Оценете темата:
  • 11 гласа - средно 4.18
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Galaxy S9 / S9+ - резултати, коментари, съвети
#76

Ужас .... за 33мин на светнат екран и 20ч. работа е изпапал всичко. Това Face нямам идеа какво е. Най добре прави резервно копие с Smart Switch на всичко без приложенията и настройките и върни фабрични. Преди да върнеш с Smart Switch пробвай как ще е положението.

Сега има и друго ...аз на моя S8 от както съм на Орео статистиката за батерия е толкова неточна, че за консуматор ми да ва само екран, система андроид и готовност .... а използвам доста приложения. Нещо не им е наред. Прикриват си проблема с излишен харч на батериите ли(или некадърност) какво и аз не знам вече.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
Аксесоари
#77

Да спрях архивирането при което се изтри всичко в акаунта ми в гугъл и понеже върнах фабрични настройки, после пък не успя да възстанови всичко...Бекъпа пък от samsung cloud също заби.
Дано поне дрейна се е оправил. Нямам идея от какво се появи, но беше ужас, изяждаше по 50% от батерията.
Беше свързано с Андроид системата, био. данните, съхранение и не знам си още какво, но от нищо не се оправяше...

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай
#78

Ако търсиш контактите от google и по някаква причина са се изтрили влез в gmail.com и се логни с име и паролата ти за акаунта. Горе в дясно кликваш на иконка с квадратчета като мрежичка и избери Контакти. Разшири менюто MORE в лявата контролна лента и избери Undo Changes от тук можеш да избереш към коя дата да си върнеш контактите. После синхронизираш с телефона и ще се появят.

При спиране на архивирането не би трябвало да ти се трие нищо от телефона нито от акаунта обаче. Струва ми се че и нещо друго си пипал. Клауда на Самсунг и да е забил той пак би трябвало да има поне някой стар архив качен.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#79

Да възстанови се почти всичко. Но не на цяло. По важните неща са си на мястото.

Изпратено от моят SM-G965F с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай
#80

След връщането на фабрични настройки отново има някакъв проблем.
За около 7ч ( през ноща) почти -20% батерия. Май е за сервиз работата.
Живота на батерията също изглежда малко, но пък не са изминали все още достъпно цикли на зареждане, може да показва не правилно все още.
Преди да стане този проблем, изписваше в статистиката на батерията, че има около +40 часа живот...        

Gesendet von meinem Galaxy S9+

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай
#81

Това без мобилни данни и WiFi или?

И тук явно(както при с7/с8 след орео обновяване) в статистиката реално не показва кое харчи.... Няма как да го хванеш.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#82

Да това е с всичко изключено и оптимизирано, зареден до 100% и оставен през нощта...Ужас е направо

Gesendet von meinem Galaxy S9+

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай
#83

Прекалено странно и явно има някакъв проблем. Носи го за гаранция. Моя (С8) за 7ч. нощуване с вкл. WiFi дърпа 2-3%. До 5-6% мисля е нормално.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#84

Да и моя беше така и изведнъж стана това. Да не говорим, че преди връщане на фабричните ядеше и по 40+% през нощта. На сутринта изключен ...Нито аларма нито нищо. Кофти...

Gesendet von meinem Galaxy S9+

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай
#85

Днеска вече ги докарах 4 часа екран.[Изображение: e74567ba95d7bda91053603edf220bbc.jpg][Изображение: 00d929f6590d8395a5cd85be6554a355.jpg]

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#86

(2018-07-13, 15:03:07)Lam3r4e написа:  Да и моя беше така и изведнъж стана това. Да не говорим, че преди връщане на фабричните ядеше и по 40+% през нощта. На сутринта изключен ...Нито аларма нито нищо. Кофти...

Gesendet von meinem Galaxy S9+

Здравей, как оправи проблема, че и аз имам абсолютно същият проблем , но с A5 2017 ?
Цитирай
#87

Изпратих го в сервиз, там са го тествали по най-големите критерии на Самсунг (така пише в обобщението)
НЕ пише, да е сменена батерията, но пък пише, че има електро-механични части, които са сменени.
В същото време, пише, че не са открили грешката с този дрейн, тъй като съм пратил телефона с върнати фабрични настройки.
След сервиза е в идеално състояние (да не казвам голяма дума).  Smile

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай
#88

Здравейте колеги, много ме радва телефона и от доста време чакам да чуя новини относно батерията. Когато излезна всички с Екзинос се оплакаха от батерията. Исках да попитам все още ли е така зле? При нормална употреба по колко време ви държи и като цяло бихте ли казали, че при една нормална употреба ви изкарва през деня? Не ми се взима телефон с този грозен ноч букално ми беше последната надежда с9-ката.. Също така въобще има ли начин да се вземе Снапдрагън от България/Англия отключен, че чувам почти нямали проблеми с батерията.
Цитирай
#89

Аз със s9 си карам деня. В последно време по 3-4 ч дисплей си правя.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#90

(2018-08-16, 23:28:38)Marto.g написа:  Аз със s9 си карам деня. В последно време по 3-4 ч дисплей си правя.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk

Хм, ясно. Това зчучи добре. Благодаря за отговора.
Цитирай
#91

След последният ъпдейт от август докарвам спокойно над 4 часа екран и аз, не че е много за един от топ телефоните но преди беше по зле.

Phone : Xiaomi Mi 9T Pro 128GB Red Flame
Цитирай
#92

Аз съм с Теленор и след последния ъпдейт ми се активира автоматично Volte. Непрекъснато съм с включени мобилни данни и забелязвам, че след промяната батерията ми изкарва няколко часа повече.
Цитирай
#93

Аз на wi fi правя по 6ч на ден и изкарвам деня, миналата седмица над 36ч стендбай и 7ч и нещо дисплей.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#94

(2018-08-16, 23:26:37)z1pp0o написа:  Здравейте колеги, много ме радва телефона и от доста време чакам да чуя новини относно батерията. Когато излезна всички с Екзинос се оплакаха от батерията. Исках да попитам все още ли е така зле? При нормална употре*а по колко време ви държи и като цяло бихте ли казали, че при една нормална употре*а ви изкарва през деня? Не ми се взима телефон с този грозен ноч букално ми беше последната надежда с9-ката.. Също така въобще има ли начин да се вземе Снапдрагън от България/Англия отключен, че чувам почти нямали проблеми с батерията.

Аз съм със Снап, версията 128 и първото, което ми направи впечатление, беше батерията. Държи съпоставимо с Мейт 10, което е много ОК.
Цитирай
#95

И аз съм изненадан от s9, макар че и аз чувах за проблемите с ексинос. Щеше ми се версията с дракона, но тя е само за щатите, но без български не искам. А и за мрежата не съм сигурен..

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#96

(2018-08-17, 17:24:41)Marto.g написа:  И аз съм изненадан от s9, макар че и аз чувах за проблемите с ексинос. Щеше ми се версията с дракона, но тя е само за щатите, но без български не искам. А и за мрежата не съм сигурен..

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk

Има си български (с хонгконгски ром), мрежата работи нормално - на спийдтест съм достигал 110 даунлауд
П. С. Проблема беше, телефона като се стартира първоначално с йероглифи, докато се добера до езиковите настройки.
[-] 1 потребител изказва благодарност на dardanov за това мнение:
  • Marto.g
Цитирай
#97

Здравейте колеги! Някой може ли да каже дали такава консумация е нормална и ако не  е, то къде точно се крие проблема и как да си оптимизирам курника да спи по дълбоко...

[Изображение: Screenshot_20180825_074832_Settings.jpg]

 Galaxy S24 Ultra 5G Titanium Black 512 GB
Цитирай
#98

Еми, добре си е! Какво очакваш? Не е Нокиа с фенерче,

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай
#99

Кое му е добрето? За нощ трябва да пада в спящ режим макс 1-2 процента.

Изпратено от моят SM-G950U с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-08-25, 15:19:30)Castroni написа:  Кое му е добрето? За нощ трябва да пада в спящ режим макс 1-2 процента.

Изпратено от моят SM-G950U с помощта на Tapatalk

Да, ама моя пада с 20%...Въпросът ми е как да го оправя. Само не знам с включен Wi-Fi ли пада по 1-2 %, щото моя е включен и по време на сън.

[Изображение: Screenshot_20180825_163310_Settings.jpg]

 Galaxy S24 Ultra 5G Titanium Black 512 GB
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)