Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Aliexpress-всичко,което трябва да знаем !

Да бе, само ти да знаеш, а дугите ...студена вода Big Grin

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
Аксесоари

(2019-06-19, 19:12:16)duhh написа:  Здравейте, някой с опит в разправията с митница Пловдив? Пратката беше пренасочена към тях в петък 14ти,в понеделник получих писмо покана и изпратих на въпросния мейл изискваните документи. До момента ни вест ни кост от тях. В пощата ми казаха, че до 3-4 дни ще е освободена и ще е при мен. А по телефона служителката в митница ми казва до 5-6 работни дни ако всичко е ок. Та въпроса ми е, има ли смисъл аз да ходя лично да си я освободя утре и дали ще стане номера за един ден или да си я чакам близката седмица две?

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk

Лично не можеш да освободиш пратка, трябва ти митнически агент - така ми отговориха на мен преди години, не вярвам да са се променили нещата. Аз бих си платил на пощата те да я освободят.
Цитирай

Въпроса не е в плащането, а във времето за което ще я освободят те и на писмото пише че може сам да се представям[Изображение: 5663c9317cf32be0ec08b28c6c995a02.jpg]

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Може и сам да освободиш пратка, но ще ти трябва EORI номер, който ти се издава от митницата.

LG G2 32 GB  LG G4 SAMSUNG GALAXY S8, MI 9 6/64
Цитирай

Не си заслужава разправията според мен. Този EORI номер се заплаща, а отделно в София например се губи половин работен ден- иди там, печат тук и т.н. Всички знаем глупостите на държавната администрация. Плати си на пощите 15 лв. да те представляват- става за ден, два след като има дадеш изискваните документи.

И най-важното- не си губиш времето и нервите с чиновници, които всички ние издържаме, а не могат работа за 5 ст. да свършат...


Цитирай

ЕОРИ номер е безплатен. Не се плаща. Важи до следваща глупост която измислят, тоест доста дълго и също важи в целия ЕС. Един път издаден може да си правиш справка по телефона дори за него.

Sent from my LM-G710
Цитирай

^ Хубаво е, че е безплатен. Имах спомен, че се заплаща, но явно съм се заблудил от другите глупости и таксички, които се налага да платиш в митницата. Ето тук един много красноречив разказ за действителноста в Столична митница: https://dariknews.bg/novini/komentar/eva...ica-461252


Цитирай

За София не знам. Предполагам че е зле и може да се очаква какво ли не. Но на мен в друга митница ми изкараха еори номера за 5 минути, без да чакам и без никакви размотавания и подобни.

Sent from my LM-G710
Цитирай

В крайна сметка реших да чакам и разчитам на пощата,нищо че пратката е при тях от миналия петък.Явно ще се минава през Англия или Германия с gabco за в бъдеще.

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Здравейте ! Искам да си поръчам едно Lenovo Z6 pro , в момента го има намален при 1 търговец на 670лв, но няма опция през DHL ? Това означава ли че ще бъде спрян на митницата? Дайте съвет от къде ще бъде най изгодно и сигурно да го поръчам?  Smile Smile Smile

Samsung S2>Samsung S2>Meizu MX4>Samsung C6>Samsung Note8
Цитирай

Ако е с DHL, със сигурност ще мине митницата при директна дестинация до тук. Иначе така има шанс без митническа проверка, но всичко е въпрос на късмет.

 
Цитирай

Търся здрава стойка VESA 400 x 400 за 50 инчов ТВ, с чупещо рамо, към 30тина лв.
Това доставя ли се до БГ?
https://www.aliexpress.com/item/32629594...st=ae803_5


Ако не да поръчвам от съседите..

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

Да, обаче само с DHL, като таксата е по-голяма от стойността на самата стока.

 
Цитирай

Някой да ми каже дали Mi Global работи, от вчера се опитвам да купувам неща, но дава грешка и количката си стой празна.
Не е от самото Али, от други магази става.
Пробвайте нещо да вкарате в количката, ако го вкарам насила add to cart тогава казва, че продукта не съществува, пробвах с доста неща включително и mi band, надали всичко е изчерпано.
Цитирай

(2019-07-07, 05:34:42)Victormihov написа:  Някой да ми каже дали Mi Global работи, от вчера се опитвам да купувам неща, но дава грешка и количката си стой празна..
Работи си:


Прикачени файлове Миниатюри
   

 
Цитирай

Виж колко итема има в количката ти.Ако са на д 100,започват аномалиите!
Цитирай

Ако си с мобилната версия, изчисти кеша на приложението и опитай пак.

 
Цитирай

Благодаря на всички, неща са ме баннали, с друг акаунт става.
Цитирай

Остана ли начин да се пращат от старите съобщения? Магазина преди ми отговаряше на тях, сега пращам тия чатове и нищо. Аз виждам, че не са го прочели. Но дори като отворя старите съобщения има кутия за писане, но не и за изпращане.

Samsung Galaxy S4
Цитирай

Май вече са само с чатовете. И да ти кажа ми отговарят доста бързо. Тъпото е че не са конвертирани старите.
Цитирай

(2019-07-09, 17:59:06)pavelcheto написа:  Остана ли начин да се пращат от старите съобщения? Магазина преди ми отговаряше на тях, сега пращам тия чатове и нищо. Аз виждам, че не са го прочели. Но дори като отворя старите съобщения има кутия за писане, но не и за изпращане.
Имаш хистори на съобщенията. Оттам може да продължиш да си пишеш с търговците.

 
Цитирай

Не можеш по стария начин! Ти провери ли или просто си пишеш защото си видял че старите съобщения стоят?
Цитирай

(2019-07-09, 18:36:47)degman написа:  Не можеш по стария начин! Ти провери ли или просто си пишеш защото си видял че старите съобщения стоят?
Съобщенията си стоят, опцията за продължаване за чат с търговеца си е активна - поне при мен е така.


Прикачени файлове Миниатюри
   

 
Цитирай

Я му пиши Thanks да видиш дали ще стане. Нищо не е активно и при теб Wink

Sent from my LM-G710
Цитирай

Пълно мазало е, триеш те се появяват отново... По един начин на приложението, по друг на компютър...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 4 гост(и)