Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony Xperia 1 - първият телефон с 4K HDR OLED дисплей
#26

(2019-03-02, 10:36:08)gurcayy написа:  Щом казваш...Не ми се спори, но Сони са трагични откъм батерии.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Като размер може би, но като оптимизация са много напред. Моя XZ2 с 3100 mah батерия прави средно 6-7 часа sot, което е напълно удовлетворяващо и ми стига за един ден. За един смартфон важното е да изкарва до края на деня, тия гимнастики да ти трае два и повече дни са ми леко безсмислени.

Изпратено от моят H8216 с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#27

Потребителите на телефона ще имат достъп до снимките в RAW формат
Цитирай
#28

Sony изплюха камъчето защо досега камерите им са изоставали
Мобилния и отдела на alpha камерите не са обменяли инфо
С две думи гласно или не, тези от alpha не са искали хората да предпочетат телефон вместо техен продукт
В момента това е променено и първия продукт е Xperia 1

...доста странно мислене , при положение че на пазара има и други телефони които хората купуват за да снимат
Цитирай
#29

При положение, че държиш повече от половината пазар за камера сензори в световен мащаб, а телефонния е нищожен, мисля че не е толкова странно.

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи
Цитирай
#30

Затова е нищожен
Ако е стратегически - ок
Цитирай
#31

Мдам, ето ги и целия материал (на английски), ако на някой му е интересно.

http://www.xperiablog.net/2019/03/04/her...potential/

Да, донякъде е странно, но и донякъде логично. Странно е, защото и двете дивизии са част от една и съща фирма. Логично е, защото Alpha е един от трите най-големи играчи на пазара за професионални апарати и е нормално да желаят да запазят позицията си. По същата причина премахнаха брандовете Walkman и CyberShot от Xperia, за да могат да ги продават като отделни продукти.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#32

Да видим Сони ще се вземат ли в ръце и с камера функциите. На мен ще ми е интересен следващия модел, защото ще е изцяло проектиран под ръководството на Кимио.

А засега камерата и на Xperia 1 e обещаваща.
Цитирай
#33

Поствам, един абзац от интервюто, защото много ми хареса тази част:

Цитат:“Normally when you take a picture, the phone will then compress it into a JPEG and then add the noise reduction. How Alpha does it is that it takes the Raw image, adds the algorithm to reduce the noise on the Raw image, then compresses it to JPEG, then you put noise reduction on top. That’s how Alpha is doing it. From Xperia 1, that’s how Xperia 1 will do it as well. So from a noise reduction point of view, it’s going to be massively improved compared to even XZ2 Premium. That’s going to be a big step up.”

Цитат:“Обикновено, когато правите снимка, телефонът ще я компресира в JPEG и след това ще добави намаляването на шума. При Alpha това става, като се взема Raw изображението, добавя се алгоритъма за намаляне на шума върху Raw изображението, след това го компресира в JPEG, след което поставя намаляване на шума отгоре. Така го прави Alpha. Започвайки с Xperia 1, така ще се случват нещата и в Xperia 1(б.р. от Xperia 1 и за в бъдеще, демек). Така че от гледна точка на намаляване на шума, ще има значително подобрена дори в сравнение с XZ2 Premium. Това ще бъде голяма крачка напред. "
Цитирай
#34

(2019-03-02, 11:03:12)whitehart написа:  Като размер може би, но като оптимизация са много напред. Моя XZ2 с 3100 mah батерия прави средно 6-7 часа sot, което е напълно удовлетворяващо и ми стига за един ден. За един смартфон важното е да изкарва до края на деня, тия гимнастики да ти трае два и повече дни са ми леко безсмислени.

Изпратено от моят H8216 с помощта на Tapatalk
Подкрепям и моят прави около 7 часа дисплей на мобилни данни. Имах Samsung S9, който се оказа дефектен и така и не ми признаха гаранцията- правеше около 5 часа.

Изпратено от моят H8216 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#35

Предварителни поръчки вече налични в Амазон де

https://www.amazon.de/Sony-Smartphone-Du...way&sr=8-2

€950 + подарък 64 GB карта.
Цитирай
#36

Доста нереална цена
...някъде в северните страни подаръка беше WH-1000XM3
Цитирай
#37

Официалната премиера на Xperia 1 в България е насрочена за края на май, което означава, че получаваме флагмана успоредно с всички европейски пазари. За САЩ беше обявена сумата от $950, а у нас се очаква да видим Xperia 1 на близка до тази на останалите флагмани цена.
 [Изображение: f0bcfb9cbdf7.jpg]
Източник: >>>>>>

 
Цитирай
#38

Sony Xperia 1 - първи поглед:

 
Цитирай
#39

Появи се в Технополис на 1750лв.

https://www.technopolis.bg/bg/Mobile-pho...K/p/573216
Цитирай
#40

И в Теленор го мернах, но още няма цена. Имам идея да замени моят U12+. Само трябва да видя как ще стои в ръката, защото тези размери малко ме притесняват.
Цитирай
#41

Sony официално стартираха продажбите на новия си флагман на територията на европейския континент. Устройството вече е налично в редица страни, сред които Италия, Холандия, Германия и Великобритания. В кратки срокове Xperia 1 ще е достъпен и в другите държави от ЕС. Цената на смартфона е €949. Потребителите могат да открият и специална оферта на модела в мрежата на Amazon, която включва като подарък microSD кара с 64GB памет.

 
Цитирай
#42

Sony Xperia 1 - тест камера в реални условия: https://www.phonearena.com/news/Sony-Xpe...s_id116441

 
Цитирай
#43

Ако снимките са реални, а не някаква измама
мога да кажа че това са най-добрите кадри които съм виждал от телефон
Все едно че е безогледалка с добър обектив.
Дано е истина...
Цитирай
#44

(2019-05-31, 21:28:39)solo5 написа:  Ако снимките са реални, а не някаква измама
мога да кажа че това са най-добрите кадри които съм виждал от телефон
Все едно че е безогледалка с добър обектив.
Дано е истина...

Снимал ли си с такъв апарат?
Цитирай
#45

Да. Защо питаш?
Цитирай
#46

Защото тези снимки нямат нищо общо с такива от безогледален апарат
Цитирай
#47

Качеството от приложените снимки ме впечатли.
Дано не са снимани с нещо различно, както някои марки  правеха навремето

Тази снимка ми допадна най-много като детайл
[Изображение: Telephoto.jpg]
Цитирай
#48

Нищо общо няма с кадър от безогледалка. Никак не е лош, но не е и впечатляващ.

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
Цитирай
#49

(2019-06-01, 12:01:31)maktub19 написа:  Нищо общо няма с кадър от безогледалка. Никак не е лош, но не е и впечатляващ.

Някой ако има такъв кадър да го постне моля, за да може да направим разликата.......

Huawei P 40 Pro    Angel
[-] 1 потребител изказва благодарност на doktorra за това мнение:
  • scorceni
Цитирай
#50

Скоро ще излезе ревюто на gsmarena и ще видим
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)