Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi MI 8/ MI 8 EE/ MI 8 SE- Покупка

Stormrage, borko197
днес получих Mi8 SE, 6/64 - злато от JD.RU, който е руския сайт на https://www.joybuy.com/. На опаковката пише реалната стойност - 278,16$, митница нямаше, поръчан на 31.07, до петък беше транзит Китай - Холандия, за 3 дни от Холандия до София и още ден път до провинцията . . .. . Заключен, след 1 едно обновление по въздуха е с Китайско/английска MIUI 9.5.11.0.
Цитирай
Аксесоари

Би ли пуснал точния линк , защото аз намирам там само 4гб версията за 278$ ?
Цитирай

(2018-08-15, 13:13:05)stenlius написа:  Цените ги пуснах преди 2 дни. 30% - дедовия, освен ако дилъра не ти е братовчед да ти продава без ддс. Разликата между дилърската и КК цена с ддс е под 12%. И дори без ддс пак е 100 лв по-скъп от китайците. Smile

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Дедовия или не, в БГ още има начини, всеки сам си знае дали да се възползва... 128GB-товия модел ми се върза малко над 900лв което ме устройва, взимам го веднага и не чакам и гаранцията ми е тук... не съм за 50лв-100лв че ще ми се върже по-евтино на фона на всички други неудобства...

А за чудещите се дали това да е телефона... След 12ч ползване съм супер доволен, но ще пиша по подробно в правилната тема, като придобия повече впечатления.
Цитирай

Не ме разбра май, това че си пипнал без ДДС не значи, че всички тук в темата имат достъп до тази схема, та да чакат 30% по-ниска цена Wink. И цената няма да е малко над 900...
Ако помогнеш на колегите да го придобият така вече е друго.
Впечатленията ще са интересни, защото трябва да е global version.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Ок така е, просто споделих пък вече всеки да си преценява.
Иначе телефона е Global version - да. За момента единственото което ми е странно е че не откривам face recogniton-а.
Цитирай

milstan, линковете от историята на поръчките ми, не знам какво ще ти отвори и дали са активни, цените са съответно 276,18$ (8SE 6/64) и 361.18$ (8 4/64)
https://www.jd.ru/product/Xiaomi-8SE-4GB...42482.html
https://www.jd.ru/product/Xiaomi-8-6GB-6...42488.html

Redwan, ако смениш локацията с някоя налична азиатска (напр Тайланд) ще се появи - най вероятно  . .. .
[-] 1 потребител изказва благодарност на adasha за това мнение:
  • milstan
Цитирай

(2018-08-16, 11:56:47)Redwan написа:  Иначе телефона е Global version - да. За момента единственото което ми е странно е че не откривам face recogniton-а.

За лицево разпознаване на MI 8 избирате един от следните региони: Сингапур, Индия, Индонезия, Малайзия, Хонконг, Тайван.


Цитирай

Може и Русия!

Sent from my Pixel Note 5 using Tapatalk
Цитирай

(2018-08-18, 15:03:58)tiesto_pld написа:  Може и Русия!

Регион Русия работи за лицево разпознаване при Ноте 5, но не и при MI 8, поне засега. Сигурните региони, с които ще ви работи тази функция, са изброени от мен по-горе!


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • suffer
Цитирай

Колеги и аз поръчах един ми 8. Но вече 5 ден не го шипват, колко време чакахте вия от Глобал стор го поръчах.
Цитирай

Виж дали в менюто с поръчката имаш бутон "dispatch"

Sent from my Pixel Experience using Tapatalk
Цитирай

Не е нормално, трябва до 1-2 дни да ти го шипнат. Пиши им съобщение, че телефона е подарък и ако не го пратят незабавно , ще откажеш поръчката.


Цитирай

(2018-08-21, 13:31:39)tiesto_pld написа:  Виж дали в менюто с поръчката имаш бутон "dispatch"

Sent from my Pixel Experience using Tapatalk

Не не виждам такъв бутон. Единствено има отброяване на времето за изпращане.

(2018-08-21, 13:37:12)milenvn написа:  Не е нормално, трябва до 1-2 дни да ти го шипнат. Пиши им съобщение, че телефона е подарък и ако не го пратят незабавно , ще откажеш поръчката.

Сега им написах, но може би трябва да откажа поръчката от тях. И да си поръчам от друг.
Цитирай

Виж, ако не го пратят скоро просто го поръчай от Goldway те също са доста надеждни.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай

По време на покупката пише кога има възможност за изпращане. Може да е 1 септември. Ти нямаше ли вече ми 8?
Цитирай

Не съм обърнал внимание при поръчката. Не аз съм с ми а1
Цитирай

Интересно сравнение между Ми 8SE и Нот 5 от колегата!

https://youtu.be/ruFJJgt3u14

Sent from my Mobiphone using Tapatalk
Цитирай

(2018-08-21, 16:55:13)tiesto_pld написа:  Интересно сравнение между Ми 8SE и Нот 5 от колегата!

https://youtu.be/ruFJJgt3u14

Sent from my Mobiphone using Tapatalk

Ми 8 и СЕ версията яко мажат на слабо осветление и вътрешни снимки. Гледах едно стравнение с П20, където разликата в тъмното е очевадна. Какви фокуси правят Хувейте с тез камери. Smile Все пак  за тези кинти Ми8  е само процесор, рам  и орязан екран Дето се казва за игрици - детска радост. Lol
[-] 1 потребител изказва благодарност на airbus за това мнение:
  • MapTo_D
Цитирай

Това, че хората не могат да снимат си е техен проблем. Хвани и поснимай с него и пак пиши. А и е нормално до някаква степен да маже на тъмно, все пак наистина не е п20, за чиято цена ще си взема 2 и половина Ми 8-ци. Ама да кажеш, че яко маже е крайно несериозно, разбира се ако го сравняваш с п20 може би маже, ама през деня разлика няма. А се съмнявам някой да си ползва телефона най-вече за нощни снимки. Качеството на нощните снимки е презадоволително при Ми8, а през деня е отлично, каквато е и целта на занаятието.

Чак пък само за игрици, демек ако не играя игрици да си взема някой дръглив телефон с 2гб РАМ и Снап 4хх понеже нали то SoC и РАМ само за игри трябват.
Издръжливостта на батерията спрямо Самсунг, Хуявей, Сони и т.н. няма да я коментирам, защото ще ги засрамя доста.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
[-] 1 потребител изказва благодарност на nowhere за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

Зависи за какво ще го ползваш, няма най-добър. Аз примерно съм оставил с8 заради ми 8. Дисплея и камерата на с8 са по-добри, но китаеца е по-бърз( да не говорим за face unlocк и пръстовия отпечатък..). Батерията му държи повече, по-бързо се зарежда, по-евтин е.
Имат голяма общност. По-бързи са с актуализациите.

Не ме разбирайте погрешно, не робувам на марки, често си сменям телефоните..

Стана ми интересно само, защо толкова мразиш марката ? Като ти гледам коментарите все са негативни.

Изпратено от моят Mi 8 с помощта на тапаталк
[-] 1 потребител изказва благодарност на extremee13 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

(2018-08-21, 20:11:56)nowhere написа:  Това, че хората не могат да снимат си е техен проблем. Хвани и поснимай с него и пак пиши. А и е нормално до някаква степен да маже на тъмно, все пак наистина не е п20, за чиято цена ще си взема 2 и половина Ми 8-ци. Ама да кажеш, че яко маже е крайно несериозно, разбира се ако го сравняваш с п20 може би маже, ама през деня разлика няма. А се съмнявам някой да си ползва телефона най-вече за нощни снимки. Качеството на нощните снимки е презадоволително при Ми8, а през деня е отлично, каквато е и целта на занаятието.

Чак пък само за игрици, демек ако не играя игрици да си взема някой дръглив телефон с 2гб РАМ и Снап 4хх понеже нали то SoC и РАМ само за игри трябват.
Издръжливостта на батерията спрямо Самсунг, ***вей, Сони и т.н. няма да я коментирам, защото ще ги засрамя доста.

Да, скоро мисля да си поиграя специално с камерата. Все пак се базирам и на смимки качени от потребители в темата. Батерията храни 5 годишна технология, отживяла на 1080 x 2248 pixels . Каквато и батерия иска всеки ден зареждане от юркане по цял ден. Не е лошо да направиш снимки със С8 и Ми 8.
Цитирай

Със 2.5 часа SOT На ден спокойно ще те кара 2 дни. И то без цигании като черни теми и черни картинки за фон.

HTC 10 / iphone 12
Цитирай

(2018-08-21, 20:11:56)nowhere написа:  Това, че хората не могат да снимат си е техен проблем. Хвани и поснимай с него и пак пиши.


Как точно трябва да се снима с Mi 8 за да вади хубави снимки? Може би го държа неправилно, или натискам бутона неправилно? Снимал съм с iPhone 5, 6s, Galaxy S7 (имал съм ги), имам и впечатления снимките на iPhone 7, Galaxy S5, S8, флагман някакъв на Sony, от преди 2 години, такова чудо не съм виждал. Не знам защо хвалиш камерата толкова, като в момента има сериозни софтуерни проблеми.

Бях с Global 9.5.13 - видях кво може. Минах на Global beta MIUI 10 - 8.8.7 видях какво може - има подобрение. Днеска се върнах пак на Global Stable 9.6.1 е ми същата работа като 9.5.13.

Телефона е най-добрият за парите си в момента, поне според мен. MIUI 10 e много по-добър от MIUI 9, особено при работа на Full Screen с жестове, даже вече ми липсва. Представянето на камерата в момента обаче, въобще не отговаря нито на ценовия му клас, нито на това, че се води топ модел на марката. На клипчето ясно се вижда кво става при видео, същото е и при снимане. Въпреки, че е SE, сензора е същия - IMX363.

Ако това е флагманската камера.....

Който има големи очаквания от камерата като мен, е добре да поизчака на този етап за да не остава разочарован. Mi 8-ците няма да свършат. Всичко останало по телефона съм доволен.

Хубаво е да си решат проблема бързо, понеже в момента не ми предлага нищо повече от да речем Redmi 6 Pro серията или Mi A1, които са 1.5 близо 2 пъти по-евтини. Не знам вие от къде си ги купувате, но моят ми струва 900лв. за 128gb + оригинално зарядно за EU стандарт.

Не се оплаквам от многото RAM и top CPU, но те сами по себе си не могат да ми направят кефа да си щракам с телефона.


Sent from my MI 8 using Tapatalk

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
[-] 1 потребител изказва благодарност на morfei1 за това мнение:
  • airbus
Цитирай

Между другото, цената не му ли пада бързо. Може би ниското качество им бърка играта.
Цитирай

Big GrinЯвно наистина го държиш неправилно или натискаш бутона неправилно щом твърдиш, че не ти предлага нищо повече от редми 6 про Big Grin

@airbus къде пък си сънувал ниско качество в Ми8? Разлика в качеството на изработка между Ми8, П20 Про, С9+ и т.н. няма. Цената идва оттам, че първо нито си плащаш 20% ддс, нито надценка, не е IP67/68 сертифициран, няма стерео колонки и хоп ето ти ниска цена. На солитрон сигурно са им с по-хубаво качество като са за 1200лв
[-] 1 потребител изказва благодарност на nowhere за това мнение:
  • hegys
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)