Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

WaZe - "социална" навигация с трафик инфо в реално време

Аз правих акаунти и какво ли не и нищо. Забелязвам, че като влизам в настройките за звука и за стотна от секундата се появява нещо и изчезва, там където би трябвало да е менюто за избор.

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 5036X using Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

Това, което мога да ви посъветвам с да изчистите данните, да премахнете приложението и после пак да гo инсталирате.
Цитирай

Не знам какво правите аз тествам бета версиите от доста време на Sony Z3 и Sony Z3 tablet compact и не е имало подобни липси в менюто.
Цитирай

Чистих, преинстслирах и нищо не става. Явно на този телефон не може да работи.

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 5036X using Tapatalk
Цитирай

хмм и при мен не се появява с самсунг с5 съм
Цитирай

При мен стана по следния начин:
Влезнах си в акаунта и от дясното меню което показва кои приятели са влизали в последно отгоре има едно писмо. Цъкнах на него и ми показва разни съобщения и едно от тях е, че Waze поддържа вече български глас и като влезнах в съобщението има бутон свали. След това се появи избора на глас в главното меню. Не знам дали ме разбрахте,  ама питайте ако не сте.

EDIT: Направих едно клипче как тръгва при мен: https://www.youtube.com/watch?v=BHrfvwyl9yE

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Цитирай

Да съживя малко.

След няколко коментара в анкетата за Навигации реших малко да потествам Waze.

Не е лоша като цяло...обаче защо такива грозни маршрути ми чертае?!?!
Не може в Пловдив на централен булевард да не ми даде да направя обратен, а ми чертае да свия в дясно и оттам да въртя по някакви улички в ляво-ляво-ляво за да изляза пак на кръстовището и там да направя ляв към крайната цел.
Как се докладват в случая такива недъзи?
Цитирай

С бутончете дето е долу вдясно. Аз от там съм докладвал.
Цитирай

За Великден пътувах до Велинград. Направи ми впечатление, че повече хора са започнали да използват навигацията, а тя самата е станала малко по-въобразителна от преди. Докладва ми около 10км по-рано, че по маршрута ми има задръстване и ми предложи заобиколен път. На първото отклонение реших да не се възползвам от предложението и се забих в отвратително задръстване, но не пропуснах удобството да се възползвам от второто предложение на навигацията за което не съжалявам. На безиностанията, където се отклоних ми казаха, че задръстването е около 10км и наистина, обиколния път минаваше успоредно на магистралата, задръстването беше може би 10км.
Цитирай

От ноември 2016 избягвам с нея полицейските проверки и се държа прилично при мобилните камери из Франция. Макар, че има камери тип малко бункерче и са на колела и се местят редовно винаги са отразени, също и частни коли с камери, нямам си на идея как ги усещат. Аз лично съм виждал частна кола с отворен багажник и изкаран крик, и резервна гума, но камера в багажника.Веднъж видях полицай как прибягва с куфарче към храсти и веднага сигнал за скрита камера. Масово се използва навигацията тука. Даже и да познавам пътя винаги карам с включен Wize, за да докладвам ако има нещо.
Най-много потребители ми се появиха в Париж на Порт д'Итали 111726 с над 7000 доклада в района. Не знам какъв е обхвата на този район, но се напрегнах от числото потребители, помислих че ще ми гръмне телефончето и не запомних с точност докладите.


Изпратено от моят G3221 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на eddieto_m за това мнение:
  • IoPetrov
Цитирай

За съжаление тук не е чак толкова популярна, но започва да придобива популярност, което е положително. Все пак навигацията изисква интернет и пред време договорите на операторите с интернет бяха неблагоприятни за потребителите.
Цитирай

Здравейте, имам проблем със звука - много е тих. Пускам звука през телефона, чува се но тихо. Скоро смених телефона и на новия не се чува както на стария. Увеличил съм звука от самата програма и също от самия телефон, но е пак съшото. Имали ли сте такъв проблем?

и да не е проблема в телефона, на други програми се чува доста прилично Smile
Цитирай

Не съм имал подобен проблем. Без да имам намерение да те засегна, но като натиснеш бутона усилване на звука може би увеличаваш само звука на телефона. Виж дали увеличаваш звука на "медията".
Цитирай

Всъщност какъв е социалният аспект на това приложение? Веднъж го бях инсталирал, преди време, но беше за кратко и не успях да разуча всички функционалности. Ако, например, има ПТП на магистрала и аз съм там, наблизо, мога да споделя с останалите в мрежата на Waze, както и обратното, така ли? Колко от вас са се допитвали за трафика с това приложение? Изобщо, има ли достатъчен брой потребители, които да го ползват, че да е и достатъчно често обновяването на трафик информацията?
Цитирай

Точно в това е смисъла. Можеш да съобщаваш за ПТП, засади, опасности на пътя, ремонти и т.н. Също и цените на горивата по бензиностанциите. Аз го ползвам постоянно, предимно в София и мога да кажа, че познава почти точно времето на пристигане, като понякога прави доста причудливи маршрути само и само да се избегне трафика (ако може). Колкото повече хора го ползват, толкова повече и по-точна информация подава. То у нас май е важно да имаш телефон за над 1000 лв. само и само да се надуваш пред хората, а да ползваш само Фейсбук, но все повече се попуяризира. Аз съм доволен, не че не се е случвало да се издъни, но като цяло има доста предимства.
[-] 1 потребител изказва благодарност на ratef за това мнение:
  • IoPetrov
Цитирай

Ще го инсталирам и ще видя как се представя...
Цитирай

Аз се чудя на тия групи във фейсбук I see you KAT. Вместо да си инсталнат един WAZE и работата да заспи. А те карат и едновременно с това си четат фейса, да не би някой да е писал. Ама в София пишат за полицаи в Надежда, а аз съм в Младост и не ме касае.
Отделно, че е много по-лесно да чукнеш една икона за да докладваш, отколкото да пишеш цял статус във фейса.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай

Фейсбука зомбитата нямат спирачки.
Цитирай

Аз дори нямам акаунт там... Социалните мрежи си остават масово средство, не за комуникация, а за манипулация. На рептилите им се получава всичко досега...

И такаа... Започвам с елементарните въпроси Smile като отворя приложението ми изписва, че има събития около мен, как да проверя какви са?
Цитирай

И на медия и в самата птограма звука е увеличен, явно има нещ8 в самия телефон, защото пробвах 7 на гоогъл мапс и пал ми говпри тихо. А иначе колкото повече йора я ползват, толкова по-полезна би била. И мисля, че взима картите от open street maps са доста актуални. Последно видях обиколния път на Ахелой, а в гугъл го нямаше Wink
Цитирай

Gooogle купи Waze за близо $1 млрд преди ~5 години.
Картите се правят от потребители на Waze, всеки може да стане редактор https://www.waze.com/bg/editor и първоначално (level 1) му позволяват да усъвършенства до 1.6 км (1 миля) около пътищата, които е преминавал преди това с Waze (след регистрацията, безплатна е).
Всяка актуализация (път, обект, ...) трябва да се одобри от потребител от по-горно ниво и става актуална (за всички) обикновено до ден.
Задръстванията, катастрофи, дупки, обекти по пътя, полиция, цени по бензиностанции и т.н. докладвани от всеки потребител (дори и нерегистриран) стават актуални веднага дори за евентуално следващия, който ще мине след него през същия участък и поради тази причина е толкова полезна. Същевременно, колкото повече хора я ползват, по-полезна става за всички.
Програмата се усъвършенства постоянно. Тези, които се включат в beta тестването получават често актуализации (последни няколко дни бяха 3). Може да се предлагат и нови неща, които събирайки достатъчно подкрепа биха могли да бъдат включени. (Примерно speed bumpers (по нашенски "легнали полицаи") според мен е една добра идея.)

Няколко дни по-късно корекциите в Waze стават актуални и в Google Maps.
Цитирай

На мен лично, би ми допаднало повече, ако имаше начин да проверя събитията на даден маршрут преди да съм поел по него. Примерно: тръгвам от Пловдив за Бургас, но на еди кой си километър има ПТП. Отварям Waze, задавам някакъв филтър на събитията за маршрут Пловдив-Бургас и приложението ми казва за ПТП-то. Това щеше да е добре, но мисля, че Waze го няма като опция.
Цитирай

(2018-09-04, 17:35:36)donscot написа:  На мен лично, би ми допаднало повече, ако имаше начин да проверя събитията на даден маршрут преди да съм поел по него. Примерно: тръгвам от Пловдив за Бургас, но на еди кой си километър има ПТП. Отварям Waze, задавам някакъв филтър на събитията за маршрут Пловдив-Бургас и приложението ми казва за ПТП-то. Това щеше да е добре, но мисля, че Waze го няма като опция.

Може да видиш визуално (zoom с два пръста и местиш по маршрута), но все пак ще към момента.
Когато нещо се случи актуализира (според трафика) времето на пристигане и може да те пренасочи от другаде.
Цитирай
Wink 

Има всичко


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай

Къде се намира, тази опция, за предварителен преглед на избрания маршрут?

Изпратено от моят Samsung Galaxy S8 с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)