Темата е заключена
Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pocophone F1 представен 22.08


Ще го тества и ще видим резултата след седмица-две

Pixel 7 Pro Hazel 
Аксесоари

Защо Pocophone F1 се продава като топъл хляб: http://4pda.ru/2018/09/05/353357/

 

Ами аз го видях "на живо" и мога да кажа, че е зле на външен вид. Няма и как да е друго с тази пластмасова черупка и дебели рамки за технологията. За мен е безсмислено да има едното за сметка на другото- или ще е както трябва отвсякъде(флагман) или ще си го продават като среден клас и толкова. За мен телефона е и аксесоар и не мога да допусна такава сглобка, ако ще вътре да има и СД 945. "Това нещо", не трябва да е над 500 лв иначе си е направо безумие.

                                                                    
[-] 1 потребител изказва благодарност на georgi4a за това мнение:
  • aladin

(2018-09-05, 22:04:13)georgi4a написа:  Ами аз го видях "на живо" и мога да кажа, че е зле на външен вид. Няма и как да е друго с тази пластмасова черупка и дебели рамки за технологията. За мен е безсмислено да има едното за сметка на другото- или ще е както трябва отвсякъде(флагман) или ще си го продават като среден клас и толкова. За мен телефона е и аксесоар и не мога да допусна такава сглобка, ако ще вътре да има и СД 945. "Това нещо", не трябва да е над 500 лв иначе си е направо безумие.

Е как определи точно 500 лева. Защо не 220 лева.

Новият Pocophone F1 бързо се превърна в истински хит и се продава с удивителни темпове! Най изгодно може да се намери в Алиекспрес за около 310 долара или 530 лв, а най бързата доставка е от Италия за 350 долара или 595 лв.  Конкретни линкове има в темата за покупка :  https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=94710


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • cinizam

(2018-09-05, 22:04:13)georgi4a написа:  Ами аз го видях "на живо" и мога да кажа, че е зле на външен вид. Няма и как да е друго с тази пластмасова черупка и дебели рамки за технологията. За мен е безсмислено да има едното за сметка на другото- или ще е както трябва отвсякъде(флагман) или ще си го продават като среден клас и толкова. За мен телефона е и аксесоар и не мога да допусна такава сглобка, ако ще вътре да има и СД 945. "Това нещо", не трябва да е над 500 лв иначе си е направо безумие.


Какво значи "на живо" ? Като чета целия пост и нещо започват да ме мъчат съмнения за умението за използване на кавички в правилния момент.
Най-малкото "това нещо" кавичките отиват само на Нещо-то. Разбираме, че ако следващия флагман на вашата любима марка е с поликарбонатен гръб и снапдрагон 945 няма да го купите за над 500лв. Така остават хората без телефони. Като имат претенции и за евтините модели.
И после защо за 200лв ми е бавен телефона?... Ми защото за 200лв останалите производители дават 4ядрен процесор на 1.2гхз с 1-2гб памет и 8-16 вградена

А иначе никой не казва, че телефонът е флагман. Тези "епитети" се слагат от хората, които правят ревюта и критиците.
Това са флагмански характеристики. Флагманът е най-скъпия телефон на компанията за съответната година и предлага пълния пакет от това, което тя е постигнала като здравина, качество, водоустойчивост, нови технологии и прочие.
За Xiaomi тази година(или към дадения момент) това е Mix 2s - Прочетете си за керамичния гръб, Уникалния дизайн, който още е обект на копиране, безжичното зареждане, камери с OIS и т.н

А за Поко.. колкото и да плюете по камерите като гледам ревютата се справя не по-зле от Ми 8, на който АИ-то изобщо не работи както трябва. 
Наблюдението ми е, че хората, които не харесват дадена камера обикновено не могат да снимат и търсят вината другаде....
Винаги има и други фактори но съм писал по въпроса и на други места. Снимането е съвкупност от умения на снимащия, познаване на приложението за снимане и вече хардуер/софтуер от производителя.
Не с всеки телефон е удобно, но ако си направи човек труда да си разучи настройките и да потества малко в различни ситуации кое му дава най-добър резултат може и да започне да прави сполучливи кадри.
Камерата на поко тепърва има да се подобрява. Липсата на OIS не винаги е минус. Да давам ли примери с Pixel?
Хората с една камера правят това, което другите не могат с 2 и 3...

Все пак говорим за телефон на 2 седмици. Ще има доста ъпдейти на софтуера, които ще го подобрят още като стабилност, производителност и енергоемкост.
Някой го бил счупил в ревю. Ако изгледате ревюто ще видите че първо успя да го огъне, така че счупването беше логично продължение на нещата. А и здравината не винаги е флагманска функционалност (има доста потрошени флагмани на "стената на позора" при гореспоменатия Джери(който не беше действащо лице във видеото обаче).
Ми 5 също се чупеше като вафла, но след моето използване беше неразличим от нов.
Да не говорим за Айфоните дето струват по една торба пари..
Който си ги носи без калъф и ги изпуска да му мисли. Има CAT, Ако ви трябва здравина.
И пластмасата е общо название за доста материали, един от които Поликарбонат, по който не остават отпечатъци и седи доста добре в ръката. Това не е пластмасата от китайския магазин на ъгъла, дето я ползват за комплект 100 вилици или пластмаса от саксия...
Прочетете малко за материала..
Предпочитам да ми се счупи пластмасов гръб за 5-10$ отколкото стъкло, керамика, метал... за 50-100(колкото един дисплей).
Много по-лесно е за персонализация и съответно за махане и слагане.
Ако човек е свикнал да си носи без калъф може да си купи няколко гръбчета на цена малко над качествен калъф на Нилкин или Спиджен(не съм сигурен как се чете точно) и да си свирка.
Това е телефон за младежи, геймъри и т.н дето не могат да си позволят 1000+лв за "истинските " флагмани, дето само даваш парите и ползваш 30% от функционалността ... Да не говорим, че са и с по-слаби батерии


Спирам до тук. Телефонът вече се притежава от няколко човека във форума и има доста добри лични впечатления:

Тема за обсъждане + анкета за преброяване: https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=94624
Тема за покупка: https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=94710
[-] 15 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • anatol06, cinizam, doktorra, dp4u4umi6ev, Friz, gen.taco, greenandroid, hsgrgs, krassiy, milenvn, pocko, ronnie72, Smakl, The_Jack, velqn

Аз съм с Poco от седмица вече. Спори се много дали е флагман или не. Poco не дава такава заявка, той просто е нещо друго. Точно затова disrupt-ва пазара, или го размества.

Плюе се много по камера, по други неща, сигурен съм, че мога ви дам 5 снимки снимани с Poco и без да гледате Exif-a, никога няма да кажете, че камерата не е top tier. Всъщност снимките са качени, вижте ги в другата тема.

Минал съм през Redmi Note 2, 3, Mi5, Mi6, Mi5s и Mi6 отново.

Сега съм с Poco. Усещането за ползване от една седмица безмилостно ръчкане е нищо повече или по-малко от флагманско.

И да, винаги може да се съсредоточим какво няма, OIS, NFC, 4G+, но нека сме честни пред себе си, колко често ползвате тези функционалности?

Ясно е, че FM радиото и microSD слота и жака за слушалки също не се ползват всеки ден, но голямата батерия и силата на Snap845 се използват непрестанно.

Ако искам стъкло и метал, щях да си взема Mi8, или всъщност не, Mix2s, защото това е топ модела вече.

Poco включва всичко, от което имам нужда, на цена, която е разбиваща, вече за 507 лв от различни търговци.

Флагман ли е Poco? Радвам се, че не е, нито искам алуминий, нито стъкло, нито Amoled и прочие.

При сляп тест на видео и снимки съм сигурен, че никой от нас няма да нацели 10 снимки на Poco или на Mi8 или на 1+6 и прочие.

И пак казвам, ползвам телелфона 2 дни преди премиерата в Европа, нямам забележки. Основен момент, когато го купуваш е да знаеш, какво купуваш. Знаеш, че Poco не е flagman, не е убиец на flagman-и или убиец на убиец на flagman-и, каквито са Mi8 и 1+6.

Poco не е целия пакет, но е основния пакет + екстрите, което стига. Просто Poco стига за всичко.
[-] 15 потребители изказват благодарност на velqn за това мнение:
  • anatol06, Be6i4, cinizam, doktorra, dp4u4umi6ev, gen.taco, greenandroid, JOKVN, krassiy, Mihailoff, pocko, ronnie72, suffer, The_Jack, vlaf

Подробно ревю на Pocophone F1: http://4pda.ru/2018/09/11/353454/

 

Тоя Pocophone F1 направо изора из основи цялата смартфон индустрия. Ясно е че не е за всички, но пък в определени групи е без конкуренция.
Затова и се питам как ще отговори конкуренцията. Засега не мога да забележа признаци, сякаш са държали в тайна разработката. Очаквам най - късно до 6 месеца да видим букет от подобни мид ренджъри с топ чипсет-и. От моите впечатления го сравнявам с микро революцията, която 2007-8 г. предизвика Asus с първите нетбуци.

Всяко чудо за 3 дни. Може и да е добра покупка, но чак революция

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Pixel 7 Pro Hazel 

(2018-09-13, 09:26:05)nanobanano написа:  Всяко чудо за 3 дни. Може и да е  добра покупка, но чак революция

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Революция е защото създава нов клас устройство и отключва достъпа до последния писък в развитието  на ключова технология за ясно видими и значими групи хора.

Революция ще е в пазари с по-ниска покупателна способност. В богатите държави ще продължат да се продават флагманите, където всичко малко или повече е направено без компромиси.

Ако мога да направя аналогия с колите, да сложат добър 6 цилиндров двигател от БМВ да кажем, но колата да остане с някой опоскан салон, без кожа, с едноцветна навигация, да не е металик, с халогенни фарове и т.н. Фактически имаш всичко, и то редица неща на топ ниво, но УАУ-ефекта го няма.

Никаква революция не е. Пълно е с примери за евтини телефони с един или два скъпи компонента.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Pixel 7 Pro Hazel 

Можеш ли да посочиш един евтин с топ модел Snapdragon
[-] 1 потребител изказва благодарност на NTM за това мнение:
  • velqn

(2018-09-13, 13:39:37)nanobanano написа:  Никаква революция не е. Пълно е с примери за евтини телефони с един или два скъпи компонента.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Не говорим за един или два скъпи компонента, а точно за SoC ли там как го водеха. С тоя чип до момента толкова евтин телефон е нямало. Който е използвал бюджетен апарат знае какво става след година употреба и недай си боже да обновят андроида. Стават не използваеми. Тепърва предстои да се види този как ще се представи.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8

В Poco F1 производителят е трябвало да спести много за постигане на ниската цена и поради този факт смартфонът не разполага с пълна защита срещу вода. За сметка на това устройството е получило специална нанозащита, предоставена от P2i, която го предпазва от водни пръски. Подобна опция се прилага и при някои модели на Motorola. Устройството е с батерията от 4 000 Mah, както и с опция за бързо зареждане -  Qualcomm Quick Charge 3.0., но според производителя устройството поддържа стандарт Quick Charge 4.0., макар, че зарядното има сертификат за Quick Charge 3.0. Освен това според Яни Мани, ръководител на Pocophone отдел Продукти, основният мултимедиен високоговорител F1 включва чифт интелигентни усилватели на мощност за по-висок обем - тази функция също не е била предварително обявена при анонса на устройството.

[Изображение: cf26014a03315b128b4d71c1d2071f14-full.jpg] 
Източник: >>>>>>

 

И просто оставям тук тези снимки:


Прикачени файлове Миниатюри
       
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • dan_palma, karas

Три седмици го използвам вече, все още не мога да разбера, аджеба, от какво токова са спестили, рязмисшлявам, докато слушам FM radio на слушалки... Smile
[-] 5 потребители изказват благодарност на velqn за това мнение:
  • musster, NTM, ronnie72, suffer, vargala81

Най-малкото от премиум материали, за да се предлага на такава цена.

 

Липсва например NFC
Единствения вариант в България да плащам с телефона.

Pixel 7 Pro Hazel 

(2018-09-13, 23:45:47)velqn написа:  Три седмици го използвам вече, все още не мога да разбера, адже*а, от какво токова са спестили, рязмисшлявам, докато слушам FM radio на слушалки... Smile

Аз пък го нямам, но от 2-3 седмици чета за него и тук и навсякъде и мога да кажа, че вече почти всички големи издания за андроид се произнесоха с мнения. Всички търсеха да открият къде са компромисите в това устройство, защото не е за вярване, но както изглежда телефонът вече премина успешно изпитанието на критиката и е глобално възприет като абсолютен хит, който ако го намериш на препоръчителната му цена просто купуваш. 
Аз лично спрях да търся недостатъци като научих, че са му сложили  USF 2.1 памет.  Стана ми ясно, че в категорията performance не са спестили нищо. 
От година  две се начетохме на анализи как цените на смартфоните все растяли, необяснимо защо. Е, сега тия спукаха балона. Спестили са най- вече откъм разходи за класическа реклама, като са създали крещяшо и саморекламиращо се устройство. Хващат младата и динамична аудитория, настаняват се твърдо в гейминг сегмента и не знам там какво е рациото и на колко са изчислили очаквания ръст от приходи от реклама. Щом даже и старата 90 годишна финансова акула Сорос си е преместил там част парите, плановете изглежда са сериозни. 
Що се отнася до камерите - тия производители, които се заиграват там прекалено само могат да изгубят. Гугъл просто ще ги мачка с изчислителната си фотография. Решението на Шайоми - ей ви camera2 API и се оправяйте.
[-] 1 потребител изказва благодарност на NTM за това мнение:
  • milenvn

(2018-09-14, 06:50:10)nanobanano написа:  Липсва например NFC
Единствения вариант в България да плащам с телефона.

Хората отдавна плащат с QR Code.


Джей Мани много добре обясни какво получаваме с този телефон.
Всеки който иска повече трябва и да се бръкне по-дълбоко
Имаме производителност, батерия, камера, дисплей

ето пак снимките: https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1502740

В кой голям ритейлър в БГ се плаща с QR код?
Изобщо къде може да се плаща, че не съм попадал? Че и отдавна?
Нека не ставаме като едни други фенове - щом го няма значи не ти трябва.
Телефони, които вършат работа за малко пари има отдавна.
И да, който има пари няма да прави компромиси и ще вземе отново топ моделите, било то на Самсунг, Хуауей или Епъл. Но съм твърдо ЗА подобни устройства, защото цените в момента на топ устройствата са изкуствено завишени.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

(2018-09-13, 23:45:47)velqn написа:  Три седмици го използвам вече, все още не мога да разбера, адже*а, от какво токова са спестили, рязмисшлявам, докато слушам FM radio на слушалки... Smile

Спестили са ти задължителното ползване на кейсове, калъфи, или стъклени протектори за гръбчето  Big Grin Спестили са и от ненужната за много хора водоустойчивост, но са добавили/запазили нужните за все още много хора FM радио и жак за слушалки.  А да не говорим и за супер лесното разглобяване на телефона. Казвам ненужна водоустойчивост, защото всеки един телефон, на който жака за слушалки не е отгоре ще издържи на 2 мин. разговор на слаб дъжд. А ако дъжда е силен, едва ли на някой ще му е до разговори под дъжда. Лично аз винаги съм говорил под дъжда, а никога не съм имал водоустойчив телефон. Дори съм снимал клипове по 2 мин. под дъжда с V20 и нищо му няма. Заливал съм ги и с бира/кафе и пак нищо им няма.

(2018-09-14, 04:08:35)NoMaD написа:  Най-малкото от премиум материали, за да се предлага на такава цена.
Стъклото премиум материал ли е? Като го скриеш със задължителния кейс и...


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 2 потребители изказват благодарност на vargala81 за това мнение:
  • gstavrev, milenvn

Премиум е само на гледане. Като падне и стане на премиум сол, премиум ти се плаче..
[-] 2 потребители изказват благодарност на gstavrev за това мнение:
  • milenvn, musster
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)