Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни актуализации на Huawei P20

Съгласен съм. Мислех септември като се върна от морето да си закупя p30 pro но като гледам май пак ще се върна към скъпия iPhone. Смисъл това не го казвам за фукане : пример 6s който имам вече е с ios 12 по едно и също време заедно с XS max-a на гаджето ми. Някак не възприемам за адекватна политиката на huawei спрямо тези ъпдейти, а и да не говорим че от както съм с 9 качеството на портрет режима на предната камера е отвратително и НЕ - не е от "задай му фабрични" просто са добавили разни ефекти които изобщо развалят качеството на изображението (казвам го като любител фотограф) надявам се с тази актуализация отново да заобичам п20-ката си, ако ли не - 1000 лева на боклука ?

Sony Ericsson Xperia X10 mini R.I.P. > Alcatel one touch IDOL 6030X STOCK 4.2.2 > iPhone 5S 64GB >iPhone 6> iPhone 6S >iPhone 8> iPhone X > Huawei P20 
Цитирай
Аксесоари

Преди два дена се актуализира на жена ми P20 до EMUI 9.1. Спокойно, вече са я пуснали и въпрос на време да я получите.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
[-] 2 потребители изказват благодарност на ganchev за това мнение:
  • Ferotakis, pgg_2000
Цитирай

Тъмно го сложих. Гледайте от настройки-актуализация, на HiCare пишеше, че няма нищо.Една тъмна тема да бяха сложили, какво като не е АМОЛЕД екран.. Иначе се усеща по-бързичко, иконите са променени, нови анимации и тук-там пипани неща по интерфейса

Huawei P20
Цитирай

И при мен дойде преди малко го флашна усеща се разлика доста бързичко стана, фикснали са създаване на видео което крашваше quick вече си има собствено приложение. Тепърва ще тествам другите работи

Sony Ericsson Xperia X10 mini R.I.P. > Alcatel one touch IDOL 6030X STOCK 4.2.2 > iPhone 5S 64GB >iPhone 6> iPhone 6S >iPhone 8> iPhone X > Huawei P20 
Цитирай

И при мен дойде току що .Все още се изтегля .Ще го получим всички само търпение.
Цитирай

Как са Ви батерийките след ъпдейта ? Моята нещо странно дрифти до 88% и после спира ...

Sony Ericsson Xperia X10 mini R.I.P. > Alcatel one touch IDOL 6030X STOCK 4.2.2 > iPhone 5S 64GB >iPhone 6> iPhone 6S >iPhone 8> iPhone X > Huawei P20 
Цитирай

Аз все още съм без актуализация
Цитирай

И аз от вчера съм с ъпдейт. Първите ми впечатления са, че телефона е по бърз, отключването с пръстов отпечатък е светкавично. За сега батерията се държи нормално.
Цитирай

Само аз ли все още съм без актуализация?
Цитирай

(2019-08-07, 07:42:58)mi6et0 написа:  Само аз ли все още съм без актуализация?
Спокойно, аз също. Ставаме поне двама ?

Vall, Huawei Р30 Pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на vallio74 за това мнение:
  • mi6et0
Цитирай

И при мен дойде снощи  Stolt


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

(2019-08-08, 21:49:13)vallio74 написа:  Спокойно, аз също. Ставаме поне двама ?
И при мен няма все още! Ще дойде ?

GALAXY A5/2015--> Huawei P20 PRO
Цитирай

За нашият модел ще има и 10-ка
Цитирай

(2019-08-09, 08:22:58)mi6et0 написа:  За нашият модел ще има и 10-ка
Ха дано, само да не е "оакана". С 9.1-то са се справили добре.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай

Ами все още не е дошла при мен 9.1 и няма как да изкажа мнение
Цитирай

(2019-08-09, 06:54:47)pgg_2000 написа:  И при мен дойде снощи  Stolt
Какъв шрифт ползваш?

Sony Xperia Z1 Comapct Black
Sony Xperia Z5 Green
HUAWEI P20 Midnight Blue 
Цитирай

Аз съм от няколко дни с него, харесва ми, батерията е една идея по-добра, както и сеньора за автоматично отваряне на обаждане.
Цитирай

Забелязвам и промяна в скоростта на сваляне в положителна посока


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

(2019-08-10, 12:35:56)lost in написа:  Забелязвам и промяна в скоростта на сваляне в положителна посока

Промяната в скоростта е от повечето лента използвана за лте, а не е в следствие на софтуерната актуализация.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

Имам го от една година
Редовно тествам връзката, на едно и също място заставам при тестовете
За първи път достига такава скорост
Може и да няма връзка, но може и да има
Цитирай

Здравейте,
Да се включа и аз в дискусията относно ъпдейт 9.1 за P20 (EML-L29).

Аз лично намирам повече минуси за ъпдейта и очакванията ми явно са били доста високи. Започвам да изброявам всичко негативно след ъпдейтването:
- първия ден телефона беше леко по- бавен, но (може би с помощта на AI) на следващия ден се стабилизираха нещата, някак си телефона се адаптира към ъпдейта. Цялата работа със системата EROFS не можах да я усетя, ама въобще. Не знам за вашите P20-ки, но на моя имах доста лагващи анимации на основни, ненатоварващи приложения (с performance mode проблема изчезва, но все пак е дразнещо) - на 9.0 имах лаг при swipe ъпдейтване на прогнозата на оригиналния weather app, същото е със swipe анимацията в инстаграм за отиване към съобщенията, забавяне при отваряне на hi search, при минимизиране на youtube видео също анимацията не е от най- гладките. Всичко това очаквах да бъде поправено, тъй като ъпдейта е значителен и с голям размер. Нищо от това не се промени, освен че hi search на моменти се отваря гладко и най- лошото е, че при преминаване на landscape <-> portrait в youtube вече ми лагва, което е супер натоварващо.
- тъй като в статия бях чел, че ъпдейта ще съдържа "updated visual UI" & "added natural sounds" очаквах новите теми, с които бе представен p30, да бъдат пуснати и на нашето у-во и да ни бъде обновен списъка със звуци. Нищо от това не се случи.
- в повечето случаи RAM паметта в момента ми стои на 1.87GB свободни (на 9.0 беше около 2.24GB), а няма на какво отгоре, не съм инсталирал нови приложения и самия ъпдейт не добавя толкова много неща, които да ползват тази памет. Все пак това са си средно към 500 MB.
- добавиха ми се 2 нови Huawei песни в Music, out of nowhere
- когато ми пристигна ъпдейта, текста с описание на новостите беше доста лаконичен, очаквах повече тъй като от доста време го подготвяха
- добавили са стартиране на google assistant чрез power button, а не не сетиха едно knock- to- wake да добавят
- източването на батерията в standby режим няма осезаема промяна, но при ползване батерията по- бързо пада спрямо 9.0
- на 9.0 имаше готина анимация при fingerprint отключване към home screen някак си wallpaper-а се плъзгаше. Сега това специално го няма, а има анимация при fingerprint отключване към приложение има някаква си fade анимация - много несериозно.

Почти не намирам плюсове към ъпдейта, а чета, че колегите по- горе са доволни и всичко им се отваря по- бързо, което ме навежда на мисълта дали проблема не е в моето у-во и дали да не му пусна едни фабрични настройки.
Моля, ако някой знае как да реша някои от гореспоменатите проблеми да сподели. Най- много ме тормозят лагващите анимации, които са недопустими за телефон струващ 1000 лева.

Честно казано съм доста разочарован, тъй като ъпдейта го подгодтвяха няколко месеца, а нашето у-во попада в категорията flagship за 2018 година.

Vorsprung Durch Technik
Цитирай

След ъпдейта забелязвам и проблем с актуализацията на вирусната база данни във вграденото антивирусно приложение. Не се актуализира от близо 10 дни. Забелязах и бавно отваряне на консумацията на батерията и по-специално при проверка за хардуерните консуматори. Общо взето този дългоочакван ъпдейт не е нещо особено едно оправя друго разваля, но е така и при другите производители не всичко е идеално така че това е положението. Едно нещо ме дразни много е че няма никакво подобрение на разхода на батерия както в стенбай така и в натоварване. Липсват оптимизации в това отношение, струва ми се че от батерия с подобен капацитет (3400mAh) може да се извлече много повече.
Цитирай

(2019-08-11, 20:02:05)andreuwz написа:  Здравейте,
Да се включа и аз в дискусията относно ъпдейт 9.1 за P20 (EML-L29).

Аз лично намирам повече минуси за ъпдейта и очакванията ми явно са били доста високи. Започвам да изброявам всичко негативно след ъпдейтването:
- първия ден телефона беше леко по- бавен, но (може би с помощта на AI) на следващия ден се стабилизираха нещата, някак си телефона се адаптира към ъпдейта. Цялата работа със системата EROFS не можах да я усетя, ама въобще. Не знам за вашите P20-ки, но на моя имах доста лагващи анимации на основни, ненатоварващи приложения (с performance mode проблема изчезва, но все пак е дразнещо) - на 9.0 имах лаг при swipe ъпдейтване на прогнозата на оригиналния weather app, същото е със swipe анимацията в инстаграм за отиване към съобщенията, забавяне при отваряне на hi search, при минимизиране на youtube видео също анимацията не е от най- гладките. Всичко това очаквах да бъде поправено, тъй като ъпдейта е значителен и с голям размер. Нищо от това не се промени, освен че hi search на моменти се отваря гладко и най- лошото е, че при преминаване на landscape <-> portrait в youtube вече ми лагва, което е супер натоварващо.
- тъй като в статия бях чел, че ъпдейта ще съдържа "updated visual UI" & "added natural sounds" очаквах новите теми, с които бе представен p30, да бъдат пуснати и на нашето у-во и да ни бъде обновен списъка със звуци. Нищо от това не се случи.
- в повечето случаи RAM паметта в момента ми стои на 1.87GB свободни (на 9.0 беше около 2.24GB), а няма на какво отгоре, не съм инсталирал нови приложения и самия ъпдейт не добавя толкова много неща, които да ползват тази памет. Все пак това са си средно към 500 MB.
- добавиха ми се 2 нови Huawei песни в Music, out of nowhere
- когато ми пристигна ъпдейта, текста с описание на новостите беше доста лаконичен, очаквах повече тъй като от доста време го подготвяха
- добавили са стартиране на google assistant чрез power button, а не не сетиха едно knock- to- wake да добавят
- източването на батерията в standby режим няма осезаема промяна, но при ползване батерията по- бързо пада спрямо 9.0
- на 9.0 имаше готина анимация при fingerprint отключване към home screen някак си wallpaper-а се плъзгаше. Сега това специално го няма, а има анимация при fingerprint отключване към приложение има някаква си fade анимация - много несериозно.

Почти не намирам плюсове към ъпдейта, а чета, че колегите по- горе са доволни и всичко им се отваря по- бързо, което ме навежда на мисълта дали проблема не е в моето у-во и дали да не му пусна едни фабрични настройки.
Моля, ако някой знае как да реша някои от гореспоменатите проблеми да сподели. Най- много ме тормозят лагващите анимации, които са недопустими за телефон струващ 1000 лева.

Честно казано съм доста разочарован, тъй като ъпдейта го подгодтвяха няколко месеца, а нашето у-во попада в категорията flagship за 2018 година.

По принцип не е задължително да се прави ресет. Но ако искаш телефона ти да работи без никакъв проблем, е желателно. В конкретния случай, с инсталирането на 9.1, е още по - наложително. Защото с този ъпдейт идва нова файлова система. Аз си направих ресет и съм доволен от работата на телефона и от живота на батерията. Първите едно две зареждания падаше малко по - бързо, но след това всичко си дойде на мястото. В работни дни, с 4 - 5 часа разговори, работата ми е свързана с много говорене по телефона, и около 2 часа екран се прибирам с батерия на 50 %. Всичко това е много относително, но аз съм доволен, като се има в предвид че телефона ми е на 15 месеца.
П. П. Моят телефон е P20 Pro, но в случая е без значение.

SAMSUNG GALAXY Z FOLD 4 BEIGE
Цитирай

Абе само на мен ли ми изчезна "virtual HD calling" опцията след тая последна актуализация или нещо не я намирам къде е ?

Sony Ericsson Xperia X10 mini R.I.P. > Alcatel one touch IDOL 6030X STOCK 4.2.2 > iPhone 5S 64GB >iPhone 6> iPhone 6S >iPhone 8> iPhone X > Huawei P20 
Цитирай

За Volte ли става въпрос
Във настройки мобилни мрежи няма ли я?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)