-06-22, 16:23:53)richard_1975 написа:  
Здравейте,след актуализация с орео се появи проблем с дисплея а именно лентата за моментното състояние" прозира" при бял екран.Какво ще ме посъветвате?

Дай скрийншот.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
Аксесоари

(2018-06-22, 17:24:22)ivkos написа:  Дай скрийншот.

Ето но интересното е че скрийншот не го хваща!!!

(2018-06-17, 01:07:26)Musakata написа:  След ъпдейта до 8-цата, забелязахте ли, че "рамките" около иконките на гугъл приложенията са бели, въпреки, че в настройките е зададено всички икони да са без рамка?

И при мен е така,как се оправя?


Прикачени файлове Миниатюри
   

 S7 edge
Цитирай

(2018-06-22, 17:33:18)richard_1975 написа:  Ето но интересното е че скрийншот не го хваща!!!

Значи екранът ти е прегорял, тъй като статус бара е статичен през повечето време. Хардуерен проблем е това, не е от Орео.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivkos за това мнение:
  • richard_1975
Цитирай

Освен нормалните промени при Ореото които всички знаят,при мен батерията е една идея по добре от нугата.Освободи се памет от телефона както и от Рам паметта.Обаче.До сега това cell standby не ми се е появявал нито веднъж
Цитирай

(2018-06-22, 22:40:09)Piffacota написа:  Освен нормалните промени при Ореото които всички знаят,при мен батерията е една идея по добре от нугата.Освободи се памет от телефона както и от Рам паметта.Обаче.До сега това cell standby не ми се е появявал нито веднъж

Cell standby при мен и при нугата си беше най-отгоре,но не дърпаше толкова от батерията.  Sad
Цитирай

Какво точно означава Cell standby? При българския превод на Ореото го дават като Батерия в готовност. Не виждам някакъв смисъл в това. По ми върви да е нещо свързано с клетките на мобилната мрежа и с непрекъснатата връзка на телефона с нея, даже когато не тегли данни и не се провежда разговор.
Цитирай

Разбира се, че е свързано с мобилните клетки. Дори иконката е подобна на индикатора за обхват, който се вижда и горе в статус бара. Ако го разбирам правилно, това трябва да е процентът батерия, който мобилното радио е изразходило, докато само е поддържало връзката с клетките "жива" без активен обмен на данни с тях.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

Колеги,

не ви знам какви проблеми с дрейна имате.
Аз имам два S7 edge - единия с BGL на 2 години и 1 месец, другия с VVT на 1 година и 3 месеца.
И двата са ъпдейтнати до android 8.0 и нямат никакви проблеми с  battery drain.

Подробност е, че и двата тела бяха 'reset'-нати след ъпдейтите Smile
Цитирай

Подробност е да прочетеш и да разбереш че ти не си всички останали потребители Wink
Цитирай

Защо си мислите, че вие като нямате значи всичко с ъпдейта за всички е ок?

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-06-23, 20:53:45)degman написа:  Подробност е да прочетеш и да разбереш че ти не си всички останали потребители Wink
Прочел съм цялата тема. Споделям че не всички го имат проблема.
Цитирай

Ако си на Wi-Fi няма проблем с дрейна на батерията ,само когато си на мобилни данни се появява
Цитирай

(2018-06-23, 21:48:46)lost in написа:  Ако си на Wi-Fi няма проблем с дрейна на батерията ,само когато си на мобилни данни се появява

При мен и при моб.данни няма дрейн.
Цитирай

Направих малък тест.Напълно зареден на 100%,постоянно включен гпс и синхронизация,на вифи направи сот 5 часа и 33 минути и заряда падна на 15%.
Не разбирам от какво сте недоволни-това с орео ,без ресети и триене на кешове,секи ден надвечер е на бързото зарядно и обикновено зареждам от 30-40 докъм 90-100 %.
Телефона е  7едж.Толкова за батерията,телефона е на година и три месеца,купен е нов.
Цитирай

На Wi -Fi е ясно че няма дрейн,пусни мобилните данни и да видим колко сот ще направиш
Цитирай

Вчера почти цял ден бях на 4G, само вечерта малко wi-fi. Виждате резултата- завърших деня с над 30% батерия, 5 часа sot щеше да ги направи без никакъв проблем. Да, cell standby е на първо място, и какво от това? Мен ме интересува цялостното представяне на батерията, а то е с половин идея по-добро, отколкото при нуга. Това какво показвало на първо, второ и трето място слабо ме вълнува...[Изображение: bd8e34f679ae64af5aeab4aa158e24b6.jpg]

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Това е слабо представяне на батерията. Ако не можеш да го разбереш, поне недей да твърдиш че няма проблем.

Sent from my SM-G935F
Цитирай

За мен 5 часа sot са си добре, моето ползване на телефона е такова, че правя максимум 4.30 часа екран дневно и повече не ми е нужно. Затова и не се оплаквам - батерията винаги ме изкарва до края на деня, което ми е най-важното. Преди имах един мото з плей, който правеше по 8-9 часа екран, но дали ще го зареждам вечер или през вечер, ми е все тая...

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на whitehart за това мнение:
  • sapiora
Цитирай

Във форума на Samsung Community един от участниците е установил,че проблема с / батерия в готовност/ се появява след секюрити пача от 1 -ви май и се е проявявал дори и на нугата. По горе бях писал че при мен батерия в готовност бе най-горе и преди ъпдейтата до Орео.
Цитирай

(2018-06-24, 15:49:18)JTJ написа:  Във форума на Samsung Community един от участниците е установил,че проблема с / батерия в готовност/ се появява след секюрити пача от 1 -ви май и се е проявявал дори и на нугата. По горе  бях писал че при мен батерия в готовност бе най-горе и преди ъпдейтата до Орео.

Това може да обяснява защо при мен го няма проблема, все още съм с априлския security patch.
Цитирай

(2018-06-24, 17:31:40)trackersoft написа:  Това може да обяснява защо при мен го няма проблема, все още съм с априлския security patch.

Не аз съм в грешка. Пача е от 1 април.
С него сме и в момента.
Цитирай

Вчера за първи път нямах сериозен дрейн на батерията,стигнах до 8% батерия в готовност,а по принцип правя 22-25% за цял ден
През целия ден бях на мобилни данни.
Странно
Цитирай

Здравейте колеги, след актуализацията към орео game launcher-a непрекъснато спира, а дори не го ползвам, в предишния го бях забранил, но тук тази опция я няма и постоянно излиза това досадно съобщение. Някой с подобен проблем и решение? Благодаря предварително!

Gold Galaxy S7 
Цитирай

Аз нямам проблем с него,но ако не го ползваш можеш да го забраниш от диспечера на приложения да не се стартира!
Цитирай

(2018-06-25, 11:22:39)lost in написа:  Аз нямам проблем с него,но ако не го ползваш можеш да го забраниш от диспечера на приложения да не се стартира!

Спрях го, благодаря!

Gold Galaxy S7 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)