Оценете темата:
  • 11 гласа - средно 4.18
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Galaxy S9 / S9+ - резултати, коментари, съвети

Колега напиши какви гимнастики си правил, кои приложения си деактивирал?

Sent from my HMA-L29 using Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
Аксесоари

Ами ще напиша идващата седмица защото съм изключил много неща. Нещо съм изключил и сега google playa не може да инсталирва приложения. Даже с apk пакет нещът да се инсталирват. Трябва да седна на компа когато имам свободно време и да видя от къде идва проблема и да направя списък със приложения безопасни за изключване.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
[-] 1 потребител изказва благодарност на BGDropche за това мнение:
  • koprio
Цитирай

С помощта на Samsung Package Disabler може да изключите доста неща. А ако сте неопитен - има и специална отметка, която е настроена от разработчиците и изключва само нещата, които са безопасни и няма да навредят на работата на телефона.

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
[-] 2 потребители изказват благодарност на Dakata87 за това мнение:
  • BGDropche, koprio
Цитирай

(2019-05-10, 12:10:44)Dakata87 написа:  С помощта на Samsung Package Disabler може да изключите доста неща. А ако сте неопитен - има и специална отметка, която е настроена от разработчиците и изключва само нещата, които са безопасни и няма да навредят на работата на телефона.

Аз също го използвам и съм деактивирал доста ненужни неща  вкл. Bixby
Може да го свалите от тук :
https://apkmb.com/package-disabler-pro-apk/

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай

Аз лично съм доволен от телефона и батерията. В началото на Oreo държеше г/д 2 дни с нормална употреба. От както минах на Pie имах повишено използване на батерията от Facebook, Messenger, Google Play и други системни приложения. Правех средно м/у 2 - 4 часа екран. Напавих reset и се пооправи. След мартенския update се държи много добре при мен. Много рядко играя игри на телефона. Нормална употреба предимно на 4G. Днешният ми рекод е изцяло на Wi-Fi без пестене на енергия. Smile


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

И 9 часа кво си правил? Само Messenger се вижда да е бил използван


Ето мен от снощи

[Изображение: gipu1vN.jpg]

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

BGDropche Чакам инструкции Smile

Sent from my HMA-L29 using Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай

..[Изображение: 5c2cfd92e81a17dfaf2f9a6390480b3f.jpg]

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Цитирай

https://imgur.com/a/gI2TPJH

Каквото и да се прави. Файда има само първите 3 - 4 дена. След това е същата работа

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

Не съм си променил потреблението, но батерията е доста зле. Основно WiFi!

https://ibb.co/0BGQnSZ

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай

One UI е изключително лек. Проблемите идват от Bloatware на Samsung. Има десетки безполезни приложения които хабят батерията, а реално НЕ правят нищо.

След като направих едни гимнастики които все още тестам и за това не пиша какви са за да не се набута някои и да си играе да дава фабрични постоянно.

Телефона със чист One UI фръкна. Работи много леко и мазно. Батерията също се подобри

@koprio извинявам се за забавянето ми но все още тествам какви неща са безвредни за спиране и кои не. Тествам и със различни настройки и наблюдавам бъговете които са малки и могат да се прижалят на фона на текущата ви батерия.

Днеска беше зле. 18:52 и съм на 3 часа екран.

Споделях за малко интернет но не мисля че трябваше да бутне толкова батерията. Също така след като телефона се научи как го ползваш и става по зле. Учи се за 3 4 дена. Бях със по 7-8 часа екран. Днеска видях че надписа Learning се махна и батерията стана меко казано на половина.
Сега съм изключил опцията Adaptive Battery и ще видя дали утре има промяна.

Има нещо гнило в този нов андройд.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
[-] 1 потребител изказва благодарност на BGDropche за това мнение:
  • koprio
Цитирай

Ши счупа тос тиливизор
[Изображение: b251d0ecf043fb464e649b69a8fede90.jpg]

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай

Въобще съм му теглил майната, бучкам бързото зареждане вадя го и тва е. На wi-fi бива, на 4 g трагедия, сложил съм го на 3g и стана малко по-така. Проблема е че на 4 g ми пече яко и батерията как ми се топи е просто неуписуемо за това наистина като че на 3g съм по-добре. Върнал съм тела на oreo.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Нямам обяснение за тази глупост при 4G. Вкъщи на wi fi се държи супер, но на работа при включен 4G е отвратително зле. Пуснал съм го да се продава за без пари...

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Цитирай

Чудя се дали ако беше с дракона щеше да е така и с 4 g и като цяло. Не искам да го продавам, като цяло си ме кефи.

Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk
Цитирай

Аз нямам проблеми с батерията, явно е индивидуално. Но съм с S9+ ,  а хората повечето се оплакват от  s9.
Цитирай

Еми средно по 4 - 5 часа екран правя. Само първите дни е добре

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

Здравейте. От известно време забелязвам ,че при нормално зареждане на телефона с оригиналната зарядно и кабел ми прави едни странни работи, като ми изписва зареждане до 100% 4 часа и нещо, и ми пише че е "зареждане с USB". Вадя зарядното от контакта и като го включа отново се оправя и си пише "час и нещо, зареждане с кабел". На какво може да се дължи?

Samsung S20 plus
Samsung S10
Samsung S9 plus
Samsung S8
Samsung S6
etc.
Цитирай

(2019-05-17, 20:21:07)iliev80 написа:  Здравейте. От известно време забелязвам ,че при нормално зареждане на телефона с оригиналната зарядно и кабел ми прави едни странни работи, като ми изписва зареждане до 100% 4 часа и нещо, и ми пише че е "зареждане с USB". Вадя зарядното от контакта и като го включа отново се оправя и си пише "час и нещо, зареждане с кабел". На какво може да се дължи?

На мен това ми го направи преди време и си изчистих порта на телефона. От тогава всичко е точно.

Xiaomi Mi 10 бесния китаец, Samsung S9+ Корейската печка, Lg G5- в заслужена пенсия.
Цитирай

И при мен го прави. Без значение с какво го зареждам. Но майче е само визуален проблем защото зареждането си е добро пак

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

При мен на безжичното зарядно си пишеше зарежда се безжично. Само на кабел пишеше зарежда се бавно.

Xiaomi Mi 10 бесния китаец, Samsung S9+ Корейската печка, Lg G5- в заслужена пенсия.
Цитирай

(2019-05-17, 19:47:32)wer_aac написа:  Аз нямам проблеми с батерията, явно е индивидуално. Но съм с S9+ ,  а хората повечето се оплакват от  s9.

Проблема го има и при моя S9+, засега единственото решение за мен е OLX, това е безобразие, толкова скъп телефон, а да не може да изкарам един работен ден. Другия ми телефон Мейт 20 под 10 часа екран не пада

Sent from my HMA-L29 using Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай

Как е възможно да ви издържат тия хуавеи толкова не знам. Mate 10 pro взимах падаше си и тва е. 5 ч екран беше максимума.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай

[Изображение: f0f01c0d6ab24e74d59dfaafeb1cedcd.jpg][Изображение: 529574419952ec8e79cf0ca6df425913.jpg][Изображение: 279b25097496add73428f6f31eba27c8.jpg]
Това е без игри на wifi

Sent from my HMA-L29 using Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
[-] 1 потребител изказва благодарност на koprio за това мнение:
  • Marto.g
Цитирай

Хора, вчера се прибрах от Девин, 3 дена бях там.

И веднага излезна 4G+ със скорости над 130mbps
https://imgur.com/a/72nz2E7

На виваком съм. На повечето места където бях си имаше нормално 4G със фулл покритие и.

2018 и 2017 лятото като бях още със Xiaomi Mi5 и бях на A1 се получаваше същото. Има 4G+ бърз но на места където съм аз имаше фулл обхват 4G.

Батерията ми падаше с 1 - 2 идеи по бързо от това в Пловдив пък и тогава беше с прецакана батерия и телефона не се славеше с батерия и викам си ай нещо от телефона е.

Сега като смених на S9+ и Vivacom забелязвам АБСОЛЮТНО същите симптоми в Девин. Нямам идея защо на 1 място хаби повече батерия а на друго не. Не е защото съм далеч от клетките и се мъчи да направи връзка. И на двете места (Девин/Пловдив) съм точно под клетките. На някои места в България като бачковския манастир изкарах 9 часа екран. Връщам се и оп айде 4 часа екран.
При батерията пише че е използвано Android OS повече.

Нямам си и на идея. На други оператори и на други места хаби по малко а на други оператори и на други места хаби повече.


Не намирам смисъла.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)