Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Общи въпроси: сравнение на мобилните оператори, общи условия по договор.

Знаете ли за оферти от вива?

Изпратено от моят LG-H870 с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

(2019-03-06, 05:58:15)ivan_vylka написа:  В момента, в който изтече договора вече няма да можеш да преподпишеш на същите условия, а докато още не е изтекъл се обади на оператор и поискай да си продължиш настоящия договор. Побързай.

Не се бил предлагал вече планът. Ще видим на 1551 (Лоялни клиенти) какво ще се разберем.

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

Точно там трябва да питаш, в офис не го предлагат.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

неог. мобилни и фиксирани, 15ГБ, 21лв (А1 скрит), по -тънко май няма официално.

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

(2019-03-06, 10:34:03)juspar написа:  Знаете ли за оферти от вива?

Изпратено от моят LG-H870 с помощта на Tapatalk

16 лева - 3500МБ
18 лева - 6000МБ
22 лева - пак нещо около 6000, но с международни минути и някакви екстри... 

Има и едни други планове, но трудно биха ти ги дали.

Зависи и за какво търсиш оферта... Ако е за преподписване, биха ти ги дали, но като нов клиент номера след месец - два на стандартен план, не става.
Цитирай

За преподписване съм с изтекъл договор.

Изпратено от моят LG-H870 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2019-03-06, 22:14:21)juspar написа:  За преподписване съм с изтекъл договор.

Изпратено от моят LG-H870 с помощта на Tapatalk
Имаше отдавна един 24 лева - 20 000МБ и 21 лева - 15 000МБ. Ако искаш един от тях, макар че не съм изобщо сигурен дали ги има, започни направо с това, че знаеш за тях и ги искаш. Напирай до последно, опитай във втори офис, ако не стане от първия... Както съм споменал по-голям шанс да ги получиш има в големите офиси по моловете и централни булеварди.

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2019-03-06, 23:01:01)Гeoрги написа:  Имаше отдавна един 24 лева - 20 000МБ и 21 лева - 15 000МБ. Ако искаш един от тях, макар че не съм изобщо сигурен дали ги има, започни направо с това, че знаеш за тях и ги искаш. Напирай до последно, опитай във втори офис, ако не стане от първия... Както съм споменал по-голям шанс да ги получиш има в големите офиси по моловете и централни булеварди.

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk

Тези оферти не се предлагат в офис, а по телефона. Звънни на оператор и поискай да ти направят специална оферта. Даже им кажи какво очакваш като услуга и пари. 
Аз си изкрънках от А1 за 18 лева неограничени минути и 6 гигабайта, което ме устройва напълно, но имах и предложения за 24 лева с мнооого гигабайти (не помня точно колко).

Само си четете договорите. Първоначално цената ми беше 20 лева с включена мобилна телевизия, като това бил пакета и съм няма избор. В последствие, при прочит на договора се оказа, че тази телевизия е отделен анекс, а не част от основната услуга. За капак, след няколко месеца цената за телевизията щяла да се вдигне с 1 лев. Звъннах им веднага и им обясних, че съм готов да подпиша договора, но не и с анекса и че са ме заблудили, че си е неразделна част от договора. Съгласиха се и сега съм на тази цена. Wink

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай

(2019-03-07, 07:31:24)Moro написа:  Тези оферти не се предлагат в офис, а по телефона. Звънни на оператор и поискай да ти направят специална оферта. Даже им кажи какво очакваш като услуга и пари. 
Аз си изкрънках от А1 за 18 лева неограничени минути и 6 гигабайта, което ме устройва напълно, но имах и предложения за 24 лева с мнооого гигабайти (не помня точно колко).

Само си четете договорите. Първоначално цената ми беше 20 лева с включена мобилна телевизия, като това бил пакета и съм няма избор. В последствие, при прочит на договора се оказа, че тази телевизия е отделен анекс, а не част от основната услуга. За капак, след няколко месеца цената за телевизията щяла да се вдигне с 1 лев. Звъннах им веднага и им обясних, че съм готов да подпиша договора, но не и с анекса и че са ме заблудили, че си е неразделна част от договора. Съгласиха се и сега съм на тази цена. Wink

Говорим за Виваком, а не за А1. Политиката е доста различна. При Виваком оферти по телефона ако до сега не са му предложили, след като договора му изтича, няма и да му предложат. Също така добрите тарифи се предлагат от определени служители в определени офиси, и отново доста малък е шанса в телефонен разговор да му дадат някой от тези добри планове. А персонални оферти по телефон във Виваком, да не кажа че не е имало и едва ли скоро ще има...
Цитирай

(2019-03-07, 09:01:01)Гeoрги написа:  Говорим за Виваком, а не за А1. Политиката е доста различна. При Виваком оферти по телефона ако до сега не са му предложили, след като договора му изтича, няма и да му предложат. Също така добрите тарифи се предлагат от определени служители в определени офиси, и отново доста малък е шанса в телефонен разговор да му дадат някой от тези добри планове. А персонални оферти по телефон във Виваком, да не кажа че не е имало и едва ли скоро ще има...

Странно, защото на мен ми предлагаха добри условия именно по телефона - в офис ми предложиха някакви смешни неща от сорта на 500mb бърз интернет и 300 минути, да кажем - за нов клиент не можело повече. По телефона беше нещо от сорта на това, което предложиха от A1, но за малко повече пари.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай

(2019-03-07, 10:10:21)Moro написа:  Странно, защото на мен ми предлагаха добри условия именно по телефона - в офис ми предложиха някакви смешни неща от сорта на 500mb бърз интернет и 300 минути, да кажем - за нов клиент не можело повече. По телефона беше нещо от сорта на това, което предложиха от A1, но за малко повече пари.
Сам казваш за нов клиент, толкова предлагат спрямо офертите по каталога. А по телефона за какъв клиент ти предложиха? След като си разговарял с тях, значи вече си им клиент и съответно са ти цитирали плановете за лоялни клиенти?

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

На мен договора ми изтече декември. Още октомври ми предлагаха по телефона 21лв 15гб ,но отказах. Януари пак ми предлагаха по телефона, но искаха отговор на момента 15гб за 21лв. Казах им , че не мога да говоря сега и това беше. Та за това питам да съм наясно.

Изпратено от моят LG-H870 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2019-03-07, 10:15:40)Гeoрги написа:  Сам казваш за нов клиент, толкова предлагат спрямо офертите по каталога. А по телефона за какъв клиент ти предложиха? След като си разговарял с тях, значи вече си им клиент и съответно са ти цитирали плановете за лоялни клиенти?

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
За нов клиент пак, но така и не им станах, в крайна сметка.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай

VIVACOM започва да предлага VoWiFi услуга


VIVACOM добавя още една мобилна услуга към своето портфолио и този път става дума за такава, която е налична за първи път в страната. Името и е WiFi Voice и е базирана на технологията VoWiFi, което е съкращение от Voice over Wi-Fi, а това говори достатъчно красноречиво за предназначението й - провеждане на гласови разговори през Wi-Fi мрежи без да е необходимо наличието на мобилна връзка. Услугата надгражда стартиралата миналата година 4G Voice за провеждане на гласови повиквания през 4G мрежата. Потребителите, които искат да използват WiFi Voice, трябва да имат активна 4G Voice услуга и съвместимо устройство. При излизане от обхвата на Wi-Fi мрежата автоматично се преминава към 4G и обратно.

WiFi Voice е безплатна за клиентите на VIVACOM. За да я използват трябва да я активират с изпращане на SMS с текст „START WiFi” на номер 1701. За ползване на услугата не се плащат допълнителни такси, а включените минути в тарифата или допълнителния пакет на клиентите са валидни и за обажданията с WiFi Voice. Тези обаждания ще бъдат означени в месечната фактура. Услугата стартира с моделите на Huawei Mate 20 и Mate 20 Pro и постепенно ще бъдат добавени други модели. И за финал VIVACOM обещава, че в рамките на следващите 2 месеца ще обяви ново предложение за удобство на потребителите.


Източник :: Повече информация
Цитирай

(2019-03-07, 09:01:01)Гeoрги написа:  ... А персонални оферти по телефон във Виваком, да не кажа че не е имало и едва ли скоро ще има...
Аз бях с оферта по телефона, пратиха документите по куриер на жена ми. Тя се води титуляр, но пък аз реших дали ме устройва офертата или не!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Договорът на баща ми с Виваком изтекъл още през ноември и от 17лв абонамента му станал 37лв. В офис ми казват, че не може да преподпише на по-ниска цена и дават оферта за 39.99лв. Като друг вариант - да закрие този номер и да сключи договор с нов номер, което не го устройва. Някой запознат ли е на каква законова основа при изтекъл договор не може да се избира по-нисък абонаментен план и има ли смисъл да се атакува съдебно този казус?

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай

Да го прехвърля към друг оператор в краен случай

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай

Е точно по тази причина със същата ситуация, но за домашен нет и тв, Виваком ме накараха да си махна всички услуги, които ползвах към тях. Понеже исках да мина на по-нисък план от настоящия, ми казаха, че трябва да изчакам договора да изтече напълно. Отидох в деня, в който изтичаше и ми казват "ами по-ниска цена не можем да ви дадем, щом до сега сте плащали толкова, не може по-малко". Събрах им цялото оборудване и им го занесох да си го ползват със здраве и си прехвърлих и нета и телевизията и телефона на други оператори. Ествствено ми набиха 1 месец за срока на предизвестието за прекратяване на услугите на стандартни такси около 130 лв., ама ги прежалих и съм се зарекъл повече на този селски оператор със селските му номерца да не ставам абонат никога в живота си! 
Та няма какво да направиш, най-добре мигриране към друг оператор.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

@ivan_ vylka, и при мен се получи същото нещо. Но моите приключения бяха с А1 (тогава Мтел). Явно всички оператори са еднакви.

1916 
Цитирай

Може и така да е, но аз със другите два оператора за сега проблеми не съм имал. От трите оператора обаче най-нагли са Виваком. Като влезна в техен офис и им видя надменните усмивки и ми идва да ги подбера всичките с лопатата. За щастие вече не ми се налага да влизам в техен офис.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

(2019-03-09, 12:14:06)milss написа:  @ivan_ vylka, и при мен се получи същото нещо. Но моите приключения бяха с А1 (тогава Мтел). Явно всички оператори са еднакви.
Само че при А1 имаш възможност преди договора да е изтекъл да го преподпишеш на същите условия, докато при Виваком липсва всякаква гъвкавост. Едни и същи нелицеприятни трикове... Теленор като чели имат най-гъвкави и либерални политики към клиентите, а за обслужването в офисите, винаги е субективно, но и аз съм с впечатление, че при Виваком често не е никак похвално...

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Според мен и много зависи и от офиса на оператора. Дали си в малък или голям град, таргетите им за месеца са различни и всеки гони различно прецакване на клиента. Несравнимо е офис в краен квартал и офис в център, та според мен много зависи и как са ги засилили консултантите. В нашето семейство имаме лош опит с Теленор.

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай

С интернета и телевизията е лесно - отказваш се и минаваш при друг оператор. Но малко хора са склонни да си променят телефонния номер. И става така, че с номера си не можеш да преподпишеш на по-ниска такса, нито да го прехвърлиш при друг оператор на по-ниска такса (примерно - не са ти необходими толкова много минути, мегабайти и "екстри"), защото е очевадно картелното споразумение, а тези, които би трябвало да го санкционират са глухи и слепи.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай

@Георги, можеш да преподпишеш на същите условия, но не съвсем. Моят случай е преди повече от 4 години и това нещо го нямаше тогава. Жена ми все още е при А1 и преподписа преди 3-4 месеца. Уж същите условия, но и махали минутите към стационарни номера. След като им заяви, че няма да преподпише и ще се прехвърли към друг оператор й върнаха старата оферта.
Всички оператори са еднакви - гледат да смучат колкото може повече, от мен левче от теб два....

1916 
Цитирай

След като е изтекъл договора, можеш да минеш на каквато си тарифа си искаш! Будалкат те, бъди настоятелен. Ако не искат, прехвърляш номера на друг оператор, само че на предплатена. След това си избираш план, който е ценово добър за теб, на прехвърления оператор или се прехвърляш пак към настоящия. Доста ни затрудняват с техните откази, но пък и ние може да ги връткаме, и пак да е нашето. друг вариант, който ти предлагам е прекратяване на договора, заради спиране на каналите на нова тв в тв го приложението!

https://dox.abv.bg/download?id=a294124bb0# -> линк за сваляне

https://dox.abv.bg/download?id=39a0f12c39# -> линк за сваляне

времето е като парите - никога не стига
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: czd, 1 гост(и)