Темата е заключена
Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi MI 9T- лични впечатления, отзиви и коментари

Днес ми се случи един от най-големите бъгове. Днес си използвам телефона, и понеже си приготвях закуската, го заключих за малко. След това, слагам си пръстта на дисплея, за да ми разпознае отпечатъка, и заби на него. Така стоя за 10 секунди, после заби другата анимация на скенера, и накрая ми се появи бял екран, който стоя за постоянно. Накрая реших да го рестартирам. Рестартирах го, и накрая - греда. Всичките ми зададени настройки в "Настройки" бяха върнати към фабрични. Тоновете за звънене, за известия, за SMS бяха празни, вибрацията ми беше спряна, системния език беше English (United Kingdom), а не English (United States), часовия формат беше на 24 часа, звука за предната камера беше върнат до фабрични, WiFi Assistant и Traffic Mode бяха отново включени (препоръчвам ви да ги изключите, защото няма да ви дават възможност да си теглите приложенията на момента), в тел. указател ми се показваха всички контакти, вместо само от SIM картата, Recent Apps менюто се беше върнало към фабрични настройки (показваше препоръките, но не и колко RAM ми остават), Screen sleep беше върнат на 30 секунди от зададените от мен 2 минути и други. Накрая разбрах, че идва от Second Space, и му изтрих данните, защото и без това харчеше излишно RAM. На някой случайно да му се е случвало?

iPhone 13 128 GB Starlight
AirPods Pro with MagSafe Case
[-] 1 потребител изказва благодарност на dubspace за това мнение:
  • hrissim
Аксесоари

При мен същото се случи миналата седмица,само че когато отворих фейсбук месенджъра веднага екрана стана бял и блокира,накрая със задържане на Power бутона ,рестарт и се оправи

Xiaomi Mi9T  6/64

Здравейте, от няколко дни съм с Mi 9T и имам няколко въпроса:
1. Използвам инстаграм за комуникация с няколко човека и вече няколко пъти ми се случва да ми излиза известие, че са ми писали, въпреки че вече съм отворил, прочел и дори отговорил на съобщението. Един вид ми излиза едно и също известие 2 пъти. Някой има ли този проблем?

2. Направих си Mi Account и въпреки, че не съм включил опцията за синхронизиране на смс-ите и историята на повикванията, всеки път като си рестартирам телефона ми излиза 'SIM card not activated" и иска да изпрати международен смс за активация.

3. Не всички известия ми излизат на заключен екран, а тези които излизат се махат от там ако отключа телефона. Старият ми телефон беше самсунг а8 и там по подразбиране всичко излизаше на заключен екран и стоеше докато аз не го махна.

4. Използвам доста често chat heads на фейсбук месинджъра и постоянно седи едно известие, че messenger се показва върху други приложения. От настройките не ми дава да го изключа.

Иначе съм много доволен засега от телефона, мисля че за тези пари няма равен. Smile

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB

По т.1 пробвай с това https://youtu.be/6ued09Oq8Bs
Пробвах го и работи при мен.

По т.4 е така и при мен.


Направих това, ще видя дали пак ще излизат 2 пъти известията.
А относно известието за показване на messenger върху други приложения, днес ъпдейтнах към MIUI 11 и вече мога да го изключа. Smile

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB

А как да светва лед светли ката при пропуснати разговори , в настройки е вкл , но реално свети само когато се зарежда. За 9т про

Някой успял ли е с инструментчето за вкарване в слота за сим картата да рестартира телефона. Има отвор до жака горе и същият вдясно от мястото, където се зарежда телефона. Пробвах днес да рестартирами през двата, тъй като нещо заби и не стана. Кой от двата отвора по принцип е за рестарт ?


Ще си пробиеш микрофоните или някой говорител така.
Рестарт се прави със задържане на power бутона 10 секунди
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • milenvn, ronnie72

(2019-10-25, 14:06:34)suffer написа:  Ще си пробиеш микрофоните или някой говорител така.
Рестарт се прави със задържане на power бутона 10 секунди

Да за този начин знам, но не искаше да рестартира чрез него Undecided . Пробвах и с пауър бутона и тези за звука, които май са за хард ресет. Оставих го и след 10-15 минути беше наред всичко. Просто ми бе интересно с игличката как се рестартира, но явно не е добра идея. 

Дано не се налага да научавам други начини за рестарт  Big Grin


След ъпдейт на 11,два пъти намирам телефона умрял,задържам повер бутона и се стартира. PFJEUXM
При следващата издънка ще трябва възстановяване на ф.н. май.

Вие Литекс сте и на....... 
[-] 1 потребител изказва благодарност на genttogsg за това мнение:
  • LAMOTRON

Здравейте!От около две седмици ползвам телефона и не съм имал проблеми ,но днес ми изчезнаха контактите.В регистъра с обажданията имаше само номера без имена.В контакти само един номер ,който записах вчера.Мисля,че проблема срана зазади mi профила понеже синхронизирах контактите си и се отписах от профила при което излезе надпис,че някои неща не са синхронизирани,но ще бъдат запазени на телефона и няма да бъдат изтрити.За съжаление не забелязах дали контактите изчезнаха точно след като се отписах от mi профила.След като днес си възтанових номерата от бекъпа отново се вписах в ми профила ,синхронизирах си контактите и се отписах.Забелязах,че след отписването всички номера изчезват и след секунди пак се зареждат.Може би предния път не са могли да се заредят поради някаква причина.Мосля да не използвам ми профила.Без това облачните услуги не ме кефят осбено.Надявам се да е единичен случай понеже телефона ми харесва.Един колега ползва някакво ксяоми от евтините модели и се оплаква ,че му изчезвали номера които е записал.Не ми харесва също,че няма опция да се записват номерата в сим картата.Доколкото си спомням тази опция я имаше когато купих телефона и изчезна след първия ъпдейт.

XIAOMI MI 9T

Никога не са ми изчезвали номерата, но и никога не съм излизал от Ми акаунта, защото не виждам смисъл в това. Телефона разбира се може да се ползва и без Ми акаунт.

Номерата си съхранявам от над 10 години в Гугъл акаунта. Оттогава не мисля какво ще стане ако ми откраднат телефона, ако потъне в морето, ако се повреди флаш паметта някой прекрасен ден... Номерата са винаги на сигурно място и се появяват веднага във всеки нов телефон. Препоръчвам никога да не използвате запис на номерата в телефона/сим картата. Така съм губил безвъзвратно контакти във времената на обикновените GSM-и, които няма начин после да възстановите.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • gazara74

От около месец съм с тоя телефон ...  Не съм очарован изобщо , доста пъти го усещам как лаги мощно, след ъпдейта до 11 угасва без причина , батерията пада доста по-бързо , като е на автоматична яркост и звънне някой , 3-4 секунди дисплея стои тъмен.. Поразрових го , дано да се стабилизира .

Хубаво е след ъпдейта да направиш хард ресет на у-вото.
[-] 2 потребители изказват благодарност на redsys за това мнение:
  • LAMOTRON, tivanov96

Аз също имам проблем след ъпдейта.
Самоцитирам се от другата тема: С ми 9 т съм и откакто ъпдейтнах на 11-ката имам 3 забивания по-големи и няколко по-малки за секунди. Не знам дали е от ъпдейта точно или просто съвпадение, но със сигурност преди него на предишната версия ги нямах тези неща. При вас има ли такива аномалии ? Също така препоръчвате ли да се слага ъпдейт веднага след като е наличен или по-добре да се изчаква някакво време или няма смисъл да се чака ?


Аз съм от около седмица и нещо с телефона и засега нямам абсолютно никакви проблеми. Имаше някои дреболии в интерфейса които ме дразнеха, но с MIUI 11 се решиха тези неща. Не мога да дам обективно мнение как е MIUI 11 в сравнение с предната версия, защото с 10-ката бях само няколко дни. Но след ъпдейта не съм правил ресет. Откакто съм с телефона един път не е забил, работи изключително бързо. Единственото което не ми харесва е, че въпреки 6-те гигабайта рам се случва от време на време да презарежда минимизираните приложения. Това с тъмния дисплей при входящо повикване - ами досега всеки телефон който съм имал с включена автоматична яркост е бил така. Надявам се и занапред да няма проблеми Smile

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
[-] 1 потребител изказва благодарност на android_97 за това мнение:
  • milenvn

(2019-10-26, 15:39:53)dobidob написа:  .......

Такаааа.Поиграх си малко вчера и засега стигнах до извода,че грешката е в мен?.При отписване от mi акаунта има опция дали да изтрие данните от някои приложения като контакти,бележки и т.н.Явно съм натиснал да се изтрият след отписването.

XIAOMI MI 9T
[-] 2 потребители изказват благодарност на dobidob за това мнение:
  • alexbg67, milenvn

Мерси за добавката. Хубаво е да се знае точно какво е станало, както и че няма проблеми с апарата или с Ми акаунта!


Здравейте, колеги!
Купих си телефона преди седмица, но останах неприятно изненадан.
Тези дни открих проблем, който може да се опише като тъмна ивица върху дисплеят, която излиза само в следния случай:
яркост от 0 до 10%, върху тъмно-сиви фонове (пр. тъмната тема на YouTube или тъмната тема на Файлов мениджър)
и трябва да е тъмно около вас, иначе не се вижда.
Вие имате ли подобен проблем, ще се радвам да споделите.
А въпросът е да искам ли замяна с нов и имам ли право да го направя?

Ето и два линка за такива случаи, май е чест проблем: https://forum.xda-developers.com/Mi-9/he...y-t3913762
https://forum.xda-developers.com/mi-9t/h...y-t3956248

Бе и аз я забелязах, само дето при мен е вертикална (вдясно) и е 3 см дълга. Мислех си, че нещо съм се бъгнал и ми се привижда... Ама явно... Big Grin Не създава проблеми, така че не си струва разправията според мен

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Xiaomi 12X 8/256gb
[-] 1 потребител изказва благодарност на dancho2000 за това мнение:
  • Velkov57

(2019-10-27, 23:26:09)dancho2000 написа:  Бе и аз я забелязах, само дето при мен е вертикална (вдясно) и е 3 см дълга. Мислех си, че нещо съм се бъгнал и ми се привижда... Ама явно... :D Не създава проблеми, така че не си струва разправията според мен

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Да, по принцип не пречи, но дали гаранцията покрива нещо подобно? Мисля че няма как да се оправи.

Има ли как да сменя фабричното приложение Weather с друго такова да се показва на главната страница? То май си върви с часовника.

Разбира се! Може да си инсталирате например това приложение за времето, уиджета му на главният екран е уникален: https://play.google.com/store/apps/detai...free&hl=en


(2019-10-28, 23:53:43)Joro777 написа:  Има ли как да сменя фабричното приложение Weather с друго такова да се показва на главната страница? То май си върви с часовника.

Има още вградени уиджети, които не включват часовник. Само трябва да  си събереш двата пръста от срещуположни ъгли по екрана (Pinch-in) и трябва да се появят настойки, уиджети и тапети.  От там ще се ориентираш

(2019-10-29, 03:32:19)milenvn написа:  Разбира се! Може да си инсталирате например това приложение за времето, уиджета му на главният екран е уникален: https://play.google.com/store/apps/detai...free&hl=en
Дам - добре са го напудрили това приложение, ма ногу паре, че и на година...  Smile
Проверих уиджетите на безплатната версия - няма нито един с карта - радар или нещо подобно, за съжаление.
Се пак се поддава на хакване с Lucky Patcher и и махнах рекламите  Big Grin

Ако се търси уиджет с карта на облачните системи, която се обновява на 15 минути да кажем, и платена доживотна про-версия за под 10лв., вързана към профила/e-mail-a през който е купена и за множество устройства, аз бих препоръчал:

1. Weather & Radar Pro - Ad-Free - немец е девелопера 
[Изображение: HkQLiJ8sYSUEQ6K7tDjjbaFLlvCIO6BPTilDLpoO...00-tmp.jpg]
и

2. RainViewer: NOAA Weather Radar, Rain Forecast 
[Изображение: lTFX16FlQhBaMY3FAbYxs7XU5IhYb_JX9ddCGaEq...00-tmp.jpg]

Взима реални данни от радарите, включително нашите.
Ползва се от професионални метеоролози.
На тази при про-версията може да се визуализират посоките на движение на облачните системи и да дава предупреждения спрямо реалното местоположение на ползващият я.

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)