Анкета: Какви книги предпочитате да четете - електронни или хартиени? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Електронни
41.54%
27
41.54%
Хартиени
44.62%
29
44.62%
Нямам време да чета книги
13.85%
9
13.85%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Какви книги предпочитате да четете - електронни или хартиени?
#1

[Изображение: maxresdefault.jpg]

Какви книги предпочитате да четете - електронни или хартиени?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

Честно казано, електронни. Просто са по-удобни за пренасяне и съхранение. Но не означава, че ако имах къде, не бих направил хубава библиотека с хартиени носители, но те си изискват известни условия, много място, както и поддръжка, изразяваща се в чистене от прахоляка.
[-] 2 потребители изказват благодарност на fifth_root за това мнение:
  • alexbg67, dessexc
Цитирай
#3

Електронни предпочитам,така "спасявам" няколко дървета.

POCO X3 NFC 6/128
[-] 2 потребители изказват благодарност на gazara74 за това мнение:
  • alexbg67, dessexc
Цитирай
#4

Книги-АААААААХАХХАХАХАХАХАХАХА !
Вие сериозно ли се занимавате с такива уникални тъпотии?
Не чета книги, никога не съм чел , няма и да чета и да си губя времето с подобни долни неща, които са много, много под нивото ми!
[-] 1 потребител изказва благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#5

(2020-10-02, 20:36:29)greensmoke7777 написа:  Книги-АААААААХАХХАХАХАХАХАХАХА !
Вие сериозно ли се занимавате с такива уникални тъпотии?
Не чета книги, никога не съм чел , няма и да чета и да си губя времето с подобни долни неща, които са много, много под нивото ми!

Силно се надявам да си саркастичен. Big Grin

NeXus 5  ---> NeXus 5X | Pixel 5 Sorta Sage[Изображение: rh3XAulR_t.jpg]






Цитирай
#6

Таблетът не може да замени усещането, което предизвиква една истинска книга, но се налага и чета основно електронни, защото, освен чисто физическата нагласа на томчето, предимствата на цифровите са безспорни - голям брой безплатни, а и платените са съвсем достъпни, не заемат място, можеш да носиш хиляди със себе си навсякъде, а и лесно се отърваваш при погрешен избор.
За мен този избор е фундаментален, защото чета всеки ден.
[-] 1 потребител изказва благодарност на L1892 за това мнение:
  • alexbg67
Цитирай
#7

По принцип винаги предпочитам хартиен носител, но напоследък все по-често ми се налага да ползвам електронни.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
[-] 1 потребител изказва благодарност на valkov2 за това мнение:
  • alexbg67
Цитирай
#8

Със сигурност предпочитам на хартиен носител, но имам и Киндъл... и все повече се убеждавам, че си е огромно удобство.

iPhone 4S > iPhone 7 Plus > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy Note 20 Ultra > iPhone 13
[-] 1 потребител изказва благодарност на Goldberg за това мнение:
  • alexbg67
Цитирай
#9

Добавете и аудио в анкетата, няма много заглавия, но все пак се намират все повече такива! Голям кеф е. Чета според каквото намеря. И това може да е опция, едва ли ако намериш това което търсиш като заглавие ще те притеснява формата му!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#10

Аз мислех да я добавя, но се отказах, защото не може да се чете, а тук целта на анкетата е точно тази, какъв вид книга предпочиташ да четеш.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#11

Много чета, последните няколко години само електронни. Като отворя хартиена вече ми е доста непривично как тежи и как се разгръщат страниците и как и трябва външно осветление Big Grin.

Sent from my P30

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • dessexc
Цитирай
#12

Гледам да чета хартиени книги. Може електронните да имат повече предимства, но друго си е, книгата да е хартиена. Да и почувстваш арамота, да видиш картинки ако има, да ги колекционираш. А четеца, е все едно като новина в интернет, виждаш нещо на екран и толкова.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#13

Обичам да чета и то хартиен вариант, мисля, че няма такова удоволствие.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • alexbg67
Цитирай
#14

https://robertino.bg/article/zashto-hart...nezamenima Ето нещо интересно за хартиената книга и защо електронната никога няма да я замени.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#15

Аз предпочитам хартиена пред електронна,преди четях и купувах редовно,имам цяла библиотека с хубави книги.Усещането на хартията не може да се замени с това да държиш телефон-таблен,прелистваш си и се успокояваш.Електронната я допълва,ако пътуваш на далече и за по-дълго,да не мъкнеш излишен багаж.
Цитирай
#16

Аз предпочитам електронна. По удобна ми е. Мога да я чета навсякъде и по всяко време. Мога да коригирам размер на шрифт, запомня до къде съм стигнал и т.н.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Iantchin за това мнение:
  • dessexc
Цитирай
#17

Много усилено и забързано се дигитализират архивите и библиотеките по света!
Дано след някоя друга година хартиените варианти на книгите не станат достъпни само за избрани, а на масите да се поднасят (много удобно пренаписаните и редактирани) само електронни книги.
Хайде нашето поколение е чело хартиени книги, има историческа памет, но тия след нас, които още на 3 годинки молят за таблети и четат само ел. книги, а не знаят какво е да отгърнеш обикновена книга и даже смятат тези книги за отживелица-там положението ще става много лошо.
Цитирай
#18

Няма да станат, защото има хора, които пазят, а има и библиотеки.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#19

Проблемът е в редактирането, че те и на хартия могат да го правят при преиздаване, а старите издания да ги затрият. Живеем в нещо между "1984", "Фермата на животните", "Прекрасен нов свят" и "451 градуса по Фаренхайт" и положението, макар да го познаваме благодарение на направо ясновидството на тези автори, е нажежено до краен предел.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • dessexc
Цитирай
#20

четете хартиени книги - електронните нямат стойност докато хартиената си е споменхем че в последно време кой не е залепен постоянно за телефона си или таблета ,За любителите на книгите времето никога не стига една малка част от много интересни книги
Цитирай
#21

Е, "няма стойност" - книга е, важното е да е прочетена. Ако ще някой на тетрадка да ти я е преписвал - чете се заради съдържанието, не заради материала.
[-] 3 потребители изказват благодарност на fifth_root за това мнение:
  • dessexc, Goldberg, kamenvo
Цитирай
#22

Какви сайтове посещавате за електрони книги?
Може ли някой сайт с електрони книги?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#23

(2020-11-29, 17:21:17)Compare написа:  Какви сайтове посещавате за електрони книги?
Може ли някой сайт с електрони книги?
Читанка навярно си го знаете. Този (https://www.rulit.me) е руски, но качват много бг преведени книги.
[-] 1 потребител изказва благодарност на hristop за това мнение:
  • Compare
Цитирай
#24

(2020-11-29, 21:47:44)hristop написа:  Читанка навярно си го знаете. Този (https://www.rulit.me) е руски, но качват много бг преведени книги.

Мерси ,сега търси ме.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#25

Може да погледнеш и 4eti.me Също качват доста книжки. Smile

iPhone 4S > iPhone 7 Plus > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy Note 20 Ultra > iPhone 13
[-] 2 потребители изказват благодарност на Goldberg за това мнение:
  • Compare, MeltrumSpectrum
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)