Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 3.92
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Galaxy S8 / S8+ - резултати, коментари, съвети

AccuBattery, след седмица-две ползване, ще ви ориентира в това колко енергия може да съхрани батерията. Тая програма, за която вие говорите, става само за проверка на датата на производство на телефона. Smile

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexander_sirakov за това мнение:
  • hollyshit
Цитирай
Аксесоари

(2019-03-14, 17:39:00)alexander_sirakov написа:  AccuBattery, след седмица-две ползване, ще ви ориентира в това колко енергия може да съхрани батерията. Тая програма, за която вие говорите, става само за проверка на датата на производство на телефона. Smile
Откога го пея това, но срещам само скептицизъм.
[-] 1 потребител изказва благодарност на hollyshit за това мнение:
  • alexander_sirakov
Цитирай

(2019-03-14, 16:32:12)pockobg написа:  Моята батерия от 93% (Орео) е станала на 99%(Пай). Хапнала си е от "пая" и "надебеляла"! Smile

И моя така Big Grin Big Grin
Цитирай

Тема за размисъл - Дали това са нашите виновници от андроид система?
Лошото е, че не може да се деактивират. Дали ще стане с adb commands?
[Изображение: bd92f0ba13ae55cae3b12312d1f5d779.jpg][Изображение: 000cbabbce9b3e0b897bc84f63622e46.jpg][Изображение: 472e7c1e7d400d68823e7061c3431b3e.jpg]

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
Цитирай

1. Не.
2. Да, ще стане с adb.

Само fused location недей премахва, че после ще имаш проблеми с местоположението на 100%. Това е приложението, което обработва местоположението на база служебните данни, които излъчват базовите станции, рутерите, блутут устройства и най вече GPS.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай

А как може да се премахне/блокира искането на местоположение от Гугъл на всеки 5 секунди ? Дразни ме самата мисъл, че това е закодирано в системен процес без да може да се спре без външна намеса.
Цитирай

(2019-03-14, 14:31:21)divna написа:  В кое приложение ги гледаш? На Oreo ли си още?

Phone Info, да още съм с Орео.

В прочем сега погледнах,че е дошъл ъпдейт за Pie, но съм задал ръчна актуализация от 31.12.18г.


(2019-03-14, 15:53:34)ivan_vylka написа:  Искаш да кажеш, че за това време телефона му стопяваш всеки ден батерията и го дозареждаш още един път? Понеже по циклите на батерията това излиза. Як тормоз е това  Big Grin Аз за 5 месеца на S9 Plus имах не повече от 60 цикъла, за година и 7 месеца бих направил максимум 200-250 ако ги държах по толкова време телефоните  Big Grin
Що се отнася до здравето на батерията, мисля че установихме категорично, че тези програми нямат грам достоверност. На много хора след актуализацията до Пай батерията в Phone info се вдигна от 85% на над 95%  Rolleyes

Не само,че излиза, но това е истината по- два пъти почти всеки ден...  + другия телефон от "подписа" той пък с допълнителна батерия.
Като цяло телефончето го използвам напълно ползотворно и на макс и съм доволен : )

SAMSUNG GALAXY MEGA 6.3 Black
SAMSUNG GALAXY S8 PLUS 6.2 Black
Цитирай

За такова ползване, състоянието на батерията е  добро и "съотносимо" реалистично. Обичайно след голям ъпдейт - инфото от приложението се променя в посока "нагоре". И при прехода Нугат->Орео беше така, и сега от Орео към Пай. Не мога да кажа какви данни ползва приложението, за да вади тези стойнсти, но е факт, че след 2 години ползване батериите ни са ОК, и за мен това е съществено, а не търсенето на абсолютните стойности. Тези, които виждаме са съотносими, но достатъчно показателни - не са 20% или 30%, а около 80%-90%. При мен здравето преди Пай беше около 90% сега е 94,7%.

Сега с това приложение вече не виждаме броя цикли. Преди същата информация беше достъпна през ES Explorer, но сега, за да се види трябва да се плати, пък само за това не ми се купува платената версия. Има някаква промяна в това, което виждаме и достъпваме без root, защото не виждам тези папки и файлове през други два екплорера, които ползвам, а съм дала права за системни и скрити папки и файлове. Е, не се престарах в ровене, може и да не съм направила всичко нужно, но не ми се занимаваше повече Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

След година и четири месеца ползване:
[Изображение: 25771250_m.jpg]

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай

(2019-03-14, 23:25:50)alexander_sirakov написа:  1. Не.
2. Да, ще стане с adb.

Само fused location недей премахва, че после ще имаш проблеми с местоположението на 100%. Това е приложението, което обработва местоположението на база служебните данни, които излъчват базовите станции, рутерите, блутут устройства и най вече GPS.
Мислих за fused location да спра локализацията от опцията.

Може ли да се аргументираш по "1." ? Когато вляза в "батерия" от съответните приложения, бивам изпращен в андроид система.
Цитирай

Сигурно повече от половината вградени приложения отвеждат към Android System. Най-добре си инсталирай Gsam Battery Monitor и виж кое приложение дърпа повече ток от това, което ти смяташ за допустимо и ако не ти трябва... махаш с ADB.
Но защо повечето приложения водят към Android System - не знам.
Аз съм махнал около 80 вградени приложения, но освен, че телефонът започна да инсталира приложенията от Google Play почти двойно по-бързо и че стои по-малко време буден при изгасен екран, друга разлика не видях. Батерията си държи, бих казал, почти по същия начин.
Но, ако ти се пробва... записвай си всяко едно приложение, което махаш, за да може след това да го върнеш. При мен след единия път, когото махнах разни приложения, които прецених, че не ми трябват, се оказа, че не мога да си отворя настройките на телефона. Излезе, че едно приложение, което се казва dictionary пречеше на настройките да бъдат отворени. Мога да споделя и списъка в нова тема, ако на някого ще му се стори полезен. Smile

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай

^
И аз съм забелязал, че отвеждат към системата, но на Орео всички такива отвеждащи приложения показваха една и съща консумация (която бе идентична със Система андроид), докато тук вече има някаква разлика, както между отделните приложения, така и със система андроид.
Ти с оставено bixby ли си? Би ли шернал консумацията от батерията?
Май ще си инсталирам Battery historian за да проследя какво се случва. Gsam Май не даваше подробна информация, по спомени.
Цитирай

Аз все още си стоя на Орео, и да, наистина всички приложения, които водят към Android System показват едно и също.
Биксбито веднага след като си ремапна бутона, го махам. Има 8 или 9 приложения, свързани с него.
Консумация от батерията ще споделя довечера или утре, само да падне, че сега е на 80%. Искаш от фабричното меню, нали?
А иначе, аз сега ще видя какво пердлага тази програма Battery historian.
П.П. Такова приложение с това име не намирам.
Better Battery Stats показва повече неща, но е платена, аз затова не казах за нея.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай

^
Значи няма смисъл да качваш, щом си на Орео. При Пай е малко по-различно, като дори bixby вече не може да се деактивира (виждаш от опциите на снимките, които прикачих по-горе).

От много време се каня да разгледам battery historian подробно, но ето това е:
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • alexander_sirakov
Цитирай

Със ADB и на Pie може да се махне Bixby. В момента, в който излезе за Германия го сложих, изтърпях го половин ден и върнах на Орео.

Това, което ми прати, го виждам за първи път. Благодаря ти, точно това винаги съм търсел. Smile

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай

^ Моля. Smile Изглежда супер подробно, точно от което имаме нужда.
Аз си мисля, че е от тъпото bixby. Bixby voice wake up ми е използвало 15% в момента, на 50% оставащи от батерията. А това даже не съм го активирал, понеже не го ползвам.
А какви са опциите за деактивиране на bixby с adb? Че после, може пак да го активирам, а пълното изтриване не е за предпочитане.
Цитирай

adb shell pm uninstall -k --user -0 com.samsung.systemui.bixby - команда за деинсталиране
adb shell cmd package install-existing com.samsung.systemui.bixby - команда за инсталиране

Давам ти като пример само с едно от приложенията на bixby. Ако искаш да махнеш всичко, теглиш си например Package list и оттам си вземаш пълното име на пакета. 
Този метод не деинсталира реално приложенията, а само ги скрива за потребител 0, който се явяваме ние, ако няма други на телефона. Приложението спира да работи и се скрива от менюто.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай

Може да пробвате и с Package disabler Pro. Деактивирах всички Биксби глупости+ Health. Имам напредък в процентите на ситемата и сота. Също го ползвам в режим пестене.[Изображение: 6fd68d1425dc6fb2702272278609db8a.jpg][Изображение: c2a9248fd4a23d426fc918b30d8b942c.jpg]

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Galaxy S8> Galaxy S20+ Grey> Galaxy S23+ Green
Цитирай

Ако пусна режим на пестене на енергията, тоест да намаля работната честота на процесора, почват да накъсват анимациите и усещането е като да ползвам Nokia 5800. В повечето случай SOT-а ми е 5 часа. Довечера ще постна резултати от ползването на батерията.
А програмата, която ти ползваш прави същото, каквото и командите, които написах горе, само че е по-удобно да нащракаш тикчетата и да натиснеш disable. Smile

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай

При Орео е така, при Пай не е така относно режима.
Но и при Пай спирам ограничението на процесора. Искам да върви всичко мазно, не че и с ограничен не върви, ама защо човек да си скопява телефона?
[-] 2 потребители изказват благодарност на Гост за това мнение:
  • alexander_sirakov, trendata
Цитирай

Аз отдавна използвам package disabler pro и съм спрял всичко, което не използвам. Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на Iordannenov за това мнение:
  • OGIER
Цитирай

Има промяна след деактивиране на bixby и fused location:
[Изображение: 9abd15c8f5e829d302a6f0d3f4830d66.jpg]

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Махнал съм 136 системни приложения и резултатът е следния:
[Изображение: 25785271_m.jpg] [Изображение: 25785272_m.jpg] [Изображение: 25785316_m.jpg] [Изображение: 25785270_m.jpg]


На четвъртата снимка съм показал кое приложение е държало телефона да не заспи. Ядрото е нормално да го има, но Android System го е държал доста време. В Android System всъщност се съдържат почти всички системни приложения и за да се разбере по-подробно трябва да се използва Battery Historian.
Само да вметна, че все още съм на последния билд на OREO.

[Изображение: 25771250_m.jpg]

AccuBattery пък казва, че батерията ми вече е с капацитет около 3050 mAh, което ми се струва доста тъжно. Телефонът е произведен юни 2017, а от магазина го взех декември 2017.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай

На S9 Plus, който се води по-калпав на батерия от S8 Plus без да махам каквото и да било, правех същите, та даже и по-добри резултати. Да, виждам, че става въпрос за 2 дни на батерия. За мен е напълно излишна гимнастика забраняването на стотици приложения. Още повече, че съм сигурен, че не знаеш повече от половината приложения, които си забранил за какво служат и дали забраняването им не тормози още повече работата на телефона.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Проверил съм всяко едно приложение какво прави и смея да кажа, че съм наясно. Телефонът си увеличи времето в deep doze, стана два пъти по-бърз при инсталиране на приложения и сякаш самият му response time е по-адекватен отпреди. Издръжливостта на батерията почти не се промени.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)