Темата е заключена
Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi MI 9T- лични впечатления, отзиви и коментари

Аз съм от няколко седмици с тел. и освен пренебрежимия проблем с изскачащата камера при браузване във Firefox, нямам други проблем и.
Сложих протектор на Eigner при Теленор за 20 лв. и поставяне при тях. Пръстовия сработва по-бавно, но се свиква.

Xiaomi Mi 9T, Xiaomi Note 5, Xiaomi Mi 2 lite.
Аксесоари

Здравейте след помощта на hrissim и tonit0 ,мога да кажа че вече няколко дни ,нощем телефончето не изчерпва повече от 4% ,от батерията ,така че за момента всичко е точно. Благодаря още веднъж за помощта Wink
[-] 1 потребител изказва благодарност на gorivo за това мнение:
  • hrissim

(2019-11-23, 07:24:32)gorivo написа:  Здравейте след помощта на hrissim и tonit0 ,мога да кажа че вече няколко дни ,нощем телефончето не изчерпва повече от 4% ,от батерията ,така че за момента всичко е точно. Благодаря още веднъж за помощта Wink
Да благодарим на създателите на интернет, на хората, които споделят информация там и на усилието да учим езици, разбира се  Big Grin
---
На мен, след близо 3 месеца чакане /прецедент/ ми дойде на NILLKIN прозрачния калъф и протектора за стъкло.
Последният е H +Pro серията, не покрива целия екран /остават по ок. 1.5мм от всякъде непокрити по извивката/, но е много тънък, защитата от мазнини му е перфектна, тъч-скрийна работи като все едно няма протектор, да не кажа по-добре  Smile
Калъфът, в сравнение с NILLKIN Matte /другият ми - в дрес-код синьо-офис  Big Grin /, се усеща по-приятно, меко и незабележимо някак, въпреки че е по-дебел, единствено натискането на бутоните е една идея по-трудно.
И двата са с превъзходно качество...:

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13
[-] 1 потребител изказва благодарност на hrissim за това мнение:
  • gorivo

Да не дрънкам празни приказки...
               

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128

(2019-08-10, 19:47:24)Gothic_madness написа:  Напишете в гугъл sar value xiaomi mi 9t и готово. Най слабо от сносните телефони определено са Samsung Galaxy Note 9 и LG G7 Thinq или нещо такова беше. Интересното е че Xiaomi note 7 също са с голямо количество на радиация. За мен това е притеснително, тъй като това поврежда плодовитостта на спермата създава главоболие. Освен това се отразява с неспокоен сън. Повишено ниво на стрес, умора, отпадналост. Което ние няма да отдадем на телефона, но пък е хубаво да сме прочели това и да се сетим някой ден, че все пак. Бих си взел веднага Самсунг Галакси ноте 9, но като чета колко е проблемен и някак си няма да си го купя.
А клетките на операторите разположени навсякъде около нас?

Живейте си живота,радвайте се на играчките и кой, колкото му е писано.
[-] 2 потребители изказват благодарност на emzo за това мнение:
  • anatol06, DanailN

@niksanvn  и при мен е сходно положението. По чуждите форуми чета, че докарвали 10 часа SOT без проблем и им оставали 40%  Big Grin Big Grin


Случи ми се следния бъг: Нагласил съм предната камера да изскача със звук ''Magic''. Обаче преди няколко дни звука изчезна и при излизане и прибиране на камерата се чуваше леко пращене. В настройките като цъкнах на 6-те опции за звук не се чуваше нищо. После се оправи от само себе си, но подозирам, че тази функция след време може да даде фира от прекомерна употреба.

(2019-11-24, 11:47:04)tivanov96 написа:  @niksanvn  и при мен е сходно положението. По чуждите форуми чета, че докарвали 10 часа SOT без проблем и им оставали 40%  Big Grin Big Grin
Това е на гръцки ром, който дори наскоро му излезе ъпдейт.
Не съм чел как се държи новата му версия в отношение на SOT-а, ама се съмнявам интерфейсът му да е по-добър от оригиналния китайски за K20.
Ако някой го ползва ще се радвам на мнение и скрийншотове от менютата с опциите.

(2019-11-24, 15:04:11)Joro777 написа:  Случи ми се следния бъг: Нагласил съм предната камера да изскача със звук ''Magic''. Обаче преди няколко дни звука изчезна и при излизане и прибиране на камерата се чуваше леко пращене. В настройките като цъкнах на 6-те опции за звук не се чуваше нищо. После се оправи от само себе си, но подозирам, че тази функция след време може да даде фира от прекомерна употреба.
Ако имате руут права, файловете звуково отговарящи за предната камера се намират в root\system\media\audio\ui и започват с popup нещо си. Разширението им е .ogg
Играл съм си с тях - записах си гласа "Усмивкаааа" с рекордера, записания файл го преименувах /заедно с разширението/ буквално както е оригиналния и ги замених. /запазих си оригиналния, разбира се/. Работи. Много се смях Big Grin
Та - мога да пратя моите оригинални файлове да ги запиште в устройството и предполагам няма да има проблеми.

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13

Някой намери ли решение на известията с Gmail, Yahoo & Viber ? От първите две не получавам никакви, докато при Вайбъра са на периоди. Пробвах с промяна на Андройд/Миуи лента, с активиране/деактивиране на известия, висок/нормален приоритет и нищо не се променя. Към редовните може да се каже, че спада Messenger и в случая той е цвете пред другите, тъй като криво-ляво си идват. Преди имах доста спам-известия от разни игри И апове, които рядко ползвам, но след ъпдейта ги няма изобщо.

Някакви идеи какво да пробвам ? Ъпдейтнати са всички до едно, с включени настройки. Вие като цяло имате ли проблеми с известията ?


Пробвай така[Изображение: d44cfc2d835fbe3f45be15769b2cebf1.jpg][Изображение: 1dcb65ffa16ae46d2a4d90fcf90b377a.jpg]

Изпратено от моят Mi MIX 2s

Xiaomi Mi Mix 2s/RN 9s/POCO X6 5G

Това което си дал е за известия ако ти се дрейнва бързо батерията.
За проблема на колегата горе пробвай да изключиш оптимизация на миуи на тези приложения и да ги заключош.в рамта

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Ми 9т - не лошо апаратче, с ужасен телефото сензор.

Идеален за мен екран, сравнявам с на п30 про, който ми омръзна и го разкарах. Просто тук екрана е осезаемо по-добър. Чак съм шокиран от разликата между двата.

Изчетох всички страници и стигам до извода, че повечето хора не знаят как да си настроят "мяу-то".

И хард ресета не е измислен за красота, но пък за мързеливите е чудесно оправданието - ми той си работи.

На мен ми допада повече от п30 про, т.к. го ползвам само за браузване/мейли и не ми трябва мощен процесор.
UFS-a обаче е много бавен, това малко ме дразни.

Протектор предполагам ще си намеря читав, докато при п30 про е мисия възможна за около 20дни, докато се разлепи ув лепилото.


И как може да сложат черен кейс на тази красота .....
[-] 2 потребители изказват благодарност на emzo за това мнение:
  • milenvn, suffer

(2019-11-24, 15:18:38)hrissi написа:  Ако имате руут права, файловете звуково отговарящи за предната камера се намират в root\system\media\audio\ui и започват с popup нещо си. Разширението им е .ogg
Играл съм си с тях - записах си гласа "Усмивкаааа" с рекордера, записания файл го преименувах /заедно с разширението/ буквално както е оригиналния и ги замених. /запазих си оригиналния, разбира се/. Работи. Много се смях  Big Grin
Та - мога да пратя моите оригинални файлове да ги запиште в устройството и предполагам няма да има проблеми.
Нямам руут, нали уж има 1г. гаранция. То ако се бъгне звука при изскачане и прибиране на камерата предполагам, че за всякакъв звук ще е така.

Mi 9T
   


Някой ползва ли xiaomi.eu ?
Oт време Покофонско едно, само него ползвах, а и гледам ми 9т е с 10ка вече там.

(2019-11-25, 13:36:37)emzo написа:  Идеален за мен екран, сравнявам с на п30 про, който ми омръзна и го разкарах. Просто тук екрана е осезаемо по-добър. Чак съм шокиран от разликата между двата.

На мен ми допада повече от п30 про, т.к. го ползвам само за браузване/мейли.

Екрана е разкошен и е на флагманско ниво!! Радвам се, че и други хора го оценяват след сравнение с многократно по-скъпи телефони!


@emzo Да, в момента съм с beta-та. Stable версията е базирана на 11.0.3, така че е Android 9(нищо че в таблицата пише, че е 10ка). Имам някои забелжки, но не са фрапантни. На стабилната по някаква причина стоковата камера при видео на 1080/4K 30fps снимаше нацепено все едно е на 20 кадъра (може и при мен да се е обозило нещо). За сега съм доволен от Xiaomi.eu, като за beta версия, добре се държи Big Grin

@milenvn Странно ми е че бялото на Pocoто ми се видя по-истинско отколкото на 9Тто... Може и нещо да съм психясал, днес пак ще ги сравня Big Grin Но тази промяна в цветовете (синьо - бяло), когато телефона (или главата) се мръдне леко, си се забелязва на моменти и е как да кажа - не пречи, ама пък леко дразни Big Grin

Xiaomi 12X 8/256gb

(2019-11-25, 15:06:39)Joro777 написа:  Нямам руут, нали уж има 1г. гаранция. То ако се бъгне звука при изскачане и прибиране на камерата предполагам, че за всякакъв звук ще е така.
Тогава пробвайте официално да си преинсталирате фърмуера през трите точки горе в дясно...
Явно е софтуерен проблем, след като от останалите "звукопроизводители" в телефона всичко е ок.
Бъгнал се е някой командващ файл, отговарящ за звука от камерата.
От прекомерна употреба не би трябвало да се бъгне звука, а механиката на камерата, което не съобщавате че се наблюдава.

Xiaomi 11T Pro, 8/128, Black | xiaomi.eu Stable V14.0.4.0.TKDMIXM_v14-13

(2019-11-25, 16:40:50)dancho2000 написа:  @emzo Да, в момента съм с beta-та. Stable версията е базирана на 11.0.3, така че е Android 9(нищо че в таблицата пише, че е 10ка). Имам някои забелжки, но не са фрапантни. На стабилната по някаква причина стоковата камера при видео на 1080/4K 30fps снимаше нацепено все едно е на 20 кадъра (може и при мен да се е обозило нещо). За сега съм доволен от Xiami.eu, като за beta версия, добре се държи Big Grin

Пуснах заявка за ънлок на лоадъра, живот и здраве след 7 дни ще съм с xiaomi.eu.

Докато използвах покото се убедих  в предимствата му.

Weather приложението, може ли да следи текущата локация или трябва задължително да му задам град?


Прикачени файлове Миниатюри
   

(2019-11-25, 15:49:32)tivanov96 написа:  Mi 9T
на кой регион си колега?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

(2019-11-25, 20:25:14)emzo написа:  Weather приложението, може ли да следи текущата локация или трябва задължително да му задам град?

Трябва да смениш региона да е извън ЕС или да инсталираш външно приложение.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • emzo

(2019-11-26, 15:48:57)pocko написа:  на кой регион си колега?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Регион България, PFJEUXM.
Някой сънародник беше постнал в група за Ми 9Т и влязох да проверя. Не ми беше излязла горе иначе.


[-] 1 потребител изказва благодарност на tivanov96 за това мнение:
  • pocko

(2019-11-26, 15:57:15)milenvn написа:  Трябва да смениш региона да е извън ЕС или да инсталираш външно приложение.

Еххх тоз GDPR
Забравил съм ги тия тънкости след 8 месеца при хуавейците Big Grin
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • milenvn

(2019-11-26, 16:51:02)emzo написа:  Еххх тоз GDPR

Да. Заради подобни безумия много хора се бъзикат, че ЕС е новият СССР  Smile

Пробвай това приложение за времето, уиджета му е уникален и много радва на начален екран: https://play.google.com/store/apps/detai...free&hl=bg


Между другото по темата с известията, която толкова време ви занимавам.

Явно самите приложения нещо бъгват, тъй като дори на чист андройд (нокия 7+) има проблеми ...
Например Yahoo не дава признаци на живот цял цен и изведнъж залива с известията, като когато си на вибрация, то спокойно може тоя телефон да се ползва за други цели  Big Grin Big Grin


[-] 1 потребител изказва благодарност на tivanov96 за това мнение:
  • milenvn
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)