Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei Mate 30 - първото устройство с Ark OS

В смартфоните на Huawei ще се появи интелигентна функция за зареждане - Smart Charging Mode: https://www.gizmochina.com/2020/03/26/hu...ging-mode/

 
Цитирай
Аксесоари

Не знаех, че зареждането през нощта се различава от зареждането през деня.
Не знаех, че зареждането на батерията до 80 процента ще и удължи живота.
Но, благодарение на тази статия разбрах, че китайската "научна" мисъл е недостижима.
Браво! След като китайците ни научиха, че можеш да летиш и го доказаха в техните филми, получили безброй Оскар-и за това, сега пренаписват фундаментално физико-химията.
Като гледам... скоро техните телефони ще работят или без батерии, или с батерии, които никога не се разреждат. На крачка са пред сътворяването на перпетум мобиле!
Цитирай

Вече може от App Gallery да се изтегли facebook- Watsapp. Дава ти връзка за изтегляне от официалния сайт. Инсталирах за проба фейсбек, версията е същата като в гугле стора но е с по малък размер тук е 229МБ докато от стора е321 мб и си има същите екстри като 3D фото.После ъпдейтите ще стават сигурно през App Gallery Но понежи съм сР30 и е с гугъл стор там излиза за ъпдейт но под същия номер.
Цитирай

(2020-03-29, 09:14:32)THAI написа:  Не знаех, че зареждането през нощта се различава от зареждането през деня.
Не знаех, че зареждането на батерията до 80 процента ще и удължи живота.
Но, благодарение на тази статия разбрах, че китайската "научна" мисъл е недостижима.
Браво! След като китайците ни научиха, че можеш да летиш и го доказаха в техните филми, получили безброй Оскар-и за това, сега пренаписват фундаментално физико-химията.
Като гледам... скоро техните телефони ще работят или без батерии, или с батерии, които никога не се разреждат. На крачка са пред сътворяването на перпетум мобиле!

Много смешно Smile Мислех, че ще разбереш смисъла на 80% ? Все пак Ника ти е част от името на държава, която е в района близко до Китай   Smile 
Цитирай

Идеята е не да се пиратства и да се дава публичност на беззаконието, а да се ползва апарата без "омразните" услуги на Гугъл.
Докато преди месец всички скачаха от радост как китайците са го начукали на американците създавайки своя екосистема, която е върха на сладоледа, сега изведнъж се оказа, че не можем без Гугъл. И почнахме да даваме завой към тотално незаконни неща. Което е голям проблем.
Учуден съм, че това се толерира и насърчава в публичен форум.
[-] 4 потребители изказват благодарност на THAI за това мнение:
  • Bobby34, martoo, Mikk, OliQueenBG
Цитирай

(2020-03-29, 09:45:50)THAI написа:  Идеята е не да се пиратства и да се дава публичност на беззаконието, а да се ползва апарата без "омразните" услуги на Гугъл.
Докато преди месец всички скачаха от радост как китайците са го начукали на американците създавайки своя екосистема, която е върха на сладоледа, сега изведнъж се оказа, че не можем без Гугъл. И почнахме да даваме завой към тотално незаконни неща. Което е голям проблем.
Учуден съм, че това се толерира и насърчава в публичен форум.
Апарата кой както иска може да си го ползва!Никой не може да те ограничи да си инсталираш каквото и да било.От Huawei не насърчават инсталирането на GMS но никой не може да върже ръцете на хората да го направят.Всеки сам си решава!Вас какво ви притеснява това!Въпреки забраната на Huawei да използва софтуер от Google големия печеливш не е Samsung а Xiaomi!
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • vovalinder
Цитирай

Ограничава те собствеността на Гугъл върху техните услуги. Те казват какво може и какво не може да се прави с тях. Нали четеш лицензионни споразумения?
Цитирай

Не знам дали и Xiaomi ще спечели, поне при флагманите, след като обяви техните цени !)
Цитирай

Ще спечели, разбира се!
Въпросът е какво  Big Grin
Цитирай

Въпроса е че ние потребителите губим от цялата работа.
Цитирай

Напротив, потребителят печели най-важното: избор.
Нова екосистема, без Гугъл сървиз.
Както четох някъде, с тази екосистема телефоните работели по-бързо, хабели по-малко батерия, Хамериканците не ги следели и т.н. все чудесни неща.
Цитирай

Аз да питам - а защо въобще е нужен Гугъл ? Телефона чудесно си работи и без него. Нали си има стоков браузър - влез си нета през него. А липсата на Фейсове, Туитъри и тем подобни си е направо предимство. Други програми , от които може да имаш нужда ги има свободни и в други сайтове.
Цитирай

Биха ми липсвали: youtube, google translate, gmail, google chrome, google drive и google play games, тях има ли ги в appgallery?
И телефона навсякъде има Китайски, напомня на Шиаоми с Китайски Ром, да, работи бързо, но тези йероглифи са отврат, освен, ако не говорим Китайски.
Иначе, като външен вид е огън, но без гугъл си е малко...малко си е китайско... даже не знам как се продава в Европа?

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай

Въпрос на предпочитания е, аз със Самсунга си ползвам техния браузър и тяхното приложение за мейли, транслейт винаги си ползвам само и единствено в браузъра. Най-много би ми липсвала навигацията и гугъл драйв донякъде, но предполагам, че имат добри алтернативи. А да, и ютюб разбира се

А бройките, които пускат в Европа май не би трябвало да имат литайски йероглифи?

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

Добре де, в една друга тема говорим как Самсунг цакат европейските потребители и би трябвало да продават по-евтино моделите с Ексинос. Не би ли следвало и китайците да продават по-евтино модели, които нямат основни услуги, които всички останали Андроид производители имат по презумпция?
А то топ модела им по-скъп от Ултрата с 200€...
[-] 2 потребители изказват благодарност на Bobby34 за това мнение:
  • NaniG, OliQueenBG
Цитирай

(2020-03-29, 16:44:19)Bobby34 написа:  Добре де, в една друга тема говорим как Самсунг цакат европейските потребители и би трябвало да продават по-евтино моделите с Ексинос. Не би ли следвало и китайците да продават по-евтино модели, които нямат основни услуги, които всички останали Андроид производители имат по презумпция?
А то топ модела им по-скъп от Ултрата с 200€...
Добре би било ама къде ги продават с услуги на гугъл, за да видим с гугъл колко струват?Няма база за сравнение!
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • Bobby34
Цитирай

(2020-03-29, 15:23:31)THAI написа:  Напротив, потребителят печели най-важното: избор.
Нова екосистема, без  Гугъл сървиз.
Както четох някъде, с тази екосистема телефоните работели по-бързо, хабели по-малко батерия, Хамериканците не ги следели и т.н. все чудесни неща.
Ако мислиш, че китайците по-малко ще те следят, нещо си се объркал!

времето е като парите - никога не стига
[-] 2 потребители изказват благодарност на pepy1 за това мнение:
  • doktorra, OliQueenBG
Цитирай

(2020-03-29, 16:54:42)DoryanY написа:  Добре би било ама къде ги продават с услуги на гугъл, за да видим с гугъл колко струват?Няма база за сравнение!
Каква база нямаш? Новия флагман на китайците е най-скъпия Андроид пускан някога. 1400 евро. За каква база ми говориш?
Цитирай

Pepi1, Всички следят.
Просто няма как да се пресече това.
Който си мисли, че не се следи е голям наивник.
Дали му пука или не от следенето... също е без значение.
[-] 1 потребител изказва благодарност на THAI за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай

(2020-03-29, 17:12:55)Bobby34 написа:  Каква база нямаш? Новия флагман на китайците е най-скъпия Андроид пускан някога. 1400 евро. За каква база ми говориш?
Казваш че без гугъл да е по евтин.Аз не съм казал че тези цени са ниски,напротив.Аз 1400 лв няма да дам за телефон.Тази година всички продажби на телефони ще паднат доста.А като гледам всички вдигат цените,ама кой ще купува.
Цитирай

ЕВРО, не лева Smile
Цитирай

Кой ще купува? Такива като нас, фенове..
Но как се продава телефон без Гугъл в Европа, това ми е интересно, или всичко е неофициално.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай

Офижиално си е, нали пуснаха 100 бройки от Мейт 30 Про в България и в други държави.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

(2020-03-29, 15:54:57)BisVal написа:  Аз да питам - а защо въобще е нужен Гугъл ? Телефона чудесно си работи и без него. Нали си има стоков браузър - влез си нета през него. А липсата на Фейсове, Туитъри и тем подобни си е направо предимство. Други програми , от които може да имаш нужда ги има свободни и в други сайтове.
На мен лично услугите на Гугъл не ми трябват. Обаче, на другите им трябват.
От друга страна, аз никога няма да си купя китайски телефон с цена над 25-30% от тази на реномираните извън китайски производители и то с топ хардуер.
Ако сега например, ЛГ или HTC пуснат телефон без Гугъл сървисиз ще го купя на момента.
На мен ми трябва аудио/видео плейър, мейл клиент, навигация (в никакъв случай гугъл мапс), офис пакет, браузър и пдф рийдър.
Нищо повече. Имам акаунти в руски облачни услуги с общо място над 1 ТБ.
Повече не ми трябва. Социални мрежи и ютуб не ползвам.
Цитирай

(2020-03-29, 17:24:49)Bobby34 написа:  ЕВРО, не лева Smile
Huawei P40 Pro Plus ще се продава от юли и ще е по евтин от показаната от теб цена. Със сигурност ще има фенове за най-доброто на пазара.
[-] 2 потребители изказват благодарност на pezilink за това мнение:
  • g1kata, Victormihov
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)