Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да активираме VoWiFi на своят Xiaomi телефон!

Цените:


Прикачени файлове Миниатюри
   

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
Аксесоари

Здравейте, да попитам Xiaomi MI A3 поддържа ли услугата VoWiFi
Цитирай

До момента няма отзиви някой да е успял да подкара VoWiFi на модела. Ако ти се занимава, може да опиташ с посочените методи в последните 3 страници от темата.


Цитирай

Подкаран на Ми 9Т xiaomi.eu по този метод:

su
setprop sys.usb.config diag,adb

WFC.cmd из папки EFSTools-0.9.


Само не разбрах при ъпдейт на xiaomi.eu ще изчезне ли ?


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

(2019-12-02, 23:04:58)emzo написа:  Подкаран на Ми 9Т xiaomi.eu по този метод

Браво колега и честито VoWiFi   Storstark 

Не би трябвало след ъпдейт да изчезне. Ако не ти е проблем, би ли описал точните стъпки и за други собственици на модела.


Цитирай

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...p=82980366

Xiaomi.eu
Root
Terminal emulator - https://play.google.com/store/apps/detai...term&hl=bg
В него:
su
setprop sys.usb.config diag,adb

Oт линка по-горе стартирам WFC.cmd като потребител, не като администратор.
След като свърши - рестарт и тръгна при мен, без никакви други манипулации.

Изчезва при флаш на фирмуер и вендор.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

Благодаря за мини-ръководството! Модела е добавен в главният списък в пост 1 на темата!


Цитирай

Някой знае ли дали VoWIFI работи с предплатените карти на Виваком? Иска ми се да взема 1 за проба, но поне да знам дали може да се активира услугата да не се мъча напразно Smile
Цитирай

(2019-12-03, 00:15:48)emzo написа:  http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...p=82980366

Ако си използвал архива качен във 4pda може да пробваш повторно да налееш файловете от архива, които съм качил тук на предната страница в темата. Разликата е много минимална два файла в папка efsprofiles, но позволяващи да се използва evs кодека и при двете услуги.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 1 потребител изказва благодарност на batala за това мнение:
  • emzo
Цитирай

Oк, благодаря за съвета.

При мен не се наложи да инсталирам shortcut maker-a и да настройвам, каквото и да е, но предполагам го дължа това на xiaomi,eu
Цитирай

(2019-12-03, 09:49:01)emzo написа:  Oк, благодаря за съвета.

При мен не се наложи да инсталирам shortcut maker-a и да настройвам, каквото и да е, но предполагам го дължа това на xiaomi,eu
Е той шорткът мейкъра е ако сложиш mbn loader (modem config) и с мейкъра му се вади икона за да може да се пусне и да се смени операторския профил. Като цяло това явно няма нужда при положение, че зипа вкарващ в efs дяла нужните файлове за vowifi работи. Странно сега гледам снимката ти би трябвало при регистрация в имс за разговори през вифи да разкача volte. Как показва двете едновременно? Volte и Vowifi са ти на отделните сим карти?

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

Някой с информация за предплатените карти?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Цитирай

(2019-12-03, 10:42:48)piponki написа:  Някой с информация за предплатените карти?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
До колкото знам те нямат достъп до volte услуги и при двата оператора.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

(2019-12-03, 10:27:45)batala написа:  Е той шорткът мейкъра е ако сложиш mbn loader (modem config) и с мейкъра му се вади икона за да може да се пусне и да се смени операторския профил. Като цяло това явно няма нужда при положение, че зипа вкарващ в efs дяла нужните файлове за vowifi работи. Странно сега гледам снимката ти би трябвало при регистрация в имс за разговори през вифи да разкача volte. Как показва двете едновременно? Volte и Vowifi са ти на отделните сим карти?
Да, 2 различни сим-ки са.
Цитирай

След ъпдейт до седмичен xiaomi.eu vowifi ми изчезна.

Ако трябва всяка седмица да го активирам .....
Цитирай

(2019-12-06, 11:14:58)emzo написа:  След ъпдейт до седмичен xiaomi.eu vowifi ми изчезна.

Ако трябва всяка седмица да го активирам .....

Напълно е възможно след ъпдейт да са се затрили файловете наляти в EFS дяла. И аз на моя телефон след ъпдейт задължително закачам телефона на компютър да сменя операторски профил. То си пише в инструкцията въ 4пда - Настройка слетает при обновлении прошивки MIUI или пакета vendor+firmware для кастомов.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 2 потребители изказват благодарност на batala за това мнение:
  • emzo, suffer
Цитирай

Няма ли някакъв начин да става качването на файловете през телефона ? С руут.
Цитирай

(2019-12-06, 11:35:05)emzo написа:  Няма ли някакъв начин да става качването на файловете през телефона  ? С руут.

За сега не съм намерил вариант за вкарване на файлове в EFS дяла. Евентуално бекъп на EFS дяла с файловете за vowifi и при ъпдейт да се върне. Трябва да не се отрази на работата на радио интерфейса, но за всеки случай може да се направи бекъп и на новия дял след ъпдейта на рома.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

Note 8 pro - работи - out of the box


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 2 потребители изказват благодарност на emzo за това мнение:
  • milenvn, ronnie72
Цитирай

(2019-12-12, 01:28:51)emzo написа:  Note 8 pro - работи - out of the box

Благодаря колега и честито VoWiFi   Storstark

Note 8 Pro е добавен в списъка за безпроблемно активиране на VoWiFi.


Цитирай

Най накрая и аз намерих huawei,да активирам на моят xiaomi mi9 vowifi.
Втори ден забелязвам батерият почти не пада пстоянно имам wifi връзка, да не би да гаси връзката с операторската клетка,?
[-] 1 потребител изказва благодарност на tibuzdrev за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

Връзката с операторската клетка не се гаси, защото телефона трябва да има готовност да осъществи разговор през мобилната мрежа, в случай че WiFi мрежата отслабне или изчезне.

Но е известен факт, че когато телефона е на WiFi, батерията държи осезаемо повече. Дори и без VoWiFi, ако сте на WiFi само заради нета, батерията отново държи доста повече.


Цитирай

(2019-12-13, 18:38:07)tibuzdrev написа:  Най накрая и аз намерих huawei,да активирам на моят xiaomi mi9 vowifi.
Втори ден забелязвам батерият почти не пада пстоянно имам wifi връзка, да не би да гаси връзката с операторската клетка,?

Връзка с мобилната мреже реално не губи, но влиза в режим IWLAN и цялата служебна информация минава през ipsec тунела, който прави през wifi до vowifi съвръра на оператора. Кой операторски профил използваш ако не е тайна?

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

(2019-12-13, 20:18:21)batala написа:  Връзка с мобилната мреже реално не губи, но влиза в режим IWLAN и цялата служебна информация минава през ipsec тунела, който прави през wifi до vowifi съвръра на оператора. Кой операторски профил използваш ако не е тайна? 
Операторски профил какво ще рече.
Цитирай

(2019-12-13, 20:34:32)tibuzdrev написа:  Операторски профил какво ще рече.
Трябва да си сменил профил през modem config?

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)