Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Aliexpress-всичко,което трябва да знаем !

Възникна и друга дилема за нова пратка.Получих на мейла съобщение, че е пратена и влезнах в приложението но там пише друго.[Изображение: 9110ff56156f664e2410d888d822bb1c.jpg][Изображение: 203044562f64a99e8f1a9f39eeee13ab.jpg]

Изпратено от моят M2010J19CG с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

Ще се оправи, дай му няколко часа или го провери през браузър.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Отворих диспут след като вече 15дни пратката не потегля от склад Франция на Hk Goldway.Разбира се, те оспорват но на всички проследяващи тракинги се вижда, че пратката не отлепва от Франция.На 18.04 ще има решение на Алиекспрес.[Изображение: 4e0eb8dfb83c8649f43260393c5f8b1a.jpg]

Изпратено от моят M2010J19CG с помощта на Tapatalk
Цитирай

Какво значение има, ако в крайна сметка пристигне в срок?
Цитирай

Досега всички пратки идваха за около 7дни, до врата със Спиди в България. Не е нормално да няма раздвижване толкова време .Имам стотици пратки винаги всичко е било точно. Мисля ,че има проблем с тази пратка но само времето ще покаже.

Изпратено от моят M2010J19CG с помощта на Tapatalk
Цитирай

Здравейте,
до сега не съм поръчвал телефон или изобщо пратка над 3$.
този продавач е нов няма продадени бройките
но само той доставя от европейски склад
нали от европейски слад няма мито?

нещо трябва ли да знам преди да поръчам?


https://www.aliexpress.com/item/10050024...FLGgP&mp=1

BGN 370.06

Free Shipping
to Bulgaria via LAPOSTE
Estimated Delivery: 2-10 days




Цитирай

Менте!

Изпратено от моят M2010J19CG с помощта на Tapatalk
Цитирай

Не би трябвало да има.

 
Цитирай

Ако пратката идва от Франция, мито няма да има. Въпросът тук е, дали нещо въобще ще дойде. Магазинът е на 2 месеца и няма нито един отзив или продажба отбелязани. Това буди основателно подозрение за измама.
П.п. единственият магазин, който съм срещал да предлага Realme от европейски склад е този и е само един модел.
BGN 406.69 50%OFF | [Ship from Spain 3 Days arrivals]realme 7 5G Dimensity 800U Smartphone 6GB 128GB 120Hz Display 48MP 5000mAh 30W Dart Charge
https://a.aliexpress.com/_mNXIBOx

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай

От пощата днес ми съобщиха, че спират с есемеси за получаване на пратки от Алиекспрес. Причината за това е неизвестна.

 
Цитирай

Надявам се не са отрекли и да остане поне писменото известие, въпреки, че смс съобщението е удобно и беше стъпка напред в правилната посока.
Вероятно им коства ресурс, който не са способни да поемат и се примиряват с ретро услугата.


(2021-04-17, 21:04:56)NoMaD написа:  От пощата днес ми съобщиха, че спират........

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Целта е да бъдат извадени от играта. Постепенно.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Вместо писмено известие ми пуснаха в кутията нещо като касов бон със същите данни, които преди бяха в смс съобщението, явно вече така ще процедират.

 
Цитирай

Вместо да прогресират, регресират
Цитирай

(2021-04-17, 09:42:35)alek200 написа:  Здравейте,
до сега не съм поръчвал телефон или изобщо пратка над 3$.
този продавач е нов няма продадени бройките

Не поръчвайте от нов продавач (магазин на 2-3 месеца) и без НИТО един отзив от реален клиент. Това е гарантирана измама!!


Цитирай

По тази логика този няма никога да продаде нищо. Ако не прати стока АЛИ връща парите след спор, ако пресрочи обещаното време за доставка отново гори. Единствената загуба е разликата от маржовете при превалутиране и загубата на време.

Така, сега малко на нашите Пощи... В последните месеци абсолютно всички поръчки с безплатен шипинг, сигурно между 10 и 20 безследно потънаха в рапределителя в София. Тези с тракинг си пристигат чинно до местния клон. Нямам коментар. Това вече си е чиста кражба, но недоказуема.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2021-04-17, 09:42:35)alek200 написа:  този продавач е нов няма продадени бройките

https://www.aliexpress.com/item/10050024...FLGgP&mp=1

Докладвах магазина за измама. Явно преди мен и други са го докладвали, защото пише- артикула вече не е наличен Smile

Както вече казах- не поръчвайте от нови (2-3 месеца) и без НИТО един реален отзив от клиенти магазини.

Друг ясен индикатор за измама е името на магазина. Сериозно ли ви се струва да поръчате от магазин: Shop911495023 Store  Tooth


Цитирай

(2021-04-18, 20:56:22)alexbg67 написа:  По тази логика този няма никога да продаде нищо. Ако не прати стока АЛИ връща парите след спор, ако пресрочи обещаното време за доставка отново гори. Единствената загуба е разликата от маржовете при превалутиране и загубата на време.

Така, сега малко на нашите Пощи... В последните месеци абсолютно всички поръчки с безплатен шипинг, сигурно между 10 и 20 безследно потънаха в рапределителя в София. Тези с тракинг си пристигат чинно до местния клон. Нямам коментар. Това вече си е чиста кражба, но недоказуема.


Криза е..
Цитирай

Последния месец и моите пратки потънаха. От началото на март са влезнали в България и дотам.
Цитирай

Днес един приятел, който поръчва от Алито и има взимане-даване с митниците ми каза, че от юни (или юли беше?) вече нямало да има необлагаем минимум за мито, и дори и дребни неща за долар щели да минават през митница (стоките от извън ЕС). Съответно ще се плаща обработка и т.н. Някой знае ли нещо, дали е верно това?

Sony Z5 Compact.
Цитирай

От година се носи този слух, съвсем възможно е.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

В цялото ЕС ще е така, вкл и тук

https://aliexpressbg.blogspot.com/2020/12/1-2021.html

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Благодаря за информацията!

Sony Z5 Compact.
Цитирай

(2021-04-18, 21:19:26)milenvn написа:  Докладвах магазина за измама. Явно преди мен и други са го докладвали, защото пише- артикула вече не е наличен Smile

Както вече казах- не поръчвайте от нови (2-3 месеца) и без НИТО един реален отзив от клиенти магазини.

Друг ясен индикатор за измама е името на магазина. Сериозно ли ви се струва да поръчате от магазин: Shop911495023 Store  Tooth
Това малко крайно. Особено, ако взимат под внимание доклади на хора, които нямат нищо общо с него.

Всъщност, магазинът си работи. Скрило го е от теб, понеже си го докладвал и един вид с това си блокирал видимостта, що се отнася до твоя профил.
Цитирай

(2021-04-18, 23:23:09)Just написа:  Последния месец и моите пратки потънаха. От началото на март са влезнали в България и дотам.
Подобна ситуация. Една пратка е влязла в България на 19 март и до там. Днес ми изтича защитата, но не мога да отворя диспут, защото според системата пратката трябва да е при мен. С една дума, ни стоката, ни парите няма да ги видя сега.

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)