Оценете темата:
  • 11 гласа - средно 3.64
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализации на Samsung Galaxy S10/S10+

Аз също като цяло съм доволен от телефона след ъпдейта, като може би единственото основно което ми вади очите е в списъка с повиквания, т.е. липсата на снимки там.

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
Аксесоари

(2021-01-31, 10:56:29)NaniG написа:  Снощи забелязах нещо, което не ми допада след ъпдейта до Андроид 11. Опцията за Автоматично включване на Wi-Fi винаги ми е била включена. Вчера пътувах, но когато се прибрах телефона не се върза към домашната мрежа и реших да проверя. Плъзгача стои все едно опцията е включена, но бутона е неактивен и има надпис Включете "Местоположение", за да използвате тази функция. Преди ъпдейта не беше така и си работеше, защото аз включвам GPS само когато ползвам навигацията. Някой друг забелязал ли е това?
Да, и при мен вече не работи без location.
Цитирай

(2021-01-28, 17:15:23)belitov написа:  Здравей, lazarus18

Методът не се определя от броя контакти, нито от разпределението им по карти SIM1/SIM2. 

При мен контактите са 400 (лични - SIM1), 100 (служебни - SIM2). 
Както вече споменах вариантите са два, аз избрах по-бързия:
  1. Задавам Default SIM -> SIM1
  2. Маркирам 100-те служебни контакта и ги насочвам към SIM2
  3. Всичко това ми отне 2-3 минути. 
Другия вариант е:
  1. Маркирам 100-те служебни контакта и ги насочвам към SIM2
  2. Маркирам 400-те лични контакта и ги насочвам към SIM1
  3. Едва ли ще отнеме повече от 10 минути.
Т.е. важното е, че може да стане! От там нататък - всеки си преценява дали има няколко минути време. А ние тук изгубихме в писане по въпроса повече време отколкото би отнело да насочим 1000+1000 контакта към две карти Smile

Лично аз вече използвам тази нова екстра в Android 11.

Успех,
Иво

Кой държи контактите си на сим карта вече?
Моите са единствено и само в Google Contacts. Там са ми направени на групи и тези групи се виждат и на телефона.
Там тази врътка, която си посочил не става.

Иначе си прав за писането. Аз реално се оправих за час-два. Въпроса беше, че са сменили логиката на работа при 2 сим карти.
Някои неща са подобрили, за други не са помислили.
Цитирай

(2021-02-04, 14:59:29)lazarus18 написа:  Кой държи контактите си на сим карта вече?
Моите са единствено и само в Google Contacts. Там са ми направени на групи и тези групи се виждат и на телефона.
Там тази врътка, която си посочил не става.

Иначе си прав за писането. Аз реално се оправих за час-два. Въпроса беше, че са сменили логиката на работа при 2 сим карти.
Някои неща са подобрили, за други не са помислили.

Разбира се, че и моите контакти са в Google Contacts, та би трябвало "врътката" която съм описал да става. Най-малкото защото го направих и чак след това писах ... 

А за да спестиш време при други подобни операции или просто при търсене между "служебни" и "лични", може да сложиш някакъв префикс в имената на едните или другите - примерно "_work Иван Иванов" или "_priv Иван Иванов".

Успех,
Иво
Цитирай

Здравейте,
От два дена съм с андроид 11 и опитвам да вляза в рикавъри моуд, за да изтрия кеша. Не мога. Не намирам в гугъл инфо, какво са променили и защо с 3-те бутона вече не става. Моля за помощ, благодаря!

SGS 5; SGS 6; SGS 7 edge; SGS 8+
SGS 10 +; SGS 23 +
Цитирай

(2021-02-05, 12:07:51)dodo_pv написа:  Здравейте,
От два дена съм с андроид 11 и опитвам да вляза в рикавъри моуд, за да изтрия кеша. Не мога. Не намирам в гугъл инфо, какво са променили и защо с 3-те бутона вече не става. Моля за помощ, благодаря!

На предходната страница /№60/ подробно е написано това, за което питаш. Ето, ако те мързи да се върнеш:
" изключваш телефона. Включваш го с кабел към компютър. Изчакваш на екрана да се появят процентите на батерията. Задържаш едновременно бутоните за включване, усилване на звука и биксби (както преди). Веднъж щом си в рекавъри, можеш да махнеш кабела. Този кеш, който триеш през рекавъри не е този същия на приложенията".
Успех!
[-] 2 потребители изказват благодарност на dsr1972 за това мнение:
  • dodo_pv, vassetz
Цитирай

Аз също, току що ъпдейтнах и не мога да вляза в рековъри. Правя го по описаният, НОВ метод, но без успех.
Телефона, просто се стартира.
На 53% е батерията ако има значение .

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

п.п. на 60% се получи.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Legal76 за това мнение:
  • dodo_pv
Цитирай

Държиш трите бутона и не пускаш, докато не се озовеш в recovery, не по-рано от това. Това е начинът, няма друг и при правилно изпълнение нещата се случват Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sv3TL10 за това мнение:
  • dodo_pv
Цитирай

Точно така, задържах повече.

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Благодаря за отговорите, бях доста зает, за да чета подробно назад. Очаквах от гугъл всичко наготово. Писах и на самсунг мембърс, конкретен въпрос. получих отговор, нямащ нищо общо с това, за което питам (споменават кеш на приложенията, което е съвсем различно нещо). Радвам се, че го има този форум.

SGS 5; SGS 6; SGS 7 edge; SGS 8+
SGS 10 +; SGS 23 +
Цитирай

(2021-02-05, 18:19:46)Sv3TL10 написа:  Държиш трите бутона и не пускаш, докато не се озовеш в recovery, не по-рано от това. Това е начинът, няма друг и при правилно изпълнение нещата се случват Smile

Когато видиш, че се появява логото на Самсунг, след като си извършил процедурата с трите бутона, натисни бързо няколко пъти бутона за увеличаване на звука.
Това е начина който действа при мен, а и при още два модела от 10-та S серия на този бранд.
Явно нещо са променили от Самсунг, по този повод.
Цитирай

Интересува ме с android 11 дали телефона става по бавен.До преди години винаги ги актуализирах и винаги се забавяха.Имам ес8 и него не го актуализирах и смея да твърдя че е бърз като 10ката.За това ми е питането дали намирате телефона за по бавен след ъпдейта.
Цитирай

Не
Цитирай

Батерията как се държи?Има ли смисъл да го актуализирам?Май чета повече негативни мнения от колкото положителни.
Цитирай

При мен е доста добре батерията без фабрични, само с уайп кеш.

Samsung Galaxy S10+ Prism Black
Цитирай

Според мен има смисъл. Относно батерия и производителност разлика няма, а ако има, то със сигурност не е надолу. Повече промени има в дизайна на някои елементи на One UI 3.0, които не се харесват на всички. Но това са неща, които според мен не са причина да отбягваш ъпдейта.
[-] 3 потребители изказват благодарност на bobytsekov за това мнение:
  • NaniG, Sv3TL10, vassetz
Цитирай

Здравейте.

След като пуснах опцията "Enhanced processing" в настройките на батерията (реално това би трябвало да е High Performance опцията от One UI 2.x) приложенията ми доста често биват "убити" тоест презареждат се сравнително често, което не е нормално за мен. Когато тази опция е изключена приложенията си стоят в паметта за доста по-дълго време. 
Вчера случайно изгледах този клип - https://www.youtube.com/watch?v=iyO5UdXRMJ8 и на него може да се види за какво иде реч. S21 Ultra презареди голяма част от приложенията, което е странно, а именно тази опция беше включена.
Някой забелязал ли е подобно поведение?

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай

Преди да направя ъпдейт телефона ми изкарваше 4 часа даже и отгоре.От както съм с 11 ката 3 часа и 20мин и батерията приключва.Не можах да изтрия кеша не знам дали има знапение.
Цитирай

(2021-02-08, 22:26:38)sasho1bs написа:  Преди да направя ъпдейт телефона ми изкарваше 4 часа даже и отгоре.От както съм с 11 ката 3 часа и 20мин и батерията приключва.Не можах да изтрия кеша не знам дали има знапение.

И при мен е същата трагедия! Правих чистене на кеш,същата работа да знаеш!
Цитирай

Тъкмо изтеглих 11-ката и ъпдейтнах. Ще гледам какво-що, но на първо четене телефона работи много по-бързо и мазно. Изтрих кеша, ако нещо има драма може да върна и фабрични...

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай

При мен, батерията е по-добре с 11-ката. В роуминг изкарва до около 4 часа екран, в домашна мрежа над 4 часа. Успях да изтрия кеша (даваше грешка при опит за влизане в рикавъри моуд, но се справих), сега следа за подобрения.

SGS 5; SGS 6; SGS 7 edge; SGS 8+
SGS 10 +; SGS 23 +
Цитирай

Зябелязвам нещо,което не ми харесва.Не се появява балончето на месинджер,когато провеждаш чат и при съобщения,а има само уведомление в лентата.При други ли е така, и може ли да се настрои както си беше преди?

Sony Xperia Z2 (D6503);Tronsmart MX III Plus-Android ;Samsung Galaxy S10+ ;Samsung Galaxy S23 Ultra
Цитирай

Май ни забравиха за февруарския ъпдейт
Цитирай

(2021-02-13, 11:19:13)Sev написа:  Май ни забравиха за февруарския ъпдейт

Явно са си взели поука и от тук нататък ще ни предоставят само и единствено bug free продукти.

::Google Pixel 3a White::
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivo777 за това мнение:
  • vankatalp
Цитирай

не ми се вярва
тези дни спряха ъдпейта на S20FЕ до UI 3.1
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 8 гост(и)