Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на телефон около 900 - 1000 лв
#1

Здравейте, предстои ми да сменя моя Huawei P8 с ново устройство и много се чудя какво да избера.
Вариантите на които се спрях са следните:
Samsung S9 Plus
Xiaomi Mi 9
Huawei P20 Pro
Honor View 20
Huawei Mate 20 Pro (който пък надхвърля бюджета ми, но да кажем, че мога да направя лек компромис)
Интересува ме като цялостното представяне кой е най-добър и какво ще ми препоръчате, важни са и батерията, качество на снимките и красив дизайн. Поне две или три години да мога да разчитам на него, нямам възможност често да си сменям телефона, а игри не играя.
Цитирай
Аксесоари
#2

За тия пари , защо не вземеш p30?

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
Цитирай
#3

От тези всеки ще ти свърши работа, но да не ти ги описвам кой какво предлага и кои са им слабите места, нещата, които си посочил, че са ти важни вземи Huawei Mate 20 Pro, защото има най-голяма батерия, прави най-добри снимки, а това за дизайна можеш да си го прецениш само ти, защото вкусовете се различават.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#4

(2019-06-03, 22:25:41)tiesto_pld написа:  За тия пари , защо не вземеш p30?

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk

Ами мина през ума, но не са ли Mate, S9 plus и Мi 9 по-добри от P30ката, ако е P30 Pro e ясно, ама чистата 30ка....

(2019-06-04, 07:34:49)hazART написа:  От тези всеки ще ти свърши работа, но да не ти ги описвам кой какво предлага и кои са им слабите места, нещата, които си посочил, че са ти важни вземи Huawei Mate 20 Pro, защото има най-голяма батерия, прави най-добри снимки, а това за дизайна можеш да си го прецениш само ти, защото вкусовете се различават.

Да, и аз все повече клоня към него, може би както казах, само цената ме спира, но сериозно го обмислям. 
А за Mi9 какво ще ми кажете, имам леки предубеждения все още към марката, въпреки, че знам че са добри и никой друг не предлага такова съотношение между цена и качество.
Цитирай
#5

Няма общо ,P30 дори го предпочитат повечето от Pro версията,заради цената си и,че няма много разлика в камерите.Можеш да разгледаш раздела за телефона в форума.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
Цитирай
#6

Delirium колега според мен за сумата която си приготвил се насочи към Mate 20 Pro. Аз минах от iPhone X на мейта преди няколко дни и не съжалявам. Снимките са уникални, батерията е бетон . За първи път съм с Huawei но съм много приятно изненадан. Няма да съжаляваш. Сравнявах го и аз с Р30pro преди да го взема но за мен мейта е по-добре - дисплей, снимки.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro
Цитирай
#7

Pixel 2 XL

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#8

Pixel 3A

 
Цитирай
#9

Mi 9 или S10e. Разликата им е близо 200лв,лично бих взел Mi 9-ката.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай
#10

Извинявам се, че се намесвам в темата ви, но понеже и аз съм пред същата дилема (същата сума, същите телефони, същите изисквания), да попитам - не ви ли притеснява драмата покрай Huawei?
[-] 1 потребител изказва благодарност на AAIIRR за това мнение:
  • tiesto_pld
Цитирай
#11

(2019-06-04, 18:29:17)AAIIRR написа:  Извинявам се, че се намесвам в темата ви, но понеже и аз съм пред същата дилема (същата сума, същите телефони, същите изисквания), да попитам - не ви ли притеснява драмата покрай Huawei?
Не,драмата е за драматичните герои.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
Цитирай
#12

(2019-06-04, 18:29:17)AAIIRR написа:  Извинявам се, че се намесвам в темата ви, но понеже и аз съм пред същата дилема (същата сума, същите телефони, същите изисквания), да попитам - не ви ли притеснява драмата покрай Huawei?

Защо след като му предлагат модели, които вече са на пазара и се поддържат? Аз не съм чул нещо да се променя за вече излезлите модели...

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#13

И аз съм за Mate 20 Pro

S9+ Никак не е лош, но ако 5 часа екран те оправят е добре

Погледни и Redmi K20 Pro много добро телефонче

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
[-] 1 потребител изказва благодарност на BGDropche за това мнение:
  • hitman
Цитирай
#14

Има вариант и да поизчакаш малко и да вземеш K20 Pro
Цитирай
#15

A Nokia 9 pure view?
[-] 1 потребител изказва благодарност на AAIIRR за това мнение:
  • tiesto_pld
Цитирай
#16

(2019-06-05, 06:52:18)AAIIRR написа:  A Nokia 9 pure view?

За този конкретен модел бих посъветвал да се тества в някой техно магазин ако го предлагат. Това, което съм чел по ревюта като недостатъците на телефона, са слаба батерия и дълго време (няколко секунди) за направата на една снимка. За второто няма как да не е така. Много телефони имат по няколко камери, но в даден момент работи само една от тях, докато при Нокиа 9 винаги активираш 5 камери наведнъж. На едно място бях попаднал на сравнение на снимки с Пиксел 3 и съответно пикселът би с детайли в затъмнено помещение въпреки, че снима само с 1 камера. Ще потърся въпросното ревю и ако го намеря ще го пусна.

Edit: Да не пускам нов пост, намерих ревюто, което визирах. То е в tomsguide, но нещо не ми дава да пусна линка към статията. На който му трябва, може да я потърси в google с това заглавие - Nokia 9 PureView Review: A 5-Camera Flagship Contender
Ето въпросните снимки:
Нокиа 9 в затъмнено - линк
Пиксел 3 в затъмнено - линк
При зуум детайлите над полилея в дъното мисля, че са по-добре при пиксела.

Междувременно попаднах и на ревюто на Redskull, където между 3:50 и 4:50 могат да се видят нощни снимки на Нокиа 9 и Пиксел 3 ХЛ - линк
[-] 2 потребители изказват благодарност на galaxian за това мнение:
  • AAIIRR, hitman
Цитирай
#17

(2019-06-04, 18:29:17)AAIIRR написа:  Извинявам се, че се намесвам в темата ви, но понеже и аз съм пред същата дилема (същата сума, същите телефони, същите изисквания), да попитам - не ви ли притеснява драмата покрай Huawei?
Първоначално много се притесних и изцяло се отказах от Huawei, но като премислих нещата реших, че съм склонна да рискувам, вече излезлите модели ще продължат да получават поддръжка и имат достъп до Google, а и предполагам, че ще се намери изход от тази сутиация. Пък и съм си голям фен на Huawei.
(2019-06-04, 19:12:13)BGDropche написа:  И аз съм за Mate 20 Pro

S9+ Никак не е лош, но ако 5 часа екран те оправят е добре

Погледни и Redmi K20 Pro много добро телефонче
Redmi K20 ми хвана окото със сигурност, но има едно голямо "НО", тази изскачаща камера изобщо не ми харесва.

(2019-06-04, 08:22:00)tiesto_pld написа:  Няма общо ,P30 дори го предпочитат повечето от Pro версията,заради цената си и,че няма много разлика в камерите.Можеш да разгледаш раздела за телефона в форума.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 Добре, признавам че ме накара да се замисля сериозно.  Big Grin
[-] 1 потребител изказва благодарност на delirium755 за това мнение:
  • AAIIRR
Цитирай
#18

(2019-06-05, 06:52:18)AAIIRR написа:  A Nokia 9 pure view?
Твърдо не,имаше кратък период в който и з се бях насочил към него но както по-горе колегата писа има само негативни ревюта този модел.Можел да провериш в нета, си камерите наистина са зле ,за парите си е абсурден телефон.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на tiesto_pld за това мнение:
  • AAIIRR
Цитирай
#19

delirium755, извинявай, че питам и аз в темата ти, надявам се да съм полезна и на теб!

Благодаря за отговорите за Нокията! Твърдо отпада.
Попада ми изгодна оферта за HTC 12+, за него мнения?
[-] 1 потребител изказва благодарност на AAIIRR за това мнение:
  • tiesto_pld
Цитирай
#20

(2019-06-05, 06:52:18)AAIIRR написа:  A Nokia 9 pure view?
Бих се въздържал, особено ако ти трябва за снимки, ще си все без батерия - постобработката им я гълта яко.

 
Цитирай
#21

(2019-06-05, 09:48:00)AAIIRR написа:  delirium755, извинявай, че питам и аз в темата ти, надявам се да съм полезна и на теб!

Благодаря за отговорите за Нокията! Твърдо отпада.
Попада ми изгодна оферта за HTC 12+, за него мнения?

Разбира се, няма никакъв проблем.  Smile
Цитирай
#22

(2019-06-05, 09:48:00)AAIIRR написа:  delirium755, извинявай, че питам и аз в темата ти, надявам се да съм полезна и на теб!

Благодаря за отговорите за Нокията! Твърдо отпада.
Попада ми изгодна оферта за HTC 12+, за него мнения?
За какви пари

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
Цитирай
#23

(2019-06-05, 09:53:55)tiesto_pld написа:  За какви пари
Sent from my Pixel 2 using Tapatalk

699 лв.
[-] 1 потребител изказва благодарност на AAIIRR за това мнение:
  • tiesto_pld
Цитирай
#24

(2019-06-05, 14:29:37)AAIIRR написа:  699 лв.
Бих избрал Пиксел 2/2xl за тия пари втора ръка

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
Цитирай
#25

Аз лично не бих се насочил към бранд/ телефон с неясно бъдеще.

Съвет, вземи каквото и да е - Xoiami,  1+, Samsung, Pixel  , но не и Huawei. Освен ако не ти е проблем да нямаш софтуерна поддръжка.

В момента имат 3 месеца да ползват андроид, след това лиценза им изтича. Което значи без повече актуализации за системата.  Не случайно следващия им телефон Mate ще е с тяхната OS.

И все пак, ако това не притеснява, може да пробваш последния им флагман. В момента хората масово продават и скоро ще им падне много цената. Аз мисля да изчакам още един, два месеца да видя до колко ще намалят цената на P30 Pro. Принципно съм се насочил към друг телефон, но ако изпадне някое П30 за под 500лв, бих го взел. Предвид сегашното състояние на фирмата и толкова са му много.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)