Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Получаване на ОТА актуализации

Съвсем случайно попаднах на един телефон от среден клас Honor 8x, модел от септември 2018г излизащ с андроид 8, като в момента този телефон е с андроид 10 и още получава поддръжка. Със сигурност има още такива телефони и наистина не е приятно толкова бързо да отпишат поддръжката, все пак в България се появи март или април не помня точно. В крайна сметка поне да направят един читав ъпдейт всичко да работи добре и да го зарежат, ако искат да го поддържат.
[-] 2 потребители изказват благодарност на esil2 за това мнение:
  • alexbg67, izibizi
Цитирай
Аксесоари

Бях подарил на родните Redmi Note 4... Сега покрай празниците реши да ме пита нещо и осъзнах колко по-бърз е 4-ката от 7-цата. Уж е с по-нов процесор, с по-добри параметри, но 7-цата поне при мен много често забива (особено след MIUI 12).

Поне няколко пъти седмично забива брутално и се налага да направяв хард ресет, за да тръгне. Държа да отбележа, че не играя игри и нямам тежки приложения.

Така че не съм много сигурен доколко са полезни тези ъпдейти и "подобрения" Smile

Като цяло съм разочарован от Шаоми и повече едва ли бих повторил тази грешка Smile
Цитирай

   

Току що го получих
Цитирай

Това е за европейската версия, за глобалната няма още...
Цитирай

аз съм с Глобал


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Освен сивата завеса някой забелязал ли е някоя друга промяна
Цитирай

(2021-01-26, 15:41:45)delikanli написа:  Бях подарил на родните Redmi Note 4... Сега покрай празниците реши да ме пита нещо и осъзнах колко по-бърз е 4-ката от 7-цата. Уж е с по-нов процесор, с по-добри параметри, но 7-цата поне при мен много често забива (особено след MIUI 12).

Поне няколко пъти седмично забива брутално и се налага да направяв хард ресет, за да тръгне. Държа да отбележа, че не играя игри и нямам тежки приложения.

Така че не съм много сигурен доколко са полезни тези ъпдейти и "подобрения" Smile

Като цяло съм разочарован от Шаоми и повече едва ли бих повторил тази грешка Smile

Не говори глупости, защото ставаш не смешен, ами трагичен. Как само на теб и Есил Дюран все нещо ви има на телефоните.  Дежурните мрънкачи.  Ти знаеш ли какво е хард ресет изобщо, че говориш тъпни? Ако беше така форума щеше да е напълнен с тези проблеми, а то само ти и още един. ЗКУ винаги е проблема, не телефона.

Poco F3
Цитирай

(2021-01-31, 15:07:16)trifon81 написа:  Не говори глупости, защото ставаш не смешен, ами трагичен. Как само на теб и Есил Дюран все нещо ви има на телефоните.  Дежурните мрънкачи.  Ти знаеш ли какво е хард ресет изобщо, че говориш тъпни? Ако беше така форума щеше да е напълнен с тези проблеми, а то само ти и още един. ЗКУ винаги е проблема, не телефона.

Явно ползваш телефона дневно по половин, един час само за разговори и цъкане във фейса за това не можеш да му видиш недостатъците. Не мога да разбера защо всеки изказан проблем тук те дразни, да не си адвокат на Xiaomi. Поразрови се малко и във чуждите форуми да видиш колко мрънкачи има.
Цитирай

(2021-01-31, 17:34:34)esil2 написа:  Явно ползваш телефона дневно по половин, един час само за разговори и цъкане във фейса за това не можеш да му видиш недостатъците. Не мога да разбера защо всеки изказан проблем тук те дразни, да не си адвокат на Xiaomi. Поразрови се малко и във чуждите форуми да видиш колко мрънкачи има.

Точно аз не му давам покой и не виждам нищо кофти. Не е идеален, то няма такъв, ама е доста добър за парите си. За мен слабото му място е сензора само. Но да ми говори този пич, че всяка седмица се нуждае от хард ресет е смешка. Той сигурно на рестарта вика хард ресет. Аз дори рестарт правя от ъпдейт на ъпдейт.

Poco F3
Цитирай

Домашният Н7 се ползва от 5токласничка предимно за гейминг и видеокомуникация, няма оплаквания детето, а я питам редовно има ли проблеми (да се стягам за нов евентуално). Досега не е рисетван, а е от първите партиди, поръчан от Китай. Дори си дойде отключен. Наистина, сравнен с моя (ХВП30П) не е така пъргав, но спрямо Н5цата (в майка ми) е самолет. Чакаме последни ъпдейти и да се приключва...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • trifon81
Цитирай

Аз пък със сензора нямам проблем, имаше в началото но после го коригираха. Що се отнася до ползването всеки си ползва телефона различно, за това има и различни от твоето мнения. Когато го купувах струваше 400лв сега за тези пари има по добри алтернативи.
Цитирай

(2021-01-31, 18:07:34)esil2 написа:  Аз пък със сензора нямам проблем, имаше в началото но после го коригираха. Що се отнася до ползването всеки си ползва телефона различно, за това има и различни от твоето мнения. Когато го купувах струваше 400лв сега за тези пари има по добри алтернативи.

Ами хайде де вземи, ама да не да се окаже, че и те са кофти след седмица- две ползване. Хуавея и там все нещо не ти харесваше. Но е факт, че само 1-2 сте недоволните тук и на други места не съм срещал нещо лошо. Дреме ми за марката, но в мрънкането няма нищо мъжко. То не беше няма ъпдейти, ама като дойдат пак нещо не ти е на таман и т.н. Аз ако нещо не ми харесва не го държа и да мрънкам, ами го сменям.

Poco F3
Цитирай

(2021-01-31, 18:12:28)trifon81 написа:  Ами хайде де вземи, ама да не да се окаже, че и те са кофти след седмица- две ползване. Хуавея и там все нещо не ти харесваше. Но е факт, че само 1-2 сте недоволните тук и на други места не съм срещал нещо лошо. Дреме ми за марката, но в мрънкането няма нищо мъжко. То не беше няма ъпдейти, ама като дойдат пак нещо не ти е на таман и т.н. Аз ако нещо не ми харесва не го държа и да мрънкам, ами го сменям.

Така нареченото мрънкане според теб както ти обясних, е впечатления от почти две годишно пълноценно ползване на всички функции които предлага телефона. Освен за разговори го ползвам за всякакъв интернет, viber, facebook, skype, youtube, пощи, отваряне на всякакви интернет страници, сваляне на торенти, телевизия, за игри, за gps понеже пътувам често в това число и в чужбина. Иначе недоволните не ги броя като теб, в крайна сметка всеки има право на мнение, но ми прави впечатление, че си единственият в този раздел който напада хората които се изкажат критично, а това е не уважение на чуждо мнение и не те прави мъж.
Цитирай

Факт, че машинката беше WOW, когато излезе. Сега вече не е нещо особено... И не си заслужава остри думи и нападки за тамагочи в края на жизнения си цикъл. Момчета, приберете томахавките! Smile Wink И да си ги ползваме, докато ни изнася. Smile

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 2 потребители изказват благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • esil2, trifon81
Цитирай

(2021-01-31, 19:25:36)alexbg67 написа:  Факт, че машинката беше WOW, когато излезе. Сега вече не е нещо особено... И не си заслужава остри думи и нападки за тамагочи в края на жизнения си цикъл. Момчета, приберете томахавките! Smile Wink И да си ги ползваме, докато ни изнася. Smile

Прав си. Вече не е това което беше, на 2г е все пак. Да видим тази година наследника й как ще е. Ако не се лъжа Note 10 e на ред.

Poco F3
[-] 1 потребител изказва благодарност на trifon81 за това мнение:
  • alexbg67
Цитирай

(2021-01-27, 15:23:07)esil2 написа:  Освен сивата завеса някой забелязал ли е някоя друга промяна

Не знам дали си въобразявам но имам чувството че батерията пада по бързо
Цитирай

След ъпдейта на MIUI 12 и при мен положението с батерията се влоши а и вече не може да се види колко часа екран се прави
Цитирай

(2021-02-02, 14:36:33)esil2 написа:  След ъпдейта на MIUI 12 и при мен положението с батерията се влоши а и вече не може да се види колко часа екран се прави


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Ама това май е за деня след това показанията са други
Цитирай

https://www.kaldata.com/%d1%82%d0%b5%d0%...55014.html
За съжаление Redmi note 7 го няма в списъка
Цитирай

(2021-02-04, 17:10:03)esil2 написа:  https://www.kaldata.com/%d1%82%d0%b5%d0%...55014.html
За съжаление Redmi note 7 го няма в списъка

А тук ни има. Ще  разберм около Гергьовден
https://gadgets.ndtv.com/mobiles/news/mi...mi-2353415
Цитирай

Ще получим 12.5:
https://trak.in/tags/business/2021/02/07...lease/amp/
Цитирай

Навсякъде пишат различно на кое да вярваме не знам
Цитирай

След всеки нов ъпдейт почва да се чете и мрънка дали ще има още по нов и какво ще промени телефоните ни... Не очаквайте ъпдейта да е като някакво универсално хапче за всички болести! Идеята на всеки производител е да си купуваме нов модел телефон, мисля че само така може да се усети някакво подобрение.
Цитирай

(2021-02-08, 06:52:52)Nikolay написа:  След всеки нов ъпдейт почва да се чете и мрънка дали ще има още по нов и какво ще промени телефоните ни... Не очаквайте ъпдейта да е като някакво универсално хапче за всички болести! Идеята на всеки производител е да си купуваме нов модел телефон, мисля че само така може да се усети някакво подобрение.

Относно ъпдейтите
https://www.rprna.com/updates/miui/xiaom...te-policy/

Мисля че, 12.5 ще ни е последна

https://overclockers.ru/blog/mpanasovsky...-miui-12-5
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)