Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Слухове и очаквани спецификации за Google Pixel 3 / Pixel 3a

Има ли някъде информация, някога от Гугъл да са заявявали в прав текст, че имат намерение с Nexus/Pixel да станат хегемон на мобилния пазар?
Поне аз не съм виждал претенции от страна на Гугъл да искат да наложат своите мобилни устройства измежду първенците по продажби.
Цената е такава съвсем умишлено. Както и хардуера. Телефона не е за всеки. Затова и няма да го бъде навсякъде официално.

Показаха, че версия на Андроид с цифра 9, няма нужда от 8GB ram, а прилични снимки стават и от една камера, не от 5...

Ако поискат, Гугъл съвсем спокойно могат да го подаряват на хората по цял свят и в Кауфланд при покупка на стойност от 5ст. да получаваш по едип Pixel 3 и един Pixel 2 бонус... Това няма да е хубаво за Андроид, обаче. А, Андроид е по-важен от всеки един хардуер. Конкуренцията не трябва да се убива, а да се подхранва. Това правят в Гугъл. Затова е и този ротационен принцип при производството му от различни компании.

Не ги сравнявайте с Епъл, щото е смешно. Купертинци са далеч назад във всичко.
[-] 2 потребители изказват благодарност на cinizam за това мнение:
  • nanobanano, vlaf
Цитирай
Аксесоари

Айде на датите и цените за Европа
https://www.gsmarena.com/google_pixel_3_...-33671.php

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай

Новите пиксели имат само едно единствено предимство пред всички останали - 3 или колкото са там години получаване на най новата версия на андроид. Реално на тази презентация си показаха какво могат да правят със софтуера, как машинната обработка и алгоритмите могат да подобрят снимките, зуума без наличие на втора камера и подобряването на асистента и собствените им приложения. Самите пиксели са грозни, не функционални хардуерно и нямат нито едно предимство пред конкуренцията. Нямат карта с памет, нямат амнайсе гига рам, нямат 1 терабайт памет, нямат 3.5мм жак, нямат 100мп камера, нямат 10 камери, нямат 10к ма батерии, нямат писалки, изваждащи се, изскачащи, или слайдващи камери, грозни са включително малкия(пак да кажа Big Grin), имат си дебели рамки, нямат някакви спешъл материали в изработката, дисплеи които са посредствени, имат безжично зареждане да не повярва човек, и предполага се че да се ползва асистента трябва да се изръсиш 80 долара/Евро за тъпото им безжично зарядно. Реално предложиха едно.....нищо. Апле поне се похвалиха с един процесор, тук и това е нормално, 845 който обаче на всичката тъпотия на гугле бил даунклокнат. WTF? И Тия недоразумения гонят 2к лева???

Sent from my LG-D802
[-] 1 потребител изказва благодарност на degman за това мнение:
  • greensmoke7777
Цитирай

Не беше това което очаквах .. доста ме разочароваха. Камерата отзад е на същото ниво като миналогодишния Пиксел или поне аз не мога да видя някаква огромна разлика, разликата идва от двойната камера отпред и wide/zoom опцията. В хардуерно отношение телефона не е мръднал вече 3-та година, нито батерия, нито екран, нито RAM .. само единия SOC. А цената скочи от 550евро до над 850 ..
Незнам защо се хвалят само с тоя софтуер, като хардуера им определено вече куца, след 3 години дори софтуера да е перфектен 2915 mAh батерията ще е сдала багажа отдава и Язък за големите оптимизации, които правят по нея. 4GB RAM паметта след 3 години пак ще е под минимума и пак ще спъва софтуера .. 
Цитирай

(2018-10-10, 11:41:56)degman написа:  ... дисплеи които са посредствени...

Хм, нещо много интересно: https://www.androidpolice.com/2018/10/09...ts-rating/

Дисплеймейт дава награда на телефона "Best Smartphone Display Award". Явно е дори по-хубав от на Galaxy-тата до момента.

А сега де!

Още повече, няма никакво инфо още кой е производителя на дисплеите на 2-та пиксела.
Цитирай

Дисплеят май е на LG от новата им фабрика т.е. P-OLED.

Колкото до батерията и оптимизациите - и двете трябва да вървят ръка за ръка. Предпочитам батерия 5500 + оптимизации и да кара цяла седмица* (*а моя начин на ползване), а не да е с малка батерия и оптимизации и да изкарва 2-3 дни преко сили.

Колкото повече, толкова повече. За фешън газарите, които искат малък и тънък телефон, да пускат нишови продукти с ноч, малки батерии, без аудио жак и каквото там има и се изкарва, че е модерно.

Искам нормален телефон, с яка батерия и неща, които вече минават за екстри. Ще преживея, че не е цвят розово злато. Big Grin

Cognosce te ipsum!
[-] 2 потребители изказват благодарност на kayovas за това мнение:
  • kumbeto, ronnie72
Цитирай

(2018-10-10, 11:41:56)degman написа:  Самите пиксели са грозни, не функционални хардуерно и нямат нито едно предимство пред конкуренцията. Нямат карта с памет, нямат амнайсе гига рам, нямат 1 терабайт памет, нямат 3.5мм жак, нямат 100мп камера, нямат 10 камери, нямат 10к ма батерии, нямат писалки, изваждащи се, изскачащи, или слайдващи камери, грозни са включително малкия(пак да кажа Big Grin), имат си дебели рамки, нямат някакви спешъл материали в изработката, дисплеи които са посредствени, имат безжично зареждане да не повярва човек, и предполага се че да се ползва асистента трябва да се изръсиш 80 долара/Евро за тъпото им безжично зарядно.
Какво нещо е живота. Да не повярва човек !
Доста време се чудих, защо в тази литургия липсва каквото и да било относно "грозния моч" и за ноча като цяло, а то къде било разковничето ?

Оказва се, че @degman e горд собственик на LGG7, който също е с ноч !!! Нищо лично, но да отричаме ноча и в следващия момент да си купим телефон с ноч е най-малкото странно.

Както и да е....Със здраве да си го ползваш ! Smile
Цитирай

От "нормален" моч до отвратителното нещо в големия пиксел не мислиш ли че има разлика? Сравни телефоните на снимки дори, виж кое как е реализирано и тогава говори Wink Не казвам че на моя телефон е много убаф, защото в крайна сметка го има което само по себе си е недостатък. Но това в пиксела е дизайнерско извращение Big Grin

Sent from my LM-G710
Цитирай

@degman, в предния си пост ти казах, че не нещо лично, а само ми направи впечатление. Smile
Иначе ноча на Pixel 3XL не искам да го коментирам. Няма по-грозно нещо от него и дано да има опция да се крие. Smile
Иначе ме кефи, че Google не залитат в някакви крайности да копират този или онзи производител, а си вървят в една посока, предлагайки грознички телефони, но с.....индивидуалност. Не е нужно да си гений за да разпознаеш всеки един от трите им телефона до момента, без да се налага да гадаеш какъв модел е това и кой е производителя.
А и купувайки Google-ски телефон, трябва да си наясно, че плащаш за предимно за софтуер, а не за хардуер. Доста хора обаче още не са го осъзнали май и се впечатляват от неадекватния според днешните стандарти дизайн.
Цитирай

Каква индивидуалност в тоя айфонски стил? Това ако е индивидуалност олеле докъде стигнахме.....

Sent from my LM-G710
[-] 2 потребители изказват благодарност на degman за това мнение:
  • don_gori, TNTKZ
Цитирай

Явно аз съм нещо повреден, само на мен ли не ми пречи този така наречен Ноч? Само трябва да има опция да се скрие и всичко е шест, но дори и да няма такава не бих се оплаквал. Все пак ползвам телефон с големи рамки и един ноч на нов телефон няма да ми прави впечатление веднъж щом свикна. Иначе, да, по-голям ноч от този май няма Smile
Цитирай

Ще може да се крие....но статус иконите отиват отдолу: https://twitter.com/hallstephenj/status/...1419607043

...обаче от коментарите в туитър става ясно, че гугъл "може да помислят" при криенето на ноча иконите да остават в черното поле.

Иначе ето го със скрит ноч:

[Изображение: DpJ5_zAUcAA6nEU.jpg]
Цитирай

И каква е файдата от тоя уж безрамков дисплей, като си скриеш това грозно нещо, все едно си имаш рамка. И се замислям - кой не би го скрил!? Адмирации на Самсунг, че за момента запазват рамките и избягват да използват Коч-а. Малкия пиксел е в пъти по-хубав от големия. Друг е въпроса дали си заслужават за тая цена.

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай

Моч може да не сложат самсунг, ама излезе слух че и те ще мащат аудио жака следващата година. Малко по малко всички махат по нещо.

Sent from my LM-G710
Цитирай

Това вече е много грозно.
Другите производители се справят прекрасно с функцията за скриване на ноча, даже сега и в LG V40 може да си го настройваш с цветове и тн.
И изглежда всъщност доста добре скрит.
И индикаторите са в него, черна линия-доста добре изглежда.
Ама това тука е наистина грозно. И с тая цена...
Цитирай

Ето и снимка от друг ъгъл. Не е толкова зле. А гугъл може пък с ъпдейт да качат и иконите горе.

[Изображение: p3xl-n1.jpg]
Цитирай

Направо е самата красота Lol На тази снимка ми се струва че направо са намалили част от моча. Аре стига ся, видяхме го какво представлява:

[Изображение: attachment.php?aid=22780]

Това няма криене просто, а като се скрие все едно имаш двойна рамка отгоре. Отвратително грозен телефон.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Ето така изглежда 3XL когато иконите са най-горе.
[Изображение: 1665fbf1bc01031c.jpg]

Always looking forward
Цитирай

Да, и тук се е смалило това грозно нещо Big Grin
Цитирай

Добре де,разбрахме го.Коментирахме го,всички се изказахме по темата.Само ти продължаваш?Защо?Виждаме,че ноча е ужасен,време е да се усетиш и да се спреш..стана банално!Просто не мога да разбера как може да повтаряш 100 пъти едно и също нещо!Твоя телефон не е особено по-различен,същата грозотия седи отгоре,макар и една идея по-малка.Купи си Самсунг.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай

Ми много ми харесва. Имаш проблем нещо с това ли? Имаш правото да не ми четеш мненията, не ми пречиш Wink

А поста ти е редактиран защото няма нужда да ме цитираш в предишно мнение първо, и второ чак си ме цитирал със снимката която съм дал. Съобразявай се малко Wink

Това за Самсунг откъде го измисли? Аз от там идвам Big Grin

И говорим за грозния пиксел, не за моите телефони Wink Имай го в предвид следващия път!

При следващо такова мнение ще те мирясам за известно време от форума. Разбирай го както искаш.
Цитирай

Същата грозотия , ама друг път !
На LG скритият ноч стои много елегантно и красиво, можеш и да си го настройваш, нищо общо с тая недодялана грозотия.

[Изображение: maxresdefault.jpg]
Цитирай

Самия факт,че ноча е там говори достатъчно.Lg могат да си пускат софтуерни настройки колкото искат,телефона остава с LCD екран и това нещо няма скриване.Въпроса беше,че @degman прекали със изказванията,но не се усеща и не му отърва някой да му го каже.Ще мирясаш мен?За кое?Къде ми е нарушението,КОЛЕГА?

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай

Говоря за телефона в темата за него. Ти идваш в темата за пиксел да ми обясняваш как да съм си купил еди кво си и да мирясам??? Кой беше ти точно? Какъв ти е проблема че идваш с цялата си наглост да ми казваш да спра да пиша за телефона в неговата тема? Я се успокой и пиши по темата ако ме разбираш. А грозния моч е част от пиксел. И не виждам проблем да го коментирам след снимки явно леко пипнати. Това е Wink
Цитирай

(2018-10-11, 10:27:21)degman написа:  Направо е самата красота Lol На тази снимка ми се струва че направо са намалили част от моча.

Еми да, ама...грешно ти се струва. Което не говори добре за възприятията ти. Wink

Androidpolice специално го фотошопираха с по-малко чело, за да се хареса на дегман. му...ха...ха
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)