Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да активираме VoLTE на (почти) всеки Xiaomi телефон!

(2019-03-31, 22:27:30)Гeoрги написа:  Тамън с 5G може и да пуснат, ама тогава VoLTE ще е толкова остаряло...

Иначе сериозно, до края на годината няма план да вграждат услугата, по лични прогнози догодина по това време (сериозно).

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Гласовата услуга през 5g ще работи пак така като при 4g през ims, така че няма извинение да не го въведат като услуга в момента и после да надградят да работи с 5g мрежата.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 1 потребител изказва благодарност на batala за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
Аксесоари

(2019-04-02, 09:41:51)doxr написа:  а ПРИ МЕН защо така не се получи.. - само ми изписа '' volte carrier checl was enabled'' ??
а в менюто Настройки- мобилни мрежи, опцията за VoLTE  я няма..
Набери пак кода, carrier check трябва да е disable.
Цитирай

(2019-04-02, 09:55:27)joring написа:  Набери пак кода, carrier check трябва да е disable.

Точно така, трябва да ти изпише- "VoLTE carrer check was disabled". След това потърси опцията за VoLTE в менюто.


Цитирай

От Теленор са увеличили броя на устройствата, които поддържат VoLTE:
https://www.telenor.bg/bg/news/%D0%BD%D0...0%BE%D1%80
Но все още в списъка няма модели на Xiaomi.
[-] 1 потребител изказва благодарност на tsvetanm за това мнение:
  • plevel12
Цитирай

(2019-04-03, 15:14:57)tsvetanm написа:  От Теленор са увеличили броя на устройствата, които поддържат VoLTE:
https://www.telenor.bg/bg/news/%D0%BD%D0...0%BE%D1%80
Но все още в списъка няма модели на Xiaomi.
Нито в новината горе, нито на обичайното място на сайта им не пише пълен списък с устройства. Реално може и да са в него. Поне в ромовете на доста от xiaomi телефоните има набити Теленор настройки за волте именно за България.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 1 потребител изказва благодарност на batala за това мнение:
  • tibuzdrev
Цитирай

(2019-04-03, 16:35:42)batala написа:  Поне в ромовете на доста от xiaomi телефоните има набити Теленор настройки за волте именно за България.

Значи ли това, че:
1. В менюто има опция за пускане на VoLTE, без да е необходимо да се въвеждат разни кодове?
2. Услугата се активира автоматично на СИМ картата (без да се налага ръчкане в други телефони или лъгане на операторки, че ползваме Huawei)?
За мен, ако не са изпълнени тези две неща, телефонът не е официално поддържан.

Сигурно списъкът в сайта и в новината не е пълен, но не са споменали дори и един модел на Xiaomi.
Цитирай

Пълен си е списъка за официално поддържани телефони. Няма какво да се притеснявате, че няма Xiaomi... и ябълка няма и много други. Може би нямат съответните сертификати . Просто документално не са одобрени.
Цитирай

(2019-04-03, 19:29:11)tsvetanm написа:  Значи ли това, че:
1. В менюто има опция за пускане на VoLTE, без да е необходимо да се въвеждат разни кодове?
2. Услугата се активира автоматично на СИМ картата (без да се налага ръчкане в други телефони или лъгане на операторки, че ползваме Huawei)?
За мен, ако не са изпълнени тези две неща, телефонът не е официално поддържан.

Сигурно списъкът в сайта и в новината не е пълен, но не са споменали дори и един модел на Xiaomi.
След като и двата ни оператора използващи тази услуга активират волте на сим карта поотделно и по различни критерии (Теленор вече активира и без да казва, а не е активна стандартно и който успее да се регистрира в ims и да му се появи и опцията за пускане/спиране явно ще се продължи да се използва кода за изключването на волте проверката. Добре, че все пак го има като вариант иначе другия е root достъп. Това мисля, че отговаря и на втория въпрос. Реално всеки телефон с куалком може да работи с волте дори и с вовифи стига да му са пуснати настройки дори и за друг оператор (не всички стават от тези набити в телефоните) стига да има начин да се направи лека модификация в модема на телефона.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

https://www.google.bg/url?sa=t&source=we...Y0t5jxT1aW

Списък на операторите въвели VoLTE в световен мащаб.
A1 както винаги последни въвеждат новостите.
Цитирай

Telenor са пуснали видео разговори по lte (Vilte).

https://www.telenor.bg/bg/news/теленор-с...-разговори
Цитирай

Xiaomi MI 9 SE е добавен в списъка  Storstark


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • suffer
Цитирай

На майка ми и купих Mi Note 3, тя е на Теленор и сега и го пуснах за една минута VoLTE- то, а аз с такъв вече от година все още нямам, защото съм на "Ментел" Sad , голям чеп. Вързан съм към тях, понеже ползвам военна карта...

Та, мисълта ми беше, написах кода за VoLTE, веднага се появи в настроиките включено по подразбиране. Звъннах им и им казах, че съм с ново устройство, на което съм включил услугата от настроиките, но знам, че и те трябва да ми я активират за да мога да я ползвам и за секунда станаха нещата. Голям кеф. Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на RoboCop за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

Здравейте!
За redmi 5 plus... не излиза на лентата, иначе ми е активиран в настройките и съм се обадил на теленор, казаха, че ми е активирана услугата
Цитирай

Нещо те ментерлясват че са ти го пуснали. Рестартирай телефона, ако не си го направил.



Изпратено от моят Redmi 5 Plus.

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай

(2019-04-17, 19:09:38)hapi6 написа:  Нещо те ментерлясват  че са ти го пуснали. Рестартирай телефона, ако не си го направил.

Рестартирах...не излиза
Цитирай

При Редми 5 има една особеност/бъг. Тук колегата го е описал, пробвай по този начин, той също е на Теленор: https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1513306


Цитирай

Колегата е с 5 плюс



Изпратено от моят Redmi 5 Plus.

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай

Тогава би трябвало да тръгне. В менюто на телефона излиза ли опцията за VoLTE и активирана ли е?


Цитирай

(2019-04-17, 19:50:25)milenvn написа:  Тогава би трябвало да тръгне. В менюто на телефона излиза ли опцията за VoLTE и активирана ли е?

Да, активирал съм настройката.
Цитирай

Обади се пак на Теленор утре. Явно не е активирана услугата на сим картата.


Цитирай

(2019-02-05, 00:21:27)milenvn написа:  Благодарение на колегите @Георги и @tuutii13  ъпдейтнах инфото в пост 1 на темата относно активацията на VoLTE при Виваком. Линк към мненията на колегите: https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1538394

Ето новото инфо и тук: Ако за първи път активирате VoLTE при Виваком, по-лесният начин е следния:

Вариант 1 - обаждате се на 123 и казвате, че сте с нов телефон Huawei p20, закупен от техен магазин, но при опит да изпратите смс за стартиране на VoLTE ви дава грешка. Ще ви кажат да ъпдейтнете до последна версия, кажете че току-що сте ъпдейтнали. Могат също да кажат-  в системата вашият телефон излиза Xiaomi, отвърнете че досега сте били с такъв, но вече сте с новия Huawei P 20. Ако ви откажат категорично, не се карайте, просто затворете и след половин час се обадете пак със същата тактика. Ако след 2-3 обаждания до 123 не се получава, не ви остава нищо друго, освен да преминете към вариант 2:

Вариант 2 е старият стандартен досега начин: намирате приятел или в техен магазин, слагате своята сим карта в Huawei P20, P20 pro, Samsung Galaxy S8  или S8+. Изпращате безплaтен  смс "START" на номер 1701. Изчаквате 2-3 минути за отговор, получавате смс, че услугата е активирана. Слагате сим картата в своя телефон и Воала- имате VoLTE  Storstark

С  вариант 1 успях при Виваком! Получи се от първия път. След това рестарт и VoLTE се появи при дръпната надолу щора, заради ноча при МI 8.

Samsung galaxy GTi7500 Samsung galaxy nexus Meizu MX4 Redmi 3pro Huawei nova Redmi Note 5 MI 8 POCO F3 Samsung galaxy a52s
[-] 1 потребител изказва благодарност на bobibmv за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

(2019-04-17, 21:20:54)milenvn написа:  Обади се пак на Теленор утре. Явно не е активирана услугата на сим картата.

Обадих се на оператор/отново/ и ми активираха услугата. Оказа се, че първия път, когато им се обадих, не са я активирали, странно. Сега всичко е ок. Благодаря ви, колеги! Хубава вечер!
[-] 1 потребител изказва благодарност на rumperbg за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

Здравейте. Звъннах на 123 от там ми казаха, че те няма как да ми активират VoLTE, и че нямало забрани да го нямам (след като им казах, че съм с p20). Така ли е или попаднах на нов работник? Big Grin
Цитирай

(2019-04-20, 16:34:46)potrebitel1994 написа:  Така ли е или попаднах на нов работник? Big Grin

Точно това се е случило- служител, който не е обучен или просто се прави на разсеян. Обади се още поне два пъти в различни часови интервали и най-добре в работно време.


Цитирай

При мен на Xiaomi Note 6pro активирах от др. телефон volte и всичко тръгна по мед и масло. След около месец и половина установих, че услугата липсва на телефона. В настройките на телефона всичко е както трябва да бъде. Рестартирах телефона но без успех, някакви идей?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)