Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 3.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei P30/P30 Pro - Лични впечатления и коментари

За съжаление мнението на сервиза е като последна инстанция . Още повече официален такъв . Минах и аз по този път , и КЗП няма да ти помогне .Просто са си вързали гащите със всякакви допълнения в ситния шрифт , който никой не чете , и така , ползватея е винаги виновен в подобни ситуации.

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай
Аксесоари

(2021-01-27, 15:12:53)achodemo написа:  За съжаление мнението на сервиза е като последна инстанция . Още повече официален такъв . Минах и аз по този път , и КЗП няма да ти помогне .Просто са си вързали гащите със всякакви допълнения в ситния шрифт , който никой не чете , и така , ползватея е винаги виновен в подобни ситуации.

Да това ми е пределно ясно. За това не съм пускал жалба в КЗП. След малко ще кача снимки да видите телефона в какво състояние след връщането от сервиза

(2021-01-27, 15:16:59)MADFLAVA написа:  Да това ми е пределно ясно. За това не съм пускал жалба в КЗП. След малко ще кача снимки да видите телефона в какво състояние след връщането от сервиза. Ще си ползвам крив телефон и то адски крив. Дано искара някакво време
Цитирай

(2021-01-27, 14:12:52)MADFLAVA написа:  Как по точно?

Как мислите? По мейла на АНГЛИЙСКИ!
Цитирай

Ето ви снимки да видите каква е разликата. Просто е подигравка. Телефона как са го изкривили по този начин нямам си и никаква идея


Прикачени файлове Миниатюри
                   
Цитирай

Той телефона че е изкривен,се вижда.Много ме съмнява някоя инстанция да докаже че в сервиза са го изкривили.Според мен трябва да се даде на сервиз,извън гаранционно,да го отворят,ако има проблем с батерията,ако е надута,да се смени,да се  изправи рамката и да му сменят уплътненията.Колегата @Be6i4 нали ремонтира телефони,потърси го за съвет. https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=21608
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай

Снимките от предната страница, където телефонът е сниман в дамски ръце, след сервиза ли е или преди него?

Huawei P30 Pro Breathing Crystal 128GB & Huawei Watch GT2
Цитирай

(2021-01-27, 17:36:00)Musakata написа:  Снимките от предната страница, където телефонът е сниман в дамски ръце, след сервиза ли е или преди него?

Преди сервиза. Смисъл по време на приемането на сервиза. А тези който качих а е след връщането от сервиза
Цитирай

Още от сега ти казвам че с КЗП няма смисъл да се занимаваш... Имал съм два пъти контакт с тях за два различни случая и само изгубено време. Просто са държавни чиновници, е ако някой им нареди ще имаш шанс с твоят случай.
Ще ти отговорят да се обърнеш към адвокат и после съд...а като гледам в твоят случай трудно ще докажеш че вината не е твоя а тяхна.


Но все пак си пусни една жалба за твое успокоение и малко работа да създадеш на КЗП, но си занеси телефона на друг сервиз и виж тяхното мнение.
Цитирай

(2021-01-27, 20:15:50)cloc написа:  Още от сега ти казвам че с КЗП няма смисъл да се занимаваш... Имал съм два пъти контакт с тях за два различни случая и само изгубено време. Просто са държавни чиновници, е ако някой им нареди ще имаш шанс с твоят случай.
Ще ти отговорят да се обърнеш към адвокат и после съд...а като гледам в твоят случай трудно ще докажеш че вината не е твоя а тяхна.


Но все пак си пусни една жалба за твое успокоение и малко работа да създадеш на КЗП, но си занеси телефона на друг сервиз и виж тяхното мнение.

Знам че няма файда от КЗП. Снощи четох цяла нощ за такива неща файдата е никаква само изгубено време. Днес трябваше да говоря с един адвокат в квартала но нямах време ще го направя в събота. Смешно е много. Телефон по този начин много трудно може да го направи човек така да го огъне без да има някакви последствия като пукнатина най вече на дисплея или задния панел. Пак казвам при огледа когато го купих такива проблеми телефона нямаше. А в момента е видимо и то много особено на живо е адски крив. Той целия телефон е посукан барабат с екрана как е направено това изкуство без да го строшат не знаммммм. Интересното беше момичето преди да напусна магазина тя ми каза господине извинявайте аз вина нямам. След което разбрах на къде отиват нещата. Разбира се и аз и се извиних след грубите думи който използвах за всички там. Но това са други теми. Хора разберете че в Бг нищо не е наред и правата са ни мега ограничени. Аз лично съм разочарован от много неща който стават. Висок клас телефон Huawei P30 pro да се огъне като дъвка стигаааа за пръв път виждам p30 pro така огънат. Търсих какво ли не в нета не намерих такъв телефон p30 pro. Телефона ми работи перфектно в момента а те ми искат 500 лева за дисплей и рамка. Срамота и подигравка с клиентите на тези скъпи джаджи.
Цитирай

Значи, права има всеки, стига да знае как да ги ползва! Аз все още не намирам логика в нещата които казваш. При положение, че виждаш в какво състояние ти връщат устройството, защото го приемаш?! Пистолет ли ти опряха в главата...
Цитирай

(2021-01-27, 20:56:56)Vi70 написа:  Значи, права има всеки, стига да знае как да ги ползва! Аз все още не намирам логика в нещата които казваш. При положение, че виждаш в какво състояние ти връщат устройството, защото го приемаш?! Пистолет ли ти опряха в главата...

Не пич щото ми е писнало яко от много неща. Според теб ще има ли файда да докажа че от сервиза са ми огънали телефон като дъвка?Как ще стане по снимките ли? Нищо не става това е самата истина. Събота ще говора с адвокат просто ей така да видя той какво ще ме посъветва, от чисто любопитство
Цитирай

От снимките преди сервиза, само първата е в профил така че да се вижда огъване, но на мен лично на последните снимки след сервиза, където си се постарал по добре да хванеш кривото под различен ъгъл, телефона ми изглежда еднакво крив преди и след сервиза. На първата снимка от преди сервиза се забелязва огъването макар и леко. Може би съм наивен, но искрено се съмнявам че в сервиза са му правили бенд тест и са го огъвали нарочно....

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай

(2021-01-27, 21:25:46)achodemo написа:  От снимките преди сервиза, само първата е в профил така че да се вижда огъване,  но на мен лично на последните снимки след сервиза, където си се постарал по добре да хванеш кривото под различен ъгъл, телефона ми изглежда еднакво крив преди и след сервиза. На първата снимка от преди сервиза се забелязва огъването макар и леко. Може би съм наивен, но искрено се съмнявам че в сервиза са му правили бенд тест и са го огъвали нарочно....
Със сигурност ако телефона беше огънат нямаше да го купя, със сигурност ако телефона беше огънат и бях го купил вече нямаше да го нося в сервиза да се излагам като палячо. Както казах телефона съм го закупил в перфектно състояние.
Цитирай

@DoryanY Благодаря за препоръката.
@MADFLAVA Мога да погледна телефончето. Мога да снимам и видео докато го отварям. Мога и да снимам вътре какво виждам. 
Като цяло ми се струва че е изкривена рамката, не е само батерия. Кой знае какво наистина са правили. 

Може понякога да работя малко по-бавно, но казвам нещата каквито са. Не съм сигурен дали може да се изправи рамката, по-скоро може би не, но ако решите ще ви го погледна. Ако не мога да помогна - много хора ще потвърдят, че не взимам пари.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


[-] 1 потребител изказва благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • ganchev
Цитирай

Здравейте! Имам нужда от съвет. В момента ползвам Huawei Nova 5T, а искам да си взема Р30 про (основно заради камерата). Да отбележа, че Нова се държи изключително добре, бърз, батерията държи два дни при доста ръчкане, купуван е м. 08.20 г. Имам възможност да го взема от е-магазин или от OLX (и в двата случая с гаранция). За какво да внимавам в двата случая и какво да гледам? Според вас струва ли си такава замяна и какви биха били +/- ? Благодаря предварително.
Цитирай

https://www.youtube.com/watch?v=T3obbjPXtYs

За мен няма голям смисъл.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • nati71
Цитирай

(2021-01-29, 15:11:29)alexbg67 написа:  https://www.youtube.com/watch?v=T3obbjPXtYs

За мен няма голям смисъл.

Чак пък да няма. Pro-то има телефото. В Nova-та такъв сензор няма. Туй ако е малко, здраве му кажи...
Цитирай

Не знам дали в този случай да не се насоча към Р40Про, макар без гугъл да е мъка...
Цитирай

(2021-01-29, 17:08:14)nati71 написа:  Не знам дали в този случай да не се насоча към Р40Про, макар без гугъл да е мъка...
Сравнявате среден клас телефон от серията Nova с флагмански модел, па макар и на почти две години. Камера, обща производителност, визия - всичко. е в полза на p 30 pro. Ако сте го намерили и на добра цена, то си струва. Отделно ако Ви се дават повече пари, вземете си 40 pro. Драмата с липсата на гугълските приложения е силно преувеличена. Приятелката ми се сдоби с Huawei Mate 30 за Коледа и единственоя проблем е, че не успявам да и възстановя хронологията във вайбър. Просто има неща, които са свързани с работата и. И лидл не върви, но то се преживява. Отделно ако ви се чака и ви се дават повече пари, изчакайте P50. Аз лично съм много любопитен какво ще представят Huawei.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
[-] 1 потребител изказва благодарност на maktub19 за това мнение:
  • nati71
Цитирай

(2021-01-29, 17:37:32)maktub19 написа:  Сравнявате  среден клас телефон от серията Nova с флагмански модел, па макар и на почти две години. Камера, обща производителност, визия - всичко. е в полза на p 30 pro. Ако сте го намерили и на добра цена, то си струва. Отделно ако Ви се дават повече пари, вземете си 40 pro. Драмата с липсата на гугълските приложения е силно преувеличена. Приятелката ми се сдоби с Huawei Mate 30 за Коледа и единственоя проблем е, че не успявам да и възстановя хронологията във вайбър. Просто има неща, които са свързани с работата и. И лидл не върви, но то се преживява. Отделно ако ви се чака и ви се дават повече пари, изчакайте P50. Аз лично съм много любопитен какво ще представят Huawei.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Благодаря Ви за насоките! Направо минавам на варианта Huawei Mate 30. А при проблеми с инсталиране на приложенията без Гугъл плей - пак ще търся съдействие.  Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на nati71 за това мнение:
  • maktub19
Цитирай

(2021-01-29, 18:23:34)nati71 написа:  Благодаря Ви за насоките! Направо минавам на варианта Huawei Mate 30. А при проблеми с инсталиране на приложенията без Гугъл плей - пак ще търся съдействие.  Smile
Хубав телефон е Mate 30 pro. Другото интересно при него е, че няма физически бутони за контрол на звука както при останалите телефони. Те са заместени от сензор, който с почукване задейства управлението на звука. Свиква се бързо. Камерата е чудесна, 8гб рам, 255 гб вътрешна памет. Има и модел, който поддържа 5G мрежа, но той е малко по-скъп.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
[-] 1 потребител изказва благодарност на maktub19 за това мнение:
  • nati71
Цитирай

Такъв ъпгрейд си заслужава.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • nati71
Цитирай

(2021-01-29, 18:23:34)nati71 написа:  Благодаря Ви за насоките! Направо минавам на варианта Huawei Mate 30. А при проблеми с инсталиране на приложенията без Гугъл плей - пак ще търся съдействие.  Smile

Взех си преди 2 дни Mate 40Pro и си клонирах почти всички приложения от стария Mate 10 Pro Мате e флагманска серия и няма как да сгрешите, а това че няма GMS не ме бърка, не е края на света, дори по-добре. Учуди ме че Maps-а на Google работи, а на мен точно това ми трябва, макар че може би и Petal Maps би свършил работа. Просто преди да продадете стария телефон - качете приложенията които мислите че ще Ви трябват и си ги прехвърлете , ще работят чудесно.
Другото което не работи е Googel Drive и Gmail клиента, но не е нещо кой знае какво.

Поздрави!

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на Viiipeer за това мнение:
  • nati71
Цитирай

Доста от приложенията на Google работят, но не може да ползвате акаунта си ! Ако го искате с ,,Бързи приложения" става Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на Boby13 за това мнение:
  • nati71
Цитирай

Aqua Mail препоръчвам за мейл клиент на всеки без GMS, нищо че не е в темата...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 3 потребители изказват благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • emzo, nati71, Viiipeer
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)