Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

МВР получава безконтролен достъп до нашите устройства и интернет

Така е. Едно видео плейърче струваше 3000 лв. Едно записващо видео струваше към 8-9 холяди и нагоре... По оказионите. В Кореком беше макс. 1000 долара.
Една гарсониера струваше 4200 лв., тристаен тухлен 100 кв. струваше 12-13 хиляди.
Колегата със заплата от 800 лв. на месец можеше да купи 2 гарсониери с годишната си заплата и да му останат пари за храна, ток, вода, дрехи и такси... деро струваше 25 ст. на километър.
А кажи сега ти с твоята съвременна заплата от около 1200 лв. среномесечно колко гарсонири можеш да купиш за една година?

(2020-03-30, 17:45:03)Marto.g написа:  А. И какво общо има регистрацията му във форума с мнението му за държавата.
За интелигентните хора, отговорът е нищо.
За останалите... няма значение.
Аксесоари

Аз гарсониера не бих си купил и тогава и сега,щото това не е жилище а кутия в общежитие за роби. Ама ти ми сметни 1200 лв колко долара са, и бай Тошовите заплати колко бяха в долари, щото долара беше 2.50, след 86 отиде на 3лв. Един цветен телевизор Велико търново беше над 1000лв- 87 г, сега си купуваш 32инча за 300лв. Даже на учениците ни искаха пари за членски внос в комсомола алооуу


Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra

(2020-03-30, 17:51:47)Ивайло69 написа:  Това вече е изтъркано и никой не се връзва на това, колко си взимал преди и колко сега. Аз ще ти отговоря на въпроса вместо колегата, преди българския лев имаше златно покритие, ако знаеш какво означава това и тогава с една заплата можеше да си купиш повече неща и който не го е мързело имаше работа за по-големи заплати, аз съм стигал до 800/850 лева.
Аууу буржоазен елемент. Прекланящ се пред парите вражески елемент. Веднага в Белене. Big Grin

(2020-03-30, 18:34:06)bullyboy написа:  Той нищо не ми дава, и ако сте били много умни да сте купили тогава по 5 гарсониери и сега да лапате наеми , а не да ревете срещу държаватаSmile
По онова време хората нямаха право да имат повече от едно жилище. Иначе в Белене.

То и много други неща нямаше право да имаш и правиш, ама тролчетата ги подминават...налазили са форуми, групи, сайтове и бълват едно и също

Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra

Всичко си има недостатъци. Въпроса е коя система е с повечето. Защо като нещо не изнася на някой винаги се започва с тролове. По тази логика всичките до един тук сме тролове.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk

(2020-03-30, 18:38:42)anatol06 написа:  По онова време хората нямаха право да имат повече от едно жилище. Иначе в Белене.

В Белене... доста пресилено бих казал.
Конфискация, но ако си направиш труда да провериш в съдебните архиви колко жилища са конфискувани по тази причина, едва ли ще откриеш и едно. Защото другите апартаменти се купуваха на името на жената, бабата, дядото, децата, внуците...
Въпросът обаче е сега. Сега като може да имаш неограничено количество имоти... колко имаш? Въпросът не е към теб.
Да не забравяме и как се купуваха печеливши фишове от ДЛ които печелеха 5ци и 6ци за двойни и тройни суми от бармани, сервитьори, домакини на предприятия и т.н.... да си узаконят парите от ниските заплати...
А една 5ца беше 15000 а 6та 20000 лв.

Има си тролове и в тоя форум, ноо те са други(фенбойс) на някоя марка и се бутат в темите на другите марки( макар че никога няма да си купят) за да плюят и злобеят. Но политическите тролове са друга бира, и си личат от километър

Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra

(2020-03-30, 18:52:16)Marto.g написа:  Всичко си има недостатъци. Въпроса е коя система е с повечето. Защо като нещо не изнася на някой винаги се започва с тролове. По тази логика всичките до един тук сме тролове.
Именно. И тези, които можем да мислим не сме тролове!
Тролове са тези на които им казват какво трябва да мислят (да говорят, щото те не могат да мислят.)

Даже сега виждам че не могат да направят разлика между трол, фен (фенбойс) и хейтър. Но, простено им е. С толкова акъл - толкоз.

(2020-03-29, 23:08:03)nehranimaiko написа:  ...От къде на къде да не се носят маски?!?
Защо в някои страни носят предпазни маски, а в други - не

 

(2020-03-30, 18:08:37)THAI написа:  ...........
Колегата със заплата от 800 лв. на месец можеше да купи 2 гарсониери с годишната си заплата и да му останат пари за храна, ток, вода, дрехи и такси... деро струваше 25 ст. на километър.
А кажи сега ти с твоята съвременна заплата от около 1200 лв. среномесечно колко гарсонири можеш да купиш за една година?

За интелигентните хора, отговорът е нищо.
За останалите... няма значение.

Тези 800лв. ги вземаха малко хора. Баща ми вземаше около 450лв. в завод за машини за хранително-вкусовата промишленост. Майка ми мед. сестра получаваше не повече от 300-350лв. Горе-долу имаше сигурност и някой лев зад гърба, но нямаше какво да се купи. Чакаш за една Лада 10 години. За телевизор пак се чакаше. Банани, портокали и Кока-Кола имаше само за Нова година. За бира се образуваха километрични опашки.Да се сдобиеш с чифт маратонки Ромика беше почти невъзможно ....
 Доста хора са против следенето чрез телефоните и то по-време на карантина, а тогава пращаха в Белене само за един виц. Не разбирам защо ви гони тази носталгия за тези тъмни години. Освен ако сте нямали дядо партизанин, че да сте се ползвали с някакви привилегии.

1916 

Защо ли, ще опитам накратко пък който разбере. Безплатно образование, безплатно здравеопазване и двете качествени, сигурност, спокойствие, нямаше кражби, хората бяха дружелюбни, а не като сега всеки е полудял (предполагам сега са така защото има всичко и банани целогодишно) и не на последно място и най-важно храната беше истинска, а сега не смея и да си помисля какво ядем. Стига с това Белене, доста се преувеличава. Да техниката беше назад, но това щеше да се промени с годините а и честно казано по-добре да я няма, децата бяха навън и щурееха по цял ден и бяха здрави а сега... Мога да пиша до утре но няма смисъл. Сега хората нямат ценности, само егоисти и консуматори.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


(2020-03-30, 19:52:11)milss написа:  Тези 800лв. ги вземаха малко хора. Баща ми вземаше около 450лв. в завод за машини за хранително-вкусовата промишленост. Майка ми мед. сестра получаваше не повече от 300-350лв. Горе-долу имаше сигурност и някой лев зад гърба, но нямаше какво да се купи. Чакаш за една Лада 10 години. За телевизор пак се чакаше. Банани, портокали и Кока-Кола имаше само за Нова година. За бира се образуваха километрични опашки.Да се сдобиеш с чифт маратонки Ромика беше почти невъзможно ....
 Доста хора са против следенето чрез телефоните и то по-време на карантина, а тогава пращаха в Белене само за един виц. Не разбирам защо ви гони тази носталгия за тези тъмни години. Освен ако сте нямали дядо партизанин, че да сте се ползвали с някакви привилегии.
Чак пък ТЪМНИ ГОДИНИ?!?
И за виц не са пращали в Белене. Това сега е модерно да се пише, но не е истина. По-добре ли е да излезеш без маска и 5000 лева глоба? Не защото не искаш а щото няма-още нямааааа!!!
Я кажи сега с една средна заплата от 1200 лева кога ще си купиш нова кола?!? Пак след 10 години! Защото дори и да я вземеш на лизинг то до последната вноска тя не е твоя!
За бира никога не съм виждал опашка. Пазаруваше се с каси-връщаш - вземаш.
Ромика като нямаш да не би бос да си ходил? Да не продължавам!!!! Това за, което си прав е, че имаше сигурност. 30 години няма такава. Едни банани за Коледа не значи свобода. Свободата е в главите ни. И ако отричаме доброто преди, никога няма да намерим истинското такова напред!!!!

(2020-03-30, 20:12:54)THAI написа:  Кока-кола, портокали, банани, телевизор.

Явно с тези четири неща се описва идеята за пълноценен живот.
Твърде, твърде елентарно мислене за човек изобщо... жалко.

Що се отнася до Белене, там не се влизаше за виц.
Там вкарваха "тежките" политически случаи.
Не е точно така! Онзи строй си имаше предимства, сегашния също! Гледаме напред, не се обръщаме назад. А от написаното от теб, си правя извод, че въобще не си живял по онова време, т.е. малечко си! Не се обиждай.

времето е като парите - никога не стига

"Свободата, Санчо, е едно от най-ценните блага..."
Запомнете - свободата е най-великото нещо, а свободният човек е най-богатият човек!

Богат е този, не който има най-много, а който се нуждае от най-малко! Не помня кой го беше казал. Smile

времето е като парите - никога не стига

(2020-03-30, 20:18:39)pepy1 написа:  Не е точно така! Онзи строй си имаше предимства, сегашния също! Гледаме напред, не се обръщаме назад. А от написаното от теб, си правя извод, че въобще не си живял по онова време, т.е. малечко си!
Отричането на доброто в предишният е проблем. И ако вземем точно доброто то сегашният щеше да е перфектен. Предишният строй имаше недостатъци, но сегашният не се учи от грешките му. Сегашният не може да боядиса само направеното от предишният.

Защото сегашния поне у нас е наследство на тогавашния... който, добре си спомням 80те аха и беше фалирал...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 

(2020-03-30, 20:35:54)alexbg67 написа:  Защото сегашния поне у нас е наследство на тогавашния... който, добре си спомням 80те аха и беше фалирал...
Изкуствено и наложено отвън фалира. Сега ще стане същото. 
А като говорим за наследство защо не си спомним за златния век на Цар Симеон. Това е пак наследство нали? Или оправданието ни е наследствена черта от кръвосмешение с византийци? Smile

(2020-03-30, 19:47:47)NoMaD написа:  Защо в някои страни носят предпазни маски, а в други - не
Пускаш статии, тая статия няма да я чета. Гледай спецификацията на маската и остави тея статии. Съответните материи си имат свойства. 
Ето тая маска с този филтър "3М 2138" http://www.redwingeurope.com/products/04...138-(pair)
отговаря на изискванията, съответно ако искаш да се пазиш ще носиш такава. Аз нося такава като ходя У кауфланда (свърталище на всякакви зарази и посещавано от всички прослойки от клошари до турбо гъзари) а на улицата не нося.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]

(2020-03-29, 22:14:26)THAI написа:  Едра риба се лови в мътна вода.
Сега е време да се откраднат законно няколко десетки милиарда.
Да видим само колко ще е заема от СБ след няколко месеца.
Сега започва подготовката по стресиране и паникьосване на населението. След тия 1000 теста ще има медийна дезинформация, истерия, вайкане, канене на "експерти' по студията, покайване за грешки, ще си скубят косите от загриженост, после още тестове, последвани от нова дезинформация и така... докато в името на т.н. Народ окрадат каквото могат.
Началото на цирка е дадено.


България реагира супер бързо и адекватно, ама разбира се на нас ни е в кръвта да плюем независимо от обстоятелсвата. Ако бяха оставили всичко на самотек, същите вие щяхте да ревете, как нищо не става от управлениеъо, защо не са реагирали на време и т.н.

(2020-03-30, 18:34:06)bullyboy написа:  Той нищо не ми дава, и ако сте били много умни да сте купили тогава по 5 гарсониери и сега да лапате наеми , а не да ревете срещу държаватаSmile


Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk
Ако говоря за себе си, баба ми и дядо ми са купили голям апартамент с 5 стаи с мазе, таван, килер и гараж. След това минал тоя комунизъм и майка ми и баща ми нищо не можаха да купят и аз и сестрата досега нищо не сме купили и няма и да купим. Това е достатъчно да си направя изводи кога е било по-хубаво.

(2020-03-30, 20:22:03)anatol06 написа:  "Свободата, Санчо, е едно от най-ценните блага..."
  Запомнете - свободата е най-великото нещо, а свободният човек е най-богатият човек!
Е тука си прав, но аз не помня баба ми и дядо ми и като цяло ние да сме се чувствали не свободни. Може би това е било преди повече от 30 години.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]

(2020-03-30, 21:07:47)nehranimaiko написа:  Ако говоря за себе си, баба ми и дядо ми са купили голям апартамент с 5 стаи с мазе, таван, килер и гараж. След това минал тоя комунизъм и майка ми и баща ми нищо не можаха да купят и аз и сестрата досега нищо не сме купили и няма и да купим. Това е достатъчно да си направя изводи кога е било по-хубаво.
Ами тоя сега дето си е купил, какви ли изводи ще си направи ?

(2020-03-30, 19:47:47)NoMaD написа:  Защо в някои страни носят предпазни маски, а в други - не
Номаде, братко, бях се затъжил за твоите линкове !

(2020-03-30, 21:03:16)nehranimaiko написа:  Пускаш статии, тая статия няма да я чета...
Ами да беше я прочел поне. Поне да знаеш за официалните съвети на Световната здравна организация кои трябва да ги носят, а кои - не. А вече извън тях, всеки си има право на личен избор.

 

(2020-03-30, 20:06:49)Ивайло69 написа:  Защо ли, ще опитам накратко пък който разбере. Безплатно образование, безплатно здравеопазване и двете качествени, сигурност, спокойствие, нямаше кражби, хората бяха дружелюбни, а не като сега всеки е полудял (предполагам сега са така защото има всичко и банани целогодишно) и не на последно място и най-важно храната беше истинска, а сега не смея и да си помисля какво ядем. Стига с това Белене, доста се преувеличава. Да техниката беше назад, но това щеше да се промени с годините а и честно казано по-добре да я няма, децата бяха навън и щурееха по цял ден и бяха здрави а сега... Мога да пиша до утре но няма смисъл. Сега хората нямат ценности, само егоисти и консуматори.

Съгласен съм с теб само за здравеопазването и образованието.
Нямаше кражби, защото милицията биеше и после питаше, а сега се реве за едно следене. Тогава кой ти признаваше някакви си права. Храната е била истинска и през Х век. Ами хайде да върнем средновековието и инквизицията. Техниката не беше назад за времето си, просто липсваше. Някой трябваше да иде командировка някъде на запад, за да ти донесе един Walkman.Децата и сега са си навън (изключвам последните 2 седмици). За какви ценности говорим за тогава? Всеки втори е бил агент. Съседа ти се усмихва, а зад гърба ти бърза към милицията да докладва, че си слушал Бийтълс ( предполагам от злоба, че не може да си купи банани). Мога да пиша до утре, но няма смисъл. Ако тази система беше най удачната сега Германия, UK, .......
целия свят щеше да е върл комунизъм, а то какво стана?

(2020-03-30, 20:12:54)THAI написа:  Кока-кола, портокали, банани, телевизор.

Явно с тези четири неща се описва идеята за пълноценен живот.
Твърде, твърде елентарно мислене за човек изобщо... жалко.

Що се отнася до Белене, там не се влизаше за виц.
Там вкарваха "тежките" политически случаи.

Елементарно е твоето мислене. Жалко, че се появяват такива тролове като теб и в този форум. Направо започвай да си хвалиш кирливата партия (те всички са от един дол дренки). Като ти липсва върлия комунизъм заминавай за Северна Корея. Изкарай един месец там и пак ми пиши колко е хубаво.
(2020-03-30, 20:18:27)шерлок холмс написа:  Чак пък ТЪМНИ ГОДИНИ?!?
И за виц не са пращали в Белене. Това сега е модерно да се пише, но не е истина. По-добре ли е да излезеш без маска и 5000 лева глоба? Не защото не искаш а щото няма-още нямааааа!!!
Я кажи сега с една средна заплата от 1200 лева кога ще си купиш нова кола?!? Пак след 10 години! Защото дори и да я вземеш на лизинг то до последната вноска тя не е твоя!
За бира никога не съм виждал опашка. Пазаруваше се с каси-връщаш - вземаш.
Ромика като нямаш да не би бос да си ходил? Да не продължавам!!!! Това за, което си прав е, че имаше сигурност. 30 години няма такава. Едни банани за Коледа не значи свобода. Свободата е в главите ни. И ако отричаме доброто преди, никога няма да намерим истинското такова напред!!!!

Ти не си виждал опашка за бира, но и аз последните дни не съм видял аптека в която да не продават маски. Щом през комунизма, нямаше право да слушаш Бийтълс, защо сега да нямаш право да излизаш без маска? 
Заплатата ми е малко повече от две средни, а жена ми взема средната (1200лв.). Аз карам кола на 3 год. която купих чисто нова, а съпругата кара кола втора употреба на 8 год. Имаме две деца ( да са живи и здрави). През онези ТЪМНИ ГОДИНИ колко хора ходиха на плаж в Гърция или на пазар в Одрин. Колко семейства имаха по две коли? След 10-15 години ти идва реда за лада. Може и по рано ако чакаш за Фиат (полски). За другите марки които се продаваха е силно казано, че са коли ( Трабант, Вартбург, Шкода). То Опел втора ръка нямаше от къде да се вземе. Не съм ходил бос като нямах Ромика. Но с какво е повече от мен внука на еди кой си партизанин, че той да има а аз не? Имаш пари да си вземеш, но има само за богоизбрани.
Един народ не се държи в покорство с измислени закони, а когато се държи в бедност. Свободата има стойност, само за хората живеещи добре.

1916 
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)